International Orienteering Federation

Official results for Ankkurirastit

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Ankkurirastit
Organiser: Finland
Date: 15 April 2018

Angelniemen Ankkuri

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Bogdan RodionovM21EB (52)39:42+2:356:06
17Mikko SirénM21E (55)36:23+3:075:30
19Sanni KiveläW21E (46)37:16+5:307:01
23Emily KempW21E (46)37:51+6:057:08
29Heini SaarimäkiW21E (46)39:39+7:537:28
31Sanna KauppilaW21E (46)39:54+8:087:31
33Selja KaartinenW21EB (62)43:10+7:218:18
45Orhan KutluM21EB (52)45:54+8:477:03
48Henna YliluikkiW21EB (62)46:35+10:468:57
51Kaisa LylynperäW21EB (62)48:00+12:119:13
52Sergey DobryninM21E (55)42:37+9:216:27
53Jonna JuvaW21EB (62)48:42+12:539:21
53Maxime RauturierM21E (55)43:20+10:046:33
Siiri SiikarlaW21EB (62)did not finish

Anttolan Urheilijat

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Heikki ManninenM21EB (52)44:08+7:016:47
45Kalle ManninenM21EC (53)51:01+13:407:50
Henna-Riikka HaikonenW21E (46)disqualified

Espoon Suunta

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Emilia StåhlbergW21EB (62)40:01+4:127:41
19Anssi VesantoM21EB (52)40:19+3:126:12
21Rinat GabitovM21EC (53)42:59+5:386:36
28Kirill KomarovM21EB (52)42:11+5:046:29
41Miika VehmasM21EC (53)48:55+11:347:31
44Lari PernuM21E (55)39:08+5:525:55
62Tiia-Maria RauttolaW21EB (62)1:04:12+28:2312:20

Hämeenlinnan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ari MeriläinenM21EC (53)43:07+5:466:38

Hämeenlinnan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Mikhail AnuchkinM21EC (53)47:20+9:597:16

Hämeenlinnan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Jere KommioM21EC (53)47:30+10:097:18

Hämeenlinnan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Linda TalbonenW21EB (62)43:35+7:468:22

Helsingin Suunnistajat

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Arttu SyrjäläinenM21EB (52)38:00+0:535:50
7Einari HeinaroM21E (55)34:41+1:255:15
10Olli OjanahoM21E (55)35:09+1:535:19
14Luukas ValtonenM21EB (52)39:36+2:296:05
17Aapo SummanenM21EC (53)41:53+4:326:26
20Matias SalonenM21EC (53)42:39+5:186:33
20Tuomas HeikkiläM21E (55)36:32+3:165:32
22Topi SyrjäläinenM21E (55)36:59+3:435:36
25Venla TurakainenW21EB (62)41:53+6:048:03
30Annika MatilainenW21EB (62)42:51+7:028:14
32Pihla OtsamoW21E (46)39:57+8:117:32
33Veli KangasM21E (55)38:01+4:455:45
33Tommaso ScaletM21EC (53)45:19+7:586:58
35Milla MattilaW21E (46)41:14+9:287:46
39Elina LammiW21E (46)42:31+10:458:01
40Katja LahtinenW21EB (62)44:32+8:438:33
41Otakar HirsM21EB (52)45:14+8:076:57
41Anniina SuhonenW21EB (62)44:33+8:448:34
45Johanna KiiskiW21EB (62)45:54+10:058:49
Ollipekka HeikkiläM21E (55)did not finish
Anton SalmenkyläM21EB (52)did not start

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Olli-Pekka KoistinenM21E (55)35:06+1:505:19

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Valentin NovikovM21E (55)36:24+3:085:30

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Oskari LiukkonenM21E (55)37:26+4:105:40

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Jukka-Pekka SeppänenM21EC (53)43:07+5:466:38

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Vesa LahtinenM21EC (53)45:51+8:307:03

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Matti KiveläM21EC (53)45:53+8:327:03

