International Orienteering Federation

Official results for Portugal "O" Meeting 2018

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Portugal "O" Meeting 2018
Organisers: ADFA / Portugal
Date: 11 February 2018

[007] Ori-Estarreja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Rafael MiguelME (72)1:33:54+11:25

[007] Ori-Estarreja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Diogo MiguelME (72)1:45:55+23:26

[007] Ori-Estarreja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Rafael RamosME (72)not competing

[035] CN Alvito

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25João Mega FigueiredoME (72)1:34:57+12:28

[035] CN Alvito

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Paul RoothansME (72)2:26:16+1:03:47

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Luis LeiteME (72)2:05:32+43:03

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Filipe DiasME (72)2:12:26+49:57

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
67Angel SotoME (72)2:28:02+1:05:33

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Carolina DelgadoWE (61)1:18:01+21:57

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Inês PintoWE (61)1:23:24+27:20

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Liliana OliveiraWE (61)1:51:11+55:07

[054] NADA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
68Luis BarreiroME (72)2:33:22+1:10:53

[056] Natura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Miguel NobregaME (72)2:20:56+58:27

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Nelson BarocaME (72)2:01:17+38:48

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62João GomesME (72)2:19:49+57:20

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Xavier VieiraME (72)2:26:16+1:03:47

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Gildo SilvaME (72)1:40:39+18:10

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Paulo FrancoME (72)1:49:59+27:30

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Daniel MarquesME (72)2:07:36+45:07

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Adelindina LopesWE (61)1:34:34+38:30

[073] CMo Funchal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Miguel SilvaME (72)1:37:42+15:13

[073] CMo Funchal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Tiago RomãoMSE (82)1:25:54+13:30

[094] CPOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Mariana MoreiraWE (61)1:16:25+20:21

[10004] Auld R.O.Society

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Duncan CoombsME (72)1:31:48+9:19

[10004] Auld R.O.Society

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Chloe HainesWE (61)1:19:03+22:59

[10006] ANCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Pascal BuchsME (72)1:22:29

[10006] ANCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Archibald SoguelME (72)1:39:42+17:13

[10006] ANCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Paul FluckigerME (72)1:46:41+24:12

[10006] ANCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Guillaume WyrschME (72)1:48:52+26:23

[10007] WoS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Svyatoslav PlisME (72)1:44:11+21:42

[10009] IL Tyrving

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Matthias KyburzMSE (82)1:12:24

[10009] IL Tyrving

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Andreas KyburzMSE (82)1:30:50+18:26

[10027] Helsingin Suunnistaj

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Milla MattilaWE (61)1:14:03+17:59

[10042] OPOR Variant 5

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ivan SirakovMSE (82)1:20:04+7:40

[10042] OPOR Variant 5

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Kiril NikolovMSE (82)1:25:14+12:50

[10042] OPOR Variant 5

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Dimitar ZhelyazkovMSE (82)1:30:27+18:03

[10047] Söders Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53John HartleyME (72)1:56:55+34:26

[10056] Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Emilie Westli AndersenWE (61)1:15:48+19:44

[10058] Rajamaen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Sander VaherMSE (82)1:28:22+15:58

[10059] Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Aapo LeskinenMSE (82)1:27:16+14:52

[10059] Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Antti-Pekka LeskinenMSE (82)1:27:34+15:10

[10059] Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Janne MänkärläMSE (82)did not finish

[10072] Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Megan Carter-DaviesWE (61)1:06:33+10:29

[10072] Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Ben MitchellMSE (82)1:30:02+17:38

[10073] Mostindianer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Christian KreisME (72)1:48:18+25:49

[10073] Mostindianer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
David StarkME (72)mispunched

[10073] Mostindianer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Michael ImhofME (72)did not finish

[10073] Mostindianer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Rachel EngelerWE (61)1:23:12+27:08

[10073] Mostindianer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Luca ZinggMSE (82)1:29:23+16:59

[10082] Frol

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Jo Forseth IndgaardMSE (82)1:21:56+9:32

