International Orienteering Federation

Official results for XXX International Trophy Murcia Costa Calida

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: XXX International Trophy Murcia Costa Calida
Organisers: FORM / Spain
Date: 17 February 2018

Alicante COLIVENC

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
4Andreu BLANES REIGMen (59)1:28:42+6:14
5Roger CASAL FERNÁNDEZMen (59)1:31:30+9:02
13Esther GIL I BROTONSWomen (25)1:35:18+19:43
15Antonio MARTÍNEZ PÉREZMen (59)1:40:47+18:19
52Cristobal CAMARASA PÉREZMen (59)2:08:55+46:27
Ana CAMARASA PÉREZWomen (25)did not finish

Alicante UNIVERSIDAD DE ALICANTE

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
57Sergio MÉRIDA SANCHÍSMen (59)2:48:35+1:26:07
Natalia GURCHENKOVAWomen (25)did not finish

Barcelona CAT O

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
19Amparo GIL BROTONSWomen (25)1:52:51+37:16
24Miriam CARRETERO MIGUELWomen (25)2:38:16+1:22:41
39Pol RÀFOLS PERRAMONMen (59)1:55:01+32:33
42Benet TOTUSAUS GARGALLOMen (59)2:01:33+39:05

Burgos CORZO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
21Amanda PONS PÉREZWomen (25)2:14:12+58:37
51Josep MORLÁ VANRELLMen (59)2:08:50+46:22

Cuenca COMCU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54David COTILLAS MOYAMen (59)2:30:13+1:07:45

FINLAND ANGELNIEMEN ANKKURI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Maxime RAUTURIERMen (59)1:49:24+26:56

FINLAND HELSINGIN SUUNNISTAJAT

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
6Einari HEINAROMen (59)1:33:48+11:20
17Elina LAMMIWomen (25)1:44:56+29:21
17Topi SYRJÄLÄINENMen (59)1:41:57+19:29
22Veli KANGASMen (59)1:44:01+21:33
38Arttu SYRJÄLÄINENMen (59)1:52:50+30:22
Ville LAMPINENMen (59)did not finish
Olli OJANAHOMen (59)did not finish

FINLAND LYNX

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
26Antti PARJANNEMen (59)1:46:15+23:47
Anne-Mari LESKINENWomen (25)did not finish

FINLAND PAIMION RASTI

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Olav LUNDANESMen (59)1:22:28
9Eveliina HIRVONENWomen (25)1:34:34+18:59
10Frédéric TRANCHANDMen (59)1:36:50+14:22
12Inga DAMBEWomen (25)1:35:16+19:41
19Mikko HUHTINENMen (59)1:42:14+19:46

FRANCE ADOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Chloé HABERKORNWomen (25)did not finish

FRANCE FRENCH ORIENTEERING FEDERATION

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3Isia BASSETWomen (25)1:22:49+7:14
9Lucas BASSETMen (59)1:35:28+13:00
13Mathieu PERRINMen (59)1:38:36+16:08
14Quentin RAUTURIERMen (59)1:40:18+17:50
24Loic MARTYMen (59)1:45:37+23:09
29Adrien DELENNEMen (59)1:46:58+24:30
49Marian BASSETMen (59)2:07:45+45:17
Arnaud PERRINMen (59)did not finish

FRANCE O'JURA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Olivier BLANC-TRANCHANTMen (59)1:34:13+11:45

Girona GO XTREME

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Xavier ARUMÍ ROTAMen (59)2:46:07+1:23:39

Granada VELETA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Carlos Raico LANDA SÁNCHEZMen (59)2:06:38+44:10

ITALY EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Brenno PASTÒMen (59)did not finish

ITALY ORIENTEERING TARZO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Jessica LUCCHETTAWomen (25)2:33:26+1:17:51

ITALY US PRIMIERO ASD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Mattia DEBERTOLISMen (59)1:45:51+23:23

LITHUANIA IGTISA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Anna DVORIANSKAIAWomen (25)1:34:15+18:40

Madrid ESCONDITE NATURE SPORT M

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Greg AHLSWEDEMen (59)1:47:36+25:08

Madrid MALARRUTA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Álvaro BENAVENTE PARAMen (59)2:04:57+42:29

Málaga COMA

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
20Luis NOGUEIRA DE LA MUELAMen (59)1:43:44+21:16
40Javier RUIZ DE LA HERRÁN PIDALMen (59)1:56:55+34:27

Murcia LORCA O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
José Amador REAL LÓPEZ-NAVARROMen (59)did not finish

Murcia MURCIA O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Esmeralda RUIZ ALONSOWomen (25)1:46:22+30:47

NORWAY HALDEN SK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Magne DÆHLIMen (59)1:24:28+2:00
11Kine Hallan STEIWERWomen (25)1:34:49+19:14

Pontevedra AROMON

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Ángel ÁLVAREZ SERTOMen (59)2:35:07+1:12:39

RUSSIA FOTON

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Mikhail GORYACHEVMen (59)3:17:02+1:54:34

RUSSIA ORIENTIR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Aleksei ASMOLOVMen (59)1:49:09+26:41

RUSSIA WOS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Svyatoslav PLISMen (59)2:19:32+57:04

SLOVAKIA ATU KOSICE

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
23Michal KRAJ¿ÍKMen (59)1:44:06+21:38
32DuĊĦan SLÁMAMen (59)1:47:57+25:29

SWEDEN IF THOR

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
20Fanny FREDRIKSSONWomen (25)1:57:49+42:14
Gunilla SVÄRDWomen (25)mispunched

SWEDEN IFK LIDINGO SOK

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Emma BJESSMOWomen (25)1:15:35
4Anna BACHMANWomen (25)1:23:54+8:19
6Helena KARLSSONWomen (25)1:26:31+10:56
8Jere PAJUNENMen (59)1:35:15+12:47
10Katrin MÜLLERWomen (25)1:34:40+19:05
11Øystein Kvaal ØSTERBØMen (59)1:37:33+15:05
14Niina HULKKONENWomen (25)1:39:47+24:12
27Nicolas SIMONINMen (59)1:46:45+24:17
37Felix SPÄTHMen (59)1:50:10+27:42
Rasmus PALMQVIST ASLAKSENMen (59)did not finish
Matleena BOSTRÖMWomen (25)did not finish
Mårten B BOSTRÖMMen (59)did not finish

SWEDEN IFK MORA OK

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Denisa KOSOVAWomen (25)1:22:21+6:46
3Vojtech KRALMen (59)1:28:40+6:12
12Per Harald LÖFGREN JOHANSENMen (59)1:37:47+15:19
18Vojtech KETTNERMen (59)1:42:11+19:43
28Sebastian BAUMANNMen (59)1:46:50+24:22
36Florian ATTINGERMen (59)1:49:27+26:59
Kristin LÖFGREN JOHANSENWomen (25)did not finish

SWEDEN OK KOLMARDEN

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
31Oskar LEINONENMen (59)1:47:38+25:10
33Ville JOHANSSONMen (59)1:49:02+26:34
44Tom CAMPBELLMen (59)2:04:47+42:19

SWEDEN OK ORION

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
16Ewa GWOZDZWomen (25)1:42:34+26:59
41Måns SANDGRENMen (59)1:57:46+35:18
48Aleksander BERNACIAKMen (59)2:07:03+44:35
Erik ANDERSSONMen (59)did not finish

SWEDEN OK PAN KRISTIANSTAD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Rasmus SVANTESSONMen (59)1:41:48+19:20

SWEDEN REHNS BK

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5Anastasiia BOROVKOVAWomen (25)1:25:51+10:16
8Liga VALDMANEWomen (25)1:34:33+18:58
15Ekaterina NIKITINAWomen (25)1:40:09+24:34
21Jakub DEKRÉTMen (59)1:43:55+21:27
50Jesper LYSELLMen (59)2:08:10+45:42
Charlie STOLTMen (59)did not finish
Ivan NIKITINMen (59)did not finish

SWEDEN SODERTALJE NYKVARN ORIENTERING

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Johan EK-LARSSONMen (59)mispunched

SWEDEN VAXJO OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Mattias KARLSSONMen (59)2:02:56+40:28

Toledo ESCONDITE NATURE SPORT TOLEDO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Rosa Raquel MARTÍN GARCÍAWomen (25)2:26:12+1:10:37

Valencia Spanish Orienteering Federatio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Luis MILVAQUES CASADÓMen (59)2:05:54+43:26

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org