International Orienteering Federation

Official results for Czech Cup - Plzensky sprint

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Czech Cup - Plzensky sprint
Organisers: Czech Republic / KOS Slavia Plzen / OK Lokomotiva Plzen
Date: 26 May 2018

D21E

1 970 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Adelka IndrakovaSK zabovresky BrnoCzech Republic13:577:04
2Barbora ZhanalovaSK zabovresky BrnoCzech Republic14:07+0:107:09
3Lenka MechlovaOK Slavia Hradec KraloveCzech Republic14:13+0:167:12
4Denisa KosovaOK 99 Hradec KraloveCzech Republic14:18+0:217:15
5Natalia HiklovaSK zabovresky BrnoRussian Federation14:30+0:337:21
6Vendula HorCiCkovaOOB TJ Slovan LuhaCoviceCzech Republic14:37+0:407:25
7Marketa TesarovaSK zabovresky BrnoCzech Republic14:51+0:547:32
8Gabriela HirsovaSK zabovresky BrnoCzech Republic14:52+0:557:32
8Johanka simkovaSK zabovresky BrnoCzech Republic14:52+0:557:32
10Klara ProchazkovaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:04+1:077:38
11Hanna WisniewskaK.O.B. ChocenPoland15:10+1:137:41
12Petra AschermannovaOK KameniceCzech Republic15:14+1:177:43
13Iva RufferovaOOB TJ TurnovCzech Republic15:26+1:297:50
14Alena VobornĂ­kovaSK OB ChoteborCzech Republic15:31+1:347:52
15Michaela OmovaOOB TJ TurnovCzech Republic15:35+1:387:54
16Dominika PlochovaOddĂ­l OB KotlarkaCzech Republic15:46+1:498:00
17Gabriela simunkovaKOB Tretra PrahaCzech Republic15:48+1:518:01
17Zsófia SarközySPAHungary15:48+1:518:01
19Tereza OdehnalovaSK zabovresky BrnoCzech Republic15:54+1:578:04
20KarolĂ­na TeplaOK Slavia Hradec KraloveCzech Republic15:55+1:588:04
21Martina HepnerovaOK Slavia Hradec KraloveCzech Republic15:57+2:008:05
22Petra HanCovaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:59+2:028:06
23KarolĂ­na BorankovaOK KameniceCzech Republic16:07+2:108:10
24Eszter MantuanoSPAHungary16:10+2:138:12
25Jana BenesovaSK OB ChoteborCzech Republic16:11+2:148:12
26Magdalena CermakovaOOB TJ Slovan LuhaCoviceCzech Republic16:30+2:338:22
27Jindra HlavovaSK zabovresky BrnoCzech Republic17:14+3:178:44
28Jitka JerabkovaSKOB ZlĂ­nCzech Republic20:39+6:4210:28
Sonja Ecke-WihanWATAustriamispunched
Lucie KrafkovaOOB TJ TurnovCzech Republicmispunched
Katerina MullisOddĂ­l OB KotlarkaCzech Republicmispunched
Zuzana KozinovaSK PragaCzech Republicmispunched
Ty YyJapanJapandid not start
Pavla HorovaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republicdid not start
Monika RollierOK 99 Hradec KraloveCzech Republicdid not start

H21E

2 780 m, 51 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Milos NykodymSK zabovresky BrnoCzech Republic14:055:03
2aron BakĂłSPAHungary14:13+0:085:06
3Vojtech KralSK Severka sumperkCzech Republic14:17+0:125:08
4Martin PoklopSK Severka sumperkCzech Republic14:40+0:355:16
5simon NavratilSK PragaCzech Republic14:45+0:405:18
6Daniel HajekSK zabovresky BrnoCzech Republic14:52+0:475:20
7Tomas KubelkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic14:55+0:505:21
8Marek SchusterSK Severka sumperkCzech Republic15:01+0:565:24
9Mihaly OrmaySPAHungary15:02+0:575:24
10Pavel HradecOOB TJ TurnovCzech Republic15:06+1:015:25
11Radek NozkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:14+1:095:28
12David ProchazkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:15+1:105:29
13Jan ProchazkaSK PragaCzech Republic15:21+1:165:31
14Tomas UdrzalOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:30+1:255:34
15stepan ZimmermannSK zabovresky BrnoCzech Republic15:35+1:305:36
16Filip WolfOOB TJ TurnovCzech Republic15:38+1:335:37
17Levente TugyiSPAHungary15:41+1:365:38
18Matej KamenickyOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic15:42+1:375:38
19Ladislav SemradK.O.B. ChocenCzech Republic15:47+1:425:40
20Erik KalmanSPAHungary15:48+1:435:41
20Jakub GlonekOrientaCnĂ­ Beh OpavaCzech Republic15:48+1:435:41
22Petr HorvatMagnus OrienteeringCzech Republic16:01+1:565:45
23Attila GuralySPAHungary16:05+2:005:47
23Radim OndraCekVsTJ Ekonom PrahaCzech Republic16:05+2:005:47
25Moritz DöllgastOOB TJ TurnovGermany16:14+2:095:50
26Jan FlasarSK PragaCzech Republic16:20+2:155:52
27Peter DivinSPARomania16:26+2:215:54
27Ondrej SemĂ­kOK KameniceCzech Republic16:26+2:215:54
29Tomas LandovskySK PragaCzech Republic16:28+2:235:55
30Stanislav MokrySK zabovresky BrnoCzech Republic16:29+2:245:55
31Teodor YordanovOC MĂĽnchenBulgaria16:34+2:295:57
32Jan GrundmannOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic16:35+2:305:57
33Daniel PeregiSPAHungary16:37+2:325:58
34Jan ZhanalSK zabovresky BrnoCzech Republic16:39+2:345:59
35Adam ChromyKOS TJ Tesla BrnoCzech Republic16:40+2:355:59
36Jan CermakOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic16:45+2:406:01
37Roman ZbranekSKOB ZlĂ­nCzech Republic16:52+2:476:04
38Tomas RusyOK KameniceCzech Republic16:56+2:516:05
39Martin LustickyOOB TJ TurnovCzech Republic17:11+3:066:10
40Lukas KettnerOK KameniceCzech Republic17:12+3:076:11
41Jan PerutkaOOB TJ Slovan LuhaCoviceCzech Republic17:30+3:256:17
42stepan DlabajaSKOB ZlĂ­nCzech Republic17:31+3:266:18
43VladimĂ­r KelblSK zabovresky BrnoCzech Republic17:39+3:346:20
44Jan CechOK JihlavaCzech Republic17:54+3:496:26
44Pavel BrlicaSK zabovresky BrnoCzech Republic17:54+3:496:26
46Eduard smehlĂ­kOK Slavia Hradec KraloveCzech Republic18:32+4:276:40
47Ondrej KantorTJ Tz TrinecCzech Republic18:40+4:356:42
48Jakub MakovskyKOB Tretra PrahaCzech Republic19:04+4:596:51
49Martin BaierOOB TJ TurnovCzech Republic19:11+5:066:54
50Patrik EgeiSPAHungary20:13+6:087:16
51Dmitry NesterovNNNUkraine33:05+19:0011:54
Rafal PodzinskiUKS Orientus LodzPolanddid not start
Michal OlejnikWKS Grunwald PoznanPolanddid not start
Marek MinarMagnus OrienteeringCzech Republicdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos