International Orienteering Federation

Official results for ANDALUCIA O MEETING

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: ANDALUCIA O MEETING
Organisers: Spain / SUNO
Date: 3 March 2018

AGOROSSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Marco SEPPIMen (89)17:35+2:53

Alicante COLIVENC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Antonio MARTÍNEZ PÉREZMen (89)15:07+0:25

Alicante UNIVERSIDAD_ALICANTE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
78Sergio MÉRIDA SANCHÍSMen (89)20:21+5:39

Alicante VILLENA-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Luis SÁNCHEZ SERRANOMen (89)17:02+2:20

Barcelona CAT-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Marc SERRALLONGA ARQUÉSMen (89)16:37+1:55

BUCARAMANGA ORIENTACIÓN CLUB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
88José Fernando GÓMEZ RUEDAMen (89)26:59+12:17

Cáceres VIA_PLATA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Marta GUIJO ALONSOWomen (48)17:13+3:11

CPOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Beatriz CUNHA SANGUINOWomen (48)17:14+3:12

CUS BOLOGNA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Michela GUIZZARDIWomen (48)18:59+4:57

EKSJÖ SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Viktor ANTONSSONMen (89)18:57+4:15

ESPOON SUUNTA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Lari PERNUMen (89)17:08+2:26

FINLAND KOOVEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Svetlana MIRONOVAWomen (48)14:53+0:51

FPO-COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54João BERNARDINOMen (89)18:28+3:46

HARJU KEK RSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Ats SONAJALGMen (89)16:54+2:12

HKAYP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Kin Kwan KWOKMen (89)18:57+4:15

HKOL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
83Wei Yong YUEMen (89)22:22+7:40

IFK MORA OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
30Olha PANCHENKOWomen (48)17:10+3:08
64Artem PANCHENKOMen (89)18:54+4:12

JAMSAN RETKI VEIKOT

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
16Inka NURMINENWomen (48)15:23+1:21
22Mikaela KARJALAINENWomen (48)16:11+2:09
27Hilla PITKÄNENWomen (48)16:59+2:57
29Mia TAINIWomen (48)17:00+2:58

KAMVOL SK

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
34Vasili STRALTSOUMen (89)17:06+2:24
36Veronika CHERNIKWomen (48)17:33+3:31
43Natallia SHAKHMETAVAWomen (48)19:34+5:32
48Ina TSITOVAWomen (48)21:58+7:56
57Ihar LYCHKOUMen (89)18:37+3:55
79Aliaksei PILIPCHUKMen (89)20:44+6:02

KOKKOLAN SUUNNISTAJAT

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
26Toni-Antti VIITASAARIMen (89)16:48+2:06
46Pinja YLIKANGASWomen (48)19:47+5:45
62Lauri KOIVUMÄKIMen (89)18:45+4:03

KOUVOLAN SUUNNISTAJAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Arttu LINDQVISTMen (89)18:24+3:42

KUOPION SUUNNISTAJAT

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
25Anna MOILANENWomen (48)16:37+2:35
39Juliaana NÄSIWomen (48)18:07+4:05
40Laura JOONASWomen (48)18:48+4:46
56Aapo AALTIOMen (89)18:31+3:49
68Arto NIIRANENMen (89)19:04+4:22

LAPPEEN RIENTO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Ville SAIKKOMen (89)17:46+3:04

LILLOMARKA OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Kristina YAKUBKINAWomen (48)14:50+0:48

Madrid MALARRUTA

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
21Álvaro PRIETO DEL CAMPOMen (89)16:35+1:53
44Álvaro BENAVENTE PARAMen (89)17:42+3:00

Málaga COMA

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
29Luis NOGUEIRA DE LA MUELAMen (89)16:51+2:09
76Javier RUIZ DE LA HERRÁN PIDALMen (89)20:04+5:22

Murcia LORCA-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Raúl FERRA MURCIAMen (89)18:42+4:00

NEMIGA NORD

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
27Dzmitry KRUKOVMen (89)16:49+2:07
87Sergey ROGALEVICHMen (89)24:41+9:59

NTNUI

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
17Sindre Østgulen DEISZMen (89)16:18+1:36
20Ingrid LUNDANESWomen (48)16:05+2:03
25Rasmus RØRHOLT THEISENMen (89)16:47+2:05
34Karen Oline KOLSTADWomen (48)17:27+3:25
37Malthe GAARSDALMen (89)17:14+2:32
38Jonas Klausen ESPEDALMen (89)17:15+2:33
50Håvard Mo VAADALMen (89)18:05+3:23
72Olav Milian Schm GRANMen (89)19:27+4:45
73Jakob Kalvig SKOGANMen (89)19:31+4:49
74Erik GUSTAFSSONMen (89)19:41+4:59
80Adrian OPHEIMMen (89)21:26+6:44
81Peter URANMen (89)21:54+7:12
85Anders Felde OLAUSSENMen (89)22:32+7:50

NYDALENS SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Håvard HAGAMen (89)16:51+2:09

OK LEIPZIG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
84Jan BIRNSTOCKMen (89)22:31+7:49

OK TRIAN

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
18Katja VON SCHOULTZWomen (48)15:45+1:43
39Topi HASUMen (89)17:21+2:39
51Emil SEVELIUSMen (89)18:18+3:36

OK VORU

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
18Kerstin UIBOUPINWomen (48)15:45+1:43
27Triin JÄÄDMAAWomen (48)16:59+2:57
35Maiki MAALBERGWomen (48)17:29+3:27

ORIENTEERING DOLOMITI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
69Paride GRAVAMen (89)19:17+4:35

POLISPORTIVA G MASI

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
20Alessio TENANIMen (89)16:34+1:52
55Marcello LAMBERTINIMen (89)18:29+3:47
60Enrico MANNOCCIMen (89)18:42+4:00
70Samuele CURZIOMen (89)19:21+4:39

RASTIKARHUT

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
26Suvi YLIKYLÄWomen (48)16:40+2:38
33Sanna YLIKYLÄWomen (48)17:21+3:19
46Petja PÖYHÖNENMen (89)17:46+3:04

ROXBURGH REIVERS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Kirstin MAXWELLWomen (48)16:24+2:22

SK FOTON

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
82Mikhail GORYACHEVMen (89)22:08+7:26

SK POHJANTAHTI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Anna HAATAJAWomen (48)14:35+0:33

SK SAUE TAMMED

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Reimo LIIVMen (89)18:41+3:59

SK UUSI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Tommi HAKULIMen (89)18:48+4:06

SK100

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
49Timmo TAMMEMÄEMen (89)18:00+3:18
58Lauri TAMMEMÄEMen (89)18:41+3:59
71Jaan TARMAKMen (89)19:25+4:43

SLAVUTICH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Galyna PETRENKOWomen (48)19:42+5:40

SUUNTA JYVASKYLA

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3Veera KLEMETTINENWomen (48)14:33+0:31
16Otto KAARIOMen (89)16:04+1:22
45Janika PUIKKONENWomen (48)19:46+5:44
52Lauri POHJOLAMen (89)18:23+3:41
67Pauli LEINONENMen (89)18:59+4:17
75Marko TÖLLIMen (89)19:43+5:01
77Konsta SIPILÄINENMen (89)20:13+5:31

SWISS O TEAM

29 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Elena ROOSWomen (48)14:02
1Daniel HUBMANNMen (89)14:42
2Simona AEBERSOLDWomen (48)14:27+0:25
2Matthias KYBURZMen (89)14:53+0:11
3Judith WYDERWomen (48)14:33+0:31
5Thomas CURIGERMen (89)15:13+0:31
6Julia GROSSWomen (48)14:39+0:37
7Valérie AEBISCHERWomen (48)14:40+0:38
8Sarina JENZERWomen (48)14:46+0:44
8Martin HUBMANNMen (89)15:28+0:46
9Paula GROSSWomen (48)14:49+0:47
9Andreas KYBURZMen (89)15:29+0:47
10Pascal BUCHSMen (89)15:43+1:01
11Jonas EGGERMen (89)15:44+1:02
12Florian HOWALDMen (89)15:45+1:03
13Lisa HOLERWomen (48)15:02+1:00
13Christoph MEIERMen (89)15:49+1:07
14Tobia PEZZATIMen (89)15:50+1:08
15Joey HADORNMen (89)15:56+1:14
15Hanna MÜLLERWomen (48)15:21+1:19
17Sofie BACHMANNWomen (48)15:35+1:33
18Andrin BIERIMen (89)16:23+1:41
19Timo SUTERMen (89)16:26+1:44
23Noah ZBINDENMen (89)16:38+1:56
36Sven HELLMÜLLERMen (89)17:11+2:29
37Marcia MÜRNERWomen (48)17:42+3:40
38Martina RUCHWomen (48)17:52+3:50
86Silvan ULLMANNMen (89)23:20+8:38
Baptiste ROLLIERMen (89)disqualified

TAMPEREEN PYRINTO

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
14Lotta KARHOLAWomen (48)15:10+1:08
28Aleksi SORSAMen (89)16:49+2:07
41Heini RINTANENWomen (48)18:56+4:54

TSM HANA

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
11Tereza JANO҆ÍKOVÁWomen (48)14:52+0:50
24Vít HORCICKAMen (89)16:46+2:04

TURUN METSANKAVIJAT

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4Yannick MICHIELSMen (89)15:09+0:27
6Robert MERLMen (89)15:25+0:43
40Esa HUTTUNENMen (89)17:24+2:42
40Uldis UPITISMen (89)17:24+2:42
42Gleb TIKHONOVMen (89)17:32+2:50
44Martins SIRMAISMen (89)17:42+3:00

UNTS WARSZAWA

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
7Piotr PARFIANOWICZMen (89)15:27+0:45
21Zuzanna KUBICKAWomen (48)16:08+2:06

US PRIMIERO ASD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Viola ZAGONELWomen (48)16:27+2:25

VEHKALAHDEN VEIKOT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Samu HEISKAMen (89)16:53+2:11

Veleta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48CARLOS RAICO LANDA SÁNCHEZMen (89)17:59+3:17

Zaragoza IBON ZARAGOZA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Jara GRACIA ZAFRAWomen (48)19:47+5:45

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport