International Orienteering Federation

Official results for Italian Sprint Championship

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Italian Sprint Championship
Organisers: Italy / Orienteering Pergine
Date: 10 June 2017

A.D. TRENT-O

6 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
21Anna BenigniWomen (32)018:18
27Davide MioriMen (58)017:23
29Silvano DavesMen (58)017:50
37Stefano RausMen (58)019:04
38Martina PalumboWomen (32)0mispunched
68Fabio DavesMen (58)0mispunched

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Andrea SeppiMen (58)014:20
14Maria ZebeleWomen (32)016:40
17Michele FrancoMen (58)016:16
53Kristian BosisioMen (58)021:07

A.S.D. G.S. PAVIONE

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
10Fabiano BettegaMen (58)015:35
13Walter BettegaMen (58)015:49
28Ivano BettegaMen (58)017:38
46Aaron GaioMen (58)019:55

A.S.D. NIRVANA VERDE

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
22Maurizio TodeschiniMen (58)016:50

A.S.D. ORIENTEERING G. GALILEI

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
20Luca RosatoMen (58)016:39
33Nicole AneddaWomen (32)022:16
43Alvise RumorMen (58)019:37

A.S.D. POLISPORTIVA BESANESE

11 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Eleonora DonadiniWomen (32)014:02
5Irene PozzebonWomen (32)015:01
15Luigi GiulianiMen (58)016:14
16Maria Chiara CrippaWomen (32)017:13
18Alessandra ArrigoniWomen (32)017:35
19Anna CaglioWomen (32)018:03
22Federica NegriWomen (32)018:41
34Walter VettoriMen (58)018:13
44Federico NavarraMen (58)019:38
45Matteo CrippaMen (58)019:39
50Matteo MolteniMen (58)020:21

A.S.D. UNIONE LOMBARDA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
64Stefano GallettiMen (58)026:28

ASD AGOROSSO

9 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
14Michele CaraglioMen (58)015:54
18Giacomo BarboneMen (58)016:22
19Lorenzo PinnaMen (58)016:30
30Elisa FranchiWomen (32)020:38
33Tommaso CiveraMen (58)018:10
39Andrea BrunoMen (58)019:13
48Marco Della VedovaMen (58)020:02
49Andrea BrandoliniMen (58)020:04
56Andrea Della VedovaMen (58)022:03

ASD PARK WORLD TOUR ITALIA

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Riccardo ScaletMen (58)013:46
7Sebastian InderstMen (58)015:04
8Tommaso ScaletMen (58)015:13

C.U.S. BOLOGNA A.S.D.

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Marco SeppiMen (58)015:01
7Michela GuizzardiWomen (32)015:05

CORSAORIENTAMENTO CLUB ROMA A.S.D.

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
10Adrienne BrandiWomen (32)015:30
12Giacomo NisiMen (58)015:48
15Andreina BrandiWomen (32)017:12

CRAL G.T.T.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
36Margherita GaribottiWomen (32)026:53

G.S. MONTE GINER A.S.D.

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
52Gabriele CanellaMen (58)020:54
69Roberto DallavalleMen (58)0mispunched

GRONLAIT ORIENTEERING TEAM A.S.D.

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
24Pamela GaigherWomen (32)019:06
67Rupp VitaliiMen (58)029:38

HKAYP

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
42Kin Kwan KwokMen (58)019:33

Hong Kong Island Orienteering Force

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
62Samuel LoMen (58)024:51

IKP

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
24Cristina BellottiWomen (32)019:06

OK Japetic

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
17Pia OcvirkWomen (32)017:14

OK Montello ASD

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
38Daniele MartignagoMen (58)019:12

OLC Graz

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
11Christian PfeiferMen (58)015:41

ORICUNEO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
53Andrea MiglioreMen (58)021:07

ORIENTEERING MEZZOCORONA A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
35Paolo DorigatiMen (58)018:23

ORIENTEERING TARZO A.S.D.

5 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
23Federico VenezianMen (58)016:54
25Enrico De NoniMen (58)017:01
55Loris Gioele DerricoMen (58)021:43
60Maurizio MelMen (58)023:40
63Agostino BernardiMen (58)025:25

ORIENTEERING TRIESTE - A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Markéta TesarováWomen (32)014:17

PANDA ORIENTEERING VALS. A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
40Matteo ZoppèMen (58)019:17

Polisportiva Circolo Dozza A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
66Francesco NanniMen (58)027:46

POLISPORTIVA G. MASI

6 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Alessio TenaniMen (58)014:40
12Lucia CurzioWomen (32)016:17
20Laura CarluccioWomen (32)018:15
31Lorenzo PittauMen (58)017:56
34Martina PaoneWomen (32)023:52
41Luca BignamiMen (58)019:28

South London Orienteers

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
9Michael CroneMen (58)015:28
16Matthew SchepisiMen (58)016:15

SPORTCLUB MERAN A.S.D.

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Carlotta ScaletWomen (32)013:14
8Christine KirchlechnerWomen (32)015:07
9Heike TorgglerWomen (32)015:20

SprintAddicts

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
28Antonija OrlićWomen (32)019:35

SUZAKU OK

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
27Eriko TeramuraWomen (32)019:26
51Dai TeramuraMen (58)020:30

U.S. PRIMIERO A.S.D.

8 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Viola ZagonelWomen (32)014:39
4Mattia DebertolisMen (58)014:43
5Giacomo ZagonelMen (58)014:53
6Francesca TauferWomen (32)015:03
11Nicole ScaletWomen (32)015:45
26Jonni MalacarneMen (58)017:20
26Jessica OrlerWomen (32)019:08
37Elisa LucianWomen (32)0mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 banner
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org