International Orienteering Federation

Official results for Ensilumen Rastit

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Ensilumen Rastit
Organiser: Finland
Date: 3 December 2017

Men

44 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Sergei GorlanovFINRussian Federation1:30:25
2Jyri UusitaloFINFinland1:30:26+0:01
3Lars MoholdtNORNorway1:30:50+0:25
4Tuomas KotroFINFinland1:31:31+1:06
5Linus RappSWESweden1:31:53+1:28
6Erik RostSWESweden1:34:52+4:27
7Markus LundholmSWESweden1:35:23+4:58
8Erik BlomgrenSWESweden1:35:29+5:04
9Petr HorvatCZECzech Republic1:36:25+6:00
10Gion SchnyderSUISwitzerland1:37:47+7:22
11Jakub SkodaCZECzech Republic1:39:11+8:46
12Bjornar KvaleNORNorway1:39:22+8:57
13Aleksi KarppinenFINFinland1:41:36+11:11
14Stanimir BelomazhevBULBulgaria1:42:02+11:37
15Radek LacigaCZECzech Republic1:42:21+11:56
16Samuli SchroderusFINFinland1:43:08+12:43
17Ulrik NordbergSWESweden1:43:55+13:30
18Juha MartikainenFINFinland1:45:39+15:14
19Santeri AikioFINFinland1:46:05+15:40
20Teemu TauriainenFINFinland1:47:37+17:12
21Grigory MedvedevRUSRussian Federation1:51:07+20:42
22Matti LinnaFINFinland1:51:42+21:17
23Simion SuciuROURomania1:53:11+22:46
24Petri KiiskinenFINFinland1:56:11+25:46
25Oyvind WiggenNORNorway1:56:12+25:47
26Joona HuilaFINFinland1:56:57+26:32
27Kalle HäkkinenFINFinland1:57:55+27:30
28Carl MagnussonSWESweden1:58:08+27:43
29Anton SulkulaFINFinland1:58:50+28:25
30Dmitry KhrykinRUSRussian Federation1:59:16+28:51
31Jiri-Pekka RissanenFINFinland2:01:44+31:19
32Roland FesselhoferAUTAustria2:01:55+31:30
33Peter SundelinFINFinland2:18:28+48:03
34John KumlinSWESweden2:20:39+50:14
35Kostiantyn MarychUKRUkraine2:22:51+52:26
36Pyry KettunenFINFinland2:27:16+56:51
37Zoltan SzepROURomania2:37:19+1:06:54
Filip JacobssonSWESwedendisqualified
Raino PesuFINFinlanddisqualified
Oskar SandbergSWESwedendisqualified
Davide ComaiITAItalydid not finish
Martin HammarbergSWESwedendid not finish
Santeri SchroderusFINFinlanddid not finish
Kirill VeselovRUSRussian Federationdid not finish

Women

22 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Milka ReponenFINFinland1:11:21
2Sanna PusaFINFinland1:16:52+5:31
3Evelina WickbomSWESweden1:18:11+6:50
4Magdalena OlssonSWESweden1:19:49+8:28
5Johanna NiittymäkiFINFinland1:20:25+9:04
6Mervi PesuFINFinland1:22:21+11:00
7Marika HaraFINFinland1:23:09+11:48
8Johanka SimkovaFINCzech Republic1:25:07+13:46
9Isabel SalenSWESweden1:26:14+14:53
10Liga ValdmaneLATLatvia1:32:24+21:03
11Paula Iso-MarkkuFINFinland1:36:24+25:03
12Stefania CorradiniITAItaly1:39:05+27:44
13Venla TahvanainenFINFinland1:45:20+33:59
14Emma BengstömSWESweden1:45:32+34:11
15Essi LotvonenFINFinland1:54:27+43:06
16Laura DienerSUISwitzerland2:00:49+49:28
17Marja RauhalammiFINFinland2:01:45+50:24
Tove AlexanderssonSWESwedendisqualified
Andersen Evine WestliNORNorwaydisqualified
Silvia LuupESTEstoniadid not finish
Frida SandbergSWESwedendid not finish
Marjut TurunenFINFinlanddid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World