International Orienteering Federation

Official results for Danish Spring Middle

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Danish Spring Middle
Organiser: Denmark
Date: 24 March 2018

Angelniemen Ankkuri

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Sanni KivelaWomen elite WRE (58)40:53+4:236:35
40Sanna KauppilaWomen elite WRE (58)49:27+12:577:58
53Markku EloMen elite WRE 1 (67)45:23+8:276:03

Anttolan Urheilijat

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Marjo LiikanenWomen elite WRE (58)46:11+9:417:26
34Sari NurmelaWomen elite WRE (58)46:45+10:157:32
36Laura HyyrylainenWomen elite WRE (58)46:50+10:207:33
44Jenna PajunenWomen elite WRE (58)50:10+13:408:05
Juha HyyrylainenMen elite WRE 2 (32)mispunched

Espoon Suunta

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Alvar PalmenMen elite WRE 2 (32)47:39+6:476:38
34Lari PernuMen elite WRE 1 (67)42:08+5:125:37

Finnish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Topias AholaMen elite WRE 1 (67)42:31+5:355:40

Helsingin Suunnistajat

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Pihla OtsamoWomen elite WRE (58)46:11+9:417:26
33Milla MattilaWomen elite WRE (58)46:32+10:027:30
36Veli KangasMen elite WRE 1 (67)42:11+5:155:37
43Ollipekka HeikkilaMen elite WRE 1 (67)43:21+6:255:46
58Luukas ValtonenMen elite WRE 1 (67)47:12+10:166:17
Anniina SuhonenWomen elite WRE (58)did not start
Elina LammiWomen elite WRE (58)did not start
Arttu SyrjalainenMen elite WRE 1 (67)did not start

Hiidenkiertajat

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Lauri SorsaMen elite WRE 2 (32)47:02+6:106:33
19Perttu SorsaMen elite WRE 2 (32)52:28+11:367:18
25Olli Pekka KoistinenMen elite WRE 1 (67)41:18+4:225:30
34Oskari LiukkonenMen elite WRE 1 (67)42:08+5:125:37

IK Kronan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Ellen MyrskogWomen elite WRE (58)1:01:16+24:469:52

Ikaalisten Nouseva Voima

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Mikko KnuuttilaMen elite WRE 1 (67)41:25+4:295:31
31Ville ParkkinenMen elite WRE 1 (67)41:54+4:585:35

Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Iida SavolainenWomen elite WRE (58)46:12+9:427:27

Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Tim RobertsonMen elite WRE 1 (67)37:32+0:365:00

Kouvolan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Noora HyyrynenWomen elite WRE (58)49:56+13:268:03

Kuopion Suunnistajat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Anna MoilanenWomen elite WRE (58)50:20+13:508:07
52Miitu KorhonenWomen elite WRE (58)53:58+17:288:42

Lahden Suunnistajat 37

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Teemu NiskanenMen elite WRE 2 (32)48:57+8:056:49
17Joni SolonenMen elite WRE 2 (32)49:57+9:056:57

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Mikko SalervoMen elite WRE 1 (67)43:54+6:585:51

MS Parma

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Henri KalveMen elite WRE 2 (32)44:34+3:426:12
12Tuulia VibergWomen elite WRE (58)42:02+5:326:46
14Eero Matti VainioMen elite WRE 2 (32)47:50+6:586:40
22Arto TalvinenMen elite WRE 1 (67)40:48+3:525:26
24Jannina GustafssonWomen elite WRE (58)45:35+9:057:21
63Sami HamalainenMen elite WRE 1 (67)51:21+14:256:50

NAVI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Joonas AholaMen elite WRE 1 (67)40:20+3:245:22

OK 77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Jonathan RayMen elite WRE 2 (32)46:41+5:496:30

OK Trian

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Mikael FabritiusMen elite WRE 1 (67)41:56+5:005:35
38Otto SundMen elite WRE 1 (67)42:22+5:265:38
46Topi PenttinenMen elite WRE 1 (67)43:58+7:025:51
47Topi HasuMen elite WRE 1 (67)43:59+7:035:51
61Daniel BlomsterMen elite WRE 1 (67)49:37+12:416:36

Paimion Rasti

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Elmeri JuuraMen elite WRE 1 (67)44:58+8:025:59
59Jere SipponenMen elite WRE 1 (67)47:52+10:566:22
Tero HeikkilaMen elite WRE 2 (32)mispunched

Rastikarhut

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Suvi YlikylaeWomen elite WRE (58)51:34+15:048:19
Tuija KuuselaWomen elite WRE (58)did not finish

SK Pohjantahti

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Marttiina JoensuuWomen elite WRE (58)42:00+5:306:46
13Heini WennmanWomen elite WRE (58)42:27+5:576:50

Tampereen Pyrinto

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Anton KuukkaMen elite WRE 1 (67)39:12+2:165:13

Turun Metsankavijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Tapani MakinenMen elite WRE 2 (32)41:49+0:575:49

Vehkalahden Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Samu HeiskaMen elite WRE 2 (32)42:33+1:415:55

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 banner
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org