International Orienteering Federation

Official results for Finnish Championships in sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Finnish Championships in sprint
Organiser: Finland
Date: 16 September 2018

Alatornion Pirkat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Arttu TaulavuoriM21B1 (41)12:08+0:484:20

Angelniemen Ankkuri

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Sanna KauppilaW21B1 (32)12:12+0:064:21
3Pekka HyvönenM21B1 (41)11:32+0:124:07
12Andreas Hougaard (U) BoesenM21A (51)14:52+0:444:07
21Tuomo MäkeläM21A (51)15:09+1:014:12
21Kaisa LylynperäW21B1 (32)13:42+1:364:53
36Emily KempW21A (39)17:06+2:525:20
36Tuomas KariM21A (51)15:49+1:414:23
38Heini SaarimäkiW21A (39)17:29+3:155:27
Sanni KiveläW21B1 (32)did not start
Markku EloM21B1 (41)did not start
Mikko SirénM21B1 (41)did not start

Anttolan Urheilijat

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Juha HyyryläinenM21B1 (41)11:34+0:144:07
14Heikki ManninenM21B2 (41)11:35+1:034:08
28Antton ViljakainenM21B2 (41)12:22+1:504:25
39Kalle ManninenM21B2 (41)13:18+2:464:45
Henna-Riikka HaikonenW21A (39)did not start
Sari NurmelaW21B1 (32)did not start

Espoon Akilles

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ville VierimaaM21B3 (25)13:06+1:144:40
16Veli-Pekka KuuttiM21B2 (41)11:37+1:054:08

Espoon Suunta

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Emilia StåhlbergW21B2 (17)11:43+0:254:20
13Tiia-Maria RauttolaW21B2 (17)15:37+4:195:47
15Maija RaasakkaW21B2 (17)15:53+4:355:52
20Ekaterina (U) SavkinaW21A (39)16:01+1:475:00
22Anssi VesantoM21B1 (41)12:07+0:474:19
25Kirill (U) KomarovM21A (51)15:13+1:054:13
28Lari PernuM21A (51)15:15+1:074:14
29Miika VehmasM21B2 (41)12:23+1:514:25
Mikhail (U) KuleshovM21B2 (41)did not start

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Maiki (U) MaalbergW21B1 (32)12:59+0:534:38

Hauhon Sisu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Viljo OripeltoM21B3 (25)13:57+2:054:58

Helsingin Suunnistajat

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Anton SalmenkyläM21B1 (41)11:204:02
1Pihla OtsamoW21B2 (17)11:184:11
6Topi SyrjäläinenM21A (51)14:41+0:334:04
12Aapo SummanenM21B2 (41)11:31+0:594:06
13Ville LampinenM21B1 (41)11:48+0:284:12
14Anni KarhunenW21B2 (17)15:43+4:255:49
16Olli OjanahoM21A (51)14:59+0:514:09
27Atte LahtinenM21B2 (41)12:21+1:494:24
32Milla MattilaW21A (39)16:57+2:435:17
32Veli KangasM21A (51)15:36+1:284:20
32Sonja LahtinenW21B1 (32)15:44+3:385:37
Ollipekka HeikkiläM21A (51)disqualified
Einari HeinaroM21B1 (41)did not start

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Olli-Pekka KoistinenM21A (51)14:44+0:364:05

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Oskari LiukkonenM21A (51)15:06+0:584:11

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Mikko PatanaM21A (51)15:40+1:324:21

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jenny PatanaW21A (39)14:57+0:434:40

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Laura ParjanneW21A (39)16:07+1:535:02

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Matti KiveläM21B1 (41)11:53+0:334:14

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Eemeli SuominenM21B1 (41)12:03+0:434:18

Hiidenkiertäjät

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tomi NärväM21B1 (41)did not start

Hiidenkiertäjät

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Benjamin TulonenM21B2 (41)did not start

Hiidenkiertäjät

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Lauri SorsaM21B2 (41)did not start

Hiidenkiertäjät

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ville LuomaM21B3 (25)did not start

Hiidenkiertäjät

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Perttu SorsaM21B3 (25)did not start

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Annika (U) RihmaW21B1 (32)15:24+3:185:30

Hiisirasti

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Igor (U) PopovM21A (51)14:47+0:394:06
9Sergei (U) DetkovM21B1 (41)11:44+0:244:11
21Andrei (U) HramovM21A (51)15:09+1:014:12
27Dmitry (U) NakonechnyiM21A (51)15:14+1:064:13
28Joona HuilaM21B1 (41)12:16+0:564:22
34Inna (U) SomovaW21A (39)17:02+2:485:19

IF Femman

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Alexandra EnlundW21A (39)15:33+1:194:51
23Joakim HakalaM21B3 (25)15:54+4:025:40
25Julia JärveläinenW21A (39)16:22+2:085:06
25Peter SundelinM21B1 (41)12:13+0:534:21

IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Anna NärhiW21A (39)14:144:26

IFK Göteborg

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kirsi NurmiW21A (39)did not start

Iin Yritys

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Saana BackmanW21B2 (17)13:18+2:004:55

IK Falken

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Christoffer MelinM21B3 (25)14:17+2:255:06

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Eetu SavolainenM21A (51)14:58+0:504:09

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Juho YlinenM21A (51)16:04+1:564:27

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Konsta VanhanenM21A (51)16:05+1:574:28

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Aleksi KarppinenM21A (51)16:27+2:194:34

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mikko KnuuttilaM21A (51)disqualified

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Maiju OksanenW21A (39)16:36+2:225:11

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Tuomas KotroM21B1 (41)11:49+0:294:13

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Juha LuomaM21B2 (41)11:55+1:234:15

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Dmitry (U) TsvetkovM21B3 (25)11:58+0:064:16

Ikaalisten Nouseva-Voima

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vesa TaanilaM21B3 (25)did not start

IKF Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Niina HulkkonenW21A (39)15:45+1:314:55

Kalajoen Junkkarit

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Piia LaitalaW21B2 (17)14:07+2:495:13

Kalevan Rasti

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Silja KauppinenW21B1 (32)12:064:19
19Santeri SilvennoinenM21A (51)15:07+0:594:11
45Lauri NenonenM21A (51)17:06+2:584:45
47Roope KoskinenM21A (51)17:22+3:144:49
Hannu AirilaM21B1 (41)did not start
Markus RäsänenM21B1 (41)did not start

Kangasala SK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Santeri SainioM21B3 (25)13:27+1:354:48
27Minna SaarinenW21B1 (32)14:16+2:105:05
39Tuomo IstolahtiM21B1 (41)12:51+1:314:35
40Mikko HölliM21B1 (41)12:53+1:334:36
Jaakko IstolahtiM21B2 (41)disqualified
Panu TeittinenM21B3 (25)did not start
Jere AhonenM21B1 (41)did not start

Kannuksen Ura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Markus Keski-OjalaM21B3 (25)15:01+3:095:21

Kärsämäen Kataja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Tapani LintulaM21B3 (25)16:03+4:115:43

Keminmaan Urheilijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ville-Petteri SaarelaM21B2 (41)11:16+0:444:01

Keuruun Kisailijat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sari AnttonenW21A (39)14:53+0:394:39
9Sanna PusaW21B1 (32)12:58+0:524:37

Kokkolan Suunnistajat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Paavo RantalaM21B2 (41)11:21+0:494:03
9Toni-Antti ViitasaariM21B1 (41)11:44+0:244:11

Koovee

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Joni HirvikallioM21A (51)14:39+0:314:04
5Laura (U) VikeW21B1 (32)12:35+0:294:29
6Svetlana MironovaW21A (39)15:15+1:014:45
8Johanna HulkkonenW21A (39)15:24+1:104:48
11Tomi LehtolaM21B3 (25)13:42+1:504:53
12Erika UotilaW21B1 (32)13:09+1:034:41
14Miia NiittynenW21A (39)15:40+1:264:53
15Juho WesterlundM21B1 (41)11:52+0:324:14
16Karoliina UkskoskiW21A (39)15:49+1:354:56
33Ulrika UotilaW21A (39)16:59+2:455:18
Ari-Pekka LassilaM21A (51)disqualified

Kortesjärven Järvi-Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Antti HakalaM21B2 (41)10:41+0:093:48

Kortesjärven Järvi-Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Essi YlipelkolaW21B2 (17)13:00+1:424:48

Koskelankylän Riento

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Anni KuusrainenW21B2 (17)17:04+5:466:19

Kouvolan Suunnistajat

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Sari VääränenW21B2 (17)12:15+0:574:32
11Pinja HietanenW21B1 (32)13:01+0:554:38
29Noora HyyrynenW21A (39)16:44+2:305:13

Kuopion Suunnistajat

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Anna MoilanenW21B1 (32)12:09+0:034:20
6Janne KukkonenM21B3 (25)13:04+1:124:40
7Aleksi SopoM21B1 (41)11:43+0:234:11
8Arto NiiranenM21B3 (25)13:08+1:164:41
10Sampo HyppöläM21B2 (41)11:28+0:564:05
21Aapo AaltioM21B1 (41)12:04+0:444:18
24Miitu HonkanenW21B1 (32)14:03+1:575:01
24Antto-Iiro SuhonenM21B2 (41)12:04+1:324:18
25Alma ToivonenW21B1 (32)14:04+1:585:01
35Laura (U) JoonasW21A (39)17:05+2:515:20

Kuusamon Erä-Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Teemu TauriainenM21B3 (25)13:25+1:334:47

Kymin Suunnistajat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Aino VäyrynenW21B1 (32)12:32+0:264:28
11Anni VäyrynenW21B2 (17)15:26+4:085:42

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Aleksi AnttolainenM21A (51)14:58+0:504:09

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Philipp (U) Von ArxM21A (51)15:10+1:024:12

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Laura (U) RamsteinW21A (39)15:50+1:364:56

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Lotta KirvesmiesW21A (39)16:15+2:015:04

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Tuomo LahtinenM21B1 (41)11:43+0:234:11

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Teemu NiskanenM21B1 (41)12:23+1:034:25

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Joni SolonenM21B2 (41)11:19+0:474:02

Lahden Taimi

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Sanna AndelinW21B1 (32)13:37+1:314:51
34Kari KokkinenM21B2 (41)12:31+1:594:28

Laihian Luja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Lauri LaasanenM21B2 (41)12:26+1:544:26

Laitasaaren Veto

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Essi LotvonenW21B2 (17)14:39+3:215:25

Länsi-Rajan Rasti

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jaana KariW21B1 (32)did not start

Lappeen Riento

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ville SaikkoM21B1 (41)12:07+0:474:19

Lapuan Virkiä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Ats (U) SõnajalgM21B1 (41)12:20+1:004:24

Lapuan Virkiä

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Juuso TuomaalaM21B3 (25)did not start

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Sara KarvonenW21A (39)15:50+1:364:56

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Antti-Pekka LeskinenM21B1 (41)11:57+0:374:16

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Janne MänkärläM21B1 (41)12:17+0:574:23

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Aapo LeskinenM21B1 (41)12:27+1:074:26

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Rainer KujalaM21B2 (41)11:30+0:584:06

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Niklas SaramäkiM21B2 (41)12:08+1:364:20

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Lauri KleemolaM21B2 (41)12:25+1:534:26

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Antti ParjanneM21B3 (25)11:524:14

MS Parma

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Maija SianojaW21A (39)14:26+0:124:30
3Henri KalveM21B2 (41)10:54+0:223:53
7Tiia IstolahtiW21A (39)15:18+1:044:46
8Minna MiettinenW21B2 (17)14:10+2:525:14
10Sami HämäläinenM21A (51)14:49+0:414:06
11Artem (U) PopovM21A (51)14:50+0:424:07
19Tuulia VibergW21A (39)15:59+1:454:59
21Aaro RuoholaM21B2 (41)11:44+1:124:11
22Noora KoskinenW21A (39)16:15+2:015:04
31Jannina GustafssonW21A (39)16:54+2:405:16
31Arto TalvinenM21A (51)15:32+1:244:18
35Eero HeinonenM21A (51)15:42+1:344:21
46Eero-Matti VainioM21A (51)17:16+3:084:47
Antti VainioM21B1 (41)did not start
Eero JalliM21B2 (41)did not start

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Topias AholaM21A (51)14:47+0:394:06

Navi

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Joonas AholaM21A (51)did not start

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Juho KorpiM21B1 (41)12:00+0:404:17

Navi

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jeremias LipsanenM21B2 (41)did not start

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Topi PenttinenM21A (51)15:03+0:554:10

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Petteri MuukkonenM21A (51)16:05+1:574:28

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Otto SundM21B1 (41)12:13+0:534:21

OK Trian

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Simo HasuM21B2 (41)did not start

OK Trian

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Topi HasuM21B3 (25)did not start

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5af Fabian HällströmM21B1 (41)11:35+0:154:08

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Antti JärvenpääM21B1 (41)12:00+0:404:17

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Jonathan RayM21B2 (41)11:26+0:544:05

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Tobias JernM21B2 (41)11:27+0:554:05

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Wilhelm StenbackaM21B2 (41)12:25+1:534:26

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Matias KankkunenM21B2 (41)12:35+2:034:29

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Caj SnickarsM21B2 (41)12:40+2:084:31

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Mari SeppänenW21B1 (32)12:48+0:424:34

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Ida-Marie SkogvikW21B1 (32)14:15+2:095:05

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Henna SalminenW21B2 (17)15:29+4:115:44

Paimion Rasti

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Olav LundanesM21A (51)14:083:55
3Frederic TranchandM21A (51)14:20+0:123:58
9Ari-Pekka JoensuuM21B1 (41)11:44+0:244:11
12Ina WesterlundW21A (39)15:35+1:214:52
20Vili NiemiM21A (51)15:08+1:004:12
24Eveliina HirvonenW21A (39)16:21+2:075:06
25Fredric PortinM21A (51)15:13+1:054:13
27Inga DambeW21A (39)16:27+2:135:08
30Jesse LaukkarinenM21A (51)15:18+1:104:15
33Jere SipponenM21B1 (41)12:22+1:024:25
Pasi IkonenM21B2 (41)did not start

Pellon Ponsi

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jyri UusitaloM21B3 (25)12:53+1:014:36
14Sami-Petteri JuopperiM21B2 (41)11:35+1:034:08
38Juho-Matti TaivainenM21B1 (41)12:39+1:194:31

Pudasjärven Urheilijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Esa HietalaM21B3 (25)14:20+2:285:07

Puolangan Ryhti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Tomi KanniainenM21B2 (41)11:39+1:074:09

Raja-Karjalan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Joonas HirviM21B3 (25)14:38+2:465:13

Raja-Karjalan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Markus HakkarainenM21B3 (25)15:37+3:455:34

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Hannu-Pekka PukemaM21A (51)16:11+2:034:29

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Hanna RaitanenW21A (39)16:26+2:125:08

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Aaro NurmiainenM21B2 (41)12:26+1:544:26

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Pyry NiemiM21B3 (25)14:35+2:435:12

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Suvi HeittolaW21B1 (32)13:29+1:234:48

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Piia Latva-KiskolaW21B1 (32)13:33+1:274:50

Rasti E4

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Satu RautiainenW21B1 (32)13:10+1:044:42

Rasti-Jussit

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Pihla PasanenW21B2 (17)16:32+5:146:07

Rastikarhut

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Petja PöyhönenM21B3 (25)12:31+0:394:28
8Sanna YlikyläW21B1 (32)12:50+0:444:35
9Mira KaskinenW21A (39)15:31+1:174:50
15Elli PeltomäkiW21B1 (32)13:18+1:124:45
22Laura JakobssonW21B1 (32)13:45+1:394:54
28Kari-Pekka SeppänenM21B1 (41)12:16+0:564:22
30Suvi YlikyläW21A (39)16:46+2:325:14
Tuija KuuselaW21B2 (17)did not start

Rasti-Kurikka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Satu HeittolaW21A (39)disqualified

Rasti-Kurikka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Aleksi LammiM21B1 (41)12:36+1:164:30

Rasti-Lukko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Tomas SnellmanM21B2 (41)11:39+1:074:09

Rasti-Pielinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Seppo VäyrynenM21B2 (41)11:50+1:184:13

Rasti-Pielinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Ville VäyrynenM21B2 (41)12:09+1:374:20

Rastivarsat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Tatu LeirimaaM21B1 (41)12:16+0:564:22
37Milla LohikainenW21A (39)17:21+3:075:25

Saarijärven Pullistus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Aapo HäkkinenM21B3 (25)14:50+2:585:17

Saarijärven Pullistus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Minna TruhponenW21B1 (32)15:22+3:165:29

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Sofia HaajanenW21A (39)14:51+0:374:38

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Heini WennmanW21A (39)15:36+1:224:52

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Lauri PohjolaM21B2 (41)11:38+1:064:09

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Tuukka SenttulaM21B2 (41)17:05+6:336:06

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Kalle HäkkinenM21B3 (25)17:15+5:236:09

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Janika PuikkonenW21B1 (32)14:48+2:425:17

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jutta JussilaW21B1 (32)13:39+1:334:52

Sweden

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Johanka (U) SimkovaW21B2 (17)did not start

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Severi KymäläinenM21A (51)14:17+0:093:58

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Elias KuukkaM21A (51)15:09+1:014:12

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Otto SimosasM21A (51)15:15+1:074:14

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Antti SaikkoM21A (51)16:25+2:174:33

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aleksi NiemiM21A (51)disqualified

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Lotta KarholaW21A (39)15:33+1:194:51

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Aleksi SorsaM21B1 (41)11:42+0:224:10

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Anton KuukkaM21B1 (41)12:13+0:534:21

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Jussi HarjuM21B2 (41)12:53+2:214:36

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Ossi JärvinenM21B2 (41)12:54+2:224:36

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Heikki VirekunnasM21B3 (25)14:41+2:495:14

Tampereen Pyrintö

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anssi HuostilaM21B3 (25)did not start

Tampereen Pyrintö

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Eero KahilaM21B3 (25)did not start

Tampereen Pyrintö

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Lauri KahilaM21B3 (25)did not start

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Sanni KymäläinenW21B1 (32)13:16+1:104:44

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Suvi HarjuW21B1 (32)14:21+2:155:07

Turun Metsänkävijät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Yannick (U) MichielsM21A (51)14:25+0:174:00

Turun Metsänkävijät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Jussi SunaM21A (51)15:40+1:324:21

Turun Metsänkävijät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Gleb TikhonovM21B1 (41)11:204:02

Turun Suunnistajat

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Laura JerkkuW21B2 (17)13:01+1:434:49
6Sonja JulkunenW21B1 (32)12:48+0:424:34
17Emmi HaavistoW21B1 (32)13:33+1:274:50
22Hanne ManderbackaW21B1 (32)13:45+1:394:54

Tuupovaaran Sepot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Eeva RautanenW21B2 (17)15:06+3:485:35

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Juha SorvistoM21A (51)14:55+0:474:08

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ilari SulkulaM21B1 (41)11:45+0:254:11

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Toni SaariM21B1 (41)12:31+1:114:28

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Petteri HuikkoM21B2 (41)10:323:45

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Lasse KauttoM21B2 (41)11:23+0:514:03

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Gianluca (U) SalvioniM21B2 (41)11:39+1:074:09

Vaalan Karhu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Mika SeppänenM21B3 (25)14:03+2:115:01

Vehkalahden Veikot

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Janne OvaskaM21B3 (25)12:56+1:044:37
12Niko HakulinenM21B2 (41)11:31+0:594:06
21Tomi KauppilaM21B3 (25)15:24+3:325:30
37Samu HeiskaM21A (51)15:56+1:484:25
41Eero InkeriM21B1 (41)16:07+4:475:45
42Lari TakanenM21A (51)16:25+2:174:33

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 banner
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org