International Orienteering Federation

Official results for Aguiar da Beira "O" Meeting 2017

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Aguiar da Beira "O" Meeting 2017
Organisers: Ori-Estarreja / Portugal
Date: 4 March 2017

[035] CN Alvito

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21João Mega FigueiredoME (96)17:07+1:504:05

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Filipe DiasME (96)22:08+6:515:18

[052] GD4C

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Luis LeiteME (96)did not start

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Carolina DelgadoWE (36)15:49+1:295:06

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Inês PintoWE (36)18:17+3:575:53

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Liliana OliveiraWE (36)21:07+6:476:48

[054] NADA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Luis BarreiroME (96)21:28+6:115:08

[056] Natura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
88Miguel NobregaME (96)24:30+9:135:52

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Nelson BarocaME (96)22:36+7:195:24

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85João GomesME (96)23:23+8:065:36

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Xavier VieiraME (96)mispunched

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Edgar DominguesME (96)21:52+6:355:14

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Gildo SilvaME (96)21:53+6:365:14

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
81André EstevesME (96)22:32+7:155:23

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Paulo FrancoME (96)mispunched

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Adelindina LopesWE (36)18:44+4:246:02

[073] CMo Funchal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Rita RodriguesWE (36)18:47+4:276:03

[085] A Montanha

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Leandro LimaME (96)23:09+7:525:32

[090] ADFA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Pedro NogueiraME (96)19:04+3:474:34

[090] ADFA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Filipa RodriguesWE (36)18:50+4:306:04

[090] ADFA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Maria SáWE (36)21:15+6:556:51

[094] CPOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Mariana MoreiraWE (36)15:39+1:195:02

[102] .COM

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Joana FernandesWE (36)did not start

[114] COA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Nuno EvangelistaME (96)20:08+4:514:49

[151] GafanhOri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Manuel HortaME (96)24:32+9:155:52

[1511] Individual RUS

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Dinges VictorME (96)17:19+2:024:08
25Irina LapikusWE (36)18:38+4:186:00
70Maxim SimakovME (96)20:27+5:104:53

[1891] Individual GER

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Csaba MegyeriME (96)did not start

[2142] Via Plata

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Marta GuijoWE (36)17:32+3:125:39

[2172] COMA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Javier Ruiz de l HerránME (96)21:08+5:515:03

[2175] Veleta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Carlos Raico LandaME (96)19:08+3:514:34

[2213] Manzanares-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Diego Rodríguez CorrochanoME (96)21:35+6:185:10

[2223] Tjalve

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Eduardo GilME (96)16:11+0:543:52

[2255] Lorca-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Raúl FerraME (96)19:15+3:584:36

[2267] Colivenc

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Andreu BlanesME (96)15:173:39

[2273] Villena-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Luis SánchezME (96)18:06+2:494:20

[2776] COB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Pau LlorensME (96)17:03+1:464:05

[6550] HS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anton SalmenkyläME (96)did not start

[6550] HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Milla MattilaWE (36)16:11+1:515:13

[6874] LS-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Aleksi AnttolainenME (96)17:11+1:544:06

[6874] LS-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Matias SankariME (96)19:12+3:554:35

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Kenny KivikasME (96)16:16+0:593:53

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Timo SildME (96)16:37+1:203:58

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Saul KlemolaME (96)17:56+2:394:17

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Olexander KratovME (96)17:59+2:424:18

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Väinö JohanssonME (96)19:23+4:064:38

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ulrika UotilaWE (36)mispunched

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Svetlana MironovaWE (36)mispunched

[7697] MALARRUTA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Álvaro PrietoME (96)17:57+2:404:17

[7928] WKS Slask Wroclaw

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
84Bartlomiej MazanME (96)23:14+7:575:33

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Pavel NovikovME (96)18:11+2:544:21

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Nikita SmirnovME (96)19:00+3:434:33

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Mariia MakarovaWE (36)15:57+1:375:08

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Marina RosinkWE (36)18:16+3:565:53

[9253] DYUSASH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Nikita AsoyanME (96)17:39+2:224:13

[9301] HKOXCC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Charmaine Kai Wi FungWE (36)19:09+4:496:10

[9315] OPOR HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Olli OjanahoME (96)19:35+4:184:41

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Henry McNultyME (96)16:18+1:013:54

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Philipp von ArxME (96)16:26+1:093:56

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Jon Aukrust OsmoenME (96)16:33+1:163:57

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Olai Stensland LillevoldME (96)16:56+1:394:03

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Emil GranqvistME (96)17:41+2:244:14

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Jonas Klausen EspedalME (96)17:43+2:264:14

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Sindre Østgulen DeiszME (96)17:48+2:314:15

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Mikkel SørensenME (96)18:11+2:544:21

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Isak BergsetME (96)18:18+3:014:22

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Anders Felde OlaussenME (96)18:25+3:084:24

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Henrik UpsalME (96)19:46+4:294:44

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Lars OwrenME (96)20:01+4:444:47

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Sverre Turter SandvoldME (96)20:13+4:564:50

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Gustav FiskumME (96)20:16+4:594:51

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Rasmus Rørholt TheisenME (96)20:47+5:304:58

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Erik GustafssonME (96)21:06+5:495:03

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Ola SingsdalME (96)21:34+6:175:09

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
87Håkon Edvard KindemME (96)23:44+8:275:41

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
90Peter UranME (96)24:51+9:345:57

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Harald KalagerME (96)44:05+28:4810:33

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Bjørn LundanesME (96)mispunched

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Maren Jansson HaverstadWE (36)16:18+1:585:15

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Vilde MalmeiWE (36)16:47+2:275:24

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Ingunn Egeberg VáriWE (36)17:05+2:455:30

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Marte Hoff HagenWE (36)18:11+3:515:51

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Camilla ÖhmanWE (36)22:10+7:507:09

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Åsne Skram TrømborgWE (36)22:30+8:107:15

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Silje ArntzenWE (36)did not finish

[9332] NGOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Richard PurkisME (96)19:15+3:584:36

[9339] OPOR Tullinge SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jonas NordströmME (96)did not start

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Albin RidefeltME (96)16:12+0:553:52

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Milos NykodýmME (96)16:23+1:063:55

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Rassmus AnderssonME (96)16:37+1:203:58

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Niklas AldénME (96)17:54+2:374:17

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Michael DubachME (96)18:30+3:134:25

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Ken PeetersME (96)19:22+4:054:38

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Jakob AnderssonME (96)20:38+5:214:56

[9340] OPOR OK Linné

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Erik LindME (96)did not start

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Bettina AebiWE (36)16:18+1:585:15

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Annika BjörkWE (36)16:55+2:355:27

[9356] Moscow Orienta Zarya

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Sadovnikov IvanME (96)19:00+3:434:33

[9401] OPOR Gundelfinger TS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Immanuel BergerME (96)18:23+3:064:24

[9402] OPOR Berliner TSC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Marvin GoerickeME (96)16:57+1:404:03

[9448] SC Foton

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
MIKHAIL GORYACHEVME (96)mispunched

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Jesper LysellME (96)16:30+1:133:57

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Ivan NikitinME (96)17:45+2:284:15

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Konstantin SerebryanitskiyME (96)17:51+2:344:16

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Charlie StoltME (96)19:28+4:114:39

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ekaterina NikitinaWE (36)14:204:37

[9455] OPOR VARIANT5

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Ivan SirakovME (96)16:27+1:103:56

[9459] angelniemen ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Heini SaarimäkiWE (36)15:44+1:245:04

[9460] Helsingin Peikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Veli-Pekka KuuttiME (96)19:48+4:314:44

[9464] SK Uusi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Tommi HakuliME (96)19:27+4:104:39

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Thierry GueorgiouME (96)16:23+1:063:55

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Graham GristwoodME (96)16:48+1:314:01

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Jan ProchazkaME (96)16:51+1:344:02

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Aaro AsikainenME (96)16:59+1:424:04

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Lauri NenonenME (96)17:11+1:544:06

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Baptiste RollierME (96)17:25+2:084:10

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Hannu AirilaME (96)17:48+2:314:15

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Roope KoskinenME (96)18:29+3:124:25

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Luc SandevoirME (96)18:55+3:384:31

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Fanni GyurkoWE (36)14:49+0:294:46

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Monika RollierWE (36)17:16+2:565:34

[9500] OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Kerstin UiboupinWE (36)15:51+1:315:06

[9587] Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Eemeli SuominenME (96)18:26+3:094:24

[9628] oritrentino

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Aaron GaioME (96)20:01+4:444:47

[9628] oritrentino

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Martina PalumboWE (36)17:36+3:165:40

[9630] PR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Mikko HuhtinenME (96)18:06+2:494:20

[9630] PR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Inga DambeWE (36)15:51+1:315:06

[9633] OLC Ww

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Matthias PoellME (96)23:36+8:195:39

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Veit SlodowskiME (96)16:56+1:394:03

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Ole HennselerME (96)18:17+3:004:22

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Bjarne FriedrichsME (96)18:47+3:304:29

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
91Jan BirnstockME (96)25:04+9:476:00

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Birte FriedrichsWE (36)16:08+1:485:12

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Paula StarkeWE (36)16:30+2:105:19

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Ann-Charlotte SpangenbergWE (36)16:31+2:115:19

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Mareike SeegerWE (36)16:33+2:135:20

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Arntraut GötschWE (36)mispunched

[9638] Essu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Lari PernuME (96)18:05+2:484:19

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org