International Orienteering Federation

Official results for Championnat de France de Longue Distance

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Championnat de France de Longue Distance
Organiser: France
Date: 23 June 2018

1307PZ ACA AIX EN PROV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Adrien DELENNEA (32)1:49:04+5:547:10

1307PZ ACA AIX EN PROV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Matthieu PUECHA (32)1:54:28+11:187:32

1307PZ ACA AIX EN PROV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eva JURENIKOVAB (13)1:10:387:48

1307PZ ACA AIX EN PROV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Diane HUEBERB (13)1:28:40+18:029:47

1307PZ ACA AIX EN PROV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Camilla DELENNEB (13)1:39:26+28:4810:59

1307PZ ACA AIX EN PROV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Pauline ELIASB (13)2:19:53+1:09:1515:27

2105BF ADOChenôve

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Chloé HABERKORNB (13)1:26:37+15:599:34

2517BF OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Vincent COUPATA (32)1:43:106:47

2517BF OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Clément DEMEUSEA (32)1:57:14+14:047:43

2517BF OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Maxime CLAUDEA (32)2:56:07+1:12:5711:35

2517BF OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Cécile FOLTZERB (13)1:16:43+6:058:28

2517BF OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Rahela BRUNNERB (13)1:28:20+17:429:45

2517BF OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Célia GIGOUTB (13)1:53:00+42:2212:29

2604AR CROCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Benoit DEROUXA (32)2:21:12+38:029:17

2606AR LOUP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Tristan BLOEMENA (32)1:48:10+5:007:07

3105OC TOAC Orientatio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Loïc CAPBERNA (32)1:46:07+2:576:59

4012NA B.R.O.S

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Pierre MARTINEZA (32)2:09:40+26:308:32

4201AR NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Arnaud PERRINA (32)1:51:41+8:317:21

4201AR NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Corentin ROUXA (32)1:52:43+9:337:25

4201AR NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Clement VALLAA (32)2:09:34+26:248:31

4201AR NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Rémi BAUDOTA (32)2:09:46+26:368:32

4201AR NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Amélie CHATAINGB (13)1:15:35+4:578:21

4203AR OE42

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Nicolas RIOA (32)1:46:12+3:026:59

4403PL NAO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Adam BANAKIEWICZA (32)2:23:10+40:009:25

4403PL NAO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Cédric BRISSONA (32)3:29:29+1:46:1913:47

4601OC FiNO46

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Loïc MARTYA (32)1:45:45+2:356:57

5907HF T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Benjamin LEPOUTREA (32)2:10:06+26:568:33

5907HF T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Théo RADONDYA (32)mispunched

5907HF T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rémi DUBOISA (32)mispunched

5907HF T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Mélanie LEPOUTREB (13)1:42:10+31:3211:17

5909HF CapOnord

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Yannick POULAINA (32)2:36:20+53:1010:17

6803GE COMulhouse

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Pierre SCHAMBERGERA (32)2:09:18+26:088:30

6803GE COMulhouse

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Johann KERVARECA (32)2:33:19+50:0910:05

6911AR ASUL SPORTS NAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Sven ASCHWANDENA (32)1:43:47+0:376:49

6911AR ASUL SPORTS NAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Nicolas VAN DER MEULENA (32)2:06:22+23:128:19

6911AR ASUL SPORTS NAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Mathieu KERN-GILLARDA (32)2:10:57+27:478:37

6911AR ASUL SPORTS NAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Thomas RABOURDINA (32)2:21:53+38:439:20

6911AR ASUL SPORTS NAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Lucas TOULIER ANCIANA (32)mispunched

6911AR ASUL SPORTS NAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Isia BASSETB (13)1:13:06+2:288:04

6911AR ASUL SPORTS NAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Emilie BACKSCHEIDERB (13)1:24:26+13:489:19

7305AR ECHO 73

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Florentin BODYA (32)2:24:00+40:509:28

7707IF OPA MONTIGNY

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Timothée LEGRANDA (32)2:14:18+31:088:50

7719IF ERCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Maxime BONNEAUA (32)2:09:39+26:298:32

CA Rose

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Terence RISSEA (32)1:49:55+6:457:14

Fed.Ukraine

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Daria MOSKALENKOB (13)1:51:38+41:0012:20

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport