International Orienteering Federation

Official results for Estonian MTBO Championship long

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Estonian MTBO Championship long
Organisers: Estonia / Varska OK Peko
Date: 22 July 2018

Estonian Orienteering Federati

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Riivo RooseM21 (25)1:31:383:27

JOKA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Priit PoopuuM21 (25)1:35:103:35

KURMIS OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Janis LacisM21 (25)1:42:373:51

Lahden Suunnistajat 37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Evgenii LogvinchukM21 (25)1:41:543:50

Malahit Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Anna SemenovaW21 (11)1:32:534:44

Mercury

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Kairi TuulmägiW21 (11)1:36:144:54

Nizhniy Novgorod

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Dmitriy KasatkinM21 (25)1:51:584:13

No club membership

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Rain EensaarM21 (25)1:41:123:48
11Martti MikkM21 (25)1:41:473:50
15Timo SuppiM21 (25)1:50:544:10
24Atis HeinolsM21 (25)2:08:414:50

OK Dainava

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Ramune KmieliauskaiteW21 (11)2:03:356:18
25Virginijus MatuleviciusM21 (25)2:12:064:58

OK FORTUNA

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vaida ReinartaiteW21 (11)did not start

OK Lehola

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Alar ViitmaaM21 (25)1:40:323:47

OK LUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Margus HallikM21 (25)1:31:153:26

OK Polva Kobras

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Maret VaherW21 (11)1:29:154:33
8Taaniel ToomingM21 (25)1:39:253:44

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Anders BlomsterM21 (25)1:34:533:34

OK Voru

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eleri HirvW21 (11)1:21:144:08
19Sander MirmeM21 (25)1:54:114:18

Orienta Kuncevo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Egor MiterevM21 (25)2:07:584:49

Ramenskoe

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Petr RyabininM21 (25)1:39:113:44
11Alesia RyabininaW21 (11)2:13:026:47

Saaremaa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Heljus SaksM21 (25)1:55:534:21

SK Saue Tammed

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Lauri MalsroosM21 (25)1:27:493:18
9Marje VenelaineW21 (11)1:46:005:24

SK100

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Marek KarmM21 (25)1:42:103:50

St Petersburg 100x24

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Diana SalikhovaW21 (11)1:33:434:46
18Anton RyzhovM21 (25)1:53:464:17
22Sergey ApatenkovM21 (25)2:02:314:36

Swedish Orienteering Federatio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Erik FrostM21 (25)1:56:444:23

TA OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Tonis ErmM21 (25)1:30:333:24

Varska OK Peko

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ingrit KalaW21 (11)1:30:144:36
5Doris KudreW21 (11)1:32:214:42
17Tanel KalmM21 (25)1:52:054:13

Vesta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Alena AksenovaW21 (11)1:32:204:42

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org