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Pyry IlmarinenM21EC (53)51:39+14:187:56

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Eemeli SuominenM21EB (52)38:38+1:315:56

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Mikko PatanaM21EB (52)42:20+5:136:30

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Lauri SorsaM21EB (52)45:45+8:387:02

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Otto LoukkalahtiM21EB (52)49:51+12:447:40

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Julia NovikovaW21E (46)37:30+5:447:04

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jenny PatanaW21EB (62)37:30+1:417:12

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Roosa HämäläinenW21EB (62)39:02+3:137:30

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Anu ÅkermanW21EB (62)40:38+4:497:48

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Henna SkogW21EB (62)42:53+7:048:14

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Anu UhotoinenW21EB (62)56:34+20:4510:52

Hiisirasti

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Päivi AutioW21EB (62)39:47+3:587:39
21Andrei HramovM21E (55)36:41+3:255:33
33Natalia EfimovaW21E (46)40:06+8:207:33
34Sergei DetkovM21E (55)38:02+4:465:45
37Inna SomovaW21E (46)41:24+9:387:48
40Anna DvorianskaiaW21E (46)43:00+11:148:06
46Igor PopovM21EB (52)46:00+8:537:04
54Dmitry NakonechnyiM21E (55)44:36+11:206:45
61Ekaterina VlasovaW21EB (62)59:28+23:3911:26

IF Femman

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Alexandra EnlundW21E (46)41:19+9:337:47
56Julia JärveläinenW21EB (62)50:35+14:469:43

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Aleksi KarppinenM21E (55)36:08+2:525:28

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Mikko KnuuttilaM21E (55)38:49+5:335:52

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Eetu SavolainenM21E (55)39:12+5:565:56

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Juho YlinenM21EC (53)39:27+2:066:04

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Tero LinnainmaaM21EC (53)41:41+4:206:24

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Ville ParkkinenM21EB (52)38:47+1:405:58

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Juha LuomaM21EB (52)43:04+5:576:37

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Jooseppi KalliokoskiM21EB (52)43:07+6:006:38

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Maiju OksanenW21EB (62)52:33+16:4410:06

Jämsän Retki-Veikot

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Inka NurminenW21E (46)did not start

Kalevan Rasti

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Silja KauppinenW21EB (62)38:26+2:377:23
9Miika KirmulaM21E (55)35:08+1:525:19
12Hannu AirilaM21E (55)35:55+2:395:26
16Santeri SilvennoinenM21E (55)36:10+2:545:28
25Roope KoskinenM21EB (52)41:19+4:126:21
27Oskari SilvennoinenM21EC (53)44:12+6:516:48
31Lauri NenonenM21E (55)37:55+4:395:44
35Siiri SilvennoinenW21EB (62)43:28+7:398:21
37Markus RäsänenM21E (55)38:18+5:025:48
49Netta RajamäkiW21EB (62)47:17+11:289:05

Kangasala SK

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Jaakko IstolahtiM21EC (53)41:38+4:176:24
13Tuomo IstolahtiM21EC (53)41:39+4:186:24
16Evely KaasikuW21E (46)36:56+5:106:58
27Santeri SainioM21EB (52)41:54+4:476:26
35Kristo HeinmannM21E (55)38:15+4:595:47
43Minna SaarinenW21EB (62)44:57+9:088:38
47Hanna SivénW21EB (62)46:16+10:278:53
50Iida SavolainenW21EB (62)47:33+11:449:08
Jere AhonenM21EC (53)did not start

Keuruun Kisailijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sari AnttonenW21E (46)35:31+3:456:42

Kokkolan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Toni-Antti ViitasaariM21EB (52)44:44+7:376:52

Koovee

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Joni HirvikallioM21E (55)34:02+0:465:09
6Miia NiittynenW21E (46)35:13+3:276:38
7Jarno ParkkinenM21EC (53)40:20+2:596:12
9Miika SuominenM21EB (52)38:59+1:525:59
13Juho WesterlundM21EB (52)39:30+2:236:04
35Fryderyk PryjmaM21EB (52)43:33+6:266:42
38Erika UotilaW21EB (62)43:53+8:048:26
39Topi AnjalaM21E (55)38:28+5:125:49
46Tuuli PaunonenW21EB (62)46:01+10:128:50
46Jani LakanenM21E (55)39:21+6:055:57
Ulrika UotilaW21E (46)did not start
Karoliina UkskoskiW21E (46)did not start

Kouvolan Suunnistajat

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Elisa MattilaW21EB (62)40:22+4:337:45
18Noora HyyrynenW21EB (62)40:51+5:027:51
29Joona TynysM21EC (53)44:51+7:306:54
42Jukka TaniM21EB (52)45:32+8:257:00
50Patrik VäisänenM21EC (53)57:43+20:228:52

Kuopion Suunnistajat

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Aleksi SopoM21EC (53)41:57+4:366:27
18Juliaana NäsiW21EB (62)40:51+5:027:51
20Aapo AaltioM21EB (52)40:43+3:366:15
23Miitu KorhonenW21EB (62)41:52+6:038:03
42Arto NiiranenM21EC (53)49:12+11:517:34
52Antto-Iiro SuhonenM21EB (52)52:54+15:478:08

Kymin Suunnistajat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Aino VäyrynenW21EB (62)43:37+7:488:23
47Antti VäyrynenM21EC (53)51:44+14:237:57

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Aleksi AnttolainenM21E (55)34:10+0:545:10

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Stefano RausM21EC (53)53:59+16:388:18

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Matias SankariM21EB (52)43:25+6:186:40

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Tuomo LahtinenM21EB (52)46:22+9:157:08

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Joni SolonenM21EB (52)did not finish

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Lotta KirvesmiesW21E (46)43:26+11:408:11

Lappeen Riento

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Ville SaikkoM21EB (52)48:02+10:557:23

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Aapo LeskinenM21E (55)37:13+3:575:38

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Antti-Pekka LeskinenM21E (55)37:56+4:405:44

Lynx

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Janne MänkärläM21E (55)did not start

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Juuso MetsäläM21EC (53)41:37+4:166:24

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Mikko SalervoM21EB (52)40:10+3:036:10

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Karoliina SundbergW21E (46)35:18+3:326:39

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Sara KarvonenW21E (46)40:35+8:497:39

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Sanni NorrbackaW21EB (62)37:56+2:077:17

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Tuuli HeikkiläW21EB (62)41:14+5:257:55

MS Parma

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Maija SianojaW21E (46)32:58+1:126:13
3Anastasia RudnayaW21E (46)33:53+2:076:23
7Tuulia VibergW21E (46)35:16+3:306:39
9Eero HeinonenM21EB (52)38:59+1:525:59
10Essi HakalaW21EB (62)39:06+3:177:31
11Peeter PihlM21EB (52)39:01+1:546:00
11Akseli RuoholaM21E (55)35:39+2:235:24
13Outi SareilaW21EB (62)39:43+3:547:38
20Sanna PaukkunenW21EB (62)40:53+5:047:51
26Henri KalveM21EB (52)41:20+4:136:21
27Anni ValtonenW21EB (62)42:19+6:308:08
29Sami HämäläinenM21E (55)37:46+4:305:43
32Aleks HiidenhoviM21EC (53)45:14+7:536:57
41Jannina GustafssonW21E (46)43:15+11:298:09
44Eero LapilaM21EC (53)50:30+13:097:46
47Artem PopovM21E (55)40:12+6:566:05
48Aleksi HellmanM21EC (53)51:57+14:367:59
48Arto TalvinenM21E (55)40:16+7:006:06
50Eero-Matti VainioM21EB (52)49:23+12:167:35
Tuukka MäkinenM21EC (53)disqualified
Aaro JulkunenM21EB (52)did not start
Minna MiettinenW21EB (62)did not start
Tiia IstolahtiW21E (46)did not start
Aaro RuoholaM21EB (52)did not start
Henrik VäisänenM21EB (52)did not start

