Official results for Norsk O-Festival

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Norsk O-Festival
Organisers: Freidig / Norway
Date: 24 June 2017

H 21- Elite

11 490 m, 71 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Paul SirumFrol ILNorway1:13:476:25
2Yngve SkogstadFrol ILNorway1:16:35+2:486:39
3Eirik Kamstrup HovindHalden SKNorway1:16:40+2:536:40
4Torgeir NørbechIL TyrvingNorway1:16:46+2:596:40
5Vetle Ruud BråtenRaumar OrienteringNorway1:17:49+4:026:46
6Isak BergsetNTNUINorway1:18:41+4:546:50
7Alan CherryNydalens SKGreat Britain1:18:55+5:086:52
8Anders VisterNydalens SKNorway1:19:44+5:576:56
9Håvard HagaNydalens SKNorway1:19:50+6:036:56
10Andreas SølbergOL TrollelgNorway1:20:30+6:437:00
11Hans Petter MathisenFredrikstad SKNorway1:20:54+7:077:02
12Anders TiltnesIL TyrvingNorway1:21:44+7:577:06
13Dag BlandkjennKristiansand OKNorway1:21:47+8:007:07
14Bjørn EkebergIL TyrvingNorway1:22:45+8:587:12
15Emil WingstedtHalden SKSweden1:23:15+9:287:14
16Martin VisterFrol ILNorway1:23:16+9:297:14
17Olai Stensland LillevoldNTNUINorway1:23:30+9:437:16
18Håvard LucasenFredrikstad SKNorway1:23:44+9:577:17
19Carl Petter LyngenFrol ILNorway1:23:46+9:597:17
20Ivar LundanesEmblem ILNorway1:24:49+11:027:22
21Marius Thrane ØdumIFK GöteborgDenmark1:25:25+11:387:26
22Stian SundsvikFrol ILNorway1:25:52+12:057:28
23Jo Forseth IndgaardFrol ILNorway1:26:00+12:137:29
24Simen Eid NielsenNTNUINorway1:26:12+12:257:30
25Håvard IrgensKristiansand OKNorway1:26:18+12:317:30
26Gaute FriestadKristiansand OKNorway1:27:12+13:257:35
27Rasmus Rørholt TheisenNTNUINorway1:28:11+14:247:40
28Ivar Aukrust OsmoenNTNUINorway1:28:18+14:317:41
29Emil AhlbäckFossum IFNorway1:28:26+14:397:41
30Sindre JohannessenFreidigNorway1:29:18+15:317:46
31Sindre Østgulen DeiszNTNUINorway1:30:34+16:477:52
32Anders Felde OlaussenNTNUINorway1:31:06+17:197:55
33Jon Aukrust OsmoenNTNUINorway1:31:12+17:257:56
34Simen BordalFossum IFNorway1:31:14+17:277:56
35Ove BaardsgaardOL TrollelgNorway1:31:19+17:327:56
36Andreas Svingheim MagerøyFrol ILNorway1:32:01+18:148:00
37Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKSweden1:32:19+18:328:02
38Ulf Forseth IndgaardFrol ILNorway1:32:20+18:338:02
39Mikael OlaussonOslostudentenes IKNorway1:32:26+18:398:02
40Markus HolterHalden SKNorway1:33:45+19:588:09
41Espen FiskumHalden SKNorway1:34:17+20:308:12
42Jørgen FiskumFrol ILNorway1:37:26+23:398:28
43Vegard Blomseth JohnsenNTNUIDenmark1:38:21+24:348:33
44Kjetil OkkenhaugEmblem ILNorway1:38:32+24:458:34
45Oskar StørmerFossum IFNorway1:39:03+25:168:37
46Oskar RøenVaregg FleridrettNorway1:39:05+25:188:37
47Vetle ChristiansenBækkelagets SKNorway1:43:05+29:188:58
48Lars Hol MoholdtWing OKNorway1:44:22+30:359:04
49Håvard VassendenFrol ILNorway1:44:49+31:029:07
50Sigurd MelsomFossum IFNorway1:44:55+31:089:07
51Sverre Waaler KaasNydalens SKNorway1:45:34+31:479:11
52Erik GustafssonNTNUISweden1:45:46+31:599:12
53Thomas NipenBækkelagets SKNorway1:47:07+33:209:19
54Mathias NipenBækkelagets SKNorway1:47:52+34:059:23
55Jakob Kalvig SkoganNTNUINorway1:48:32+34:459:26
56Dag Steinar RagvinBø OLNorway1:48:47+35:009:28
57Ola KeiseråsIL LeikNorway1:51:54+38:079:44
58Håkon Fruseth ChristiansenNTNUINorway1:52:54+39:079:49
59Ola BergerByåsen ILNorway1:55:48+42:0110:04
60Øyvind WiggenByåsen ILNorway1:59:54+46:0710:26
61Jørgen FrøydLarvik OKNorway2:03:55+50:0810:47
62Jon Arve U EngebakkenNord-Østerdal OKNorway2:12:58+59:1111:34
63Håvard TveiteÅs-NMBU OrienteringNorway2:29:50+1:16:0313:02
64Robert FredriksenNotodden OLNorway3:23:11+2:09:2417:41
Joonas AholaNaviFinlanddisqualified
Topias AholaNaviFinlanddisqualified
Thomas Natvig ÅrstadHalden SKNorwaydisqualified
Vegard DanielsenKristiansand OKNorwaydid not finish
Per Melander OftenNTNUINorwaydid not finish
Sindre RønningNydalens SKNorwaydid not finish
Vegard Jarvis WestergårdHalden SKNorwaydid not finish
Sigurd StenvikByåsen ILNorwaydid not start
Harald KalagerNTNUINorwaydid not start
Bjørn LundanesNTNUINorwaydid not start
Henrik EijsinkNydalens SKNorwaydid not start
Per Harald Havnen JohansenVaregg FleridrettNorwaydid not start

D 21- Elite

8 220 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Anne M Hausken NordbergNydalens SKNorway59:017:10
2Kamilla OlaussenFredrikstad SKNorway1:00:36+1:357:22
3Emma JohanssonFredrikstad SKNorway1:05:05+6:047:55
4Maren Jansson HaverstadNTNUINorway1:07:04+8:038:09
5Sigrid AlexandersenNTNUINorway1:08:04+9:038:16
6Mari FastingByåsen ILNorway1:08:36+9:358:20
7Marianne AndersenKristiansand OKNorway1:10:45+11:448:36
8Therese HaareKonnerud ILNorway1:11:31+12:308:42
9Ragnhild HjermstadFossum IFNorway1:12:16+13:158:47
10Marion HuberNydalens SKNorway1:12:43+13:428:50
11Karen Oline KolstadNTNUINorway1:13:32+14:318:56
12Mathilde RundhaugFrol ILNorway1:13:37+14:368:57
13Ingunn Egeberg VáriNTNUINorway1:14:59+15:589:07
14Delphine PoirotLillomarka OLFrance1:15:12+16:119:08
15Agnes LeoHalden SKSweden1:15:46+16:459:13
16Ingrid GulbrandsenNTNUINorway1:16:04+17:039:15
17Emilie Westli AndersenLøten o-lagNorway1:16:11+17:109:16
18Kaja Winsnes NordhagenÅs-NMBU OrienteringNorway1:18:52+19:519:35
19Evine Westli AndersenLøten o-lagNorway1:20:00+20:599:43
20Anine AhlsandNTNUINorway1:21:30+22:299:54
21Victoria StevensAIRE GBGreat Britain1:24:12+25:1110:14
22Sunniva MorganMalvik ILNorway1:24:39+25:3810:17
23Marthe GløersenBækkelagets SKNorway1:25:09+26:0810:21
24Louise OramBækkelagets SKCanada1:25:32+26:3110:24
25Gunhild Rogne HallandNTNUINorway1:25:48+26:4710:26
26Eirin Svanøe-HafstadFrol ILNorway1:27:01+28:0010:35
27Maren GrandeFrol ILNorway1:33:33+34:3211:22
28Silje ArntzenNTNUINorway1:33:43+34:4211:24
29Ellen Merethe Schjelderup SkarpsnoOL TrollelgNorway1:36:07+37:0611:41
30Mali Gederaas KanstadNTNUINorway1:36:20+37:1911:43
31Pernille Ibsen LervågVelledalen ILNorway1:40:15+41:1412:11
32Karoline Dahl FosbyNTNUINorway1:44:27+45:2612:42
33Hedvig ÅstebølNTNUINorway1:45:51+46:5012:52
34Camilla ÖhmanNTNUISweden1:47:29+48:2813:04
35Marte Hoff HagenNTNUINorway1:55:52+56:5114:05
Kristine FjeldboIL TyrvingNorwaydid not start
Synnøve BråtenVegårshei ILNorwaydid not start
Lone BrochmannBækkelagets SKNorwaydid not start
Kristin LöfgrenVaregg FleridrettSwedendid not start

D 17-18 Elite

5 180 m, 63 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Synne StrandAsker SkiklubbNorway43:078:19
2Victoria Hæstad BjørnstadFossum IFNorway44:56+1:498:40
3Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink OrienteringKorea, Democratic People's Republic of48:18+5:119:19
4Ane DyrkornEiker OLNorway48:50+5:439:25
5Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SkiklubbDenmark49:03+5:569:28
6Pernille KatlaFossum IFGreat Britain49:16+6:099:30
7Marlin HaavengenKongsberg OLNorway49:35+6:289:34
8Mia Mathisen BekhusFredrikstad SKAustralia49:50+6:439:37
9Heidi Therese WiestVang OLNorway52:17+9:1010:05
10Helene EgerKongsberg OLNorway52:22+9:1510:06
11Karoline AuneHalden SKNorway52:51+9:4410:12
12Hedda Raadal BjørloHalden SKCzech Republic53:00+9:5310:13
13Hanne VassendPorsgrunn OLNorway54:43+11:3610:33
14Maria Rørvik HaverLillomarka OLFinland54:47+11:4010:34
15Aurora MoholthKongsberg OLSpain54:55+11:4810:36
16Aurora GjølsjøOK MossAustria55:39+12:3210:44
17Maria Ulseth SylteFreidigSweden56:17+13:1010:51
18Lene Berg HanssenByåsen ILChina56:25+13:1810:53
19Kjersti Tønnessen BergstølKongsberg OLNorway56:32+13:2510:54
20Signe Bredholt JørgensenSandefjord OKBrazil57:59+14:5211:11
21Kristina VollHaugesund IL OrienteringGreat Britain58:36+15:2911:18
22Thea DyrkornEiker OLNorway59:19+16:1211:27
23Johanne Bratland TjernshaugenOK MossRussian Federation1:00:32+17:2511:41
24Nora Marie Wedege IrgensBodø og Omegn IF OrienteringAustralia1:02:38+19:3112:05
25Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OKNorway1:02:49+19:4212:07
26Sigrid Vehus SkjerveVerdal OKAustralia1:02:59+19:5212:09
27Eli Fjellbirkeland JohannesenIL GularPortugal1:03:24+20:1712:14
28Ane Ingeborg KalbækkenTynset IFFinland1:03:49+20:4212:19
29Kristine Haanes StrandlieGjø-Vard OLLatvia1:04:24+21:1712:25
30Ragnhild EideByåsen ILBulgaria1:04:25+21:1812:26
31Ingvil AhlsandNydalens SKNorway1:04:37+21:3012:28
32Camilla L. RosenvoldPorsgrunn OLRussian Federation1:04:57+21:5012:32
33Ane Holm GrønengLillehammer OKUnited States1:05:14+22:0712:35
34Emma Eithun PaulsenLillomarka OLUkraine1:05:36+22:2912:39
35Linn Mei WaalerMåren OKAustria1:06:13+23:0612:46
36Tora IndregardIL BUL-TromsøSweden1:06:50+23:4312:54
37Marie HansenSarpsborg OLSpain1:07:01+23:5412:56
38Ingrid G. KvålsgardFossum IFBelgium1:07:27+24:2013:01
39Ragne MunkebyFrol ILSlovakia1:08:14+25:0713:10
40Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SKNorway1:09:02+25:5513:19
41Eli KolstadMo OKHong Kong1:09:28+26:2113:24
42Anna MeenPorsgrunn OLLatvia1:14:54+31:4714:27
43Frida Bakken UlsethNydalens SKSweden1:15:37+32:3014:35
44Kathinka RogstadKongsberg OLNorway1:16:01+32:5414:40
45Andrea VaneboKongsberg OLNorway1:16:06+32:5914:41
46Marte Lien JohnsenByåsen ILBrazil1:16:08+33:0114:41
47Dina ReitanFreidigGreat Britain1:16:48+33:4114:49
48Thea Sildnes BaklidKonnerud ILNorway1:16:50+33:4314:49
49Anna RenolenWing OKFinland1:17:46+34:3915:00
50Ingrid Wanvik KrogstadmoSelbu OKNew Zealand1:19:31+36:2415:21
51Selma KristiansenOK MossRussian Federation1:19:55+36:4815:25
52Sofie HallemVerdal OKSweden1:22:34+39:2715:56
53Hanna Lye MoumHalden SKLithuania1:23:04+39:5716:02
54Agnethe HasliGjø-Vard OLItaly1:25:41+42:3416:32
55Annette Bjørnås KrogstieKonnerud ILNorway1:26:29+43:2216:41
56Sarah WølloKongsberg OLNorway1:27:11+44:0416:49
57Andrine VikenByåsen ILHong Kong1:27:12+44:0516:50
58Tonje Rognerud BøeFossum IFNorway1:30:35+47:2817:29
59Rikke Gjeitnes DahleMolde og Omegn IFSweden1:31:03+47:5617:34
60Hanne DaltveitFana ILHungary1:32:50+49:4317:55
Lotte MyklemyrEiker OLNorwaydid not finish
Hedda SkatvedtRaumar OrienteringGreat Britaindid not finish
Rikke Hjelseth LarsenKongsberg OLSwitzerlanddid not finish
Mathilde SønsterudbråtenRaumar OrienteringNetherlandsdid not start
Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-TromsøSouth Africadid not start
Guri SandvoldTynset IFTurkeydid not start
Idun Kristine Felde OlaussenHalden SKNorwaydid not start
Anine LomeHamar OKNorwaydid not start

