International Orienteering Federation

Official results for Falco Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Falco Cup
Organiser: Lithuania
Date: 3 August 2018

Open Elite

77 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Sergii StoianUKRUkrainecompleted
2Sigurd DæhliNORNorwaycompleted
3Lars Jakob WaalerNORNorwaycompleted
4Vladyslav VovkUKRUkrainecompleted
5Robertas StankevicLTULithuaniacompleted
6Vitalii KyrychenkoUKRUkrainecompleted
7Ari TertsunenFINFinlandcompleted
8Magnus SternerSWESwedencompleted
9Ján FuruczSVKSlovakiacompleted
10Jacek WieszaczewskiPOLPolandcompleted
11Charles Bromley GardnerGBRGreat Britaincompleted
12Martin FredholmSWESwedencompleted
13Masamichi OnishiJPNJapancompleted
14Olga KorchaginaRUSRussian Federationcompleted
15Yevhen HoienkoUKRUkrainecompleted
16Rimantas StanaitisLTULithuaniacompleted
17Tadeuš ŠimkovicLTULithuaniacompleted
18Zita RukšaneLATLatviacompleted
19Chi Hang LiangHKGHong Kong Chinacompleted
20Kristaps MierlauksLATLatviacompleted
21Tom DobraGBRGreat Britaincompleted
22Masayuki TashiroJPNJapancompleted
23Oleksii KyrychenkoUKRUkrainecompleted
24Yau Chiu HuiHKGHong Kong Chinacompleted
25Norihiro SuzukiJPNJapancompleted
26Tomohiro HashimotoJPNJapancompleted
27Alexander KobzarevRUSRussian Federationcompleted
28Dmitry DokuchaevRUSRussian Federationcompleted
29John KewleyGBRGreat Britaincompleted
30Krešo KerestešSLOSloveniacompleted
30Pavel ShmatovRUSRussian Federationcompleted
32Svein JakobsenNORNorwaycompleted
33Søren SaxtorphDENDenmarkcompleted
34Normunds NarvaišsLATLatviacompleted
35Martin Aarholt WaalerNORNorwaycompleted
36Ilze LapinaLATLatviacompleted
37Mateja KerestešSLOSloveniacompleted
38Tadeusz SlawinskiPOLPolandcompleted
39Sharon CrawfordUSAUnited Statescompleted
40Christian GieselerGERGermanycompleted
41Bartlomiej MazanPOLPolandcompleted
42Laura Eliza LapinaLATLatviacompleted
43Inga GunnarssonSWESwedencompleted
44Nataliia SalakhovaRUSRussian Federationcompleted
45Eduard OginskiiRUSRussian Federationcompleted
46Atis RukšansLATLatviacompleted
47Marina BorisenkovaRUSRussian Federationcompleted
48Graham UrquhartGBRGreat Britaincompleted
49Egidijus KukenysLTULithuaniacompleted
50Emil KacinSLOSloveniacompleted
51Wang Ki YuenHKGHong Kong Chinacompleted
52Guntis JakubovskisLATLatviacompleted
53Aleksandra MazanPOLPolandcompleted
54Gintaras MikolaviciusLTULithuaniacompleted
55Michael Chun Chi TsangHKGHong Kong Chinacompleted
56Masatoshi AraiJPNJapancompleted
57Chun-Ho HoHKGHong Kong Chinacompleted
58Lars SilvervretSWESwedencompleted
59Roland EkelöfSWESwedencompleted
60Tak Kun LiHKGHong Kong Chinacompleted
61Eva FredholmSWESwedencompleted
62Viaceslavs LukaševicsLATLatviacompleted
63Liubov KozinaRUSRussian Federationcompleted
64Ole-Johan WaalerNORNorwaycompleted
65Anatoly BlyakhmanRUSRussian Federationcompleted
66Joanna PuternickaPOLPolandcompleted
67Artem KhalanskiyRUSRussian Federationcompleted
68Man Fai Timothy KwongHKGHong Kong Chinacompleted
69Ruta CaikovskieneLTULithuaniacompleted
70Laima LažinskieneLTULithuaniacompleted
71Dmitry KucherenkoRUSRussian Federationcompleted
72Olga TrifanovaRUSRussian Federationcompleted
73Owe FredholmSWESwedencompleted
74Richard KeighleyGBRGreat Britaincompleted
75Valdis StrodsLATLatviacompleted
76Elizabeth UrquhartGBRGreat Britaincompleted
77Herluf JensenDENDenmarkcompleted

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org