International Orienteering Federation

Official results for Ski-O Long WRE, German Championships, CZE Ranking, SkiO German Cup 5

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Ski-O Long WRE, German Championships, CZE Ranking, SkiO German Cup 5
Organiser: Germany
Date: 21 January 2018

Men

44 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Ondrej HlavácKOS TJ Tesla BrnoCzech Republic1:39:27
2Roman HorynaTJ Slovan Zdravotník PrahaCzech Republic1:40:11+0:44
3Petr HorvátSK Severka ŠumperkCzech Republic1:40:24+0:56
4Ondrej VystavelOddíl OS SK ProstejovCzech Republic1:43:02+3:34
5Radek LacigaTJ Slovan Zdravotník PrahaCzech Republic1:44:32+5:04
6Jakub ŠkodaSlavia Liberec orienteeringCzech Republic1:44:53+5:25
7Michal ArgalášTJ TŽ TrinecCzech Republic1:45:35+6:07
8Sebastian GroßSV Wissenschaft QuedlinburgGermany1:45:45+6:17
98651504 HasmanKOS Slavia PlzenCzech Republic1:47:06+7:38
10Vojtech BartošMLOK Mariánské LázneCzech Republic1:47:35+8:07
11Michal DrobníkSportcentrum JicínCzech Republic1:48:23+8:56
12Johann KuglerLZ OMAHAAustria1:52:38+13:10
13Ondrej KantorTJ TŽ TrinecCzech Republic1:52:48+13:21
14Jan HašekKOS Slavia PlzenCzech Republic1:53:33+14:05
15Milan VenhodaOK JihlavaCzech Republic1:53:39+14:12
16Vojtech MatušSportovní klub ve Vrbne pod PrCzech Republic1:58:12+18:44
17Jan LauermanOK JihlavaCzech Republic1:59:40+20:12
18Jirí ŠtastnýKOS TJ Tesla BrnoCzech Republic2:01:03+21:35
19Tomáš RusýKOB DobrichoviceCzech Republic2:01:55+22:27
20Vítek PospíšilTJ Slovan Zdravotník PrahaCzech Republic2:03:44+24:16
21Miroslav RyglKOS TJ Tesla BrnoCzech Republic2:04:25+24:58
22Jens LeibigerPost SV DresdenGermany2:04:28+25:01
23Lukáš KettnerKOB DobrichoviceCzech Republic2:07:12+27:44
24Petr MarecekSK Orientacní sporty Nové MestCzech Republic2:07:48+28:20
25Stephan VargaLZ OMAHAAustria2:11:49+32:21
26Miroslav KopácekOOB SK ChrastCzech Republic2:13:35+34:08
27Eike BrunsMTK Bad HarzburgGermany2:16:06+36:39
28Jan CechKrušnohorský rogainingový klubCzech Republic2:17:52+38:25
29Pavel jun. KlaškaOddíl OB KotlárkaCzech Republic2:19:53+40:25
30Henning BrunsMTK Bad HarzburgGermany2:23:30+44:03
31Thilo BrunsMTK Bad HarzburgGermany2:24:51+45:23
32Radovan KuncOOB TJ Tatran Jablonec n. N.Czech Republic2:26:22+46:54
33Matthias PoellOLC WienerwaldAustria2:26:29+47:01
34Jan CiencialaTJ TŽ TrinecCzech Republic2:29:05+49:37
35Tomáš NeumannVSS Prírodoveda PrahaCzech Republic2:31:57+52:29
36Tomáš GregoriadesSK Stopa PrahaCzech Republic2:35:08+55:40
37Vito SatrapaOLC WienerwaldAustria2:39:43+1:00:15
38Robert MartínekKOS Slavia PlzenCzech Republic2:39:47+1:00:19
39Andrä HölzlNaturfreunde KitzbühelAustria2:46:57+1:07:29
40Ondra StarýOOS TJ Spartak VrchlabíCzech Republic2:49:23+1:09:55
41Jindrich NeumannVSS Prírodoveda PrahaCzech Republic3:30:34+1:51:06
Josef ChaloupkaSOB OlomoucCzech Republicdid not finish
Jan TojnarKrušnohorský rogainingový klubCzech Republicdid not finish
David HechlNaturfreunde KitzbühelAustriadid not finish
Dominik VostálSOB OlomoucCzech Republicdid not start
Daniel RidzonOddíl OB KotlárkaCzech Republicdid not start
Vojtech NeumannVSS Prírodoveda PrahaCzech Republicdid not start
Adrian WickertOrienteering Innsbruck ImstAustriadid not start
Josef NagyOOB TJ Tatran Jablonec n. N.Czech Republicdid not start
Ondrej VodrážkaKOS Slavia PlzenCzech Republicdid not start

Women

24 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Helena RandákováOOS TJ Spartak VrchlabíCzech Republic1:27:53
2Lenka MechlováOK Slavia Hradec KrálovéCzech Republic1:30:23+2:30
3Petra HancováOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic1:34:23+6:29
4Johanka ŠimkováOK Slavia Hradec KrálovéCzech Republic1:41:53+13:59
5Katerina NeumannováVSS Prírodoveda PrahaCzech Republic1:45:00+17:06
6Anne HeinemannSV Robotron DresdenGermany1:45:16+17:22
7Markéta FirešováSK Žabovresky BrnoCzech Republic1:45:18+17:24
8Sonja ZinklLZ OMAHAAustria1:47:40+19:46
9Barbora ChudíkováOK JihlavaCzech Republic1:55:31+27:37
10Veronika KubínováTJ Slovan Karlovy VaryCzech Republic1:56:35+28:41
11Pia BuchholzMTK Bad HarzburgGermany1:58:22+30:28
12Hana HorvátováSK Severka ŠumperkCzech Republic2:05:46+37:52
13Karolína TepláOK Slavia Hradec KrálovéCzech Republic2:06:31+38:37
14Anke von GazaOLV UslarGermany2:06:55+39:01
15Rieke BrunsMTK Bad HarzburgGermany2:10:57+43:03
16Hanka StraubeSV LengefeldGermany2:12:30+44:37
17Anke DannowskiPreetzer TSVGermany2:15:52+47:59
18Daniela StoklasováSK Orientacní sporty Nové MestCzech Republic2:39:12+1:11:18
19Franziska RoglASKÖ HenndorfAustria2:58:55+1:31:01
Katerina ŠkarkováSK PragaCzech Republicmispunched
Markéta PavlíkováOK ChrastavaCzech Republicmispunched
Andrea HirschhoferHSV Absam OLAustriamispunched
Zuzana HrabánkováSK PragaCzech Republicmispunched
Anna LuegerSU Schöckl OrienteeringAustriadid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org