International Orienteering Federation

Official results for Velikden Cup Sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Velikden Cup Sprint
Organisers: Bulgaria / Variant 5 Targovishte
Date: 15 April 2017

CS Unirea Alba Iulia

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Bogya TamasM21E (37)16:13+2:085:43
20Radu MileaM21E (37)18:19+4:146:28

CS Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Roman CiobanuM21E (37)15:21+1:165:25

CS Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14George Emilian MinoiuM21E (37)16:31+2:265:50

CS Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Alexandru BlejdeaM21E (37)17:34+3:296:12

CS Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Andra Cecilia AnghelW21E (13)17:11+0:566:39

CS Universitatea Craiova

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Veronica MinoiuW21E (13)did not start

Dinamo-OLD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Gheorghe FalaM21E (37)22:43+8:388:01

Hong Kong Orienteer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Kin Kwan KwokM21E (37)19:16+5:116:48

Hong Kong Orienteer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Ho Ching ChiuM21E (37)19:24+5:196:51

Hong Kong Orienteer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Samuel LoM21E (37)23:43+9:388:22

Hong Kong Orienteer

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Wai Fung Jason TangM21E (37)27:30+13:259:43

OLG Max & Moritz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Gabriel MathysM21E (37)16:55+2:505:58

OLG Max & Moritz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Raffael MathysM21E (37)19:31+5:266:53

Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Vasili FomiciovM21E (37)15:33+1:285:29

Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ivan FomiciovM21E (37)16:30+2:255:49

Tiras-Orient

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anatoly FomiciovM21E (37)did not start

Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Valeria NadragW21E (13)19:59+3:447:44

Tiras-Orient

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Natalia BondarencoW21E (13)did not start

Tour O Swiss

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Kurt SchmidM21E (37)18:55+4:506:41

Бегун Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Nevena SimeonovaW21E (13)18:00+1:456:58

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Andrey AbadzhievM21E (37)18:08+4:036:24

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Ivan DimitrovM21E (37)18:39+4:346:35

Валди София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Rumen KotkovM21E (37)18:30+4:256:32

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ivan SirakovM21E (37)14:054:58

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Kiril NikolovM21E (37)14:29+0:245:07

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Dimitar ZhelyazkovM21E (37)15:34+1:295:30

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Atanas ValevM21E (37)21:56+7:517:45

Вариант 5 Търговище

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Valentin KirilovM21E (37)did not start

Вариант 5 Търговище

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ivaylo PetrovM21E (37)did not start

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Antoniya GrigorovaW21E (13)16:34+0:196:25

Истрос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Yasna PetrovaW21E (13)16:37+0:226:26

Карлък Смолян

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Evangelina DyaksovaW21E (13)18:03+1:486:59

Карлък Смолян

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andreya DyaksovaW21E (13)did not start

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ivaylo KamenarovM21E (37)15:12+1:075:22

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Teodor YordanovM21E (37)15:59+1:545:38

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Atanas BoyarovM21E (37)18:29+4:246:31

Ловеч Ловеч

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ivan BanovM21E (37)16:30+2:255:49

Мадарски конник Шумен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Yordan NankovM21E (37)18:22+4:176:29

Мадарски конник Шумен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Gancho IvanovM21E (37)20:22+6:177:11

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Dimitar RusevM21E (37)16:28+2:235:49

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Dimitar DimitrovM21E (37)18:49+4:446:38

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Liliana GotsevaW21E (13)16:156:17

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Kristina IvanovaW21E (13)16:31+0:166:24

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Petar DoganovM21E (37)17:55+3:506:19

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Rosen StefanovM21E (37)18:50+4:456:39

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Boyan SofinM21E (37)19:07+5:026:45

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Iveta ZashevaW21E (13)18:06+1:517:00

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Yana BogyaW21E (13)19:11+2:567:26

Сини камъни Сливен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Stefan YordanovM21E (37)15:34+1:295:30

Сини камъни Сливен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Kostadin NovakovM21E (37)18:32+4:276:32

СК FAURI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ana MarusceacW21E (13)21:08+4:538:11

СКО Хемус Троян

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Stefani PopovaW21E (13)21:57+5:428:30

Трапезица - 1954 Велико Търнов

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Valentin ShishkovM21E (37)15:43+1:385:33

Узана Габрово

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Lachezar IlievM21E (37)17:30+3:256:11

Узана Габрово

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Dobromir DobrevM21E (37)did not start

Узана Габрово

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Iliana IlievaW21E (13)16:40+0:256:27

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org