International Orienteering Federation

Official results for Norgescup mellom

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Norgescup mellom
Organiser: Norway
Date: 22 September 2018

Ås-NMBU Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Henrik UpsalH 21-E (38)51:55+16:348:47

Ås-NMBU Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Kaja Winsnes NordhagenD 21-E (30)48:29+9:449:24

Ås-NMBU Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Ragnhild LøvliD 21-E (30)1:04:21+25:3612:29

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Sindre SandvenH 21-E (38)41:22+6:016:59

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Matthew SpeakeH 21-E (38)41:54+6:337:05

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Simen Hjalmar WästlundH 21-E (38)42:06+6:457:07

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Vetle ChristiansenH 21-E (38)43:15+7:547:19

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Kine GulliksenD 21-E (30)46:35+7:509:02

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Marthe GløersenD 21-E (30)47:37+8:529:14

Bø OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Steinar LandeH 21-E (38)59:05+23:449:59

Byåsen IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Øyvind WiggenH 21-E (38)49:55+14:348:26

Byåsen IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ingeborg EideD 21-E (30)40:09+1:247:47

Fossum IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Ragnhild HjermstadD 21-E (30)50:53+12:089:52

Fredrikstad SK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kamilla OlaussenD 21-E (30)38:457:31
Hans Petter MathisenH 21-E (38)disqualified

Freidig

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Mattis HoltH 21-E (38)56:22+21:019:32

Frol IL

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Paul SirumH 21-E (38)39:49+4:286:44
9Stian SundsvikH 21-E (38)40:41+5:206:53
13Isak BergsetH 21-E (38)41:22+6:016:59
24Carl Petter LyngenH 21-E (38)48:21+13:008:10

Halden SK

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Magne DæhliH 21-E (38)36:21+1:006:09
4Kine Hallan SteiwerD 21-E (30)41:37+2:528:04
20Øyvind HelgerudH 21-E (38)44:04+8:437:27
21Ane Sofie Næss BjørgulD 21-E (30)50:54+12:099:53
22Bodil HelgerudD 21-E (30)51:44+12:5910:02
Thomas Natvig ÅrstadH 21-E (38)disqualified

IK Grane Arendal Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Christine MikkelsenD 21-E (30)50:26+11:419:47

IL BUL-Tromsø

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Arntraut GötschD 21-E (30)48:25+9:409:24

IL Tyrving

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Bjørn EkebergH 21-E (38)39:19+3:586:39
7Kristine FjeldboD 21-E (30)44:00+5:158:32
12Ivar LundanesH 21-E (38)41:13+5:526:58
16Espen JakobsenH 21-E (38)41:50+6:297:04
23Karl FremstadH 21-E (38)47:52+12:318:05
25Solveig BlandkjennD 21-E (30)1:01:17+22:3211:53

Kongsberg OL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Ingjerd MyhreD 21-E (30)43:25+4:408:25
10Damien RenardH 21-E (38)40:47+5:266:54

Kristiansand OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Håvard WedegeH 21-E (38)44:47+9:267:34
Vegard DanielsenH 21-E (38)disqualified

Larvik OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Runa FremstadD 21-E (30)42:15+3:308:12
14Elin BjervaD 21-E (30)48:58+10:139:30
31Jørgen FrøydH 21-E (38)1:01:28+26:0710:24

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Emilie Westli AndersenD 21-E (30)49:54+11:099:41

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Evine Westli AndersenD 21-E (30)50:11+11:269:44

Notodden OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Robert FredriksenH 21-E (38)disqualified

NTNUI

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Karen Oline KolstadD 21-E (30)44:04+5:198:33
8Elias T. MølnvikH 21-E (38)40:02+4:416:46
11Åsne Skram TrømborgD 21-E (30)47:49+9:049:17
17Tonje VassendD 21-E (30)50:21+11:369:46
19Ingrid LundanesD 21-E (30)50:31+11:469:48
Ingrid GulbrandsenD 21-E (30)disqualified

Nydalens SK

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Siri UlvestadD 21-E (30)41:33+2:488:04
3Jon Aukrust OsmoenH 21-E (38)38:34+3:136:31
4Anders NordbergH 21-E (38)39:09+3:486:37
5Bojan BlumensteinH 21-E (38)39:15+3:546:38
11Anders VisterH 21-E (38)40:52+5:316:54
21Henrik EijsinkH 21-E (38)44:47+9:267:34
27Marianne DæhliD 21-E (30)1:03:42+24:5712:22
28Asgeir MjösundH 21-E (38)53:45+18:249:05

OK Javonis

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Sarunas DociusH 21-E (38)2:08:00+1:32:3921:39

Østmarka OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Kim Aleksander Åserød IversenH 21-E (38)1:49:27+1:14:0618:31

Østmarka OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Marie Hammer IversenD 21-E (30)1:02:15+23:3012:05

Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Olav LundanesH 21-E (38)35:215:58

Porsgrunn OL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Guro VassendD 21-E (30)57:29+18:4411:09
24Kjersti Adéla WestinD 21-E (30)59:56+21:1111:38

Raumar Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Magnus SvingheimH 21-E (38)41:39+6:187:02

Varegg Fleridrett

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Vyacheslav MukhidinovH 21-E (38)50:04+14:438:28
28Ingunn MartinsenD 21-E (30)1:03:59+25:1412:25
Oskar RøenH 21-E (38)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2019
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org