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Olli-Markus TaivainenM21E (55)33:165:02

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Joonas AholaM21E (55)36:00+2:445:27

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Topias AholaM21E (55)42:11+8:556:23

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Juho KorpiM21EC (53)46:39+9:187:10

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Jeremias LipsanenM21EC (53)48:37+11:167:28

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Petra AhoW21EB (62)did not finish

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Mikael FabritiusM21E (55)38:45+5:295:52

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Topi PenttinenM21E (55)41:09+7:536:14

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Otto SundM21E (55)41:29+8:136:17

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Filip BrunellM21EC (53)43:55+6:346:45

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Emil SeveliusM21EC (53)44:57+7:366:54

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Petteri MuukkonenM21EB (52)37:11+0:045:43

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jörgen WickholmM21EB (52)37:39+0:325:47

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Topi HasuM21EB (52)44:58+7:516:55

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Simo HasuM21EB (52)45:46+8:397:02

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1von Katja SchoultzW21EB (62)35:496:53

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Outi HasuW21EB (62)40:58+5:097:52

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Matias KankkunenM21EC (53)47:45+10:247:20

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Antti JärvenpääM21EC (53)49:42+12:217:38

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Caj SnickarsM21EB (52)40:49+3:426:16

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Isabel DonnerW21EB (62)39:07+3:187:31

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Mari SeppänenW21EB (62)39:38+3:497:37

Paimion Rasti

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Vili NiemiM21EC (53)37:215:44
4Mats DahlenM21EC (53)39:43+2:226:06
6Topias ArolaM21EC (53)40:17+2:566:11
6Fredric PortinM21E (55)34:29+1:135:13
9Toni HartvikM21EC (53)41:33+4:126:23
12Ina WesterlundW21E (46)35:33+3:476:42
13Mikko HuhtinenM21E (55)35:59+2:435:27
14Emma SilvennoinenW21E (46)36:30+4:446:53
18Saara NorrgrannW21E (46)37:14+5:287:01
23Jesse LaukkarinenM21E (55)37:01+3:455:36
23Jere SipponenM21EB (52)41:03+3:566:18
24Tero HeikkiläM21EC (53)43:42+6:216:43
31Lasse SuonpääM21EC (53)45:05+7:446:56
Frederic TranchandM21E (55)did not start

Pargas IF

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Amy NymalmW21E (46)36:34+4:486:53
26Yvonne GunellW21E (46)38:42+6:567:18

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Sander VaherM21E (55)47:39+14:237:13

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Hannu-Pekka PukemaM21EC (53)41:47+4:266:25

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Piia Latva-KiskolaW21EB (62)44:47+8:588:36

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Suvi HeittolaW21EB (62)49:44+13:559:33

Rasti 88

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Vesa NokkaM21EC (53)43:56+6:356:45
Atte NokkaM21EC (53)did not start

Rastikarhut

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Mira KaskinenW21EB (62)36:16+0:276:58
25Tuija KuuselaW21E (46)38:40+6:547:17
25Salla SaarijärviW21EB (62)41:53+6:048:03
28Sanna YlikyläW21EB (62)42:21+6:328:08
29Laura JakobssonW21EB (62)42:43+6:548:12
30Suvi YlikyläW21E (46)39:47+8:017:30
38Elli PeltomäkiW21E (46)41:52+10:067:53
48Petja PöyhönenM21EB (52)46:34+9:277:09

Rasti-Lukko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Jasmiina RantalaW21EB (62)41:52+6:038:03

Rastivarsat

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Denis GrishmanM21EB (52)38:08+1:015:52
19Tatu LeirimaaM21EC (53)42:20+4:596:30
32Milla LohikainenW21EB (62)43:09+7:208:17

Russia

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vladislav MalyshevM21E (55)did not start

