International Orienteering Federation

Official results for Sprint Race Tour

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Sprint Race Tour
Organisers: ACACIS CIRCOLO DOZZA ASD BOLOGNA / Italy
Date: 5 November 2017

A.D. TRENT-O

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Martina PalumboWomen (36)018:19.90

AGOROSSO

9 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
13Lorenzo PinnaMen (63)018:06.00
18Giacomo BarboneMen (63)018:19.40
19Kristina KrajcikovaWomen (36)019:43.90
27Tommaso CiveraMen (63)019:27.00
30Elisa FranchiWomen (36)023:56.80
44Edoardo CortellazziMen (63)022:00.50
50Marco Della VedovaMen (63)022:54.30
56Andrea Della VedovaMen (63)024:06.40
58Gianbattista RavasioMen (63)026:16.00

Angelniemen Ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Markku EloMen (63)016:51.40

AOK - AGROPOLI OR. KLUBB

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
8Marek HadamMen (63)017:10.80
47Michele PecoraMen (63)022:30.40

ATLETICA INTERFLUMINA È PIÙ POMÌ

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
19Cristian GreciMen (63)018:22.00

Austrian Orienteering Federation

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Ursula KadanWomen (36)016:18.00
9Franz GlanerMen (63)017:24.20

C.U.S. BOLOGNA

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
23Dominique HaenniWomen (36)020:29.00
66Flavio NeriMen (63)0disqualified

CORSAORIENTAMENTO CLUB ROMA

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
14Adrienne BrandiWomen (36)019:19.59
21Andreina BrandiWomen (36)019:57.80

CRAL G.T.T.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
36Margherita GaribottiWomen (36)029:01.90

Croatian Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
17Antonija OrlicWomen (36)019:41.80

EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
25Michele FrancoMen (63)018:55.50
26Brenno PastóMen (63)019:24.59

FIRENZE OR.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
59Simone PalliniMen (63)026:19.40

FRIULI MTB & OR.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
43Alessandro CeconMen (63)021:42.30

G.S. MONTE GINER

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Roberto DallavalleMen (63)016:19.60

G.S. PAVIONE

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
10Fabiano BettegaMen (63)017:26.90
23Walter BettegaMen (63)018:42.80
35Piero TurraMen (63)020:46.59
60Davide BettegaMen (63)026:22.00

GRONLAIT OR. TEAM

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
37Caterina PezzéWomen (36)033:21.00

IKP

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
32Cristina BellottiWomen (36)024:51.70
33Stefano BaccelliMen (63)020:17.20

Kovrov

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
7Aleksandr SidorovMen (63)016:56.50

NIRVANA VERDE

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
28Giada PaviaWomen (36)023:03.60

O-92 Piano di Magadino

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Elena RoosWomen (36)015:54.00
15Vera RamelliWomen (36)019:32.40
31Romeo NicoliMen (63)019:48.70

OJE Wappler

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
34Daniel BichlMen (63)020:39.20

OK MONTELLO

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
17Davide MartignagoMen (63)018:19.00
40Daniele MartignagoMen (63)021:25.00

OLC Graz

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
21Christian PfeiferMen (63)018:26.20
35Carmen MarkoWomen (36)027:50.00

OLC Wienerwald

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
11Henrik SulzMen (63)017:45.59

OR. CLUB APPENNINO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
24Michela MarzoliniWomen (36)020:48.80

OR. DOLOMITI

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
18Anna GiovanelliWomen (36)019:43.50
24Paride GravaMen (63)018:55.00

OR. G. GALILEI

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
16Luca RosatoMen (63)018:16.09
38Alvise RumorMen (63)021:17.50

OR. TARZO

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
30Alessandro De NoniMen (63)019:45.50
34Chiara SanzovoWomen (36)025:28.30
46Agostino BernardiMen (63)022:24.00
54Maurizio MelMen (63)023:49.00
Loris Gioele DerricoMen (63)0did not start

ORICUNEO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
41Andrea MiglioreMen (63)021:38.00

ORIENT EXPRESS VERONA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
57Diego MilaniMen (63)025:56.00

ORSA MAGGIORE

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
22Antonio MarianiMen (63)018:35.30

PANDA OR. VALS.

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
49Matteo ZoppèMen (63)022:49.60
Chiara DandreaWomen (36)0did not finish

PARK WORLD TOUR ITALIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Sebastian InderstMen (63)016:38.80

PICCHIO VERDE

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
64Pavel BordeiMen (63)028:30.70

POL. BESANESE

12 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Eleonora DonadiniWomen (36)016:55.50
7Anna CaglioWomen (36)018:42.59
9Maria Chiara CrippaWomen (36)018:49.20
12Irene PozzebonWomen (36)018:55.90
14Cesare MattiroliMen (63)018:09.40
27Alessandra ArrigoniWomen (36)022:12.00
28Luigi GiulianiMen (63)019:34.90
29Federico NavarraMen (63)019:43.00
32Matteo CivilliniMen (63)019:52.40
39Francesco Radice Men (63)021:20.59
42Matteo MolteniMen (63)021:39.70
61Luca MapelliMen (63)026:31.40
Walter VettoriMen (63)0did not start

POL. G. MASI

9 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Alessio TenaniMen (63)016:54.90
11Lucia CurzioWomen (36)018:51.30
12Samuele CurzioMen (63)017:54.00
22Laura CarluccioWomen (36)020:00.70
33Elisa BonaiutiWomen (36)025:00.00
36Mattia GrecoMen (63)021:00.70
45Lorenzo PittauMen (63)022:08.00
63Federico BacciMen (63)027:10.00
38Martina PaoneWomen (36)0mispunched

SESTO 76 LISANZA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
53Mirko TerranovaMen (63)023:47.90

SPORTCLUB MERAN

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Christine KirchlechnerWomen (36)017:37.40
8Heike TorgglerWomen (36)018:47.90

SROC

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
31Enrada CepeleWomen (36)024:28.90

SU Schöckl Graz

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
51Hannes PacherMen (63)023:13.20

SUZAKU OK

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
37Dai TeramuraMen (63)021:12.50

TEAM PRATORIENT

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
55Lorenzo TavantiMen (63)024:00.00

Trol

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
15Jeremy GenarMen (63)018:09.50

TROL Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
29Silke Van RooyWomen (36)023:06.20

U.S. PRIMIERO

6 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Mattia DebertolisMen (63)016:22.70
3Giacomo ZagonelMen (63)016:35.90
5Francesca TauferWomen (36)017:47.50
10Viola ZagonelWomen (36)018:49.80
13Arianna TauferWomen (36)019:01.00
16Jessica OrlerWomen (36)019:37.30

UNIONE LOMBARDA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
62Stefano GallettiMen (63)027:01.00

WAT

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
20Roland FesselhoferMen (63)018:25.90
26Sabine WareykaWomen (36)021:14.00

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org