International Orienteering Federation

Official results for Norgescup sprint

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Norgescup sprint
Organisers: Byasen IL / Norway
Date: 22 September 2017

D 17-18

2 190 m, 55 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Victoria Hæstad BjørnstadFossum IFNorway12:22
2Idun Kristine Felde OlaussenHalden SKNorway12:44+0:22
3Lene Berg HanssenByåsen ILNorway12:57+0:35
3Hanne VassendPorsgrunn OLNorway12:57+0:35
5Ingrid G. KvålsgardFossum IFNorway13:15+0:53
6Marlin HaavengenKongsberg OLNorway13:19+0:57
7Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SkiklubbNorway13:22+1:00
8Signe Bredholt JørgensenSandefjord OKNorway13:24+1:02
9Agnethe HasliGjø-Vard OLNorway13:29+1:07
10Aurora GjølsjøOK MossNorway13:30+1:08
11Helene EgerKongsberg OLNorway13:32+1:10
12Pernille KatlaFossum IFNorway13:39+1:17
13Hedda Raadal BjørloHalden SKNorway13:42+1:20
14Thea DyrkornEiker OLNorway13:44+1:22
15Ingvil AhlsandNydalens SKNorway13:45+1:23
16Synne StrandAsker SkiklubbNorway13:51+1:29
17Tora IndregardIL BUL-TromsøNorway14:01+1:39
18Vilde Årøen LykkeEmblem ILNorway14:05+1:43
19Marte Lien JohnsenByåsen ILNorway14:07+1:45
20Synne Marie KvammeWing OKNorway14:13+1:51
21Karianne Olsvik DengerudNydalens SKNorway14:21+1:59
22Åsne Naadland HoloFossum IFNorway14:25+2:03
23Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-TromsøNorway14:27+2:05
24Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OKNorway14:29+2:07
25Sigrid Vehus SkjerveVerdal OKNorway14:32+2:10
26Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OLNorway14:35+2:13
27Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SKNorway14:37+2:15
28Rikke Hjelseth LarsenKongsberg OLNorway14:48+2:26
29Aurora MoholthKongsberg OLNorway14:50+2:28
30Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink OrienteringNorway14:57+2:35
31Johanne Bratland TjernshaugenOK MossNorway15:00+2:38
32Hanne DaltveitFana ILNorway15:05+2:43
33Ane Holm GrønengLillehammer OKNorway15:13+2:51
34Karoline AuneHalden SKNorway15:17+2:55
35Ane Ingeborg KalbækkenTynset IFNorway15:24+3:02
35Eli Fjellbirkeland JohannesenIL GularNorway15:24+3:02
37Annette Bjørnås KrogstieKonnerud ILNorway15:44+3:22
38Nora Marie Wedege IrgensBodø og Omegn IF OrienteringNorway15:46+3:24
39Andrea VaneboKongsberg OLNorway15:52+3:30
40Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OLNorway15:55+3:33
41Inga Vestøl StødleKristiansand OKNorway15:59+3:37
42Linn Mei WaalerMåren OKNorway16:03+3:41
43Maria Ulseth SylteFreidigNorway16:24+4:02
44Anna MeenPorsgrunn OLNorway17:15+4:53
45Sofie HallemVerdal OKNorway17:18+4:56
46Hanna Lye MoumHalden SKNorway17:29+5:07
47Ida-Synnøve KristiansenFredrikstad SKNorway18:04+5:42
48Lotte MyklemyrEiker OLNorway19:36+7:14
Tonje Rognerud BøeFossum IFNorwaydisqualified
Solveig Eline BergIL TyrvingNorwaydisqualified
Vera MelkildFreidigNorwaydisqualified
Kathinka RogstadKongsberg OLNorwaydisqualified
Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OKNorwaydisqualified
Thea Sildnes BaklidKonnerud ILNorwaydisqualified
Ane DyrkornEiker OLNorwaydisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org