International Orienteering Federation

Official results for Czech Cup - Plzensky sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Czech Cup - Plzensky sprint
Organisers: Czech Republic / KOS Slavia Plzen / OK Lokomotiva Plzen
Date: 26 May 2018

Japan

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ty YyD21E (32)did not start

K.O.B. Chocen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Hanna WisniewskaD21E (32)15:10+1:137:41

K.O.B. Chocen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Ladislav SemradH21E (51)15:47+1:425:40

KOB Tretra Praha

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Gabriela simunkovaD21E (32)15:48+1:518:01
48Jakub MakovskyH21E (51)19:04+4:596:51

KOS TJ Tesla Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Adam ChromyH21E (51)16:40+2:355:59

Magnus Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Petr HorvatH21E (51)16:01+1:565:45
Marek MinarH21E (51)did not start

NNN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Dmitry NesterovH21E (51)33:05+19:0011:54

OC MĂĽnchen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Teodor YordanovH21E (51)16:34+2:295:57

OddĂ­l OB Kotlarka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Dominika PlochovaD21E (32)15:46+1:498:00

OddĂ­l OB Kotlarka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Katerina MullisD21E (32)mispunched

OK 99 Hradec Kralove

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Denisa KosovaD21E (32)14:18+0:217:15
Monika RollierD21E (32)did not start

OK Jihlava

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Jan CechH21E (51)17:54+3:496:26

OK Kamenice

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Petra AschermannovaD21E (32)15:14+1:177:43
23KarolĂ­na BorankovaD21E (32)16:07+2:108:10
27Ondrej SemĂ­kH21E (51)16:26+2:215:54
38Tomas RusyH21E (51)16:56+2:516:05
40Lukas KettnerH21E (51)17:12+3:076:11

OK Lokomotiva Pardubice

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Tomas KubelkaH21E (51)14:55+0:505:21
10Klara ProchazkovaD21E (32)15:04+1:077:38
11Radek NozkaH21E (51)15:14+1:095:28
12David ProchazkaH21E (51)15:15+1:105:29
14Tomas UdrzalH21E (51)15:30+1:255:34
18Matej KamenickyH21E (51)15:42+1:375:38
22Petra HanCovaD21E (32)15:59+2:028:06
32Jan GrundmannH21E (51)16:35+2:305:57
36Jan CermakH21E (51)16:45+2:406:01
Pavla HorovaD21E (32)did not start

OK Slavia Hradec Kralove

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Lenka MechlovaD21E (32)14:13+0:167:12
20KarolĂ­na TeplaD21E (32)15:55+1:588:04
21Martina HepnerovaD21E (32)15:57+2:008:05
46Eduard smehlĂ­kH21E (51)18:32+4:276:40

OOB TJ Slovan LuhaCovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Vendula HorCiCkovaD21E (32)14:37+0:407:25

OOB TJ Slovan LuhaCovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Magdalena CermakovaD21E (32)16:30+2:338:22

OOB TJ Slovan LuhaCovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Jan PerutkaH21E (51)17:30+3:256:17

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Iva RufferovaD21E (32)15:26+1:297:50

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Michaela OmovaD21E (32)15:35+1:387:54

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Lucie KrafkovaD21E (32)mispunched

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Pavel HradecH21E (51)15:06+1:015:25

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Filip WolfH21E (51)15:38+1:335:37

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Moritz DöllgastH21E (51)16:14+2:095:50

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Martin LustickyH21E (51)17:11+3:066:10

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Martin BaierH21E (51)19:11+5:066:54

OrientaCnĂ­ Beh Opava

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jakub GlonekH21E (51)15:48+1:435:41

SK OB Chotebor

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Alena VobornĂ­kovaD21E (32)15:31+1:347:52

SK OB Chotebor

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Jana BenesovaD21E (32)16:11+2:148:12

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Zuzana KozinovaD21E (32)mispunched

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5simon NavratilH21E (51)14:45+0:405:18

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Jan ProchazkaH21E (51)15:21+1:165:31

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Jan FlasarH21E (51)16:20+2:155:52

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Tomas LandovskyH21E (51)16:28+2:235:55

SK Severka sumperk

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Vojtech KralH21E (51)14:17+0:125:08
4Martin PoklopH21E (51)14:40+0:355:16
8Marek SchusterH21E (51)15:01+0:565:24

SK zabovresky Brno

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Adelka IndrakovaD21E (32)13:577:04
1Milos NykodymH21E (51)14:055:03
2Barbora ZhanalovaD21E (32)14:07+0:107:09
5Natalia HiklovaD21E (32)14:30+0:337:21
6Daniel HajekH21E (51)14:52+0:475:20
7Marketa TesarovaD21E (32)14:51+0:547:32
8Gabriela HirsovaD21E (32)14:52+0:557:32
8Johanka simkovaD21E (32)14:52+0:557:32
15stepan ZimmermannH21E (51)15:35+1:305:36
19Tereza OdehnalovaD21E (32)15:54+1:578:04
27Jindra HlavovaD21E (32)17:14+3:178:44
30Stanislav MokryH21E (51)16:29+2:245:55
34Jan ZhanalH21E (51)16:39+2:345:59
43VladimĂ­r KelblH21E (51)17:39+3:346:20
44Pavel BrlicaH21E (51)17:54+3:496:26

SKOB ZlĂ­n

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Jitka JerabkovaD21E (32)20:39+6:4210:28

SKOB ZlĂ­n

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Roman ZbranekH21E (51)16:52+2:476:04

SKOB ZlĂ­n

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42stepan DlabajaH21E (51)17:31+3:266:18

SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Zsófia SarközyD21E (32)15:48+1:518:01

SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Eszter MantuanoD21E (32)16:10+2:138:12

SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2aron BakĂłH21E (51)14:13+0:085:06

SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Mihaly OrmayH21E (51)15:02+0:575:24

SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Levente TugyiH21E (51)15:41+1:365:38

SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Erik KalmanH21E (51)15:48+1:435:41

SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Attila GuralyH21E (51)16:05+2:005:47

SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Peter DivinH21E (51)16:26+2:215:54

SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Daniel PeregiH21E (51)16:37+2:325:58

SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Patrik EgeiH21E (51)20:13+6:087:16

TJ Tz Trinec

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Ondrej KantorH21E (51)18:40+4:356:42

UKS Orientus Lodz

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rafal PodzinskiH21E (51)did not start

VsTJ Ekonom Praha

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Radim OndraCekH21E (51)16:05+2:005:47

WAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sonja Ecke-WihanD21E (32)mispunched

WKS Grunwald Poznan

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Michal OlejnikH21E (51)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
Gran Canaria O-Meeting 2019
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org