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Iisak HelanderM21EC (53)40:25+3:046:13

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Marika TeiniW21E (46)31:465:59

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sofia HaajanenW21E (46)35:31+3:456:42

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Anna HaatajaW21E (46)37:20+5:347:02

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Heini WennmanW21E (46)37:25+5:397:03

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Marttiina JoensuuW21E (46)38:47+7:017:19

SK Pohjantähti

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Saana-Maria RahkoW21EB (62)did not start

SK Uusi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Tommi HakuliM21EB (52)43:43+6:366:43

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Otto KaarioM21EB (52)40:06+2:596:10

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Lauri PohjolaM21EB (52)41:14+4:076:20

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Anton SulkulaM21EB (52)43:04+5:576:37

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Pauli LeinonenM21EB (52)44:09+7:026:47

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Veera KlemettinenW21E (46)37:03+5:176:59

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Elisa ViholainenW21EB (62)44:02+8:138:28

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Janika PuikkonenW21EB (62)45:08+9:198:40

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Alena VoborníkováW21EB (62)48:14+12:259:16

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Ruut KankoW21EB (62)49:41+13:529:33

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Jere PajunenM21E (55)37:10+3:545:37

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Mårten BoströmM21E (55)38:17+5:015:48

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Kirsi NurmiW21E (46)34:32+2:466:30

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Anna NärhiW21E (46)35:29+3:436:41

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Matleena BoströmW21E (46)37:54+6:087:09

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Niina HulkkonenW21E (46)39:10+7:247:23

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Susanna TervoW21E (46)45:20+13:348:33

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Aleksi NiemiM21E (55)33:42+0:265:06

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Elias KuukkaM21E (55)34:22+1:065:12

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Anton KuukkaM21E (55)37:07+3:515:37

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Aleksi SorsaM21E (55)37:52+4:365:44

Tampereen Pyrintö

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Otto SimosasM21E (55)did not start

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Severi KymäläinenM21EC (53)38:33+1:125:55

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jarkko HuovilaM21EB (52)37:075:42

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Antti SaikkoM21EB (52)42:16+5:096:30

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Lotta KarholaW21E (46)34:42+2:566:32

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Anni-Maija FinckeW21E (46)35:57+4:116:46

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Lotta EerolaW21E (46)44:54+13:088:28

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Anni HaanpääW21EB (62)36:12+0:236:57

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Sirkka-Liisa LauronenW21EB (62)39:04+3:157:30

Turun Metsänkävijät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Jussi SunaM21E (55)38:28+5:125:49

Turun Metsänkävijät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Esa HuttunenM21EB (52)40:53+3:466:17

Turun Suunnistajat

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Sonja JulkunenW21EB (62)43:22+7:338:20
44Enni JalavaW21E (46)45:16+13:308:32
57Laura JerkkuW21EB (62)52:10+16:2110:01
59Hanne ManderbackaW21EB (62)53:52+18:0310:21
Justus VuoriM21EC (53)did not start

UNO SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Petri LaaksonenM21EC (53)1:39:41+1:02:2015:20

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Toni SaariM21E (55)37:17+4:015:38

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Aki SaariM21E (55)38:22+5:065:48

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Lauri OikarinenM21E (55)38:58+5:425:54

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Lasse KauttoM21EC (53)39:56+2:356:08

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Petteri HuikkoM21EC (53)41:37+4:166:24

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Tuukka JurvakainenM21EC (53)41:43+4:226:25

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Juha SorvistoM21EB (52)37:14+0:075:43

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ilari SulkulaM21EB (52)39:20+2:136:03

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Petri SaariM21EB (52)40:09+3:026:10

Valkeakosken Haka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Aaro AhoM21EC (53)44:17+6:566:48

Vehkalahden Veikot

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Elina KilpeläinenW21EB (62)38:24+2:357:23
19Samu HeiskaM21E (55)36:27+3:115:31
51Janne OvaskaM21EC (53)59:34+22:139:09

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 banner
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org