International Orienteering Federation

Official results for Norgescup sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Norgescup sprint
Organisers: Byasen IL / Norway
Date: 22 September 2017

Asker Skiklubb

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Vegard GulbrandsenH 19-20 (26)13:26+0:154:40
6Tilla Farnes HennumD 19-20 (20)13:58+1:176:09
7Lotte Jauhojärvi MarkussenD 17-18 (55)13:22+1:006:06
8Margrethe WisløffD 19-20 (20)14:05+1:246:12
16Synne StrandD 17-18 (55)13:51+1:296:19
18Henrik Fredriksen AasH 17-18 (63)14:24+1:585:05
23Eivind Øfsthus GravirH 19-20 (26)16:44+3:335:49
24Bjørnar LøvliH 19-20 (26)17:33+4:226:06
28Axel HoveidH 17-18 (63)14:50+2:245:14
36Sander ArntzenH 17-18 (63)15:09+2:435:21
58Vegard LøvliH 17-18 (63)17:52+5:266:18
Nora Synnøve WoxholthD 19-20 (20)disqualified

Askøy OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Tonje Aasheim NymarkD 19-20 (20)15:16+2:356:43

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Øystein Kvaal ØsterbøMen (45)13:29+0:134:26

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Karl FremstadMen (45)13:44+0:284:31

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Vetle ChristiansenMen (45)16:00+2:445:16

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Håvard MyhreMen (45)disqualified

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Nikoline Ekeberg SchjerveWomen (31)12:36+0:245:13

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Lone BrochmannWomen (31)13:26+1:145:34

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Marthe GløersenWomen (31)13:57+1:455:47

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Anniken Eriksrud KarlsenD 19-20 (20)14:54+2:136:33

Bergens TF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andreas NysæterH 16 (18)disqualified

Berger og Svelvik OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Oda GjerdahlD 16 (28)19:22+6:378:50

Birkenes IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Asgeir Reiersen JensenH 16 (18)15:47+0:555:34

Birkenes IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Magnus MosfjellH 16 (18)20:59+6:077:24

Bodø og Omegn IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Nora Marie Wedege IrgensD 17-18 (55)15:46+3:247:11

Bodø og Omegn IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Trygve KongsbakkH 17-18 (63)16:38+4:125:52

Bodø og Omegn IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Marius Ekrem FinstadH 17-18 (63)17:57+5:316:20

Bodø og Omegn IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Espen Samuelsen SkiriH 19-20 (26)15:55+2:445:32

Bodø og Omegn IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kaja Samuelsen SkiriD 16 (28)disqualified

Byåsen IL

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ingeborg EideD 19-20 (20)12:415:35
3Lene Berg HanssenD 17-18 (55)12:57+0:355:54
8Petter Liabakk EriksenH 16 (18)16:24+1:325:47
12Hedda Hoff HagenD 16 (28)14:56+2:116:49
18Emilie Liabakk EriksenD 19-20 (20)16:46+4:057:23
19Brage JørumH 19-20 (26)15:55+2:445:32
19Marte Lien JohnsenD 17-18 (55)14:07+1:456:26
22Øyvind WiggenMen (45)14:28+1:124:46

Eiker OL

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Thea DyrkornD 17-18 (55)13:44+1:226:16
16Vegard MyklemyrH 19-20 (26)15:28+2:175:23
18Christine HoenD 16 (28)15:51+3:067:14
21Solveig LetmolieD 16 (28)16:15+3:307:25
24Silje MorlandstøD 16 (28)18:16+5:318:20
48Lotte MyklemyrD 17-18 (55)19:36+7:148:56
Ane DyrkornD 17-18 (55)disqualified

Emblem IL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ingrid LundanesD 19-20 (20)12:45+0:045:37
18Vilde Årøen LykkeD 17-18 (55)14:05+1:436:25

Fana IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Hanne DaltveitD 17-18 (55)15:05+2:436:53

