International Orienteering Federation

Official results for FIF Pinseweekend Sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: FIF Pinseweekend Sprint
Organisers: Denmark / FIF Hilleroed Orientering
Date: 3 June 2017

Aalborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Marko Birk NielsenM20 (28)19:12+1:486:37

Aalborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Christian MoellerM20 (28)19:55+2:316:52

Aarhus 1900 Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Jakob EdsenM21 (18)16:17+0:535:36

Aberdeen University Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Isabella Maria EngbergW21 (14)30:04+14:3511:40

Alleroed OK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Lasse Fugmann ThamdrupM20 (28)18:10+0:466:15
12Mikkel Lau PetersenM20 (28)19:16+1:526:38
15Emil Olander LorenzM20 (28)19:33+2:096:44
23Lasse August HelwegM20 (28)21:04+3:407:15
25Mikkel MeldgaardM20 (28)23:03+5:397:56

AUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Michaela KolistanikovaW21 (14)29:24+13:5511:25

Ballerup OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Karoline Saxtorph SchulzW20 (17)26:28+8:1910:16

CE COLIVENC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Alicia FribergW21 (14)21:59+6:308:32

Faaborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Emma KlingenbergW21 (14)17:05+1:366:38

Faaborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Caroline GjotterupW21 (14)18:48+3:197:18

Faaborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tue LassenM21 (18)15:245:18

Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Lea ReimeW21 (14)20:33+5:047:58

Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Line SoederlundW21 (14)21:11+5:428:13

Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Mikkel LyskjaerM20 (28)18:06+0:426:14

Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Rasmus SoesM21 (18)17:22+1:585:59

Farum OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Malthe GaarsdalM21 (18)did not start

FarumTisvilde OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Carl Emil Schoeier KovstedM20 (28)17:54+0:306:10
20Jakob Schoeier KovstedM20 (28)20:03+2:396:54

FIF Hilleroed Orientering

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Soeren SchwartzM21 (18)16:03+0:395:32
2Cecilie Friberg KlysnerW21 (14)17:03+1:346:37
3Malthe PoulsenM20 (28)18:00+0:366:12
6Nikoline SplittorffW20 (17)20:09+2:007:49
7Annika SimonsenW20 (17)20:25+2:167:55
8Malte Kjaer HemmingsenM20 (28)18:21+0:576:19
14Sara BrinchW20 (17)24:35+6:269:32
15Charlotte ThallingerW20 (17)24:49+6:409:38

Halmstad OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Karin KarlssonW21 (14)25:41+10:129:58
17Nils Wallentin TaerkM21 (18)24:28+9:048:26

Horsens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Alberte Loft ThyssenW20 (17)mispunched

Horsens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Niklas IngwersenM21 (18)18:51+3:276:30

Kolding OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Tine DalgaardW20 (17)23:09+5:008:59

Kolding OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Soren Eg StaugaardM20 (28)mispunched

Kolding OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Soeren MaarupM21 (18)mispunched

Latvian Orienteering Federation

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Endijs TitomersM21 (18)16:28+1:045:40
7Elizabete BlumentaleW21 (14)20:33+5:047:58

OK Gorm

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Josefine LindW20 (17)18:097:02

OK HTF Haderslev

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Maja AlmW21 (14)15:296:00
3Lise TermansenW20 (17)18:51+0:427:19

OK Japetic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Pia OcvirkW21 (14)20:23+4:547:54

OK Melfar

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Henrik Rindom KnudsenM21 (18)18:22+2:586:20

OK Oest Birkeroed

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Thor NoerskovM21 (18)16:31+1:075:41
11Soren Skaarup LarsenM21 (18)18:03+2:396:13
26Frederik E KroghM20 (28)27:39+10:159:32
Miri Thrane OedumW21 (14)did not start

OK Pan Aarhus

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Andreas Bock BjoernsenM20 (28)17:246:00
4Caroline FinderupW20 (17)18:57+0:487:21
6Mikkel Holm NielsenM20 (28)18:18+0:546:18
8Lotte Jauhojarvi MarkussenW20 (17)20:39+2:308:01
10Rasmus DjurhuusM21 (18)17:42+2:186:06
10Mads SkaugM20 (28)18:57+1:336:32
19Jeppe Kejser Dahl JensenM20 (28)20:02+2:386:54
21Johan Halkjaer DupontM20 (28)20:19+2:557:00
Lasse GronM21 (18)did not start
Ida BobachW21 (14)did not start

OK Roskilde

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Rasmus Moeller JessM20 (28)19:23+1:596:41

OK Roskilde

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andreas Hougaard BoesenM21 (18)did not start

OK Snab

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Magnus DewettM21 (18)16:51+1:275:48

PI Copenhagen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Mette StubW21 (14)22:29+7:008:43

Silkeborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sara Lysemose PoulsenW20 (17)22:19+4:108:40

Silkeborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Birka Oehlenschlaeger NielsenW20 (17)23:16+5:079:02

Silkeborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Celine Hinge KrogsgaardW20 (17)24:18+6:099:26

Silkeborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Laurits Bidstrup MollerM20 (28)18:19+0:556:18

Silkeborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Bjarke Egholm RudeM20 (28)19:53+2:296:51

Silkeborg OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andreas Bagger HagnerM20 (28)did not start

Sollerod OK

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Rasmus Thrane HansenM21 (18)16:21+0:575:38
9Astrid MaagW20 (17)21:07+2:588:12
9Rune OstergaardM20 (28)18:40+1:166:26
13Troels ChristiansenM21 (18)18:29+3:056:22
14Julius MolsenM20 (28)19:26+2:026:42
Rasmus Dronningvej NielsenM20 (28)mispunched

South London Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Matthew SchepisiM21 (18)19:02+3:386:33

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ida OebroW20 (17)18:33+0:247:12

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Agnes KrachtW20 (17)19:10+1:017:26

Tisvilde Hegn OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Line CederbergW20 (17)did not start

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Amanda Falck WeberW21 (14)18:57+3:287:21

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Andreas Duc JorgensenM20 (28)19:35+2:116:45

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Lasse Falck WeberM20 (28)20:29+3:057:03

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Asger KirkegaardM20 (28)21:46+4:227:30

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Emil OebroM21 (18)16:53+1:295:49

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Jonas Falck WeberM21 (18)19:26+4:026:42

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport