International Orienteering Federation

Official results for Testlauf II

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Testlauf II
Organiser: Switzerland
Date: 6 April 2017

Men

2 800 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Daniel HubmannOL Regio WilSwitzerland15:265:30
2Matthias KyburzOLK FricktalSwitzerland15:465:37
3Florian HowaldOLG HerzogenbuchseeSwitzerland16:155:48
4Jonas EggerOLV Hindelbank/ol norskaSwitzerland16:375:56
4Fabian HertnerOLV BasellandSwitzerland16:375:56
6Christoph MeierOLV BasellandSwitzerland16:385:56
7Florian Schneiderol norskaSwitzerland16:395:56
8Martin HubmannOL Regio WilSwitzerland16:415:57
9Thomas CurigerOLC KapreoloSwitzerland17:066:06
10Riccardo RancanOLG PfäffikonSwitzerland17:126:08
11Remo RuchOLG SkandiaSwitzerland17:146:09
12Raffael HuberOLG SäuliamtSwitzerland17:276:13
13Yves AschwandenOLG GoldauSwitzerland17:326:15
14Noah ZbindenOLV BasellandSwitzerland17:416:18
15Simon Dubachol norskaSwitzerland17:426:19
16Joël MorgenthalerOLV LangenthalSwitzerland17:466:20
17Sven HellmüllerOLG WelsikonSwitzerland17:516:22
18Tobia PezzatiSCOM MendrisioSwitzerland17:566:24
19Sven AschwandenOLG GoldauSwitzerland18:056:27
20Jannis SchönleberOLV Baselland/KakowaSwitzerland18:336:37
21Simon WengerOLG Bern / ol norskaSwitzerland18:436:41
22Silvan Ullmannol.biel.seelandSwitzerland18:546:45
23Nick GebertOLK WiggertalSwitzerland18:556:45
23Luca ZinggOL AmriswilSwitzerland18:556:45
25Pascal BuchsANCOSwitzerland18:566:45
26Tomas SnellmanRasti-LukkoFinland22:057:53

Women

2 400 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Julia GrossOL ZimmerbergSwitzerland16:326:53
2Sabine Hauswirthol norskaSwitzerland16:487:00
3Elena RoosO-92 Piano di MagadinoSwitzerland16:507:00
4Sarina Jenzerol norska / OLG HuttwilSwitzerland17:167:11
5Silje Ekroll Jahrenol norskaNorway17:257:15
6Paula GrossOL ZimmerbergSwitzerland18:047:31
7Lisa HolerOLK FricktalSwitzerland18:177:37
8Martina RuchOLG Skandia / ol norskaSwitzerland18:287:41
9Hanna MüllerOLG BaselSwitzerland18:417:47
10Lisa SchubnellOLC WinterthurSwitzerland18:497:50
11Anina Brunnerbussola okSwitzerland18:587:54
12Sandrine MüllerOLV ZugSwitzerland19:248:05
13Sina TommerOLG WelsikonSwitzerland19:258:05
14Joana Wältiol.biel.seeland/OLG BernSwitzerland19:398:11
15Marion AebiOLG HerzogenbuchseeSwitzerland20:008:20
16Rahela Brunnerbussola okSwitzerland21:348:59
17Laura DienerOLG Bern/GOVSwitzerland22:359:24
18Maiki MaalbergOK VoruEstonia26:0210:50
Andrea RoggoOLG KakowaSwitzerlandmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos