International Orienteering Federation

Official results for Ski-O Long WRE, German Championships, CZE Ranking, SkiO German Cup 5

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Ski-O Long WRE, German Championships, CZE Ranking, SkiO German Cup 5
Organiser: Germany
Date: 21 January 2018

ASKÖ Henndorf

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Franziska RoglWomen (23)2:58:55+1:31:01

HSV Absam OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Andrea HirschhoferWomen (23)mispunched

KOB Dobrichovice

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
19Tomáš RusýMen (41)2:01:55+22:27
23Lukáš KettnerMen (41)2:07:12+27:44

KOS Slavia Plzen

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
98651504 HasmanMen (41)1:47:06+7:38
14Jan HašekMen (41)1:53:33+14:05
38Robert MartínekMen (41)2:39:47+1:00:19
Ondrej VodrážkaMen (41)did not start

KOS TJ Tesla Brno

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Ondrej HlavácMen (41)1:39:27
18Jirí ŠtastnýMen (41)2:01:03+21:35
21Miroslav RyglMen (41)2:04:25+24:58

Krušnohorský rogainingový klub

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
28Jan CechMen (41)2:17:52+38:25
Jan TojnarMen (41)did not finish

LZ OMAHA

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
8Sonja ZinklWomen (23)1:47:40+19:46
12Johann KuglerMen (41)1:52:38+13:10
25Stephan VargaMen (41)2:11:49+32:21

MLOK Mariánské Lázne

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
10Vojtech BartošMen (41)1:47:35+8:07
14Anke von GazaWomen (23)2:06:55+39:01

MTK Bad Harzburg

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
11Pia BuchholzWomen (23)1:58:22+30:28
15Rieke BrunsWomen (23)2:10:57+43:03
27Eike BrunsMen (41)2:16:06+36:39
30Henning BrunsMen (41)2:23:30+44:03
31Thilo BrunsMen (41)2:24:51+45:23

Naturfreunde Kitzbühel

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
39Andrä HölzlMen (41)2:46:57+1:07:29
David HechlMen (41)did not finish

Oddíl OB Kotlárka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Pavel jun. KlaškaMen (41)2:19:53+40:25
Daniel RidzonMen (41)did not start

Oddíl OS SK Prostejov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ondrej VystavelMen (41)1:43:02+3:34

OK Chrastava

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Markéta PavlíkováWomen (23)mispunched

OK Jihlava

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
9Barbora ChudíkováWomen (23)1:55:31+27:37
15Milan VenhodaMen (41)1:53:39+14:12
17Jan LauermanMen (41)1:59:40+20:12

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Petra HancováWomen (23)1:34:23+6:29

OK Slavia Hradec Králové

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Lenka MechlováWomen (23)1:30:23+2:30
4Johanka ŠimkováWomen (23)1:41:53+13:59
13Karolína TepláWomen (23)2:06:31+38:37

OLC Wienerwald

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
33Matthias PoellMen (41)2:26:29+47:01
37Vito SatrapaMen (41)2:39:43+1:00:15

OOB SK Chrast

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Miroslav KopácekMen (41)2:13:35+34:08

OOB TJ Tatran Jablonec n. N.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Radovan KuncMen (41)2:26:22+46:54
Josef NagyMen (41)did not start

OOS TJ Spartak Vrchlabí

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Helena RandákováWomen (23)1:27:53
40Ondra StarýMen (41)2:49:23+1:09:55

Orienteering Innsbruck Imst

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Adrian WickertMen (41)did not start

Post SV Dresden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Jens LeibigerMen (41)2:04:28+25:01

Preetzer TSV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Anke DannowskiWomen (23)2:15:52+47:59

SK Orientacní sporty Nové Mest

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
18Daniela StoklasováWomen (23)2:39:12+1:11:18
24Petr MarecekMen (41)2:07:48+28:20

SK Praga

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Katerina ŠkarkováWomen (23)mispunched
Zuzana HrabánkováWomen (23)mispunched

SK Severka Šumperk

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3Petr HorvátMen (41)1:40:24+0:56
12Hana HorvátováWomen (23)2:05:46+37:52

SK Stopa Praha

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Tomáš GregoriadesMen (41)2:35:08+55:40

SK Žabovresky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Markéta FirešováWomen (23)1:45:18+17:24

Slavia Liberec orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Jakub ŠkodaMen (41)1:44:53+5:25

SOB Olomouc

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Josef ChaloupkaMen (41)did not finish
Dominik VostálMen (41)did not start

Sportcentrum Jicín

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Michal DrobníkMen (41)1:48:23+8:56

Sportovní klub ve Vrbne pod Pr

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Vojtech MatušMen (41)1:58:12+18:44

SU Schöckl Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Anna LuegerWomen (23)did not finish

SV Lengefeld

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Hanka StraubeWomen (23)2:12:30+44:37

SV Robotron Dresden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Anne HeinemannWomen (23)1:45:16+17:22

SV Wissenschaft Quedlinburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Sebastian GroßMen (41)1:45:45+6:17

TJ Slovan Karlovy Vary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Veronika KubínováWomen (23)1:56:35+28:41

TJ Slovan Zdravotník Praha

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Roman HorynaMen (41)1:40:11+0:44
5Radek LacigaMen (41)1:44:32+5:04

TJ Slovan Zdravotník Praha

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Vítek PospíšilMen (41)2:03:44+24:16

TJ TŽ Trinec

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
7Michal ArgalášMen (41)1:45:35+6:07
13Ondrej KantorMen (41)1:52:48+13:21
34Jan CiencialaMen (41)2:29:05+49:37

VSS Prírodoveda Praha

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5Katerina NeumannováWomen (23)1:45:00+17:06
35Tomáš NeumannMen (41)2:31:57+52:29
41Jindrich NeumannMen (41)3:30:34+1:51:06
Vojtech NeumannMen (41)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
Gran Canaria O-Meeting 2019
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org