International Orienteering Federation

Official results for Latvia MTBO 3-days / Baltic Championships 2018

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Latvia MTBO 3-days / Baltic Championships 2018
Organisers: Auseklis IK / Latvia
Date: 8 June 2018

-

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Eduard TomashevskyMen E (35)mispunched

100x24.ru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Diana SalikhovaWomen E (27)27:12+6:175:34

100x24.ru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Sergey ApatenkovMen E (35)31:17+9:125:20

Briksnis

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Inese KauķeWomen E (27)24:33+3:385:01

CPSS/Meridiāns/Pārgauja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Aiga StrazdiņaWomen E (27)30:36+9:416:16

Dainava OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Ramunė KmieliauskaitėWomen E (27)35:11+14:167:12

Dainava OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Virginijus MatulevičiusMen E (35)40:02+17:576:50

eduvgo.ru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ksenia ChernykhWomen E (27)mispunched

eduvgo.ru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Victor KorchaginMen E (35)30:44+8:395:15

Forest Sport

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Svetlana PoverinaWomen E (27)20:544:16
6Yuri BalevMen E (35)24:08+2:034:07
18Pavel RadyvanyukMen E (35)27:59+5:544:47

Fortūna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Julius JuodisiusMen E (35)26:42+4:374:33

Horoshevo O-Team [HOR]

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Alexey KupriyanovMen E (35)34:01+11:565:48

Ind.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Anastasia TrifilenkovaWomen E (27)24:22+3:284:59

Ind.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Alena AksenovaWomen E (27)24:22+3:284:59

Ind.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Grigory MedvedevMen E (35)22:053:46

Ind.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ruslan GritsanMen E (35)24:03+1:584:06

Ind.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Edgars KrūmiņšMen E (35)27:18+5:134:40

IOSK Budakalnis

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ramune ArlauskieneWomen E (27)22:15+1:214:33
7Sarunas DmukauskasMen E (35)24:40+2:354:12

JOKA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Priit PoopuuMen E (35)mispunched

Kāpa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Atis HeinolsMen E (35)mispunched

Kāpa OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Edgars BričonoksMen E (35)did not start

Kopa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Egidijus PilybasMen E (35)29:03+6:584:57

LUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Margus HallikMen E (35)25:25+3:204:20

Mona OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Māra KnētaWomen E (27)31:18+10:236:24

MOSKOMPASORIENTA

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13OLGA MIKHAYLOVAWomen E (27)26:26+5:315:25
17Danil BuzovkinMen E (35)27:54+5:494:46

OK Fortūna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Vaida ReinartaitėWomen E (27)29:03+8:095:57

OK Lehola

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Alar ViitmaaMen E (35)29:03+6:584:57

OK Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Doris KudreWomen E (27)25:18+4:235:11

OK Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ingrit KalaWomen E (27)mispunched

OK Perkunas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jonas MaišelisMen E (35)23:07+1:023:57

OK Perkunas - Manaslu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Patricija Joana BabrauskaiteWomen E (27)24:13+3:194:57

OK Telšiai

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Vitalijus PetrulisMen E (35)31:30+9:255:23

OK Telšiai

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Regimantas KavaliauskasMen E (35)mispunched

OK Telšiai

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tomas GriškonisMen E (35)mispunched

OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Eleri HirvWomen E (27)24:57+4:025:06

OK West

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Märten Henrik PaisMen E (35)did not finish

O-Kuncevo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Anna SemenovaWomen E (27)27:00+6:055:31

O-Kuncevo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Andrey ProzorovMen E (35)28:46+6:414:55

O-Kuncevo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Egor MiterevMen E (35)32:05+10:005:29

o-sisters.ru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Olga Shipilova-VinogradovaWomen E (27)mispunched

OSK Sakas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Donatas MickusMen E (35)25:30+3:254:21

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Mārtiņš LindeMen E (35)26:32+4:274:32

Perkūnas OK - Manaslu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Algirda MickuvienėWomen E (27)22:04+1:104:31

Perkūnas OK - Manaslu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Viktorija MichnovičWomen E (27)22:39+1:454:38

Perkunas OK , Vilnius

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Juste UmbrasaiteWomen E (27)29:31+8:376:02

Perkūnas OK, Vilnius

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Domantas CibasMen E (35)30:39+8:345:14

Purva Bridējs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Dina ZobenaWomen E (27)mispunched

Purva Bridējs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Toms VeitsMen E (35)29:15+7:105:00

Rakvere OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Kaisa RoobaWomen E (27)34:01+13:076:58

Ramenskoe

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Petr RyabininMen E (35)27:46+5:414:44
22Alesia RyabininaWomen E (27)1:09:50+48:5614:18

Russia

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Anastasiya SvirWomen E (27)23:38+2:444:50
Tatiana GubernatorovaWomen E (27)mispunched

SK Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Lauri MalsroosMen E (35)22:30+0:253:50

SK S-Sportas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Petras AndrasiunasMen E (35)24:53+2:484:15

SK S-Sportas Manaslu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Gabriele AndrasiunieneWomen E (27)22:02+1:084:30

SK100

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Marek KarmMen E (35)26:02+3:574:27

SM Gaja/IOSK Būdakalnis

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Nojus KalvaitisMen E (35)26:49+4:444:35

TA OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Tõnis ErmMen E (35)22:44+0:393:53

ZVOC-VBSS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Rūdolfs Matīss VimbaMen E (35)29:28+7:235:02

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org