International Orienteering Federation

Official results for Testlauf Middle

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Testlauf Middle
Organiser: Switzerland
Date: 7 April 2018

Altair

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
67Philippe CrefcoeurM21 (68)1:00:20+31:1412:51
68Lievin CrefcoeurM21 (68)1:01:31+32:2513:06

ASD Agorosso

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
34Michele CaraglioM21 (68)35:32+6:267:34
45Marco SeppiM21 (68)37:02+7:567:53

ASD Atletica Interflumina

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Andrea MelioliM21 (68)did not start

ASD Park World Tour Italia

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
14Sebastian InderstM21 (68)33:40+4:347:10
25Riccardo ScaletM21 (68)34:28+5:227:20

ASD Polisportiva Besanese

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
39Irene PozzebonW21 (55)39:09+11:5110:45
45Anna CaglioW21 (55)40:31+13:1311:07
51Eleonora DonadiniW21 (55)44:17+16:5912:09

ASD Terlaner Orientierungslaeufer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
38Verena TroiW21 (55)38:54+11:3610:41

British Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
7Catherine TaylorW21 (55)31:02+3:448:31

CUS Bologna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
55Michela GuizzardiW21 (55)1:34:07+1:06:4925:51

Deutscher Turner Bund

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
23Susen LoeschW21 (55)33:57+6:399:19
27Bojan BlumensteinM21 (68)34:33+5:277:22
27Birte FriedrichsW21 (55)34:52+7:349:34
33Felix SpaethM21 (68)35:25+6:197:33
35Patricia NiekeW21 (55)37:02+9:4410:10
36Anna ReinhardtW21 (55)37:48+10:3010:23
40Ann Charlotte SpangenbergW21 (55)39:33+12:1510:51
42Isabel SeegerW21 (55)39:49+12:3110:56
42Wieland KundischM21 (68)36:28+7:227:46
44Mareike SeegerW21 (55)40:06+12:4811:00
46Arntraut GoetschW21 (55)41:07+13:4911:17
48Nina DoellgastW21 (55)41:34+14:1611:25Download route in GPX format
50Paula StarkeW21 (55)44:03+16:4512:06
51Moritz DoellgastM21 (68)37:44+8:388:02
55Colin KolbeM21 (68)38:35+9:298:13
56Erik DoehlerM21 (68)38:39+9:338:14
57Philipp MuellerM21 (68)39:02+9:568:19
62Marvin GoerickeM21 (68)45:47+16:419:45
65Ole HennselerM21 (68)52:45+23:3911:14
Christoph PrunscheM21 (68)did not start

Fossum IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
12Jan Erik NaessM21 (68)33:14+4:087:05

French Orienteering Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Arnaud PerrinM21 (68)did not start

GS Monte Giner ASD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
36Roberto DallavalleM21 (68)35:41+6:357:36

IFK Lidingo SOK

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
6Emma BjessmoW21 (55)30:18+3:008:19
13Helena KarlssonW21 (55)32:16+4:588:51
18Hector HainesM21 (68)33:52+4:467:13
24Ausrine KutkaiteW21 (55)34:08+6:509:22
26Linnea ClaesdotterW21 (55)34:50+7:329:34
28Marten B BostromM21 (68)34:35+5:297:22Download route in GPX format
31Anna BachmanW21 (55)36:47+9:2910:06
32Barbora PijakovaW21 (55)36:51+9:3310:07
35Bryan RusselKeelyM21 (68)35:34+6:287:35
39Jere PajunenM21 (68)36:20+7:147:44
43Susanna TervoW21 (55)39:52+12:3410:57
47Matleena BostromW21 (55)41:25+14:0711:22
63Timo MahonenM21 (68)47:40+18:3410:09
Alice HugossonW21 (55)did not start

ISR OC Jezreel

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
38Nitsan YasurM21 (68)35:47+6:417:37
61Rotem YasurM21 (68)45:15+16:099:38Download route in GPX format
66Nir YasurM21 (68)54:17+25:1111:34

Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
37Jasmine NeveW21 (55)37:50+10:3210:23

NAVI

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
11Olli Markus TaivainenM21 (68)33:06+4:007:03
49Janis TamuzsM21 (68)37:36+8:308:01

OK Voru

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
28Kerstin UiboupinW21 (55)35:03+7:459:37
53Maiki MaalbergW21 (55)47:39+20:2113:05

ol biel seeland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
44Silvan UllmannM21 (68)36:50+7:447:51

OLC Kapreolo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
54Sebastian Ken BaumannM21 (68)38:01+8:558:06

OLG Cordoba

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
17Timo SuterM21 (68)33:50+4:447:12