D 19-20 Elite

5 910 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Marie OlaussenFredrikstad SKNorway48:368:13
2Ingeborg EideByåsen ILNorway49:39+1:038:24
3Malin SandstadFreidigChina50:33+1:578:33
4Ingrid LundanesEmblem ILNetherlands52:58+4:228:57
5Silje HaugeHisøy OKNorway53:57+5:219:07
6Ingvild Ramtvedt NæssetSarpsborg OLCzech Republic56:57+8:219:38
7Tilla Farnes HennumAsker SkiklubbNorway57:08+8:329:40
8Maiken Økern HågårdKonnerud ILNorway57:12+8:369:40
9Åshild KolstadFreidigBelarus57:55+9:199:47
10Emma ArnesenByåsen ILCzech Republic58:26+9:509:53
11Vilde MalmeiNTNUIItaly1:03:41+15:0510:46
12Kristin BrekkeLillomarka OLNorway1:03:55+15:1910:48
13Kårhild Husby NordstadVaregg FleridrettHungary1:04:39+16:0310:56
14Rannveig W. NordhagenÅs-NMBU OrienteringAustria1:05:46+17:1011:07
15Anniken Eriksrud KarlsenBækkelagets SKNorway1:06:26+17:5011:14
16Sunniva OmdalSandnes IL (Rogaland)Poland1:07:01+18:2511:20
17Ingvild C. FleisjeLillomarka OLRussian Federation1:07:59+19:2311:30
18Margrethe WisløffAsker SkiklubbNorway1:08:54+20:1811:39
19Marie Line FurlandSandnes IL (Rogaland)Brazil1:09:05+20:2911:41
20Marthe SvihusSandnes IL (Rogaland)Bulgaria1:10:26+21:5011:55
21Line SølbergOL TrollelgChina1:10:31+21:5511:55
22Ingvild Paulsen VieHaugesund IL OrienteringHungary1:10:54+22:1811:59
23Anne Willkommen EikenKongsberg OLNorway1:12:25+23:4912:15
24Hanna MalmeiSandnes IL (Rogaland)Italy1:14:32+25:5612:36
25Tonje Aasheim NymarkAskøy OLNorway1:15:41+27:0512:48
26Oda J SikkelandIL TyrvingNorway1:15:58+27:2212:51
27Emilie WestinPorsgrunn OLLithuania1:20:19+31:4313:35
28Linn Hege RosoLardal OLTurkey1:24:10+35:3414:14
29Emilie Liabakk EriksenByåsen ILCanada1:24:59+36:2314:22
30Astrid StyrvoldLardal OLCanada1:26:57+38:2114:42
Karine VestølVegårshei ILSwedendisqualified
Idunn HaavengenKongsberg OLNorwaydid not finish
Marit Melby JacobsenLardal OLNorwaydid not start
Sofie Skyttersæter IversenHeming OrienteringRussian Federationdid not start

H 17-18 Elite

8 180 m, 76 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Kasper FosserHeming OrienteringNorway51:196:16
2Sebastian DalandKristiansand OKNorway56:30+5:116:54
3Sander ArntzenAsker SkiklubbNorway58:18+6:597:07
4Oscar LyngenFreidigCzech Republic58:32+7:137:09
5Elias JonssonNydalens SKNorway58:52+7:337:11
6Jørgen BaklidKonnerud ILNorway59:29+8:107:16
7Lukas LilandNydalens SKGreat Britain59:37+8:187:17
8Erling HjermstadFossum IFNorway1:00:40+9:217:24
9Aslak HeimdalKonnerud ILNorway1:01:18+9:597:29
10Marius AurebekkKristiansand OKGermany1:01:24+10:057:30
11Even-Johan KaspersenMo OKTurkey1:02:00+10:417:34
12Niels Christian HellerudHalden SKNorway1:02:40+11:217:39
12Anders HaugskottOL TrollelgHong Kong1:02:40+11:217:39
14Henrik Fredriksen AasAsker SkiklubbNorway1:03:27+12:087:45
14Einar MelsomFossum IFNorway1:03:27+12:087:45
16Jørgen WulfsbergNydalens SKNorway1:03:42+12:237:47
17Tord StrandKongsberg OLNorway1:03:59+12:407:49
18Oskar Spets StorhovFreidigNorway1:04:07+12:487:50
19Øyvind HjermstadFossum IFAustria1:04:38+13:197:54
20Erlend BrendstuenHalden SKNorway1:04:49+13:307:55
21Einar EkelandOddersjaa SSKNorway1:05:06+13:477:57
22Erik Hæstad BjørnstadFossum IFNorway1:05:34+14:158:00
23Styrk Hundseid KamsvågFossum IFNorway1:05:48+14:298:02
24Sindre R HoltHedrum OLCanada1:06:25+15:068:07
25Mats EidsmoFreidigUnited States1:06:48+15:298:09
26Jens Johan BrekkeLillomarka OLNorway1:08:57+17:388:25
27Bjørn Anders FlågenHeming OrienteringCzech Republic1:10:17+18:588:35
28Jostein Svaland DaleVang OLNorway1:10:50+19:318:39
29Emil StørmerFossum IFBrazil1:10:59+19:408:40
30Håkon LundKongsberg OLDenmark1:12:17+20:588:50
31Audun Melby JacobsenLardal OLEstonia1:13:21+22:028:58
32Eskil FrøislandVang OLNorway1:13:33+22:148:59
33Johan Christie ØrkeStavanger OrienteringsklubbNew Zealand1:13:56+22:379:02
34Per Clemet WisløffAsker SkiklubbNorway1:14:30+23:119:06
35Petter Astrup ArnesenHeming OrienteringNorway1:14:48+23:299:08
36Trygve MyhrAsker SkiklubbNorway1:15:09+23:509:11
37August Asheim BirkelandHalden SKPortugal1:15:14+23:559:11
38Elias Skjolden SørensenLillomarka OLNorway1:15:17+23:589:12
39Eyvind Kjellevold MaldeIL GularSweden1:16:36+25:179:21
40Even LindaasVang OLNorway1:16:50+25:319:23
41Kristian PyttenKristiansand OKPoland1:18:28+27:099:35
42Knut KyrkjebøTIF VikingSpain1:18:35+27:169:36
43Henrik André LarsenKongsberg OLCzech Republic1:18:42+27:239:37
44Peter GisholtFossum IFSpain1:18:43+27:249:37
45Trygve KongsbakkBodø og Omegn IF OrienteringAustralia1:18:46+27:279:37
46Lavran ThorstensenOppsal OrienteringNorway1:19:04+27:459:39
47Håkon KornmoPorsgrunn OLSweden1:19:47+28:289:45
48Kristian RykkjeVaregg FleridrettAustralia1:21:13+29:549:55
49Axel HoveidAsker SkiklubbNorway1:22:11+30:5210:02
50Sverre NarumVang OLNorway1:22:19+31:0010:03
51Stian RykkjeVaregg FleridrettSweden1:23:37+32:1810:13
52Oscar Hæstad BjørnstadFossum IFNorway1:23:42+32:2310:13
53Kristian Fredrik LynumFreidigSweden1:24:33+33:1410:20
54Magnus GjerstadVaregg FleridrettCanada1:25:09+33:5010:24
55Are LodgaardByåsen ILDenmark1:25:25+34:0610:26
56Elias ØhmanGjø-Vard OLNorway1:25:45+34:2610:28
57Skjalg NysæterSkien OKBulgaria1:26:51+35:3210:37
58Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink OrienteringNorway1:27:05+35:4610:38
59Oliver Hagaseth MydskeFredrikstad SKTurkey1:27:13+35:5410:39
60Joar GjerdahlKonnerud ILNorway1:27:14+35:5510:39
61Rasmus MathisenPorsgrunn OLUnited States1:28:02+36:4310:45
62Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OKNorway1:28:23+37:0410:48
63Mathias HermstadFreidigFinland1:28:53+37:3410:51
64Alexander Repstad StoremyrPorsgrunn OLEstonia1:31:22+40:0311:10
65Ruben KobbeltvedtHaugesund IL OrienteringSweden1:31:50+40:3111:13
66Mathias RosenlundVaregg FleridrettNorway1:31:58+40:3911:14
67Ludvig Williams StrømsnesMalvik ILHungary1:32:48+41:2911:20
68Andreas RambergØstmarka OKSweden1:33:46+42:2711:27
69Sølve DrageKongsberg OLNorway1:36:50+45:3111:50
70Vegard Øverli BergKongsberg OLLithuania1:38:26+47:0712:02
71Marius Ekrem FinstadBodø og Omegn IF OrienteringIreland1:39:33+48:1412:10
72Martin Andresen SkotteFossum IFGreat Britain1:45:02+53:4312:50
73Njaal Ellegaard MelbyVang OLNorway2:01:48+1:10:2914:53
Scott JuvikIL GularSwedendisqualified
Håvard SolbakkenBodø og Omegn IF OrienteringSpaindid not finish
Jørgen Rannem HalseSteinkjer OKCanadadid not finish
Alexander Skaug YtterbølHalden SKFrancedid not start
Eirik Høst FossgardLillomarka OLNorwaydid not start
Audun BerganNydalens SKNorwaydid not start