[10096] GMOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Mattis HallbergME (72)1:41:15+18:46

[10096] GMOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Rasmus ArfwedssonME (72)1:52:37+30:08

[10096] GMOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Anders HedbergME (72)did not finish

[10109] TUOL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Friedmar RichterME (72)2:01:51+39:22

[10109] TUOL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Anna ReinhardtWE (61)1:17:27+21:23

[10115] OK 'Az1muts'

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Elina KarklinaWE (61)1:31:23+35:19

[10115] OK 'Az1muts'

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Arturs PaulinsMSE (82)1:23:44+11:20

[10115] OK 'Az1muts'

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Matiss SliksjanisMSE (82)1:31:51+19:27

[10115] OK 'Az1muts'

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
74Artjoms RekunenkoMSE (82)1:41:47+29:23

[10119] Quack

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Flavio PoltéraMSE (82)1:34:08+21:44

[10120] SLO Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Jaka PiltaverME (72)1:42:21+19:52

[10129] OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Annika BillstamWE (61)1:05:19+9:15

[10140] FRSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29VAN DER OUDERAAME (72)1:40:22+17:53

[10140] FRSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49DRYGALSKI TomME (72)1:53:25+30:56

[10140] FRSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51HOFMANS BenjaminME (72)1:54:35+32:06

[10140] FRSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34BLOEMEN TristanMSE (82)1:25:50+13:26

[10140] FRSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53DEMEUSE ClémentMSE (82)1:30:34+18:10

[10155] SNO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Jakob EnmarkME (72)1:26:25+3:56

[10155] SNO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Kent OhlssonME (72)1:27:36+5:07

[10155] SNO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Haakon Jarvis WestergardMSE (82)1:18:55+6:31

[10155] SNO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Ivar LundanesMSE (82)1:24:56+12:32

[10155] SNO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Davis DislersMSE (82)1:25:30+13:06

[10173] NAVI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Joonas AholaMSE (82)1:22:12+9:48

[10183] Alfta-ÖSA OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Natalia GemperleWE (61)56:04

[10183] Alfta-ÖSA OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Galina VinogradovaWE (61)1:05:40+9:36

[10183] Alfta-ÖSA OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Irina NybergWE (61)1:08:44+12:40

[10183] Alfta-ÖSA OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Josefine HeikkaWE (61)1:08:49+12:45

[10183] Alfta-ÖSA OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Sara EskilssonWE (61)did not finish

[10198] Hamok

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Greet OeyenWE (61)1:18:54+22:50

[102] .COM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33João NovoME (72)1:43:14+20:45

[10204] COSM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
67Everton Daniel MarkusMSE (82)1:34:52+22:28

[10204] COSM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
79douglas da silva schmitzMSE (82)1:48:04+35:40

[10208] JVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54nitsan yasurMSE (82)1:30:47+18:23

[10216] Nydalens SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Bojan BlumensteinME (72)1:28:50+6:21

[10216] Nydalens SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
64Sander RogndokkenME (72)2:23:56+1:01:27

[10216] Nydalens SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Siri UlvestadWE (61)1:05:34+9:30

[10216] Nydalens SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Håvard HagaMSE (82)1:26:07+13:43

[10216] Nydalens SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
71Henrik EijsinkMSE (82)1:37:02+24:38

[10218] Espoon Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Lari PernuME (72)1:30:10+7:41

[10218] Espoon Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Anssi VesantoME (72)1:34:12+11:43

[10218] Espoon Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Alvar PalmenME (72)1:34:23+11:54

[10218] Espoon Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
66Kirill KomarovMSE (82)1:34:36+22:12

[10218] Espoon Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Vladislav MalyshevMSE (82)did not finish

[10218] Espoon Suunta

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Mikhail KuleshovMSE (82)did not start

[10236] SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Peregi DánielME (72)1:46:25+23:56

[10236] SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Morandini ViktorME (72)1:50:34+28:05

[10236] SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Morandini HangaWE (61)1:28:35+32:31