OLG Galgenen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
33Vanessa RoundW21 (55)36:54+9:3610:08

OLG Kakowa

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Saskia BuchmuellerW21 (55)did not start

OLV Baselland

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
31Tino PolsiniM21 (68)35:08+6:027:29
47Chamuel ZbindenM21 (68)37:28+8:227:59
54Merline RothW21 (55)1:01:20+34:0216:50

OOB Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
64Vit ZakourilM21 (68)48:57+19:5110:26

Orienteering Tarzo ASD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
52Jessica LucchettaW21 (55)44:35+17:1712:14

Polisportiva G.Masi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
41Alessio TenaniM21 (68)36:24+7:187:45

Russian Orienteering Federation

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Natalia GemperleW21 (55)27:187:30
8Svetlana MironovaW21 (55)31:04+3:468:32

Snaettringe SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
48Flavio PolteraM21 (68)37:29+8:237:59

Stora Tuna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Tove AlexanderssonW21 (55)28:47+1:297:54

Swiss Orienteering

51 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Florian HowaldM21 (68)29:066:12
2Daniel HubmannM21 (68)29:23+0:176:15
3Elena RoosW21 (55)28:58+1:407:57
3Andreas KyburzM21 (68)29:24+0:186:16
3Simona AebersoldW21 (55)28:58+1:407:57
4Matthias KyburzM21 (68)29:36+0:306:18
5Sarina JenzerW21 (55)30:15+2:578:18
5Joey HadornM21 (68)30:39+1:336:32
6Martin HubmannM21 (68)31:03+1:576:37
7Jonas EggerM21 (68)31:17+2:116:40
8Noah ZbindenM21 (68)31:46+2:406:46
9Julia GrossW21 (55)31:18+4:008:35
9Andreas RüedlingerM21 (68)32:52+3:467:00
10Sven AschwandenM21 (68)32:53+3:477:00
10Katrin MüllerW21 (55)31:19+4:018:36
11Paula GrossW21 (55)31:20+4:028:36
12Hanna MüllerW21 (55)31:46+4:288:43
13Florian SchneiderM21 (68)33:34+4:287:09
14Martina RuchW21 (55)32:17+4:598:52
14Joana WältiW21 (55)32:17+4:598:52
15Nick GebertM21 (68)33:46+4:407:11
16Lisa HolerW21 (55)32:23+5:058:53
16Florian AttingerM21 (68)33:49+4:437:12
17Valérie AebischerW21 (55)32:28+5:108:55
18Sina TommerW21 (55)32:42+5:248:59
18Pascal BuchsM21 (68)33:52+4:467:13
19Sofie BachmannW21 (55)32:44+5:268:59
20Sandrine MüllerW21 (55)32:53+5:359:02
20Térence RisseM21 (68)33:55+4:497:13
21Judith WyderW21 (55)33:19+6:019:09
21Jannis SchönleberM21 (68)34:02+4:567:15
22Andrea RoggoW21 (55)33:38+6:209:14
22Thomas CurigerM21 (68)34:03+4:577:15
23Sven HellmüllerM21 (68)34:22+5:167:19
25Rahela BrunnerW21 (55)34:30+7:129:28
26Alain DenzlerM21 (68)34:32+5:267:21
29Lisa SchubnellW21 (55)35:14+7:569:40
29Ueli WerrenM21 (68)34:36+5:307:22
30Remo RuchM21 (68)35:04+5:587:28
32Fabian HertnerM21 (68)35:23+6:177:32
34Deborah StadlerW21 (55)36:55+9:3710:08
37Simon HodlerM21 (68)35:42+6:367:36
39Tobia PezzatiM21 (68)36:20+7:147:44
43Raffael HuberM21 (68)36:42+7:367:49
46Joël MorgenthalerM21 (68)37:12+8:067:55
50Simon WengerM21 (68)37:38+8:328:01
51Riccardo RancanM21 (68)37:44+8:388:02
53Luca ZinggM21 (68)37:57+8:518:05
58Samuel KellerM21 (68)39:45+10:398:28
59Quentin MertenatM21 (68)42:12+13:068:59
60Lukas DienerM21 (68)44:21+15:159:27
Christoph MeierM21 (68)did not start
Isabelle FeerW21 (55)did not start
Archibald SoguelM21 (68)did not start

US Primiero ASD

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
24Mattia DebertolisM21 (68)34:25+5:197:20
30Viola ZagonelW21 (55)36:15+8:579:57
41Francesca TauferW21 (55)39:38+12:2010:53
49Nicole ScaletW21 (55)41:37+14:1911:25

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org