International Orienteering Federation

Official results for Danish Spring Long

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Danish Spring Long
Organiser: Denmark
Date: 25 March 2018

Allerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Stefan Frands PetersenMen elite WRE 1 (54)2:21:25+38:147:12

Amager OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Vera MullerovaWomen elite WRE (47)1:54:13+25:568:16

Angelniemen Ankkuri

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Sanni KivelaWomen elite WRE (47)1:30:17+2:006:32
18Sanna KauppilaWomen elite WRE (47)1:41:57+13:407:23
Markku EloMen elite WRE 1 (54)mispunched

Anttolan Urheilijat

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Juha HyyrylainenMen elite WRE 2 (15)1:52:29+2:576:04
15Sari NurmelaWomen elite WRE (47)1:38:48+10:317:09
25Marjo LiikanenWomen elite WRE (47)1:45:18+17:017:37
33Laura HyyrylainenWomen elite WRE (47)1:52:30+24:138:09
38Jenna PajunenWomen elite WRE (47)1:58:40+30:238:35

BOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Cecilie AndersenWomen elite WRE (47)1:37:15+8:587:02

Espoon Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Lari PernuMen elite WRE 1 (54)2:09:39+26:286:36

Estonian Orienteering Federation EOL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Ats SonajalgMen elite WRE 1 (54)2:04:19+21:086:20

Faaborg OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Emma KlingenbergWomen elite WRE (47)1:29:25+1:086:28
8Caroline GjotterupWomen elite WRE (47)1:36:04+7:476:57
Tue LassenMen elite WRE 1 (54)did not start

Farum OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Malthe GaarsdalMen elite WRE 1 (54)did not start

FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Cecilie Friberg KlysnerWomen elite WRE (47)1:28:176:23

Finnish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Topias AholaMen elite WRE 1 (54)mispunched

Helsingin Suunnistajat

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Veli KangasMen elite WRE 1 (54)1:53:28+10:175:46
24Milla MattilaWomen elite WRE (47)1:45:04+16:477:36
26Pihla OtsamoWomen elite WRE (47)1:47:54+19:377:49
27Elina LammiWomen elite WRE (47)1:50:58+22:418:02
Ollipekka HeikkilaMen elite WRE 1 (54)mispunched
Luukas ValtonenMen elite WRE 1 (54)did not finish
Anniina SuhonenWomen elite WRE (47)did not start
Arttu SyrjalainenMen elite WRE 1 (54)did not start

Heming orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ulrik Astrup ArnesenMen elite WRE 2 (15)1:52:18+2:466:03

Hestra IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Benjamin EdlundMen elite WRE 2 (15)2:03:54+14:226:41

Hiidenkiertajat

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Perttu SorsaMen elite WRE 2 (15)2:08:35+19:036:56
24Olli Pekka KoistinenMen elite WRE 1 (54)1:55:10+11:595:52
30Oskari LiukkonenMen elite WRE 1 (54)2:00:48+17:376:09
Lauri SorsaMen elite WRE 2 (15)mispunched

Horsens OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Niklas IngwersenMen elite WRE 1 (54)2:07:52+24:416:30
44Kristian VadMen elite WRE 1 (54)2:31:58+48:477:44

IFK Goteborg

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Fredrik EdenMen elite WRE 1 (54)1:48:25+5:145:31
4Isia BassetWomen elite WRE (47)1:30:20+2:036:32
5Vetle Ruud BratenMen elite WRE 1 (54)1:49:04+5:535:33
20Morten Jarvis WestergardMen elite WRE 1 (54)1:52:37+9:265:44
27Arvid VagMen elite WRE 1 (54)1:57:15+14:045:58
Andreas SoelbergMen elite WRE 1 (54)did not finish
Anders CarlssonMen elite WRE 2 (15)did not start
Fredrik BakkmanMen elite WRE 1 (54)did not start

IFK Lidingo SOK

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Andreas HallMen elite WRE 2 (15)1:49:325:54
6Jere PajunenMen elite WRE 1 (54)1:49:12+6:015:33
11Helena KarlssonWomen elite WRE (47)1:37:47+9:307:05
16Hector HainesMen elite WRE 1 (54)1:52:22+9:115:43
20Niina HulkkonenWomen elite WRE (47)1:43:34+15:177:30
22Susanna TervoWomen elite WRE (47)1:44:40+16:237:35
29Matleena BostromWomen elite WRE (47)1:51:14+22:578:03

IGTISA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Gabija RazaityteWomen elite WRE (47)1:32:43+4:266:43
Jonas Vytautas GvildysMen elite WRE 1 (54)did not start

IK Hakarpspojkarna

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Arvid NordMen elite WRE 2 (15)1:54:18+4:466:10
15Andreas JanssonMen elite WRE 1 (54)1:52:11+9:005:42
35Markus HederskogMen elite WRE 1 (54)2:03:31+20:206:17
36Gustaf SparrevikMen elite WRE 1 (54)2:03:35+20:246:17

IK Kronan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Ellen MyrskogWomen elite WRE (47)1:58:34+30:178:35

IK Ymer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8John KumlinMen elite WRE 2 (15)2:17:17+27:457:24

Ikaalisten Nouseva Voima

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Mikko KnuuttilaMen elite WRE 1 (54)1:51:04+7:535:39
29Ville ParkkinenMen elite WRE 1 (54)2:00:10+16:596:07

JOKA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Sigrid RuulWomen elite WRE (47)2:16:25+48:089:53

Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Iida SavolainenWomen elite WRE (47)1:53:28+25:118:13

Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Tim RobertsonMen elite WRE 1 (54)1:51:19+8:085:40

Kouvolan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Noora HyyrynenWomen elite WRE (47)1:52:03+23:468:07

Kuopion Suunnistajat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Anna MoilanenWomen elite WRE (47)1:51:32+23:158:04
39Miitu KorhonenWomen elite WRE (47)2:03:30+35:138:56

Lahden Suunnistajat 37

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Joni SolonenMen elite WRE 2 (15)2:26:16+36:447:53
Teemu NiskanenMen elite WRE 1 (54)mispunched

Larvik OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jorgen FroydMen elite WRE 1 (54)did not start

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mikko SalervoMen elite WRE 1 (54)did not finish

MS Parma

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sami HamalainenMen elite WRE 1 (54)1:48:27+5:165:31
5Henri KalveMen elite WRE 2 (15)2:01:04+11:326:32
5Tuulia VibergWomen elite WRE (47)1:31:10+2:536:36
Eero Matti VainioMen elite WRE 2 (15)mispunched
Arto TalvinenMen elite WRE 1 (54)did not finish
Jannina GustafssonWomen elite WRE (47)did not start

MTK Bad Harzburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Nina DoellgastWomen elite WRE (47)2:08:56+40:399:20

MTV Seesen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Theresia MeissnerWomen elite WRE (47)2:05:35+37:189:06

NAVI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Joonas AholaMen elite WRE 1 (54)2:00:56+17:456:09

NTNUI

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Audun HeimdalMen elite WRE 1 (54)1:49:39+6:285:35
23Haakon Raadal BjoerloMen elite WRE 1 (54)1:54:14+11:035:49
25Rasmus Roerholt TheisenMen elite WRE 1 (54)1:55:13+12:025:52
Marte Hoff HagenWomen elite WRE (47)mispunched
Katerina ChromaWomen elite WRE (47)did not start

OK 77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Jonathan RayMen elite WRE 2 (15)2:17:29+27:577:25

OK Denseln

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Algirdas BartkeviciusMen elite WRE 1 (54)1:52:23+9:125:43

OK HTF Haderslev

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Maja AlmWomen elite WRE (47)did not start

OK Linne

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Kate MorrisonWomen elite WRE (47)1:51:00+22:438:02
36Annika BjorkWomen elite WRE (47)1:56:56+28:398:28

OK Oest Birkeroed

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Miri Thrane ØdumWomen elite WRE (47)1:35:11+6:546:53
Frederik E KroghMen elite WRE 2 (15)mispunched
Michael SorensenMen elite WRE 2 (15)did not start
Marius Thrane OedumMen elite WRE 1 (54)did not start

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Tilda JohanssonWomen elite WRE (47)1:39:50+11:337:14

OK Pan Aarhus

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Soren BobachMen elite WRE 1 (54)1:46:40+3:295:26
14Emil Martin AhlbackMen elite WRE 1 (54)1:51:37+8:265:41
39Giacomo FrattariMen elite WRE 1 (54)2:07:57+24:466:31
Anne Mette SchmidtWomen elite WRE (47)mispunched
Rasmus DjurhuusMen elite WRE 1 (54)mispunched

OK Pan Kristianstad

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Elin CarlssonWomen elite WRE (47)1:36:51+8:347:01
21Nelly CarlssonWomen elite WRE (47)1:43:52+15:357:31

OK Snab

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Magnus DewettMen elite WRE 1 (54)did not finish

OK Trian

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Topi PenttinenMen elite WRE 1 (54)1:50:08+6:575:36
18Mikael FabritiusMen elite WRE 1 (54)1:52:29+9:185:43
32Otto SundMen elite WRE 1 (54)2:01:42+18:316:12
41Daniel BlomsterMen elite WRE 1 (54)2:13:24+30:136:47
Topi HasuMen elite WRE 1 (54)mispunched

OK Voru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Kerstin UiboupinWomen elite WRE (47)1:38:42+10:257:09

OK West

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Eskil SchoeningMen elite WRE 1 (54)1:59:05+15:546:04

OLV Steinberg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Toby ScottMen elite WRE 1 (54)2:03:09+19:586:16

Orienteering Association of Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Wing Chung TamMen elite WRE 1 (54)2:54:57+1:11:468:54

Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Elmeri JuuraMen elite WRE 1 (54)mispunched

Rastikarhut

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Suvi YlikylaeWomen elite WRE (47)1:38:11+9:547:06
31Tuija KuuselaWomen elite WRE (47)1:51:39+23:228:05

SC Helsa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Leon KollenbachMen elite WRE 2 (15)2:44:32+55:008:52

SK Pohjantahti

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Heini WennmanWomen elite WRE (47)1:38:00+9:437:06
17Marttiina JoensuuWomen elite WRE (47)1:40:03+11:467:15

SK Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Kirti RebaneWomen elite WRE (47)1:44:49+16:327:35

SK100

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Piibe TammemaeWomen elite WRE (47)2:03:36+35:198:57

Sodertalje Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Eric BorjeskogMen elite WRE 1 (54)1:55:40+12:295:53

Soelleroed OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Mikkel Kaae NielsenMen elite WRE 2 (15)2:19:07+29:357:30
Aske JepsenMen elite WRE 1 (54)mispunched
Simon Thrane HansenMen elite WRE 1 (54)did not start

Tampereen Pyrinto

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anton KuukkaMen elite WRE 1 (54)1:49:21+6:105:34

Tampereen Pyrintö

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Elias KuukkaMen elite WRE 1 (54)1:43:115:15
9Aleksi SorsaMen elite WRE 1 (54)1:49:45+6:345:35
21Otto SimosasMen elite WRE 1 (54)1:53:27+10:165:46
Aleksi NiemiMen elite WRE 1 (54)mispunched
Severi KymalainenMen elite WRE 1 (54)did not start

Tisvilde Hegn OK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Line CederbergWomen elite WRE (47)1:42:46+14:297:26
19Bjoern CederbergMen elite WRE 1 (54)1:52:34+9:235:44
33Thomas Greve JensenMen elite WRE 1 (54)2:02:53+19:426:15
42Jonas Falck WeberMen elite WRE 1 (54)2:16:06+32:556:56
Mathilde KrachtWomen elite WRE (47)mispunched
Emil ØbroMen elite WRE 1 (54)did not start
Amanda Falck WeberWomen elite WRE (47)did not start

USV Jena

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Joris HochstetterMen elite WRE 2 (15)did not finish

USV TU Dresden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Paula StarkeWomen elite WRE (47)mispunched

Vehkalahden Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Samu HeiskaMen elite WRE 1 (54)1:50:37+7:265:38

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org