Fossum IF

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Victoria Hæstad BjørnstadD 17-18 (55)12:225:38
2Karen Hoel JomaasD 16 (28)13:29+0:446:09
2Einar MelsomH 17-18 (63)12:55+0:294:33
5Ingrid G. KvålsgardD 17-18 (55)13:15+0:536:03
7Sivert Sande KvermeH 16 (18)16:04+1:125:40
7Emil AhlbäckMen (45)13:50+0:344:33
12Martin Borge HeirH 19-20 (26)14:48+1:375:09
12Erling HjermstadH 17-18 (63)14:06+1:404:58
12Pernille KatlaD 17-18 (55)13:39+1:176:13
14Erik Hæstad BjørnstadH 17-18 (63)14:13+1:475:01
14Eivind Berner MyhreH 16 (18)17:41+2:496:14
19Ragnhild HjermstadWomen (31)14:11+1:595:53
22Åsne Naadland HoloD 17-18 (55)14:25+2:036:34
24Øyvind HjermstadH 17-18 (63)14:43+2:175:12
33Oskar StørmerMen (45)15:55+2:395:15
40Peter GisholtH 17-18 (63)15:23+2:575:26
45Oscar Hæstad BjørnstadH 17-18 (63)15:57+3:315:38
Jan Erik NaessH 19-20 (26)disqualified
Tonje Rognerud BøeD 17-18 (55)disqualified

Fredrikstad SK

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Marie OlaussenD 19-20 (20)12:52+0:115:40
3Herman Ryen MartinsenH 19-20 (26)13:19+0:084:38
9Emma JohanssonWomen (31)13:07+0:555:26
18Hans Petter MathisenMen (45)14:18+1:024:43
27Rikke Blakkestad IngesenD 17-18 (55)14:37+2:156:40
47Ida-Synnøve KristiansenD 17-18 (55)18:04+5:428:14

Freidig

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Håvard EidsmoH 19-20 (26)13:21+0:104:39
5Malin SandstadD 19-20 (20)13:49+1:086:05
5Jonas GrønliH 16 (18)15:51+0:595:36
7Oscar LyngenH 17-18 (63)13:43+1:174:50
10Oskar Spets StorhovH 17-18 (63)13:52+1:264:53
11Mats EidsmoH 17-18 (63)13:56+1:304:55
12Sindre JohannessenMen (45)14:03+0:474:38
14Adrian OpheimH 19-20 (26)14:58+1:475:12
18Mattis HoltMen (45)14:18+1:024:43
19Mathias VindalH 17-18 (63)14:27+2:015:06
32Mathias HermstadH 17-18 (63)14:56+2:305:16
33Kristian Fredrik LynumH 17-18 (63)14:57+2:315:16
43Maria Ulseth SylteD 17-18 (55)16:24+4:027:29
55Aleksander SkoglundH 17-18 (63)16:59+4:336:00
Vera MelkildD 17-18 (55)disqualified

Frol IL

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Mari Kilskar GrevskottD 16 (28)14:05+1:206:25
4Ulf Forseth IndgaardMen (45)13:35+0:194:28
7Carl Petter LyngenMen (45)13:50+0:344:33
11Mathilde RundhaugWomen (31)13:30+1:185:36
13Eirin Svanøe-HafstadWomen (31)13:44+1:325:41
17Martin VisterMen (45)14:14+0:584:41
18Paul SirumMen (45)14:18+1:024:43
20Maren GrandeWomen (31)14:13+2:015:53
Stian SundsvikMen (45)disqualified

Ganddal IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Janne Tjørhom AasheimD 16 (28)16:29+3:447:31

Gjø-Vard OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Agnethe HasliD 17-18 (55)13:29+1:076:09

Halden SK

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Idun Kristine Felde OlaussenD 17-18 (55)12:44+0:225:48
6Håkon Raadal BjørloH 19-20 (26)13:28+0:174:41
9Niels Christian HellerudH 17-18 (63)13:45+1:194:51
11Peter NordbrødenH 19-20 (26)14:47+1:365:09
12Jonatan AuneH 16 (18)17:20+2:286:07
13Hedda Raadal BjørloD 17-18 (55)13:42+1:206:15
15Olav Milian Schmitt GranH 19-20 (26)15:07+1:565:16
34Karoline AuneD 17-18 (55)15:17+2:556:58
38Erlend BrendstuenH 17-18 (63)15:21+2:555:25
46Hanna Lye MoumD 17-18 (55)17:29+5:077:58
60Alexander Skaug YtterbølH 17-18 (63)18:42+6:166:36

Haugesund IL Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Ruben KobbeltvedtH 17-18 (63)16:57+4:315:59

Haugesund IL Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sigurd Paulsen VieH 16 (18)17:03+2:116:01

Hedrum OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Sindre R HoltH 17-18 (63)14:36+2:105:09

Heming Orientering

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ulrik Astrup ArnesenH 19-20 (26)13:15+0:044:37
26Petter Astrup ArnesenH 17-18 (63)14:47+2:215:13
28Bjørn Anders FlågenH 17-18 (63)14:50+2:245:14

Hisøy OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Malin HaugeD 16 (28)14:49+2:046:45

IL BUL-Tromsø

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Tora IndregardD 17-18 (55)14:01+1:396:24

IL BUL-Tromsø

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Ane-Marte Borg HanssenD 17-18 (55)14:27+2:056:35

IL BUL-Tromsø

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jonatan GraversenH 16 (18)15:07+0:155:20

IL Gular

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Eli Fjellbirkeland JohannesenD 17-18 (55)15:24+3:027:01

IL Leik

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Ola KeiseråsMen (45)16:41+3:255:30

IL Tyrving

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Oda J SikkelandD 19-20 (20)13:31+0:505:57
Solveig Eline BergD 17-18 (55)disqualified

Kongsberg OL

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ingjerd MyhreWomen (31)12:51+0:395:19
6Marlin HaavengenD 17-18 (55)13:19+0:576:04
9Anne Willkommen EikenD 19-20 (20)14:37+1:566:26
11Helene EgerD 17-18 (55)13:32+1:106:10
15Ingvild LangeggenD 16 (28)15:23+2:387:01
19Idunn HaavengenD 19-20 (20)18:15+5:348:02
26Kjersti Tønnessen BergstølD 17-18 (55)14:35+2:136:39
28Rikke Hjelseth LarsenD 17-18 (55)14:48+2:266:45
29Aurora MoholthD 17-18 (55)14:50+2:286:46
37Tord StrandH 17-18 (63)15:19+2:535:24
39Andrea VaneboD 17-18 (55)15:52+3:307:14
40Håkon LundH 17-18 (63)15:23+2:575:26
52Sølve DrageH 17-18 (63)16:56+4:305:59
Kathinka RogstadD 17-18 (55)disqualified

Konnerud IL

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jenny BaklidD 16 (28)12:455:49
1Audun HeimdalH 19-20 (26)13:114:35
4Jørgen BaklidH 17-18 (63)13:20+0:544:42
9Anniken RanvikD 16 (28)14:31+1:466:37
13Aslak HeimdalH 17-18 (63)14:10+1:445:00
16Nicolai HarvikH 16 (18)20:18+5:267:10
19Amanda Skyttersæter SaugerudD 16 (28)15:56+3:117:16
20Thea LandD 16 (28)16:01+3:167:18
26Tonje-Malin RhrichD 16 (28)19:24+6:398:51
35Joar GjerdahlH 17-18 (63)15:08+2:425:20
37Annette Bjørnås KrogstieD 17-18 (55)15:44+3:227:11
62Nikolai NordhaugH 17-18 (63)22:21+9:557:53
Andrea RanvikD 16 (28)disqualified
Thea Sildnes BaklidD 17-18 (55)disqualified

Kristiansand OK

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1David RundeH 16 (18)14:525:15
5Sebastian DalandH 17-18 (63)13:34+1:084:47
6Gaute FriestadMen (45)13:47+0:314:32
7Marius PyttenH 19-20 (26)13:35+0:244:43
9Dag BlandkjennMen (45)13:52+0:364:34
13Christiane Ruud BøckmanD 16 (28)15:15+2:306:57
16Marius AurebekkH 17-18 (63)14:17+1:515:02
21Matias Hodne HanischMen (45)14:23+1:074:44
25Håvard IrgensMen (45)14:51+1:354:54
29Morten JørgensenMen (45)15:13+1:575:01
41Inga Vestøl StødleD 17-18 (55)15:59+3:377:17
46Kristian PyttenH 17-18 (63)16:08+3:425:42

Lardal OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Marit Melby JacobsenD 19-20 (20)15:02+2:216:37

Larvik OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Tobias KristensenH 19-20 (26)14:52+1:415:10

Lillehammer OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Ane Holm GrønengD 17-18 (55)15:13+2:516:56

Lillomarka OL

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Mathias Pedersen VoldH 16 (18)19:10+4:186:46
27Karoline SønsterudbråtenWomen (31)15:55+3:436:36
30Elias Skjolden SørensenH 17-18 (63)14:51+2:255:14
36Steinar KollerudMen (45)16:22+3:065:24
40Mathias BenjaminsenMen (45)17:52+4:365:53
53Eirik Høst FossgardH 17-18 (63)16:57+4:315:59

