International Orienteering Federation

Official results for Danish Spring Sprint

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Danish Spring Sprint
Organiser: Denmark
Date: 23 March 2018

Angelniemen Ankkuri

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
16Sanni KivelaWomen elite WRE (48)16:44+2:14
31Sanna KauppilaWomen elite WRE (48)17:50+3:20
63Markku EloMen elite WRE (80)16:36+3:09

Anttolan Urheilijat

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
26Sari NurmelaWomen elite WRE (48)17:20+2:50
28Marjo LiikanenWomen elite WRE (48)17:31+3:01
40Laura HyyrylainenWomen elite WRE (48)19:14+4:44
53Juha HyyrylainenMen elite WRE (80)15:56+2:29
Jenna PajunenWomen elite WRE (48)did not start

Espoon Suunta

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
21Lari PernuMen elite WRE (80)14:54+1:27
30Alvar PalmenMen elite WRE (80)15:14+1:47

Finnish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Topias AholaMen elite WRE (80)14:22+0:55

Helsingin Suunnistajat

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
20Elina LammiWomen elite WRE (48)16:52+2:22
23Pihla OtsamoWomen elite WRE (48)17:13+2:43
28Veli KangasMen elite WRE (80)15:07+1:40
29Milla MattilaWomen elite WRE (48)17:47+3:17
46Ollipekka HeikkilaMen elite WRE (80)15:38+2:11
55Luukas ValtonenMen elite WRE (80)16:02+2:35
79Arttu SyrjalainenMen elite WRE (80)38:30+25:03
Anniina SuhonenWomen elite WRE (48)did not start

Hiidenkiertajat

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
24Olli Pekka KoistinenMen elite WRE (80)15:02+1:35
26Oskari LiukkonenMen elite WRE (80)15:05+1:38
65Marko LoukkalahtiMen elite WRE (80)16:49+3:22
66Perttu SorsaMen elite WRE (80)16:59+3:32
67Lauri SorsaMen elite WRE (80)17:04+3:37

Ikaalisten Nouseva Voima

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
15Ville ParkkinenMen elite WRE (80)14:33+1:06
40Mikko KnuuttilaMen elite WRE (80)15:32+2:05

Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Iida SavolainenWomen elite WRE (48)17:49+3:19

Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Tim RobertsonMen elite WRE (80)14:13+0:46

Kouvolan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Noora HyyrynenWomen elite WRE (48)18:24+3:54

Kuopion Suunnistajat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
24Anna MoilanenWomen elite WRE (48)17:15+2:45
34Miitu KorhonenWomen elite WRE (48)18:18+3:48

Lahden Suunnistajat 37

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
58Teemu NiskanenMen elite WRE (80)16:08+2:41
60Joni SolonenMen elite WRE (80)16:16+2:49

MS Parma

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
6Tuulia VibergWomen elite WRE (48)15:59+1:29
8Jannina GustafssonWomen elite WRE (48)16:05+1:35
13Arto TalvinenMen elite WRE (80)14:24+0:57
16Sami HamalainenMen elite WRE (80)14:38+1:11
38Henri KalveMen elite WRE (80)15:24+1:57

NAVI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Joonas AholaMen elite WRE (80)15:20+1:53

OK Trian

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
23Otto SundMen elite WRE (80)14:58+1:31
32Topi HasuMen elite WRE (80)15:15+1:48
39Daniel BlomsterMen elite WRE (80)15:29+2:02
41Topi PenttinenMen elite WRE (80)15:33+2:06

Paimion Rasti

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
54Jere SipponenMen elite WRE (80)15:58+2:31
57Elmeri JuuraMen elite WRE (80)16:05+2:38

Rastikarhut

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
18Suvi YlikylaeWomen elite WRE (48)16:48+2:18
40Tuija KuuselaWomen elite WRE (48)19:14+4:44

SK Pohjantahti

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Heini WennmanWomen elite WRE (48)did not start

Tampereen Pyrinto

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62Anton KuukkaMen elite WRE (80)16:28+3:01

Vehkalahden Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Samu HeiskaMen elite WRE (80)15:13+1:46

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org