International Orienteering Federation

Official results for Norsk O-Festival

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Norsk O-Festival
Organisers: Freidig / Norway
Date: 23 June 2017

AIRE GB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Victoria StevensD 21- Elite (53)19:55+4:038:20

Asker Skiklubb

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Tilla Farnes HennumD 19-20 Elite (31)15:52+1:327:18
5Henrik Fredriksen AasH 17-18 Elite (79)14:20+1:396:17
6Sander ArntzenH 17-18 Elite (79)14:26+1:456:19
6Synne StrandD 17-18 Elite (66)14:27+0:297:13
7Vegard GulbrandsenH 19-20 Elite (41)14:27+1:005:59
8Lotte Jauhojärvi MarkussenD 17-18 Elite (66)14:54+0:567:27
18Per Clemet WisløffH 17-18 Elite (79)15:40+2:596:52
19Margrethe WisløffD 19-20 Elite (31)18:40+4:208:36
27Trygve MyhrH 17-18 Elite (79)16:10+3:297:05
34Axel HoveidH 17-18 Elite (79)16:47+4:067:21
35Bjørnar LøvliH 19-20 Elite (41)20:20+6:538:26
53Vegard LøvliH 17-18 Elite (79)19:17+6:368:27
Eivind Øfsthus GravirH 19-20 Elite (41)disqualified

Askøy OL

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tonje Aasheim NymarkD 19-20 Elite (31)did not start

Ås-NMBU Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Kaja Winsnes NordhagenD 21- Elite (53)18:22+2:307:41

Ås-NMBU Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Mari Brøndbo DahlD 21- Elite (53)25:06+9:1410:30

Ås-NMBU Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Ingrid Disch LøsetD 21- Elite (53)26:56+11:0411:16

Ås-NMBU Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Rannveig W. NordhagenD 19-20 Elite (31)21:52+7:3210:04

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Lone BrochmannD 21- Elite (53)16:36+0:446:56

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Lene Godager KaasD 21- Elite (53)17:32+1:407:20

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Marthe GløersenD 21- Elite (53)17:47+1:557:26

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Louise OramD 21- Elite (53)18:57+3:057:55

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Carl Godager KaasH 21- Elite (67)16:11+1:476:09

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Vetle ChristiansenH 21- Elite (67)17:40+3:166:43

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Mathias NipenH 21- Elite (67)18:12+3:486:55

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Thomas NipenH 21- Elite (67)18:14+3:506:55

Bækkelagets SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Øystein Kvaal ØsterbøH 21- Elite (67)did not start

Bækkelagets SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Karl FremstadH 21- Elite (67)did not start

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Anniken Eriksrud KarlsenD 19-20 Elite (31)18:35+4:158:33

Bodø og Omegn IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Nora Marie Wedege IrgensD 17-18 Elite (66)19:36+5:389:48

Bodø og Omegn IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Trygve KongsbakkH 17-18 Elite (79)17:19+4:387:35

Bodø og Omegn IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Håvard SolbakkenH 17-18 Elite (79)18:24+5:438:04

Bodø og Omegn IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Marius Ekrem FinstadH 17-18 Elite (79)22:19+9:389:47

Bodø og Omegn IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Espen Samuelsen SkiriH 19-20 Elite (41)17:46+4:197:22

Byåsen IL

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ingeborg EideD 19-20 Elite (31)14:206:36
5Ragnhild EideD 17-18 Elite (66)14:25+0:277:12
11Emma ArnesenD 19-20 Elite (31)17:44+3:248:10
16Lene Berg HanssenD 17-18 Elite (66)15:52+1:547:56
29Emilie Liabakk EriksenD 19-20 Elite (31)24:59+10:3911:30
32Brage JørumH 19-20 Elite (41)19:27+6:008:04
36Øyvind WiggenH 21- Elite (67)16:54+2:306:25
44Marte Lien JohnsenD 17-18 Elite (66)18:47+4:499:23
59Andrine VikenD 17-18 Elite (66)26:02+12:0413:01
77Are LodgaardH 17-18 Elite (79)32:10+19:2914:06
Sigurd StenvikH 21- Elite (67)did not start

Eiker OL

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Ane DyrkornD 17-18 Elite (66)14:56+0:587:28
14Thea DyrkornD 17-18 Elite (66)15:38+1:407:49
21Vegard MyklemyrH 19-20 Elite (41)15:57+2:306:37
43Lotte MyklemyrD 17-18 Elite (66)18:44+4:469:22