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Emilie Westli AndersenWomen (31)13:59+1:475:48

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Evine Westli AndersenWomen (31)14:17+2:055:55

Malvik IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Ludvig Williams StrømsnesH 17-18 (63)15:46+3:205:34

Måren OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Linn Mei WaalerD 17-18 (55)16:03+3:417:19

Måren OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Carmen DirroD 16 (28)15:16+2:316:58

Metropolitan Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Raphael MakMen (45)18:23+5:076:04

Mo OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Even-Johan KaspersenH 17-18 (63)14:59+2:335:17

Mo OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Lars SolliH 19-20 (26)15:59+2:485:34

Nidarøst OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Hanne Helmine RogstadD 16 (28)16:33+3:487:33

NTNUI

31 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sigrid AlexandersenWomen (31)12:125:03
1Jon Aukrust OsmoenMen (45)13:164:22
7Sonja MellbergD 19-20 (20)14:02+1:216:10
7Anine AhlsandWomen (31)13:06+0:545:26
7Kristine FjellangerWomen (31)13:06+0:545:26
9Sverre Bang StøengH 19-20 (26)14:20+1:094:59
12Maren Jansson HaverstadWomen (31)13:34+1:225:37
14Olai Stensland LillevoldMen (45)14:06+0:504:39
15Vilde MalmeiD 19-20 (20)15:30+2:496:49
16Anna UlvensøenWomen (31)14:01+1:495:48
16Elias T. MølnvikMen (45)14:11+0:554:40
16Karen Oline KolstadWomen (31)14:01+1:495:48
18Ingrid GulbrandsenWomen (31)14:07+1:555:51
22Ingeborg Ellegaard MelbyWomen (31)14:40+2:286:05
23Marta UlvensøenWomen (31)14:58+2:466:12
23Anders Felde OlaussenMen (45)14:34+1:184:48
24Ingunn Egeberg VáriWomen (31)15:09+2:576:17
24Malthe GaarsdalMen (45)14:46+1:304:52
25Live Bredholt JørgensenWomen (31)15:16+3:046:20
26Aurora FossøyWomen (31)15:52+3:406:35
27Håkon Fruseth ChristiansenMen (45)15:01+1:454:57
29Marte Hoff HagenWomen (31)16:54+4:427:00
30Julie ArnesenWomen (31)17:02+4:507:04
30Vegard Blomseth JohnsenMen (45)15:16+2:005:02
31Camilla ÖhmanWomen (31)19:22+7:108:02
31Sindre Østgulen DeiszMen (45)15:19+2:035:03
32Simen Eid NielsenMen (45)15:20+2:045:03
37Erik GustafssonMen (45)16:31+3:155:27
38Jakob Kalvig SkoganMen (45)16:39+3:235:29
Bjørn LundanesMen (45)disqualified
Rasmus Rørholt TheisenMen (45)disqualified

Nydalens SK

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Elias JonssonH 17-18 (63)12:264:23
2Anne M Hausken NordbergWomen (31)12:25+0:135:09
3Lars Young VikH 16 (18)15:16+0:245:23
5Siri UlvestadWomen (31)13:01+0:495:24
6Marte NarumWomen (31)13:04+0:525:25
6Lukas LilandH 17-18 (63)13:41+1:154:50
9Anders VisterMen (45)13:52+0:364:34
11Anders NordbergMen (45)13:56+0:404:35
13Håvard HagaMen (45)14:04+0:484:38
15Ingvil AhlsandD 17-18 (55)13:45+1:236:16
21Karianne Olsvik DengerudD 17-18 (55)14:21+1:596:33
28Sigur HeggedalMen (45)15:02+1:464:57
31Jørgen WulfsbergH 17-18 (63)14:54+2:285:15
57Audun BerganH 17-18 (63)17:24+4:586:08
Sander H. RogndokkenH 19-20 (26)disqualified

Oddersjaa SSK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Einar EkelandH 17-18 (63)13:44+1:184:51
16Sigrid EkelandD 16 (28)15:24+2:397:01

OK Moss

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Karoline BjørnerødD 16 (28)14:06+1:216:26
10Aurora GjølsjøD 17-18 (55)13:30+1:086:09
31Johanne Bratland TjernshaugenD 17-18 (55)15:00+2:386:50

