International Orienteering Federation

Official results for JK 2018 - Sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: JK 2018 - Sprint
Organiser: Great Britain
Date: 30 March 2018

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Chit Hei ShiuMen (140)17:28+4:394:28

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Maria PereverzinaWomen (102)19:55+5:345:41

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
90Natalia PereverzinaWomen (102)21:00+6:396:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
117Saskia WarrenWomen (102)26:14+11:537:29

3ROC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Colm MoranMen (140)15:29+2:403:58
85Clodagh MoranWomen (102)20:27+6:065:50

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Alasdair McLeodMen (140)13:34+0:453:28

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Joe WoodleyMen (140)14:33+1:443:43

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Ben StevensMen (140)16:32+3:434:14

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
107Pauls LiepinsMen (140)18:15+5:264:40

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Alice LeakeWomen (102)14:29+0:084:08

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Bryony HardingWomen (102)18:07+3:465:10

ALTAIR

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
120Kate Arsac-EnglandWomen (102)32:42+18:219:20
139Tom Arsac-EnglandMen (140)20:24+7:355:13

AROS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Duncan CoombsMen (140)14:46+1:573:47

AROS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Chloe HainesWomen (102)16:41+2:204:46

AROS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Florence HainesWomen (102)18:39+4:185:19

AROS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Kirsten StrainWomen (102)18:46+4:255:21

BAOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
167Robert AshtonMen (140)1:59:14+1:46:2530:34

BASOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Alison CampbellWomen (102)18:38+4:175:19

BKO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Alexander MooreMen (140)17:15+4:264:25

BOC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Josh O'Sullivan-HourihanMen (140)15:21+2:323:56
45Emer PerkinsWomen (102)18:34+4:135:18

BOK

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Cecilie AndersenWomen (102)14:57+0:364:16
14Chloe PotterWomen (102)16:00+1:394:34
19Adam PotterMen (140)14:28+1:393:42
56Lucy TongeWomen (102)18:56+4:355:24
95Helen HanstockWomen (102)21:28+7:076:08
108Millie StaggWomen (102)23:35+9:146:44
Michael HallettMen (140)mispunched

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Aidan RigbyMen (140)14:12+1:233:38

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
114Thomas AspinMen (140)18:29+5:404:44

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
124Christopher MacKenzieMen (140)19:15+6:264:56

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Alice RigbyWomen (102)16:23+2:024:40

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Rebecca AspinWomen (102)19:28+5:075:33

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Simon GardnerMen (140)17:21+4:324:26

CorkO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Niamh CorbettWomen (102)17:48+3:275:05
81Cillin CorbettMen (140)17:12+4:234:24

CSU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Giacomo BarboneMen (140)17:08+4:194:23

CSU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Laura CarluccioWomen (102)19:22+5:015:32

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Paul PruzinaMen (140)15:02+2:133:51

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38James AcklandMen (140)15:12+2:233:53

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
144Jeremy KnottMen (140)20:32+7:435:15

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Helen OckendenWomen (102)18:07+3:465:10

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Olly WilliamsMen (140)14:17+1:283:39

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
87Connor SmithMen (140)17:26+4:374:28

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ross WhiteMen (140)mispunched

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Hannah HateleyWomen (102)17:45+3:245:04

DEVON

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Harry FoxMen (140)16:07+3:184:07
71Grey GriersonMen (140)16:43+3:544:17
119Dominic WalkerMen (140)18:51+6:024:50
129Tom SnowMen (140)19:41+6:525:02
Harry McMurtrieMen (140)mispunched

DRONGO

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Ben WindsorMen (140)14:55+2:063:49
74Helen PruzinaWomen (102)19:41+5:205:37
94Miranda LeafWomen (102)21:26+7:056:07
98Zuzana StrakovaWomen (102)21:41+7:206:11

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Matthew SpeakeMen (140)14:30+1:413:43

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Tara SchwarzeWomen (102)17:32+3:115:00

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Helen MillerWomen (102)19:56+5:355:41

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anika SchwarzeWomen (102)mispunched

ECKO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Tom LinesMen (140)15:05+2:163:52

ECKO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Jura MacMillanWomen (102)19:01+4:405:26

EPOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
103Laura HarrisonWomen (102)22:25+8:046:24

ERYRI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Tom WoodMen (140)16:04+3:154:07

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Laura RobertsonWomen (102)14:46+0:254:13

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Jo StevensonWomen (102)17:44+3:235:04

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Rona LindsayWomen (102)18:58+4:375:25

EUOC

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Tessa StrainWomen (102)14:41+0:204:11
6Jonathan CrickmoreMen (140)13:49+1:003:32
7Alexander ChepelinMen (140)13:52+1:033:33
10Sarah JonesWomen (102)15:49+1:284:31
14Matthew FellbaumMen (140)14:18+1:293:40
14Alex CarcasMen (140)14:18+1:293:40
18Tim MorganMen (140)14:27+1:383:42
20Thomas WilsonMen (140)14:29+1:403:42
23Eddie NarbettMen (140)14:38+1:493:45
26Lindsay RobertsonWomen (102)17:02+2:414:52
28Alistair MassonMen (140)14:53+2:043:48
29Lucy HainesWomen (102)17:20+2:594:57
30Emma WilsonWomen (102)17:30+3:095:00
53Madara BriceWomen (102)18:44+4:235:21
66Michael AdamsMen (140)16:20+3:314:11
69Louise AdamsWomen (102)19:15+4:545:30
80Roanne LilleyWomen (102)20:02+5:415:43
162Jack LeitchMen (140)39:03+26:1410:00
166Matthew LeitchMen (140)1:08:06+55:1717:27
Alasdair PedleyMen (140)mispunched

Fredrikstad Skiklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Rikke IngesenWomen (102)18:38+4:175:19

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kris JonesMen (140)12:493:17

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Chris SmithardMen (140)13:15+0:263:23

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Jamie StevensonMen (140)14:48+1:593:47

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Lewis TaylorMen (140)15:48+2:594:03

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Grace MolloyWomen (102)15:51+1:304:31

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Clare StansfieldWomen (102)18:58+4:375:25

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Carolyn HindleWomen (102)19:12+4:515:29

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Laura HindleWomen (102)20:02+5:415:43

GEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Eadaoin McCavanaWomen (102)19:13+4:525:29

GEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aoife DonaghyWomen (102)mispunched

Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Jo ShepherdWomen (102)15:13+0:524:20

HH

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Angus HarringtonMen (140)15:57+3:084:05
85James ErringtonMen (140)17:24+4:354:27
100Evan BowersMen (140)18:05+5:164:38

HKIOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Wing Chung TamMen (140)16:44+3:554:17

IF Sturla

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
93Sturla FrydenlundMen (140)17:38+4:494:31

IK Vikings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
152Tim DalheimerMen (140)21:32+8:435:31

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Murray StrainMen (140)13:53+1:043:33

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Freddie CarcasMen (140)15:04+2:153:51

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Max BloorMen (140)17:02+4:134:22

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Mairi EadesWomen (102)18:38+4:175:19

INVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Finlay ToddMen (140)15:10+2:213:53

KERNO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
163Scott CollierMen (140)41:09+28:2010:33

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Finn LydonMen (140)15:00+2:113:50

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
94Euan TebbuttMen (140)17:41+4:524:32

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
100Tom BarberMen (140)18:05+5:164:38

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
105Anna BarberWomen (102)22:52+8:316:32

Lillomarka OL

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Siri KollerudWomen (102)17:02+2:414:52
47Steinar KollerudMen (140)15:44+2:554:02
57Elias SorensenMen (140)15:58+3:094:05
64Karoline SonsterudbratenWomen (102)19:09+4:485:28
107Mathias BenjaminsenMen (140)18:15+5:264:40

