International Orienteering Federation

Official results for Norsk O-Festival

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Norsk O-Festival
Organiser: Norway
Date: 24 June 2018

Abominable O-Men

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Matt DoyleH 21-E45:47+12:078:19

Amager Orienteringsklub

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Vera MullerovaD 21-E46:24+11:0410:24

Ås-NMBU Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Kaja Winsnes NordhagenD 21-E43:43+8:239:48

Ås-NMBU Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Ingvild Maalen-JohansenD 21-E51:27+16:0711:32

Australopers Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Jarrah DayH 21-E49:18+15:388:57

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ralph StreetH 21-E36:28+2:486:37

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Sven HellmüllerH 21-E37:32+3:526:49

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Vetle ChristiansenH 21-E44:33+10:538:06

Bækkelagets SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Matthew SpeakeH 21-Edid not start

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Carl Godager KaasH 21-E237:23+1:327:15

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Simen Hjalmar WästlundH 21-E239:43+3:527:42

Bækkelagets SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sindre SandvenH 21-E2did not start

Bækkelagets SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Håvard MyhreH 21-E2did not start

Bækkelagets SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Magne JutulstadH 21-E2did not start

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Lone BrochmannD 21-E41:12+5:529:14

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Marthe GløersenD 21-E45:32+10:1210:12

Bækkelagets SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mariann UlvestadD 21-Edid not start

Byåsen IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Øyvind WiggenH 21-E54:44+21:049:57

Byåsen IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Ingeborg EideD 21-E44:37+9:1710:00

Byåsen IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Emma ArnesenD 21-E46:59+11:3910:32

CUS Bologna

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Michela GuizzardiD 21-E50:17+14:5711:16
52Marco SeppiH 21-E46:29+12:498:27

Eiker OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Kristine BergliaD 21-E40:28+5:089:04

Eksjö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Sebastian InderstH 21-E43:41+10:017:56

Emblem IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Emma JohanssonD 21-E36:47+1:278:14

Espoon Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Lari PernuH 21-E39:46+6:067:13

Fana IL

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jan KocbachH 21-E2did not start

Fossum IF

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Emil AhlbäckH 21-E38:39+4:597:01
17Sigurd MelsomH 21-E255:22+19:3110:45
18Ragnhild HjermstadD 21-E40:53+5:339:10
50Oskar StørmerH 21-E46:09+12:298:23
54Julie StørmerD 21-E51:20+16:0011:30

Fredrikstad SK

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Kamilla OlaussenD 21-E35:59+0:398:04
2Gaute Hallan SteiwerH 21-E33:46+0:066:08
6Marie OlaussenD 21-E37:31+2:118:24
9Audun Bjerkreim NilsenH 21-E242:56+7:058:20
15Hans Petter MathisenH 21-E38:23+4:436:58
47Espen Nordbrøden FiskumH 21-E44:39+10:598:07
60Hanna Fiskum NordbrødenD 21-E52:48+17:2811:50

Freidig

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Hanne SandstadD 21-E42:04+6:449:25
45Mattis HoltH 21-E44:26+10:468:04
59Albin LillieströmH 21-E49:51+16:119:03
63Lars OwrenH 21-E57:21+23:4110:25
Sindre JohannessenH 21-Edid not start

Frol IL

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jo Forseth IndgaardH 21-E35:37+1:576:28
8Paul SirumH 21-E36:35+2:556:39
17Martin VisterH 21-E38:40+5:007:01
23Isak BergsetH 21-E39:22+5:427:09
32Stian SundsvikH 21-E41:37+7:577:34
37Eirin Svanøe-HafstadD 21-E45:11+9:5110:07
38Carl Petter LyngenH 21-E42:06+8:267:39
61Mathilde RundhaugD 21-E53:37+18:1712:01
Yngve SkogstadH 21-Edid not start

Halden SK

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Magne DæhliH 21-E33:406:07
22Bodil HelgerudD 21-E41:53+6:339:23
30Mats NordbrødenH 21-E40:41+7:017:23
32Iliana IlievaD 21-E44:17+8:579:55
40Markus HolterH 21-E42:35+8:557:44
41Lone Malmgren MolstadD 21-E46:08+10:4810:20
Agnes LeoD 21-Edisqualified
Knut AasheimH 21-E2did not start
Alexander ChepelinH 21-Edid not start
Thomas Natvig ÅrstadH 21-Edid not start

Helsingin Suunistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Pihla OtsamoD 21-E38:47+3:278:41

Helsingin Suunistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Milla MattilaD 21-E44:36+9:1610:00