OL Tønsberg og omegn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Olav Aasmundtveit HoffH 17-18 (63)17:04+4:386:01

OL Tønsberg og omegn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Mathias GløersenH 19-20 (26)14:10+0:594:56

OL Tønsberg og omegn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Øystein Fruseth ChristiansenH 19-20 (26)15:52+2:415:31

OL Trollelg

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Trond Einar Moen PedersliMen (45)13:33+0:174:28
10Line SølbergD 19-20 (20)14:42+2:016:28
10Olav Andreas RemmenH 19-20 (26)14:31+1:205:03
14Andreas SølbergMen (45)14:06+0:504:39
17Anders HaugskottH 17-18 (63)14:20+1:545:03
26Ove BaardsgaardMen (45)14:54+1:384:55

Oppsal Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Ane Sofie KroghD 16 (28)14:16+1:316:30
17Ole Martin EdstrømH 19-20 (26)15:45+2:345:29

Østmarka OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anna Cecilie LinløkkenD 17-18 (55)disqualified

Østmarka OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Hans Kristian Stubban HygenH 17-18 (63)disqualified

Porsgrunn OL

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Hanne VassendD 17-18 (55)12:57+0:355:54
17Emilie WestinD 19-20 (20)16:32+3:517:17
27Håkon KornmoH 17-18 (63)14:48+2:225:13
40Camilla L. RosenvoldD 17-18 (55)15:55+3:337:16
44Anna MeenD 17-18 (55)17:15+4:537:52
46Alexander Repstad StoremyrH 17-18 (63)16:08+3:425:42
48Rasmus MathisenH 17-18 (63)16:12+3:465:43

Raumar Orientering

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Kristine Eide RappD 16 (28)14:30+1:456:37
9Øistein Fagerli NæssH 16 (18)16:53+2:015:57
13Anders HorveiH 16 (18)17:28+2:366:10
17Hanne Eide RappD 16 (28)15:30+2:457:04

Ringerike OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Tuva Aas StræteD 16 (28)13:36+0:516:12

Sandefjord OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Signe Bredholt JørgensenD 17-18 (55)13:24+1:026:07

Sandnes IL (Rogaland)

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Marie Line FurlandD 19-20 (20)14:46+2:056:30

Skien OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Skjalg NysæterH 17-18 (63)14:46+2:205:13

Steinkjer OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Vibeke Kvistad DengerudD 17-18 (55)14:29+2:076:36

Stjørdals-Blink Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Ane Nielsen SolbergD 17-18 (55)14:57+2:356:49

Stjørdals-Blink Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Audun Wanvik HaugenH 17-18 (63)15:37+3:115:31

Sturla, IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Ole Jørgen Bogen ArenthH 17-18 (63)16:20+3:545:46

Sturla, IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Sturla FrydenlundH 19-20 (26)16:18+3:075:40

Sturla, IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Johan Kristian UndelandH 16 (18)17:16+2:246:06

TIF Viking

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Tora Aasheim NymarkD 16 (28)14:26+1:416:35
10Mari Strømme LidD 16 (28)14:44+1:596:43

Tynset IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Ane Ingeborg KalbækkenD 17-18 (55)15:24+3:027:01

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Even LindaasH 17-18 (63)14:31+2:055:07

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Njaal Ellegaard MelbyH 17-18 (63)14:40+2:145:10

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Eskil FrøislandH 17-18 (63)15:21+2:555:25

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Jostein Svaland DaleH 17-18 (63)15:33+3:075:29

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Sverre NarumH 17-18 (63)16:24+3:585:47

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Ole Johan BråtenH 17-18 (63)19:20+6:546:49

Varegg Fleridrett

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Magnus GjerstadH 17-18 (63)13:04+0:384:37
15Kristian RykkjeH 17-18 (63)14:15+1:495:02
16Kårhild Husby NordstadD 19-20 (20)16:03+3:227:04
20Stian RykkjeH 17-18 (63)14:28+2:025:06
28Ingunn MartinsenWomen (31)16:29+4:176:50
34Vyacheslav MukhidinovMen (45)15:58+2:425:16

Vegårshei IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Anders VestølH 16 (18)15:55+1:035:37

Verdal OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Sigrid Vehus SkjerveD 17-18 (55)14:32+2:106:38
45Sofie HallemD 17-18 (55)17:18+4:567:53

Wing OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Synne Marie KvammeD 17-18 (55)14:13+1:516:29

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org