Emblem IL

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ingrid LundanesD 19-20 Elite (31)14:38+0:186:44
11Erlend Nilsen SandnesH 19-20 Elite (41)15:29+2:026:25
18Kristian Nilsen SandnesH 19-20 Elite (41)15:46+2:196:32
23Ivar LundanesH 21- Elite (67)16:00+1:366:05
50Kjetil OkkenhaugH 21- Elite (67)18:16+3:526:56

Fana IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Hanne DaltveitD 17-18 Elite (66)19:33+5:359:46

Fossum IF

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Victoria Hæstad BjørnstadD 17-18 Elite (66)13:586:59
3Erling HjermstadH 17-18 Elite (79)14:08+1:276:11
7Ingrid G. KvålsgardD 17-18 Elite (66)14:30+0:327:15
11Ragnhild HjermstadD 21- Elite (53)17:13+1:217:12
11Pernille KatlaD 17-18 Elite (66)15:16+1:187:38
14Emil AhlbäckH 21- Elite (67)15:31+1:075:53
15Einar MelsomH 17-18 Elite (79)15:28+2:476:47
20Øyvind HjermstadH 17-18 Elite (79)15:43+3:026:53
23Styrk Hundseid KamsvågH 17-18 Elite (79)15:51+3:106:57
24Erik Hæstad BjørnstadH 17-18 Elite (79)15:54+3:136:58
25Oskar StørmerH 21- Elite (67)16:07+1:436:07
31Audun Rognerud BøeH 19-20 Elite (41)18:57+5:307:51
36Peter GisholtH 17-18 Elite (79)16:50+4:097:22
37Emil StørmerH 17-18 Elite (79)17:11+4:307:32
47Tonje Rognerud BøeD 17-18 Elite (66)19:13+5:159:36
51Simen BordalH 21- Elite (67)18:29+4:057:01
57Martin Andresen SkotteH 17-18 Elite (79)20:18+7:378:54
61Oscar Hæstad BjørnstadH 17-18 Elite (79)20:46+8:059:06
Sigurd MelsomH 21- Elite (67)disqualified
Julie StørmerD 21- Elite (53)disqualified
Martin Borge HeirH 19-20 Elite (41)did not start

Fredrikstad SK

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Emma JohanssonD 21- Elite (53)15:526:38
3Marie OlaussenD 19-20 Elite (31)15:17+0:577:02
3Herman Ryen MartinsenH 19-20 Elite (41)13:30+0:035:36
4Mia Mathisen BekhusD 17-18 Elite (66)14:19+0:217:09
5Kamilla OlaussenD 21- Elite (53)16:26+0:346:52
11Hans Petter MathisenH 21- Elite (67)15:24+1:005:51
15Håvard LucasenH 21- Elite (67)15:35+1:115:55
26Rikke Blakkestad IngesenD 17-18 Elite (66)16:53+2:558:26
78Oliver Hagaseth MydskeH 17-18 Elite (79)40:01+27:2017:33

Freidig

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Oskar Spets StorhovH 17-18 Elite (79)14:08+1:276:11
6Malin SandstadD 19-20 Elite (31)16:43+2:237:42
7Åshild KolstadD 19-20 Elite (31)16:44+2:247:42
8Oscar LyngenH 17-18 Elite (79)14:45+2:046:28
16Kjetil MølnvikH 19-20 Elite (41)15:41+2:146:30
22Mats EidsmoH 17-18 Elite (79)15:46+3:056:54
23Ole Wanvik HaugenH 19-20 Elite (41)16:40+3:136:54
25Vera MelkildD 17-18 Elite (66)16:40+2:428:20
32Maria Ulseth SylteD 17-18 Elite (66)17:58+4:008:59
35Kristian Fredrik LynumH 17-18 Elite (79)16:49+4:087:22
37Adrian OpheimH 19-20 Elite (41)20:39+7:128:34
54Mathias HermstadH 17-18 Elite (79)19:33+6:528:34
55Dina ReitanD 17-18 Elite (66)21:06+7:0810:33
Sindre JohannessenH 21- Elite (67)disqualified
Håvard EidsmoH 19-20 Elite (41)did not start
Marie Bakken SørensenD 17-18 Elite (66)did not start

Frol IL

17 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Paul SirumH 21- Elite (67)14:31+0:075:31
4Martin VisterH 21- Elite (67)14:43+0:195:35
5Jo Forseth IndgaardH 21- Elite (67)14:52+0:285:39
7Ulf Forseth IndgaardH 21- Elite (67)15:18+0:545:49
12Eirin Svanøe-HafstadD 21- Elite (53)17:22+1:307:15
13Lars Sandstad SkjesetH 21- Elite (67)15:27+1:035:52
17Carl Petter LyngenH 21- Elite (67)15:37+1:135:56
24Stian SundsvikH 21- Elite (67)16:05+1:416:06
24Elen Katrine SkjerveD 21- Elite (53)19:53+4:018:19
28Andreas Svingheim MagerøyH 21- Elite (67)16:25+2:016:14
28Guro TorpeD 21- Elite (53)20:12+4:208:27
30Mathilde RundhaugD 21- Elite (53)20:29+4:378:34
45Ragne MunkebyD 17-18 Elite (66)19:07+5:099:33
45Maren GrandeD 21- Elite (53)24:42+8:5010:20
46Håvard VassendenH 21- Elite (67)17:57+3:336:49
46Øystein HaugH 21- Elite (67)17:57+3:336:49
55Jørgen FiskumH 21- Elite (67)18:59+4:357:13
Yngve SkogstadH 21- Elite (67)did not start

Gjø-Vard OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Lone MalmgrenD 21- Elite (53)20:11+4:198:26

Gjø-Vard OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Kristine Haanes StrandlieD 17-18 Elite (66)18:01+4:039:00

Gjø-Vard OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Agnethe HasliD 17-18 Elite (66)18:13+4:159:06

Gjø-Vard OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Elias ØhmanH 17-18 Elite (79)disqualified

Halden SK

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Hedda Raadal BjørloD 17-18 Elite (66)14:11+0:137:05
3Agnes LeoD 21- Elite (53)16:02+0:106:42
4Håkon Raadal BjørloH 19-20 Elite (41)13:36+0:095:38
7Eirik Kamstrup HovindH 21- Elite (67)15:18+0:545:49
8Peter NordbrødenH 19-20 Elite (41)14:34+1:076:02
10Iliana IlievaD 21- Elite (53)17:12+1:207:11
16Thomas Natvig ÅrstadH 21- Elite (67)15:36+1:125:55
18Kine Hallan SteiwerD 21- Elite (53)18:16+2:247:38
19Vegard Jarvis WestergårdH 21- Elite (67)15:45+1:215:59
20Niels Christian HellerudH 17-18 Elite (79)15:43+3:026:53
29Espen FiskumH 21- Elite (67)16:29+2:056:16
30Karoline AuneD 17-18 Elite (66)17:37+3:398:48
33Jørgen VisterH 19-20 Elite (41)19:33+6:068:06
36Olav Milian Schmitt GranH 19-20 Elite (41)20:31+7:048:30
38August Asheim BirkelandH 17-18 Elite (79)17:18+4:377:35
43Mats NordbrødenH 21- Elite (67)17:43+3:196:44
49Erlend BrendstuenH 17-18 Elite (79)18:47+6:068:14
51Marianne DæhliD 21- Elite (53)29:32+13:4012:21
57Hanna Lye MoumD 17-18 Elite (66)22:47+8:4911:23
65Alexander Skaug YtterbølH 17-18 Elite (79)21:32+8:519:26
Knut AasheimH 19-20 Elite (41)did not start
Idun Kristine Felde OlaussenD 17-18 Elite (66)did not start

Hamar OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Ivar Jevne ArnesenH 19-20 Elite (41)15:44+2:176:31
Anine LomeD 17-18 Elite (66)did not start

Haugesund IL Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Kristina VollD 17-18 Elite (66)18:06+4:089:03

Haugesund IL Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Ingvild Paulsen VieD 19-20 Elite (31)18:00+3:408:17

Haugesund IL Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Ruben KobbeltvedtH 17-18 Elite (79)26:54+14:1311:47

Hedrum OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Sindre R HoltH 17-18 Elite (79)14:33+1:526:22

Heming Orientering

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ulrik Astrup ArnesenH 19-20 Elite (41)14:01+0:345:48
25Bjørn Anders FlågenH 17-18 Elite (79)16:02+3:217:01
32Kasper FosserH 17-18 Elite (79)16:36+3:557:16
70Petter Astrup ArnesenH 17-18 Elite (79)22:47+10:069:59
Sofie Skyttersæter IversenD 19-20 Elite (31)did not start

Hisøy OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Silje HaugeD 19-20 Elite (31)17:59+3:398:17

IL BUL-Tromsø

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Tora IndregardD 17-18 Elite (66)16:30+2:328:15

IL BUL-Tromsø

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ane-Marte Borg HanssenD 17-18 Elite (66)did not start

IL Gular

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Eli Fjellbirkeland JohannesenD 17-18 Elite (66)18:04+4:069:02
42Eyvind Kjellevold MaldeH 17-18 Elite (79)17:44+5:037:46
58Scott JuvikH 17-18 Elite (79)20:28+7:478:58

IL Leik

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Jonas UnsgårdH 19-20 Elite (41)16:43+3:166:56
56Ola KeiseråsH 21- Elite (67)19:10+4:467:17

IL Tyrving

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Oda J SikkelandD 19-20 Elite (31)15:52+1:327:18
17Torgeir NørbechH 21- Elite (67)15:37+1:135:56
22Ida TiltnesD 21- Elite (53)18:59+3:077:56
49Helene Lund-JohansenD 21- Elite (53)26:33+10:4111:06
52Gunnar A FiskumH 21- Elite (67)18:30+4:067:02

Indre Østfold OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Haakon JohannesenH 17-18 Elite (79)29:06+16:2512:45

Kongsberg OL

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Marlin HaavengenD 17-18 Elite (66)14:11+0:137:05
9Anne Willkommen EikenD 19-20 Elite (31)16:55+2:357:47
12Tord StrandH 17-18 Elite (79)14:57+2:166:33
12Helene EgerD 17-18 Elite (66)15:35+1:377:47
17Aurora MoholthD 17-18 Elite (66)15:58+2:007:59
18Kjersti Tønnessen BergstølD 17-18 Elite (66)16:10+2:128:05
30Håkon LundH 17-18 Elite (79)16:20+3:397:09
31Idunn HaavengenD 19-20 Elite (31)45:12+30:5220:49
46Andrea VaneboD 17-18 Elite (66)19:08+5:109:34
54Rikke Hjelseth LarsenD 17-18 Elite (66)20:57+6:5910:28
61Sarah WølloD 17-18 Elite (66)30:14+16:1615:07
63Kathinka RogstadD 17-18 Elite (66)1:50:03+1:36:0555:01
64Vegard Øverli BergH 17-18 Elite (79)21:26+8:459:24
68Sølve DrageH 17-18 Elite (79)22:05+9:249:41
Henrik André LarsenH 17-18 Elite (79)did not start

Konnerud IL

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Audun HeimdalH 19-20 Elite (41)13:29+0:025:35
8Maiken Økern HågårdD 19-20 Elite (31)16:48+2:287:44
10Thea Sildnes BaklidD 17-18 Elite (66)15:11+1:137:35
13Aslak HeimdalH 17-18 Elite (79)15:14+2:336:40
18Jørgen BaklidH 17-18 Elite (79)15:40+2:596:52
33Joar GjerdahlH 17-18 Elite (79)16:44+4:037:20
67Nikolai NordhaugH 17-18 Elite (79)21:54+9:139:36
Annette Bjørnås KrogstieD 17-18 Elite (66)disqualified
Therese HaareD 21- Elite (53)disqualified

Kristiansand OK

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Sebastian DalandH 17-18 Elite (79)13:56+1:156:06
9Marius AurebekkH 17-18 Elite (79)14:47+2:066:29
14Johannes Bakke AashamarH 19-20 Elite (41)15:32+2:056:26
14Marius PyttenH 19-20 Elite (41)15:32+2:056:26
15Marianne AndersenD 21- Elite (53)17:50+1:587:27
22Håvard IrgensH 21- Elite (67)15:57+1:336:03
28Vetle Elias LynnebakkenH 19-20 Elite (41)17:42+4:157:20
32Gaute FriestadH 21- Elite (67)16:45+2:216:22
43Kristian PyttenH 17-18 Elite (79)17:49+5:087:48
45Morten JørgensenH 21- Elite (67)17:49+3:256:46
57Vegard DanielsenH 21- Elite (67)19:16+4:527:19
Dag BlandkjennH 21- Elite (67)disqualified

Kvikne IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Rønnaug Hansæl-NergaardD 17-18 Elite (66)22:25+8:2711:12

Lardal OL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Marit Melby JacobsenD 19-20 Elite (31)19:40+5:209:03
71Audun Melby JacobsenH 17-18 Elite (79)23:10+10:2910:09