H 19-20 Elite

9 290 m, 37 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Håkon Raadal BjørloHalden SKNorway1:05:067:00
2Marius PyttenKristiansand OKPoland1:07:03+1:577:13
3Audun HeimdalKonnerud ILNorway1:08:07+3:017:19
4Kristian Nilsen SandnesEmblem ILGermany1:09:14+4:087:27
5Eirik Langedal BreivikNydalens SKFrance1:11:03+5:577:38
6Erlend Nilsen SandnesEmblem ILCzech Republic1:11:59+6:537:44
7Johannes Bakke AashamarKristiansand OKNorway1:12:19+7:137:47
8Herman Ryen MartinsenFredrikstad SKNorway1:12:56+7:507:51
9Vegard GulbrandsenAsker SkiklubbNorway1:15:11+10:058:05
10Kjetil MølnvikFreidigEstonia1:16:48+11:428:16
11Tobias KristensenLarvik OKRomania1:17:09+12:038:18
12Knut AasheimHalden SKNorway1:17:37+12:318:21
13Ivar Jevne ArnesenHamar OKNorway1:21:04+15:588:43
14Mathias GløersenOL Tønsberg og omegnSweden1:22:41+17:358:54
15Olav Milian Schmitt GranHalden SKGermany1:25:41+20:359:13
16Olav Andreas RemmenOL TrollelgNorway1:30:26+25:209:44
17Lars SolliMo OKHong Kong1:30:52+25:469:46
18Vetle Elias LynnebakkenKristiansand OKDenmark1:31:54+26:489:53
19Sander H. RogndokkenNydalens SKNorway1:33:11+28:0510:01
20Vegard MyklemyrEiker OLNorway1:33:13+28:0710:02
21Øystein Fruseth ChristiansenOL Tønsberg og omegnSweden1:33:44+28:3810:05
22Ulrik Astrup ArnesenHeming OrienteringNorway1:34:47+29:4110:12
23Espen Samuelsen SkiriBodø og Omegn IF OrienteringFrance1:34:53+29:4710:12
24Sondre LorentsenOK SilsandNorway1:39:03+33:5710:39
25Audun Rognerud BøeFossum IFGreat Britain1:40:30+35:2410:49
26Ole Wanvik HaugenFreidigAustria1:41:57+36:5110:58
27Erlend Kvittum NytrøenTynset IFDenmark1:43:48+38:4211:10
28Jonas UnsgårdIL LeikUkraine1:44:02+38:5611:11
29Valtteri HeikkinenVehkalahden VeikotSweden1:44:22+39:1611:14
30Thomas TubbehaugenOK MossSlovenia1:50:57+45:5111:56
31Sverre Bang StøengNTNUINorway1:53:18+48:1212:11
32Sturla FrydenlundSturla, IFNorway1:55:57+50:5112:28
33Eivind Øfsthus GravirAsker SkiklubbNorway2:03:21+58:1513:16
34Jens Didrik BergLarvik OKAustria2:31:07+1:26:0116:15
Hallvard Seim GrøvlenOL TrollelgSwedendisqualified
Ole Martin EdstrømOppsal OrienteringAustraliadid not finish
Peter NordbrødenHalden SKNorwaydid not finish
Brage JørumByåsen ILFrancedid not start
Martin Borge HeirFossum IFUnited Statesdid not start
Markus Kjærner-SembVaregg FleridrettHong Kongdid not start
Håvard EidsmoFreidigUnited Statesdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org