International Orienteering Federation

Official results for Velikden Cup Middle

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Velikden Cup Middle
Organisers: Bulgaria / Variant 5 Targovishte
Date: 16 April 2017

CS Unirea Alba Iulia

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Tamas BogyaM21E (42)39:29+5:067:11
30Radu MileaM21E (42)52:31+18:089:33

CS Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Roman CiobanuM21E (42)38:34+4:117:01

CS Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Alexandru BlejdeaM21E (42)40:57+6:347:27

CS Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15George Emilian MinoiuM21E (42)42:13+7:507:41

CS Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Andra Cecilia AnghelW21E (15)35:257:30

Dinamo-OLD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Gheorghe FalaM21E (42)1:09:28+35:0512:39

Hong Kong Orienteer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Kin Kwan KwokM21E (42)50:43+16:209:14

Hong Kong Orienteer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Ho Ching ChiuM21E (42)55:19+20:5610:04

Hong Kong Orienteer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Samuel LoM21E (42)1:19:59+45:3614:34

Hong Kong Orienteer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Wai Fung Jason TangM21E (42)1:34:00+59:3717:07

OLG Max & Moritz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Raffael MathysM21E (42)48:07+13:448:45

OLG Max & Moritz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Gabriel MathysM21E (42)54:44+20:219:58

Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ivan FomiciovM21E (42)37:05+2:426:45

Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Vasily FomiciovM21E (42)37:52+3:296:53

Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Valeria NadragW21E (15)1:03:25+28:0013:26

Tour O Swiss

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Kurt SchmidM21E (42)46:20+11:578:26

Tour O Swiss

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Gabriel GyselM21E (42)49:00+14:378:55

Академик Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Natalya DimitrovaW21E (15)42:29+7:049:00

Бегун Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Vladimir AtanasovM21E (42)39:38+5:157:13

Бегун Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Nevena SimeonovaW21E (15)53:15+17:5011:16

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Nikolay DimitrovM21E (42)38:27+4:047:00

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Andrey AbadzhievM21E (42)47:02+12:398:34

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Ivan DimitrovM21E (42)51:37+17:149:24

Валди София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Rumen KotkovM21E (42)53:16+18:539:42

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ivan SirakovM21E (42)34:236:15

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Kiril NikolovM21E (42)34:56+0:336:21

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Dimitar ZhelyazkovM21E (42)41:43+7:207:35

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ivaylo PetrovM21E (42)47:11+12:488:35

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Atanas ValevM21E (42)1:16:02+41:3913:50

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Antonia GrigorovaW21E (15)39:23+3:588:20

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Martina DzhulievaW21E (15)49:06+13:4110:24

Истрос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Yasna PetrovaW21E (15)42:39+7:149:02

Карлък Смолян

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Evangelina DyaksovaW21E (15)41:08+5:438:42

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ivaylo KamenarovM21E (42)34:46+0:236:19

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Teodor YordanovM21E (42)38:55+4:327:05

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Nikola RachevM21E (42)1:19:03+44:4014:23

Ловеч Ловеч

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Ivan BanovM21E (42)46:24+12:018:27

Мадарски конник Шумен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Yordan NankovM21E (42)48:05+13:428:45

Мадарски конник Шумен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Gancho IvanovM21E (42)58:06+23:4310:34

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Dimitar RusevM21E (42)49:04+14:418:56

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Dimitar Dimitrov - HeroM21E (42)1:03:15+28:5211:31

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Kristina IvanovaW21E (15)39:45+4:208:25

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Liliana GotsevaW21E (15)44:07+8:429:20

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Petar DoganovM21E (42)40:26+6:037:21

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Boyan SofinM21E (42)42:56+8:337:49

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Rosen StefanovM21E (42)51:02+16:399:17

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Yana BogyaW21E (15)42:43+7:189:03

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Iveta ZashevaW21E (15)mispunched

Сини камъни Сливен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Stefan YordanovM21E (42)43:35+9:127:56

Сини камъни Сливен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Kostadin NovakovM21E (42)1:03:54+29:3111:38

СК FAURI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ana MarusceacW21E (15)50:40+15:1510:44

СКО Хемус Троян

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Stefani PopovaW21E (15)58:40+23:1512:25

СЮТ Кишинэу

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Vladimir KabyshM21E (42)57:07+22:4410:24

Трапезица - 1954 Велико Търнов

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Valentin ShishkovM21E (42)42:36+8:137:45

Узана Габрово

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Lachezar IlievM21E (42)39:55+5:327:16

Узана Габрово

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Iliana IlievaW21E (15)37:28+2:037:56

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World