International Orienteering Federation

Official results for Ski-O Tour, sOT 3

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Ski-O Tour
Organisers: Austria / Orienteering Innsbruck Imst / SSV Dornbirn Schoren / Switzerland
Date: 7 January 2017 - 14 January 2017

SOT 1SOT 2SOT 2 (overall)SOT 3SOT 3 (overall)SOT 4SOT 4 (overall)SOT 5SOT 5 (overall)SOT 6SOT 6 (overall)

Alfta Osa OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tove AlexanderssonWomen (109)19:545:32
6Erik RostMen (135)20:50+1:555:14
Bente RostWomen (109)mispunched

Austrian Orienteering Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Adrian WickertMen (135)did not start

Bottnaryds IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Peter ArnessonMen (135)21:37+2:425:25

Bulgarian Orienteering Federation

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Stanimir BelomazhevMen (135)18:554:45
7Antoniya GrigorovaWomen (109)22:58+3:046:23
11Andreya DyaksovaWomen (109)28:06+8:127:49
15Evangelina DyaksovaWomen (109)34:23+14:299:34
17Kalina NedyalkovaWomen (109)35:23+15:299:51

Deutscher Turner Bund

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Bernd KohlschmidtMen (135)did not start

Ermak

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sergei SkokovMen (135)did not start

Estonian Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Doris KudreWomen (109)30:04+10:108:22

Green Mountain OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Kestrel OwensMen (135)34:30+15:358:40

IFK Mora OK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Andrey LamovMen (135)20:17+1:225:05
4Magdalena OlssonWomen (109)21:26+1:325:58
8Hanna ErikssonWomen (109)23:43+3:496:36
9Linus RappMen (135)22:44+3:495:42
13Carl MagnussonMen (135)25:30+6:356:24

Ilves OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Georg Caius KutsarMen (135)26:08+7:136:33
19Rimmo RoomMen (135)32:07+13:128:04

Khabarovsk krai

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Anastasiia KravchenkoWomen (109)22:17+2:236:12

Krasnoyarsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Andrey GrigorievMen (135)20:49+1:545:13

Latvian Orienteering Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Raivo KivlenieksMen (135)did not start

Naturfreunde Sollenau

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Martin FuernkranzMen (135)did not start

OK Tranan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Erik JohanssonMen (135)24:44+5:496:12

Ok Vargen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Emma BergstroemWomen (109)25:40+5:467:08

OLG Chur

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Veronique RuppenthalWomen (109)did not start

OLG Zürich

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tobias LutzMen (135)not competing

OLV Luzern

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Noel BoosMen (135)28:11+9:167:04

Orienteering USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Adrian OwensMen (135)31:06+12:117:48

Rakvere OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kaisa RoobaWomen (109)did not start

Russian Orienteering Federation

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Eduard KhrennikovMen (135)19:19+0:244:51
2Alena TrapeznikovaWomen (109)20:56+1:025:49
3Mariya KechkinaWomen (109)21:18+1:245:55
6Tatyana OborinaWomen (109)22:53+2:596:22
10Sergey GorlanovMen (135)22:46+3:515:43

Ski-O Swiss

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Iris BolligerWomen (109)29:08+9:148:06
16Natalja NiggliWomen (109)34:50+14:569:42
20Jurg NiggliMen (135)33:16+14:218:21

Sundsvalls OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Martin HammarbergMen (135)20:40+1:455:11

Swiss Orienteering

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Gion SchnyderMen (135)21:28+2:335:23
14Laura DienerWomen (109)31:31+11:378:46
15Sandro TruttmannMen (135)26:58+8:036:46
17Lars BeglingerMen (135)28:29+9:347:09
Sven AschwandenMen (135)did not start
Andrin KappenbergerMen (135)did not start
Christian SpoerryMen (135)did not start
Riina JordiWomen (109)did not start

Varska OK Peko

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Daisy KudreWomen (109)26:53+6:597:29
11Mattis JaamaMen (135)23:04+4:095:47

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 banner
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org