Heming Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Ulrik Astrup ArnesenH 21-E44:05+10:258:00

IF Hagen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Alicia FribergD 21-E57:12+21:5212:49

IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Emmi JokelaD 21-E42:14+6:549:28

IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Miri Thrane ØdumD 21-Edid not finish

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Rasmus Palmqvist AslaksenH 21-E42:19+8:397:41

IK Grane Arendal Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Christine MikkelsenD 21-E46:05+10:4510:19

IL BUL-Tromsø

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Arntraut GötschD 21-Edid not start

IL Leik

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ola KeiseråsH 21-E245:53+10:028:54
37Andreas SølbergH 21-E41:51+8:117:36

IL Tyrving

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Espen JakobsenH 21-E239:40+3:497:42
11Torgeir NørbechH 21-E37:23+3:436:47
29Ida TiltnesD 21-E43:28+8:089:44
48Solveig BlandkjennD 21-E49:14+13:5411:02
52Kristine FjeldboD 21-E50:45+15:2511:22
60Gunnar A FiskumH 21-E51:22+17:429:20
65Ingrid BergeD 21-E58:32+23:1213:07
Karl FremstadH 21-Edid not start
Ivar LundanesH 21-Edid not start

IL Vindbjart

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Hans Gunnar OmdalH 21-E235:516:57

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Krystal NeumannD 21-E50:10+14:5011:14

Kongsberg OL

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Damien RenardH 21-E237:58+2:077:22
9Ingjerd MyhreD 21-E37:54+2:348:29
20Trygve HeggedalH 21-E259:25+23:3411:32

Konnerud IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Therese HaareD 21-E42:13+6:539:27

Kristiansand OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Håvard Wedege IrgensH 21-E39:10+5:307:07
32Morten JørgensenH 21-E41:37+7:577:34
Vegard DanielsenH 21-Edisqualified
Marianne AndersenD 21-Edisqualified
Gaute FriestadH 21-Edid not start
Dag BlandkjennH 21-Edid not start

Larvik OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Runa FremstadD 21-E44:46+9:2610:02
64Jørgen FrøydH 21-E59:02+25:2210:44

Lierbygda OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Eirik W. MoeH 21-E21:02:53+27:0212:12

Lillehammer OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Inger Liv BjerkreimD 21-E43:33+8:139:45
49Fanny Horn BirkelandD 21-E49:37+14:1711:07
56Kari SvingheimD 21-E51:29+16:0911:32
56Andreas Svingheim MagerøyH 21-E48:29+14:498:48

Lillomarka OL

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Andrine BenjaminsenD 21-E36:33+1:138:11
15Steinar KollerudH 21-E249:18+13:279:34
53Brodie NankervisH 21-E46:39+12:598:28
59Delphine PoirotD 21-E52:22+17:0211:44
72Dorthe Kühl PetersenD 21-E1:13:45+38:2516:32

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Emilie Westli AndersenD 21-E40:16+4:569:01

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Evine Westli AndersenD 21-E45:32+10:1210:12

MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Arto TalvinenH 21-E41:48+8:087:36

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Topias AholaH 21-E39:43+6:037:13

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Joonas AholaH 21-E39:45+6:057:13

Nittedal OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Haakon IngvaldsenH 21-E247:03+11:129:08

NTNUI

36 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Maren Jansson HaverstadD 21-E37:26+2:068:23
7Ingrid LundanesD 21-E37:41+2:218:26
9Olai Stensland LillevoldH 21-E36:58+3:186:43
12Ingrid GulbrandsenD 21-E38:34+3:148:38
18Eirik AalH 21-E257:17+21:2611:07
19Sverre Bang StøengH 21-E257:33+21:4211:10
19Håkon Raadal BjørloH 21-E39:01+5:217:05
20Elias T. MølnvikH 21-E39:05+5:257:06
23Peter Martinus Freyborg UranH 21-E21:23:12+47:2116:09
26Karen Oline KolstadD 21-E42:24+7:049:30
27Åsne Skram TrømborgD 21-E42:41+7:219:34
28Sigrid AlexandersenD 21-E42:43+7:239:34
29Vegard Jarvis WestergårdH 21-E40:04+6:247:17
31Rasmus Rørholt TheisenH 21-E41:20+7:407:30
35Anders Felde OlaussenH 21-E41:47+8:077:35
43Live Bredholt JørgensenD 21-E46:56+11:3610:31
45Nina Aasheim BirkelandD 21-E47:40+12:2010:41
46Åshild KolstadD 21-E47:42+12:2210:41
47Vegard Blomseth JohnsenH 21-E44:39+10:598:07
47Gry GranstedtD 21-E48:41+13:2110:54
53Ingeborg Ellegaard MelbyD 21-E51:06+15:4611:27
57Kristin BrekkeD 21-E51:54+16:3411:38
57Peter NordbrødenH 21-E49:13+15:338:56
58Marta UlvensøenD 21-E52:00+16:4011:39
65Jakob Kalvig SkoganH 21-E1:04:50+31:1011:47
67Marte Hoff HagenD 21-E1:02:28+27:0814:00
68Solveig BlindheimD 21-E1:03:32+28:1214:14
69Pauline Røstum BellingmoD 21-E1:04:45+29:2514:31
70Aurora FossøyD 21-E1:04:56+29:3614:33
71Ingvild BrekkeD 21-E1:07:26+32:0615:07
Jonas Klausen EspedalH 21-Edisqualified
Lene Therese MyrlandD 21-Edisqualified
Simen Eid NielsenH 21-Edisqualified
Gustav FiskumH 21-E2disqualified
Vilde MalmeiD 21-Edisqualified
Tonje VassendD 21-Edisqualified
Marianne Opsahl BredesenD 21-Edid not start
Audun HeimdalH 21-Edid not start

Nydalens SK

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Jon Aukrust OsmoenH 21-E34:50+1:106:20
7Anne Johanne Lind NørbechD 21-E37:41+2:218:26
8Anders BjergaardH 21-E242:44+6:538:17
10Tone E LyeD 21-E37:57+2:378:30
10Håvard HagaH 21-E37:05+3:256:44
11Anders VisterH 21-E37:23+3:436:47
12Siri UlvestadD 21-E38:34+3:148:38
14Anders NordbergH 21-E37:34+3:546:49
18Alan CherryH 21-E38:49+5:097:03
21Anne M Hausken NordbergD 21-E41:52+6:329:23
24Bojan BlumensteinH 21-E39:24+5:447:09
26Eirik Kamstrup HovindH 21-E39:45+6:057:13
41Henrik EijsinkH 21-E43:18+9:387:52
43Sindre RønningH 21-E43:59+10:197:59
51Per Melander OftenH 21-E46:26+12:468:26
66Gunhild Rogne HallandD 21-E1:01:20+26:0013:45
73Martha Kalvig SkoganD 21-E1:17:43+42:2317:25
Sverre Turter SandvoldH 21-Edisqualified
Marte NarumD 21-Edid not start

OAHK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kin Kwan KwokH 21-Edid not start

OLK Wiggertal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Nick GebertH 21-E47:02+13:228:33

OLV Baselland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Sofie BachmannD 21-E41:09+5:499:13

Oppsal Orientering

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Olav Johannes DeelstraH 21-E241:19+5:288:01
13Erik PerssonH 21-E248:16+12:259:22
14Ola Marius PedersenH 21-E248:52+13:019:29
16Ludvig RødnesH 21-E254:48+18:5710:38
Kristoffer Fiane PedersenH 21-E2did not start
Thomas RuudH 21-E2did not start

Orienta Ski-O

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Danil SalimovH 21-E2did not start

Paimion Rasti

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Aleksandra HornikD 21-E38:14+2:548:34
17Ida Marie Næss BjørgulD 21-E40:50+5:309:09

Porsgrunn OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Kjersti Adéla WestinD 21-E56:37+21:1712:41

Raumar Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Vetle Ruud BråtenH 21-E36:05+2:256:33
7Magnus SvingheimH 21-E242:41+6:508:17

SARUM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22William WhiteH 21-E21:21:45+45:5415:52

Södertälje-Nykvarn Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Kent OhlssonH 21-E39:11+5:317:07

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Tobia PezzatiH 21-E41:42+8:027:34

Turun Metsänkävijät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Erling SommerfeldtH 21-E47:24+13:448:37

Turun Metsänkävijät

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Edgars BertuksH 21-Edid not start

Varegg Fleridrett

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kristin Löfgren JohansenD 21-E35:207:55
5Håkon Jarvis WestergårdH 21-E35:55+2:156:31
61Oskar RøenH 21-E54:14+20:349:51
62Christiane TrösseD 21-E55:29+20:0912:26
Morten Jarvis WestergårdH 21-Edid not start
Per Harald Löfgren JohansenH 21-Edid not start

Vegårshei IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Olav VestølH 21-E245:00+9:098:44

Vegårshei IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Synnøve BråtenD 21-E44:45+9:2510:02

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org