International Orienteering Federation

Official results for PIOM - Penamacor International Orienteering Meeting

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: PIOM - Penamacor International Orienteering Meeting
Organisers: COC Clube de Orientacao do Centro / Portugal
Date: 18 February 2018

.COM

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
João NovoMen Elite (64)did not start

ADAAN

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Elaine LenzWomen Elite (24)1:33:38+24:5910:49
50Robson RengifoMen Elite (64)2:15:46+58:5310:41

ADFA

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Filipa RodriguesWomen Elite (24)1:29:47+21:0810:22
22Maria SáWomen Elite (24)2:11:09+1:02:3015:09
24Pedro NogueiraMen Elite (64)1:39:02+22:097:47
Bernardo PereiraMen Elite (64)did not start
Pedro DuarteMen Elite (64)did not start

AngA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sanna KauppilaWomen Elite (24)1:24:48+16:099:48

AROMON

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Xoel ChamorroMen Elite (64)2:11:10+54:1710:19

Azimuts

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Arturs PaulinsMen Elite (64)1:17:54+1:016:08

Azimuts

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Matiss SliksjanisMen Elite (64)did not finish

Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Tristan BloemenMen Elite (64)1:25:59+9:066:46

CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Nelson BarocaMen Elite (64)1:55:06+38:139:03

CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61João GomesMen Elite (64)2:52:55+1:36:0213:36

CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Xavier VieiraMen Elite (64)2:56:35+1:39:4213:54

CAB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46João FerreiraMen Elite (64)2:08:03+51:1010:04

CMo Funchal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Tiago RomãoMen Elite (64)1:40:50+23:577:56

CN Alvito

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
João Mega FigueiredoMen Elite (64)did not finish

COA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Nuno EvangelistaMen Elite (64)2:03:12+46:199:42

CORNELIUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Isabel DizWomen Elite (24)2:00:49+52:1013:58

COSM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Douglas da silva SchmitzMen Elite (64)1:38:30+21:377:45

COSM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Everton Daniel MarkusMen Elite (64)1:41:19+24:267:58

Espoon Akilles

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Veli-Pekka KuuttiMen Elite (64)2:05:49+48:569:54

FRSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Clément DEMEUSEMen Elite (64)1:39:08+22:157:48

FRSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Van der Ouderaa FrançoisMen Elite (64)1:47:03+30:108:25

FRSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Drygalski TomMen Elite (64)2:06:34+49:419:57

FSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Martin HubmannMen Elite (64)1:16:536:03

FSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Gaute SteiwerMen Elite (64)1:20:24+3:316:19

FSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Hans Petter MathisenMen Elite (64)did not finish

FSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Marie OlaussenWomen Elite (24)1:15:31+6:528:43

GafanhOri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Raquel CostaWomen Elite (24)did not finish

GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Luis LeiteMen Elite (64)2:22:39+1:05:4611:13

GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Filipe DiasMen Elite (64)2:31:18+1:14:2511:54

GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Angel SotoMen Elite (64)2:32:07+1:15:1411:58

GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Carolina DelgadoWomen Elite (24)1:36:22+27:4311:08

GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Inês AlvesWomen Elite (24)2:06:58+58:1914:40

GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Liliana OliveiraWomen Elite (24)2:09:12+1:00:3314:56

GDE

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sónia SilvaWomen Elite (24)did not start

GMOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Mattis HallbergMen Elite (64)1:42:20+25:278:03

GMOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Rasmus ArfwedssonMen Elite (64)2:19:19+1:02:2610:58

Hagaby

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Love SintringMen Elite (64)1:37:44+20:517:41

Helsingin Suunnistaj

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Milla MattilaWomen Elite (24)1:25:14+16:359:51

Individual RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Popov EvgenyMen Elite (64)1:43:46+26:538:10

Individual RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Maxim SimakovMen Elite (64)2:14:26+57:3310:35

Individual SWE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Nadiya VolynskaWomen Elite (24)1:14:32+5:538:36

Individual TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Orhan KutluMen Elite (64)1:32:27+15:347:16

