International Orienteering Federation

Official results for Sprint Race Tour

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Sprint Race Tour
Organisers: ACACIS CIRCOLO DOZZA ASD BOLOGNA / Italy
Date: 5 November 2017

Men

63 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityScorePenaltyTime
1Roberto DallavalleG.S. MONTE GINERItaly016:19.60
2Mattia DebertolisU.S. PRIMIEROItaly016:22.70
3Giacomo ZagonelU.S. PRIMIEROItaly016:35.90
4Sebastian InderstPARK WORLD TOUR ITALIAItaly016:38.80
5Markku EloAngelniemen AnkkuriFinland016:51.40
6Alessio TenaniPOL. G. MASIItaly016:54.90
7Aleksandr SidorovKovrovRussian Federation016:56.50
8Marek HadamAOK - AGROPOLI OR. KLUBBItaly017:10.80
9Franz GlanerAustrian Orienteering FederationAustria017:24.20
10Fabiano BettegaG.S. PAVIONEItaly017:26.90
11Henrik SulzOLC WienerwaldAustria017:45.59
12Samuele CurzioPOL. G. MASIItaly017:54.00
13Lorenzo PinnaAGOROSSOItaly018:06.00
14Cesare MattiroliPOL. BESANESEItaly018:09.40
15Jeremy GenarTrolBelgium018:09.50
16Luca RosatoOR. G. GALILEIItaly018:16.09
17Davide MartignagoOK MONTELLOItaly018:19.00
18Giacomo BarboneAGOROSSOUnited States018:19.40
19Cristian GreciATLETICA INTERFLUMINA È PIÙ POMÌItaly018:22.00
20Roland FesselhoferWATAustria018:25.90
21Christian PfeiferOLC GrazAustria018:26.20
22Antonio MarianiORSA MAGGIOREItaly018:35.30
23Walter BettegaG.S. PAVIONEItaly018:42.80
24Paride GravaOR. DOLOMITIItaly018:55.00
25Michele FrancoEREBUS ORIENTAMENTO VICENZAItaly018:55.50
26Brenno PastóEREBUS ORIENTAMENTO VICENZAItaly019:24.59
27Tommaso CiveraAGOROSSOItaly019:27.00
28Luigi GiulianiPOL. BESANESEItaly019:34.90
29Federico NavarraPOL. BESANESEItaly019:43.00
30Alessandro De NoniOR. TARZOItaly019:45.50
31Romeo NicoliO-92 Piano di MagadinoSwitzerland019:48.70
32Matteo CivilliniPOL. BESANESEItaly019:52.40
33Stefano BaccelliIKPItaly020:17.20
34Daniel BichlOJE WapplerAustria020:39.20
35Piero TurraG.S. PAVIONEItaly020:46.59
36Mattia GrecoPOL. G. MASIItaly021:00.70
37Dai TeramuraSUZAKU OKJapan021:12.50
38Alvise RumorOR. G. GALILEIItaly021:17.50
39Francesco Radice POL. BESANESEItaly021:20.59
40Daniele MartignagoOK MONTELLOItaly021:25.00
41Andrea MiglioreORICUNEOItaly021:38.00
42Matteo MolteniPOL. BESANESEItaly021:39.70
43Alessandro CeconFRIULI MTB & OR.Italy021:42.30
44Edoardo CortellazziAGOROSSOItaly022:00.50
45Lorenzo PittauPOL. G. MASIItaly022:08.00
46Agostino BernardiOR. TARZOItaly022:24.00
47Michele PecoraAOK - AGROPOLI OR. KLUBBItaly022:30.40
49Matteo ZoppèPANDA OR. VALS.Italy022:49.60
50Marco Della VedovaAGOROSSOItaly022:54.30
51Hannes PacherSU Schöckl GrazAustria023:13.20
53Mirko TerranovaSESTO 76 LISANZAItaly023:47.90
54Maurizio MelOR. TARZOItaly023:49.00
55Lorenzo TavantiTEAM PRATORIENTItaly024:00.00
56Andrea Della VedovaAGOROSSOItaly024:06.40
57Diego MilaniORIENT EXPRESS VERONAItaly025:56.00
58Gianbattista RavasioAGOROSSOItaly026:16.00
59Simone PalliniFIRENZE OR.Italy026:19.40
60Davide BettegaG.S. PAVIONEItaly026:22.00
61Luca MapelliPOL. BESANESEItaly026:31.40
62Stefano GallettiUNIONE LOMBARDAItaly027:01.00
63Federico BacciPOL. G. MASIItaly027:10.00
64Pavel BordeiPICCHIO VERDEItaly028:30.70
66Flavio NeriC.U.S. BOLOGNAItaly0disqualified
Loris Gioele DerricoOR. TARZOItaly0did not start
Walter VettoriPOL. BESANESEItaly0did not start

Women

37 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityScorePenaltyTime
1Elena RoosO-92 Piano di MagadinoSwitzerland015:54.00
2Ursula KadanAustrian Orienteering FederationAustria016:18.00
3Eleonora DonadiniPOL. BESANESEItaly016:55.50
4Christine KirchlechnerSPORTCLUB MERANItaly017:37.40
5Francesca TauferU.S. PRIMIEROItaly017:47.50
6Martina PalumboA.D. TRENT-OItaly018:19.90
7Anna CaglioPOL. BESANESEItaly018:42.59
8Heike TorgglerSPORTCLUB MERANItaly018:47.90
9Maria Chiara CrippaPOL. BESANESEItaly018:49.20
10Viola ZagonelU.S. PRIMIEROItaly018:49.80
11Lucia CurzioPOL. G. MASIItaly018:51.30
12Irene PozzebonPOL. BESANESEItaly018:55.90
13Arianna TauferU.S. PRIMIEROItaly019:01.00
14Adrienne BrandiCORSAORIENTAMENTO CLUB ROMA Italy019:19.59
15Vera RamelliO-92 Piano di MagadinoSwitzerland019:32.40
16Jessica OrlerU.S. PRIMIEROItaly019:37.30
17Antonija OrlicCroatian Orienteering FederationCroatia019:41.80
18Anna GiovanelliOR. DOLOMITIItaly019:43.50
19Kristina KrajcikovaAGOROSSOSlovakia019:43.90
21Andreina BrandiCORSAORIENTAMENTO CLUB ROMA Italy019:57.80
22Laura CarluccioPOL. G. MASIItaly020:00.70
23Dominique HaenniC.U.S. BOLOGNAItaly020:29.00
24Michela MarzoliniOR. CLUB APPENNINOItaly020:48.80
26Sabine WareykaWATAustria021:14.00
27Alessandra ArrigoniPOL. BESANESEItaly022:12.00
28Giada PaviaNIRVANA VERDEItaly023:03.60
29Silke Van RooyTROL BelgiumBelgium023:06.20
30Elisa FranchiAGOROSSOItaly023:56.80
31Enrada CepeleSROCItaly024:28.90
32Cristina BellottiIKPItaly024:51.70
33Elisa BonaiutiPOL. G. MASIItaly025:00.00
34Chiara SanzovoOR. TARZOItaly025:28.30
35Carmen MarkoOLC GrazAustria027:50.00
36Margherita GaribottiCRAL G.T.T.Italy029:01.90
37Caterina PezzéGRONLAIT OR. TEAMItaly033:21.00
38Martina PaonePOL. G. MASIItaly0mispunched
Chiara DandreaPANDA OR. VALS.Italy0did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org