[10236] SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Mantuano EszterWE (61)1:28:42+32:38

[10236] SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
64Bakó ÁronMSE (82)1:33:50+21:26

[10239] HMOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
76Itay ManorMSE (82)1:43:14+30:50

[10241] NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Håkon Raadal BjørloME (72)1:25:33+3:04

[10241] NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kristian Nilsen SandnesME (72)did not finish

[10241] NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Vegard Jarvis WestergårdMSE (82)1:29:16+16:52

[10254] SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Marika TeiniWE (61)58:48+2:44

[10265] ESP CORZO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
77JOSEP MORLA VANRELL*MSE (82)1:44:04+31:40

[10276] BOBES

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60ORHAN KUTLU*MSE (82)1:32:36+20:12

[10277] USV Jena

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Arntraut GötschWE (61)1:11:23+15:19

[10295] AN-Espoon Akilles

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
81Pekka Kuutti VeliMSE (82)2:04:03+51:39

[10301] AngA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Sanna KauppilaWE (61)1:13:09+17:05

[10305] Hellas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Galina RybediukWE (61)1:15:19+19:15

[10305] Hellas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Leonas MockunasMSE (82)1:30:54+18:30

[10309] AS-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Anastasia RudnayaWE (61)56:59+0:55

[10309] AS-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Tuulia VibergWE (61)1:09:59+13:55

[10309] AS-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
69Eero HeinonenMSE (82)1:36:44+24:20

[10309] AS-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Aaro RuoholaMSE (82)did not finish

[10320] Kapa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Irita PukiteWE (61)1:09:50+13:46

[10327] Malungs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Ludvig AlundME (72)1:28:09+5:40

[10327] Malungs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Oskar SandbergME (72)1:31:05+8:36

[10327] Malungs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Linus BohmanME (72)1:38:11+15:42

[10327] Malungs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ola NybergME (72)did not finish

[10327] Malungs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6William LindMSE (82)1:18:13+5:49

[10327] Malungs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Daniel HajekMSE (82)1:22:49+10:25

[10327] Malungs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Oskar LundqvistMSE (82)1:28:21+15:57

[10327] Malungs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Matjaz StanfelMSE (82)1:29:35+17:11

[10327] Malungs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
68Filip WadstenMSE (82)1:35:42+23:18

[10327] Malungs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
82Rikard BorjessomMSE (82)2:14:06+1:01:42

[10327] Malungs OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Manuel HortaMSE (82)did not start

[10333] BMSTU OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Sergey PopovME (72)1:26:30+4:01

[10333] BMSTU OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Vladislav DevyatovME (72)1:44:19+21:50

[10334] Roslagen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Inga KazlauskaiteWE (61)1:13:40+17:36

[10337] D-team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Desmond FranssenMSE (82)1:30:49+18:25

[10340] OLG Herzogenbuchsee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
73Joël MorgenthalerMSE (82)1:39:42+27:18

[10347] OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Tomas KubekaMSE (82)1:25:44+13:20

[10358] CAT-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Pau LlorensMSE (82)1:26:03+13:39

[10368] IF Femman

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Alexandra EnlundWE (61)did not start

[10378] OLV BL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Katja GygaxWE (61)1:18:58+22:54

[10378] OLV BL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Timon SchweizerMSE (82)1:33:03+20:39

[10378] OLV BL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
78Mathias BirrerMSE (82)1:44:20+31:56

[10379] IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Fredrik EdenME (72)1:26:11+3:42

[10379] IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Arvid VagME (72)1:28:59+6:30

[10379] IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Morten Jarvis WestergardME (72)1:29:31+7:02

[10379] IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ingjerd MyhreWE (61)1:00:19+4:15

[10379] IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Elin ManssonWE (61)1:06:08+10:04

[10379] IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Emmi JokelaWE (61)1:17:23+21:19

[10379] IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Johan HögstrandMSE (82)did not finish

[10379] IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Andreas SoelbergMSE (82)did not finish

[10380] PR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Salla LaitinenWE (61)1:19:22+23:18