Larvik OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Tobias KristensenH 19-20 Elite (41)14:23+0:565:58
40Jens Didrik BergH 19-20 Elite (41)26:31+13:0411:00
61Jørgen FrøydH 21- Elite (67)23:42+9:189:00

Lillehammer OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Ane Holm GrønengD 17-18 Elite (66)17:09+3:118:34
31Kari SvingheimD 21- Elite (53)20:56+5:048:45

Lillomarka OL

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Ingvild C. FleisjeD 19-20 Elite (31)18:28+4:088:30
22Kristin BrekkeD 19-20 Elite (31)20:16+5:569:20
31Maria Rørvik HaverD 17-18 Elite (66)17:43+3:458:51
41Emma Eithun PaulsenD 17-18 Elite (66)18:28+4:309:14
48Jens Johan BrekkeH 17-18 Elite (79)18:44+6:038:12
Elias Skjolden SørensenH 17-18 Elite (79)did not start
Eirik Høst FossgardH 17-18 Elite (79)did not start
Karoline SønsterudbråtenD 21- Elite (53)did not start
Delphine PoirotD 21- Elite (53)did not start

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Emilie Westli AndersenD 21- Elite (53)18:10+2:187:36

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Evine Westli AndersenD 21- Elite (53)19:17+3:258:04

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Marius ØieH 21- Elite (67)31:05+16:4111:49

Malvik IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Ludvig Williams StrømsnesH 17-18 Elite (79)23:26+10:4510:16

Måren OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Linn Mei WaalerD 17-18 Elite (66)19:30+5:329:45

Mo OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Eli KolstadD 17-18 Elite (66)17:59+4:018:59

Mo OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Even-Johan KaspersenH 17-18 Elite (79)15:36+2:556:50

Mo OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Lars SolliH 19-20 Elite (41)16:06+2:396:40

Molde og Omegn IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Rikke Gjeitnes DahleD 17-18 Elite (66)16:23+2:258:11

Molde og Omegn IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Håvard Støen GussiåsH 17-18 Elite (79)20:30+7:498:59

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Topias AholaH 21- Elite (67)16:09+1:456:08

Navi

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Joonas AholaH 21- Elite (67)did not start

Nord-Østerdal OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Jon Arve U EngebakkenH 21- Elite (67)20:45+6:217:53

Notodden OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Robert FredriksenH 21- Elite (67)25:45+11:219:47

NTNUI

32 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jon Aukrust OsmoenH 21- Elite (67)14:245:28
4Sigrid AlexandersenD 21- Elite (53)16:19+0:276:49
7Maren Jansson HaverstadD 21- Elite (53)16:42+0:506:59
9Isak BergsetH 21- Elite (67)15:19+0:555:49
10Sverre Bang StøengH 19-20 Elite (41)15:27+2:006:24
11Ivar Aukrust OsmoenH 21- Elite (67)15:24+1:005:51
14Vilde MalmeiD 19-20 Elite (31)18:03+3:438:19
16Ingunn Egeberg VáriD 21- Elite (53)18:05+2:137:33
20Ingrid GulbrandsenD 21- Elite (53)18:26+2:347:42
26Karen Oline KolstadD 21- Elite (53)20:09+4:178:25
29Camilla ÖhmanD 21- Elite (53)20:24+4:328:32
31Anders Felde OlaussenH 21- Elite (67)16:40+2:166:20
32Simen Eid NielsenH 21- Elite (67)16:45+2:216:22
32Gunhild Rogne HallandD 21- Elite (53)21:13+5:218:52
32Per Melander OftenH 21- Elite (67)16:45+2:216:22
32Sindre Østgulen DeiszH 21- Elite (67)16:45+2:216:22
33Live Bredholt JørgensenD 21- Elite (53)21:14+5:228:53
34Ingvild Maalen-JohansenD 21- Elite (53)21:22+5:308:56
35Hedvig ÅstebølD 21- Elite (53)22:14+6:229:18
37Silje ArntzenD 21- Elite (53)22:38+6:469:28
38Vegard Blomseth JohnsenH 21- Elite (67)17:21+2:576:35
38Anine AhlsandD 21- Elite (53)22:45+6:539:31
40Pauline Røstum BellingmoD 21- Elite (53)23:42+7:509:54
40Rasmus Rørholt TheisenH 21- Elite (67)17:31+3:076:39
41Håkon Fruseth ChristiansenH 21- Elite (67)17:37+3:136:41
41Karoline Dahl FosbyD 21- Elite (53)23:43+7:519:55
42Mali Gederaas KanstadD 21- Elite (53)23:57+8:0510:01
46Heidi JensenD 21- Elite (53)24:45+8:5310:21
48Marte Hoff HagenD 21- Elite (53)26:03+10:1110:53
54Erik GustafssonH 21- Elite (67)18:43+4:197:06
58Jakob Kalvig SkoganH 21- Elite (67)19:35+5:117:26
60Olai Stensland LillevoldH 21- Elite (67)22:28+8:048:32
Bjørn LundanesH 21- Elite (67)did not start

Nydalens SK

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eirik Langedal BreivikH 19-20 Elite (41)13:275:34
1Elias JonssonH 17-18 Elite (79)12:415:33
2Marion HuberD 21- Elite (53)15:58+0:066:40
6Anders VisterH 21- Elite (67)15:07+0:435:44
8Marte NarumD 21- Elite (53)16:55+1:037:04
9Anne M Hausken NordbergD 21- Elite (53)17:06+1:147:09
10Jørgen WulfsbergH 17-18 Elite (79)14:50+2:096:30
10Håvard HagaH 21- Elite (67)15:20+0:565:49
16Lukas LilandH 17-18 Elite (79)15:31+2:506:48
30Sander H. RogndokkenH 19-20 Elite (41)18:21+4:547:36
30Sindre RønningH 21- Elite (67)16:36+2:126:18
52Ingvil AhlsandD 17-18 Elite (66)19:54+5:569:57
53Sverre Waaler KaasH 21- Elite (67)18:38+4:147:05
Frida Bakken UlsethD 17-18 Elite (66)disqualified
Henrik EijsinkH 21- Elite (67)disqualified
Audun BerganH 17-18 Elite (79)did not start

Oddersjaa SSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Einar EkelandH 17-18 Elite (79)16:10+3:297:05

OK Moss

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Johanne Bratland TjernshaugenD 17-18 Elite (66)16:39+2:418:19
38Thomas TubbehaugenH 19-20 Elite (41)23:38+10:119:48
38Aurora GjølsjøD 17-18 Elite (66)18:12+4:149:06
62Selma KristiansenD 17-18 Elite (66)59:16+45:1829:38

OK Silsand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Sondre LorentsenH 19-20 Elite (41)19:44+6:178:11

OL Tønsberg og omegn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Mathias GløersenH 19-20 Elite (41)15:56+2:296:36

OL Tønsberg og omegn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Øystein Fruseth ChristiansenH 19-20 Elite (41)16:47+3:206:57

OL Trollelg

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Olav Andreas RemmenH 19-20 Elite (41)14:59+1:326:13
11Anders HaugskottH 17-18 Elite (79)14:55+2:146:32
15Line SølbergD 19-20 Elite (31)18:15+3:558:24
20Andreas SølbergH 21- Elite (67)15:48+1:246:00
21Trond Einar Moen PedersliH 21- Elite (67)15:56+1:326:03
27Hallvard Seim GrøvlenH 19-20 Elite (41)17:36+4:097:18
38Ove BaardsgaardH 21- Elite (67)17:21+2:576:35
43Ellen Merethe Schjelderup SkarpsnoD 21- Elite (53)24:03+8:1110:03

Oppsal Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Ole Martin EdstrømH 19-20 Elite (41)25:21+11:5410:31
73Lavran ThorstensenH 17-18 Elite (79)24:05+11:2410:33

Østmarka OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Anna Cecilie LinløkkenD 17-18 Elite (66)16:18+2:208:09

Østmarka OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Hans Kristian Stubban HygenH 17-18 Elite (79)20:17+7:368:53

Porsgrunn OL

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Håkon KornmoH 17-18 Elite (79)15:23+2:426:44
22Hanne VassendD 17-18 Elite (66)16:31+2:338:15
23Emilie WestinD 19-20 Elite (31)20:34+6:149:28
35Anna MeenD 17-18 Elite (66)18:02+4:049:01
42Camilla L. RosenvoldD 17-18 Elite (66)18:31+4:339:15
50Alexander Repstad StoremyrH 17-18 Elite (79)19:13+6:328:25
60Rasmus MathisenH 17-18 Elite (79)20:37+7:569:02

Raumar Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Vetle Ruud BråtenH 21- Elite (67)14:42+0:185:35
Hedda SkatvedtD 17-18 Elite (66)disqualified
Mathilde SønsterudbråtenD 17-18 Elite (66)did not start

Sandefjord OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Signe Bredholt JørgensenD 17-18 Elite (66)15:36+1:387:48

Sandnes IL (Rogaland)

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Hannah MalmeiD 19-20 Elite (31)17:15+2:557:56

Sandnes IL (Rogaland)

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Marie Line FurlandD 19-20 Elite (31)18:39+4:198:35

Sandnes IL (Rogaland)

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Sunniva OmdalD 19-20 Elite (31)19:07+4:478:48

Sandnes IL (Rogaland)

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Marthe SvihusD 19-20 Elite (31)21:22+7:029:50

Sarpsborg OL

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Ingvild Ramtvedt NæssetD 19-20 Elite (31)21:17+6:579:48
30Benedicte PedersenD 19-20 Elite (31)28:24+14:0413:05
49Marie HansenD 17-18 Elite (66)19:32+5:349:46
Helena ÅsbergD 19-20 Elite (31)did not start

Selbu OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Ingrid Wanvik KrogstadmoD 17-18 Elite (66)20:21+6:2310:10

Skien OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Skjalg NysæterH 17-18 Elite (79)16:35+3:547:16

Stavanger Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Johan Christie ØrkeH 17-18 Elite (79)21:44+9:039:31

Steinkjer OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Jørgen Rannem HalseH 17-18 Elite (79)17:21+4:407:36

Stjørdals-Blink Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Ane Nielsen SolbergD 17-18 Elite (66)15:42+1:447:51

Stjørdals-Blink Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Audun Wanvik HaugenH 17-18 Elite (79)18:15+5:348:00

Sturla, IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Sturla FrydenlundH 19-20 Elite (41)16:54+3:277:00

TIF Viking

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Knut KyrkjebøH 17-18 Elite (79)19:16+6:358:27

Tynset IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Guri SandvoldD 17-18 Elite (66)17:20+3:228:40

Tynset IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Ane Ingeborg KalbækkenD 17-18 Elite (66)18:27+4:299:13

Tynset IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Erlend Kvittum NytrøenH 19-20 Elite (41)15:31+2:046:26

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Heidi Therese WiestD 17-18 Elite (66)16:34+2:368:17

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Eskil FrøislandH 17-18 Elite (79)16:09+3:287:05

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Even LindaasH 17-18 Elite (79)17:25+4:447:38

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Jostein Svaland DaleH 17-18 Elite (79)18:12+5:317:58

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Njaal Ellegaard MelbyH 17-18 Elite (79)19:16+6:358:27

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Sverre NarumH 17-18 Elite (79)20:51+8:109:08

Vang OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Fredrik SveenH 17-18 Elite (79)25:23+12:4211:07

Varegg Fleridrett

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Markus Kjærner-SembH 19-20 Elite (41)15:53+2:266:35
27Kårhild Husby NordstadD 19-20 Elite (31)21:40+7:209:59
29Magnus GjerstadH 17-18 Elite (79)16:14+3:337:07
36Ingunn MartinsenD 21- Elite (53)22:20+6:289:20
37Oskar RøenH 21- Elite (67)17:08+2:446:30
44Mathias RosenlundH 17-18 Elite (79)17:58+5:177:52
55Stian RykkjeH 17-18 Elite (79)19:43+7:028:38
63Kristian RykkjeH 17-18 Elite (79)21:09+8:289:16
Per Harald Havnen JohansenH 21- Elite (67)did not start
Kristin LöfgrenD 21- Elite (53)did not start

Vegårshei IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Synnøve BråtenD 21- Elite (53)24:03+8:1110:03

Vegårshei IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Karine VestølD 19-20 Elite (31)21:01+6:419:41

Vehkalahden Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Valtteri HeikkinenH 19-20 Elite (41)15:30+2:036:25

Velledalen IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Pernille Ibsen LervågD 21- Elite (53)23:04+7:129:39

Verdal OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Sigrid Vehus SkjerveD 17-18 Elite (66)17:25+3:278:42
60Sofie HallemD 17-18 Elite (66)29:43+15:4514:51

Wing OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Lars Hol MoholdtH 21- Elite (67)17:44+3:206:44
58Anna RenolenD 17-18 Elite (66)24:42+10:4412:21

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org