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Rowan CapperMen (140)16:12+3:234:09

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Noah HowlettMen (140)16:25+3:364:12

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
123Sam YatesMen (140)19:14+6:254:55

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
150Matthew RookeMen (140)21:14+8:255:26

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Hollie OrrWomen (102)15:55+1:344:32

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Lizzie BrowneWomen (102)16:33+2:124:43

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Heather HeppenstallWomen (102)19:06+4:455:27

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Anna ListerWomen (102)20:59+6:385:59

LUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Alistair ThorntonMen (140)15:51+3:024:03

LUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Philip VokesMen (140)16:19+3:304:11

LUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
97Megan HarrisonWomen (102)21:38+7:176:10

LVO

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Olivia BaxterWomen (102)18:38+4:175:19
64Rachel CollinsWomen (102)19:09+4:485:28
106Sophie PruzinaWomen (102)23:01+8:406:34

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Joshua DudleyMen (140)15:33+2:443:59

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Felix WilsonMen (140)15:44+2:554:02

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Joseph WrightMen (140)16:16+3:274:10

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
115Frances WrightWomen (102)25:52+11:317:23

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Peter BrayMen (140)14:12+1:233:38

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Tom FellbaumMen (140)15:54+3:054:04

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Mark BurleyMen (140)16:21+3:324:11

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
131River Edis-SmithMen (140)19:48+6:595:04

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
132James McCannMen (140)19:49+7:005:04

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
106Joe ThomasMen (140)18:11+5:224:39

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
148Daniel ThomasMen (140)21:06+8:175:24

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
158Dafydd ThomasMen (140)22:42+9:535:49

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Megan Carter-DaviesWomen (102)14:214:06

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Fay WalshWomen (102)16:22+2:014:40

NATO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
111Alexandra HareWomen (102)23:40+9:196:45

NGOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Richard PurkisMen (140)15:35+2:463:59

NGOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
99Thomas CochraneMen (140)18:04+5:154:37

NGOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
91Georgia JonesWomen (102)21:04+6:436:01

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Peter HodkinsonMen (140)13:19+0:303:24

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
88Ben BeresfordMen (140)17:27+4:384:28

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
102Joe TauntonMen (140)18:06+5:174:38

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Rose SchorahWomen (102)18:45+4:245:21

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
87Ella GilbertWomen (102)20:52+6:315:57

Nydalens SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Lukas LilandMen (140)15:45+2:564:02

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Matthew ElkingtonMen (140)14:09+1:203:37

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14William GardnerMen (140)14:18+1:293:40

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Kin Kwan KwokMen (140)16:51+4:024:19

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
107Alfie BullusMen (140)18:15+5:264:40

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
148Stephen ElkingtonMen (140)21:06+8:175:24

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Harriet LawsonWomen (102)18:01+3:405:08

OLV Zug

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
143Gian-Reto SchaadMen (140)20:31+7:425:15

Østmarka OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Anna Cecilie LinlokkenWomen (102)18:36+4:155:18

OUOC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jamie ParkinsonMen (140)13:48+0:593:32
32Tim HarrisonMen (140)15:02+2:133:51
41Harrison McCartneyMen (140)15:27+2:383:57

PFO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
84Hannah GoldswainWomen (102)20:23+6:025:49

POTOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Ellie BalesWomen (102)18:01+3:405:08

RR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Kirstin MaxwellWomen (102)15:30+1:094:25

SARUM

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Lucy ButtWomen (102)16:28+2:074:42
95Adam WalkerMen (140)17:46+4:574:33
115Thomas ButtMen (140)18:33+5:444:45
142Harry ButtMen (140)20:30+7:415:15

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Ben MitchellMen (140)14:21+1:323:40

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Katie ReynoldsWomen (102)16:07+1:464:36

SHUOC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Charlotte WardWomen (102)15:26+1:054:24
9Nathan LawsonMen (140)14:09+1:203:37
58Samuel FieldingMen (140)16:01+3:124:06

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Thomas CochraneMen (140)16:27+3:384:13

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
136Wei Yong YueMen (140)20:09+7:205:10

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
151Himmy LauMen (140)21:26+8:375:29

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Abi WeedsWomen (102)16:03+1:424:35

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
115Emma CochraneWomen (102)25:52+11:317:23

SMOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
145James NisbetMen (140)20:44+7:555:18

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
97Thomas HowellMen (140)17:59+5:104:36

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Ruth HolmesWomen (102)17:32+3:115:00

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Kitty BrayWomen (102)18:05+3:445:10

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
99Katherine BettWomen (102)22:03+7:426:18

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Jack KoskyMen (140)15:11+2:223:53

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Stanley HeapMen (140)16:48+3:594:18

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Nicholas JarvisMen (140)16:49+4:004:18

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
116Alexander LinesMen (140)18:47+5:584:48

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
147Edward LinesMen (140)20:54+8:055:21

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Kerria RowanWomen (102)19:49+5:285:39

SOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Anya CrockerWomen (102)17:44+3:235:04

SROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Rebecca RookeWomen (102)20:06+5:455:44

SUFFOC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
93Chloe CracknellWomen (102)21:23+7:026:06
112Bryn WilkinsonMen (140)18:24+5:354:43

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Nick BarrableMen (140)14:44+1:553:46

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Aidan SmithMen (140)15:26+2:373:57

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Dominic DakinMen (140)17:03+4:144:22

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Aislinn PrendergastWomen (102)15:33+1:124:26

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Laura GoyWomen (102)16:17+1:564:39

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Kim BaxterWomen (102)16:20+1:594:40

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Pippa DakinWomen (102)16:57+2:364:50

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Mary FlemingWomen (102)17:35+3:145:01

TVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44David BunnMen (140)15:33+2:443:59

TVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Fiona BunnWomen (102)15:57+1:364:33

TVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Anne EdwardsWomen (102)18:11+3:505:11

TVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Bethany KippinWomen (102)19:58+5:375:42

UBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Tom DobraMen (140)15:44+2:554:02

UBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Christian GriersonMen (140)16:49+4:004:18

UBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
90Matthew PickeringMen (140)17:29+4:404:28

UBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
128Michael LaiMen (140)19:24+6:354:58

UBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Abigail BatemanWomen (102)21:20+6:596:05

UCCO/BOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Zac O'Sullivan-HourihanMen (140)mispunched

UCDO

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Roisin LongWomen (102)17:16+2:554:56
41Ruairi LongMen (140)15:27+2:383:57
72Kathryn BarrWomen (102)19:36+5:155:36
Aoife McCavanaWomen (102)mispunched

UCDO (Irl) / CNOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Conall WhelanMen (140)16:07+3:184:07

Vehkalahden Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85Lauri VuorinenMen (140)17:24+4:354:27

WAOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51James HaynesMen (140)15:46+2:574:02

WAOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Andrew StempMen (140)15:57+3:084:05

WAOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
134Iain StempMen (140)19:57+7:085:06

WatO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Ciara SilbyWomen (102)19:53+5:325:40
138Robert PimMen (140)20:16+7:275:11

WCH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
104Gareth LittleMen (140)18:10+5:214:39

WCH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
153Kristian RobertsMen (140)21:46+8:575:34

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Alastair ThomasMen (140)14:51+2:023:48

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Daniel SpencerMen (140)14:57+2:083:50

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Matthew VokesMen (140)16:05+3:164:07

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
118Ben BreezeMen (140)18:49+6:004:49

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
146Joseph GoodwinMen (140)20:48+7:595:20

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Zac HuddMen (140)mispunched

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Niamh HunterWomen (102)mispunched

WIM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
87Sarah HorslerWomen (102)20:52+6:315:57

WRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
122Jessica ParkerWomen (102)2:57:40+2:43:1950:45

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org