[10384] TP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Severi KymäläinenME (72)did not finish

[10384] TP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Venla HarjuWE (61)1:09:25+13:21

[10384] TP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Elias KuukkaMSE (82)1:18:59+6:35

[10384] TP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Anssi HuostilaMSE (82)1:32:53+20:29

[10384] TP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Johan RunessonMSE (82)did not finish

[10386] IkNV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Mikko KnuuttilaMSE (82)1:20:25+8:01

[10386] IkNV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Ville ParkkinenMSE (82)1:29:03+16:39

[10386] IkNV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Eetu SavolainenMSE (82)did not finish

[10388] Orientus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Agata StankiewiczWE (61)1:11:41+15:37

[10388] Orientus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Podzinski RafalMSE (82)1:24:58+12:34

[10392] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Philippe AdamskiME (72)1:22:57+0:28

[10392] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Amelie ChataingWE (61)1:06:12+10:08

[10392] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Fanni GyurkoWE (61)1:08:36+12:32

[10392] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Graham GristwoodMSE (82)1:16:59+4:35

[10392] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Hannu AirilaMSE (82)1:20:57+8:33

[10392] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Jan ProchazkaMSE (82)1:21:50+9:26

[10392] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Lauri NenonenMSE (82)1:23:56+11:32

[10392] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Santeri SilvennoinenMSE (82)1:28:09+15:45

[10392] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Markus RäsänenMSE (82)1:28:54+16:30

[10392] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
72Roope KoskinenMSE (82)1:37:38+25:14

[10392] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Miika KirmulaMSE (82)did not finish

[10398] MOM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Zsófia SárközyWE (61)1:08:56+12:52

[10399] Järla Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Anton NilssonME (72)1:44:00+21:31

[10399] Järla Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Karolin OhlssonWE (61)1:03:55+7:51

[10399] Järla Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Anna Dahlgren-RosénWE (61)1:20:31+24:27

[10399] Järla Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Dominique BucherWE (61)1:24:34+28:30

[10399] Järla Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Jens RönnolsMSE (82)1:28:59+16:35

[10399] Järla Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
70Kaspar HäglerMSE (82)1:37:01+24:37

[10399] Järla Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Noah ZbindenMSE (82)did not finish

[10399] Järla Orient

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Ivan KuchmenkoMSE (82)did not start

[10399] Järla Orient

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Arvid HenrikssonMSE (82)did not start

[10401] OLC Wienerwald

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Matthias Poell*ME (72)did not start

[10406] Orientir

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Aleksei AsmolovME (72)1:30:32+8:03

[10410] KOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Luis NogueiraMSE (82)1:25:55+13:31

[10420] Post SV Dresden

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Philipp MüllerMSE (82)did not start

[114] COA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Nuno EvangelistaME (72)1:56:59+34:30

[139] GDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Sónia SilvaWE (61)2:27:10+1:31:06

[1457] Individual TPE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Yiching HuangWE (61)2:01:23+1:05:19

[151] GafanhOri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Raquel Costa*WE (61)1:11:24+15:20

[1511] Individual RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Popov EvgenyME (72)2:16:52+54:23

[1511] Individual RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
80Maxim SimakovMSE (82)1:52:00+39:36

[168] CAB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50João FerreiraME (72)1:54:34+32:05

[1816] Individual GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Bryony HardingWE (61)1:24:47+28:43

[1816] Individual GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Alasdair McLeodMSE (82)1:21:44+9:20

[1835] Individual FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Amy NymalmWE (61)1:08:11+12:07

[1835] Individual FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Topias AholaMSE (82)1:25:42+13:18

[2201] Ibón

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Jara GraciaWE (61)1:40:08+44:04

[2223] Tjalve

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Eduardo GilMSE (82)1:20:22+7:58

[2268] Correcaminos

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Luis MilvaquesME (72)1:34:27+11:58

[5208] FCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Marc Serrallonga ArquésMSE (82)1:25:32+13:08