Koovee

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Svetlana MironovaWomen Elite (24)1:08:397:56
7Laura VikeWomen Elite (24)1:18:10+9:319:02
12Oleksandr KratovMen Elite (64)1:26:24+9:316:48
15Joni HirvikallioMen Elite (64)1:33:17+16:247:20
17Timo SildMen Elite (64)1:35:59+19:067:33
26Raúl FerraMen Elite (64)1:39:40+22:477:50
36Fryderyk PryjmaMen Elite (64)1:48:46+31:538:33
37Saul KlemolaMen Elite (64)1:49:09+32:168:35
Tim RobertsonMen Elite (64)mispunched

LS-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Aleksi AnttolainenMen Elite (64)1:22:42+5:496:30

LS-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Tuomo LahtinenMen Elite (64)2:05:27+48:349:52

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Aapo LeskinenMen Elite (64)1:23:33+6:406:34

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Janne MänkärläMen Elite (64)1:37:06+20:137:38

MALARRUTA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Álvaro PrietoMen Elite (64)1:36:36+19:437:36

MSP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Eero HeinonenMen Elite (64)1:34:14+17:217:25

MSP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Aaro RuoholaMen Elite (64)1:40:22+23:297:54

MSP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Tuukka MäkinenMen Elite (64)1:56:10+39:179:08

MSP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Rasmus EkströmMen Elite (64)2:18:53+1:02:0010:56

MSP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Akseli RuoholaMen Elite (64)did not finish

MSP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Tuulia VibergWomen Elite (24)1:14:35+5:568:37

MSP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Anni ValtonenWomen Elite (24)1:47:19+38:4012:24

NADA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Luis BarreiroMen Elite (64)2:38:36+1:21:4312:29

Natura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Miguel NobregaMen Elite (64)2:35:59+1:19:0612:16

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Oskar SjöbergMen Elite (64)1:17:33+0:406:06

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Albin RidefeltMen Elite (64)1:20:50+3:576:21

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Rassmus AnderssonMen Elite (64)1:21:16+4:236:23

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Jakob AnderssonMen Elite (64)1:24:13+7:206:37

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Vincent CoupatMen Elite (64)1:31:22+14:297:11

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Ruairi ShortMen Elite (64)1:36:19+19:267:35

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29David LingforsMen Elite (64)1:40:37+23:447:55

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Ken PeetersMen Elite (64)1:44:18+27:258:12

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Johannes RidefeltMen Elite (64)1:52:09+35:168:49

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Viktor JanrikMen Elite (64)did not finish

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Erik LindMen Elite (64)did not finish

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Johanna ObergWomen Elite (24)1:11:27+2:488:15

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Kate MorrisonWomen Elite (24)1:16:03+7:248:47

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Cécile FoltzerWomen Elite (24)1:23:59+15:209:42

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Kristin OlovssonWomen Elite (24)1:37:34+28:5511:16

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Fay WalshWomen Elite (24)1:38:52+30:1311:25

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Regina KellyWomen Elite (24)2:14:42+1:06:0315:34

OK!Sport Warszawa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Kuba DragowskiMen Elite (64)1:36:36+19:437:36

OK!Sport Warszawa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Katarzyna SlusarczykWomen Elite (24)mispunched

OLG Regensburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Julian NürnbergerMen Elite (64)2:09:55+53:0210:13

OPOR OAHK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Gerald YipMen Elite (64)2:29:36+1:12:4311:46

OPOR OAHK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Sam Choi LamMen Elite (64)2:30:10+1:13:1711:49

OPOR OAHK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Brian PoonMen Elite (64)2:35:02+1:18:0912:12

OPOR OAHK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Wai Lan Iris LuiWomen Elite (24)1:51:15+42:3612:51

OPOR Variant 5

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ivan SirakovMen Elite (64)1:20:45+3:526:21

OPOR Variant 5

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Dimitar ZhelyazkovMen Elite (64)1:53:25+36:328:55

OPOR Variant 5

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kiril NikolovMen Elite (64)did not finish

Ori-Estarreja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Rafael MiguelMen Elite (64)1:39:47+22:547:51

Swiss O Tours

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Joana WältiWomen Elite (24)1:20:09+11:309:15

ULU REISEWELT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Dieter Andreas WolfMen Elite (64)3:13:35+1:56:4215:14

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport