International Orienteering Federation

Official results for Estonian MTBO Championship middle

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Estonian MTBO Championship middle
Organisers: Estonia / Varska OK Peko
Date: 21 July 2018

Auseklis IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Martins LasmanisM21 (28)53:153:42

Estonian Orienteering Federati

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Riivo RooseM21 (28)54:023:45

JOKA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Priit PoopuuM21 (28)49:553:28

KURMIS OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Janis LacisM21 (28)53:523:45

Lahden Suunnistajat 37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Evgenii LogvinchukM21 (28)49:483:28

LSF PT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Kadri LimbergW21 (14)58:535:15

Malahit Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anna SemenovaW21 (14)47:004:11

Mercury

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Kairi TuulmägiW21 (14)52:354:41

Nizhniy Novgorod

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Dmitriy KasatkinM21 (28)56:223:55

No club membership

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Rain EensaarM21 (28)46:543:15
6Martti MikkM21 (28)48:563:24
19Atis HeinolsM21 (28)54:583:49

OK Dainava

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ramune KmieliauskaiteW21 (14)57:085:05
26Virginijus MatuleviciusM21 (28)1:08:524:47

OK FORTUNA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Julius JuodisiusM21 (28)50:383:31
Vaida ReinartaiteW21 (14)did not start

OK Lehola

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Alar ViitmaaM21 (28)mispunched

OK LUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Margus HallikM21 (28)43:563:03

OK Polva Kobras

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Maret VaherW21 (14)44:503:59
8Taaniel ToomingM21 (28)49:193:26

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anders BlomsterM21 (28)mispunched

OK Voru

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eleri HirvW21 (14)41:463:43
7Markus PuuseppM21 (28)49:023:24
24Sander MirmeM21 (28)59:354:08

Orienta Kuncevo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Egor MiterevM21 (28)56:013:54

Ramenskoe

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Petr RyabininM21 (28)49:243:26
14Alesia RyabininaW21 (14)1:19:067:03

Saaremaa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Heljus SaksM21 (28)1:00:124:11

SK Saue Tammed

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Lauri MalsroosM21 (28)41:372:53
10Marje VenelaineW21 (14)52:574:43
12Susan PihelgasW21 (14)57:565:10
14Andreas KraasM21 (28)53:213:42

SK100

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Marek KarmM21 (28)47:113:17

St Petersburg 100x24

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Diana SalikhovaW21 (14)44:584:00
18Sergey ApatenkovM21 (28)54:353:48
22Anton RyzhovM21 (28)57:294:00

Swedish Orienteering Federatio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Erik FrostM21 (28)59:204:07

TA OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Tonis ErmM21 (28)43:063:00

Varska OK Peko

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ingrit KalaW21 (14)44:503:59
5Doris KudreW21 (14)45:004:00
6Daisy KudreW21 (14)45:534:05
17Tanel KalmM21 (28)54:043:45

Vesta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Alena AksenovaW21 (14)47:184:13

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org