[5247] Swiss O Tours

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Joana WältiWE (61)1:16:13+20:09

[5327] Maximus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Diego Lázaro de JuanME (72)did not finish

[6168] ESCONDITE-T

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Rosa Raquel Martín*WE (61)1:43:34+47:30

[6482] AROMON

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Xoel ChamorroME (72)2:06:31+44:02

[6550] HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Topi SyrjäläinenMSE (82)1:25:04+12:40

[6550] HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
75Ollipekka HeikkiläMSE (82)1:42:06+29:42

[6550] HS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Olli OjanahoMSE (82)did not start

[6874] LS-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Tuomo LahtinenME (72)1:28:12+5:43

[6874] LS-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Aleksi AnttolainenMSE (82)1:21:45+9:21

[6874] LS-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Krisztián LiszkaMSE (82)1:28:13+15:49

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Johanna HulkkonenWE (61)1:05:09+9:05

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Karoliina UkskoskiWE (61)1:07:10+11:06

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Laura VikeWE (61)1:10:43+14:39

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Erika UotilaWE (61)1:19:24+23:20

[7152] Koovee

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Ulrika UotilaWE (61)did not start

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Daniel HubmannMSE (82)1:14:17+1:53

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Timo SildMSE (82)1:16:15+3:51

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Joni HirvikallioMSE (82)1:21:14+8:50

[7152] Koovee

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Oleksandr KratovMSE (82)did not start

[7293] ADAAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Robson RengifoME (72)1:51:37+29:08

[7293] ADAAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Elaine LenzWE (61)1:42:05+46:01

[7697] MALARRUTA

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Álvaro PrietoME (72)did not start

[7843] WKS Grunwald PoznaD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Michal OlejnikMSE (82)1:25:44+13:20

[7928] WKS Slask Wroclaw

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Hanna WisniewskaWE (61)1:05:14+9:10

[8438] Nord West

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Bevza TatianaWE (61)1:13:41+17:37

[8438] Nord West

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Nikita StepanovMSE (82)1:24:00+11:36

[8438] Nord West

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Dmitrii PolyakovMSE (82)1:24:48+12:24

[9252] coatarmor

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Julien Le BorgneME (72)1:44:57+22:28

[9293] MOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
60Peichi ChuangWE (61)2:09:42+1:13:38

[9479] Medeina

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Tekle Emilija GvildyteWE (61)1:24:40+28:36

[9492] OK!Sport Warszawa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Kuba DragowskiME (72)1:29:05+6:36

[9492] OK!Sport Warszawa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Katarzyna SlusarczykWE (61)1:18:13+22:09

[9517] DVOA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Greg AhlswedeMSE (82)1:31:53+19:29

[9549] SDS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Fehérvári DánielME (72)1:32:27+9:58

[9739] IL Tyrving

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Karl FremstadME (72)1:33:55+11:26

[9739] IL Tyrving

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Espen JakobsenME (72)did not start

[9739] IL Tyrving

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Wojciech KowalskiMSE (82)1:17:57+5:33

[9739] IL Tyrving

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Bjørn EkebergMSE (82)1:21:27+9:03

[9739] IL Tyrving

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Torgeir NørbechMSE (82)did not finish

[9833] Nantes Atlantique Or

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Adam BanakiewiczME (72)mispunched

[9866] Praga Praha

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Jan ProchazkaME (72)1:55:26+32:57

[9908] TSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Rebecka HeinrupWE (61)1:13:43+17:39

[9925] Ramblers O C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
69Vitali TulchinskiME (72)2:46:03+1:23:34

[9930] SV_Meatraching

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Korbinian LangeME (72)1:49:09+26:40

[9951] ULU’S REISEWELT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
70Wolf Dieter AndreasME (72)3:09:44+1:47:15

[9982] MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Tom FellbaumME (72)1:28:12+5:43

[9982] MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62Jonny MalleyMSE (82)1:32:56+20:32

OO/Octavian Droobers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Duncan BirtwistleME (72)1:45:06+22:37

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org