International Orienteering Federation

Official results for Norgescup mellom

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Norgescup mellom
Organiser: Norway
Date: 5 June 2017

D 21

4 590 m, 54 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Kamilla OlaussenFredrikstad SKNorway31:03
2Andrine BenjaminsenLillomarka OLNorway32:19+1:16
3Maren Jansson HaverstadNTNUINorway33:53+2:50
4Jo ShepherdHalden SKGreat Britain34:21+3:18
5Ingjerd MyhreKongsberg OLNorway34:22+3:19
6Marion HuberNydalens SKNorway34:40+3:37
7Sigrid AlexandersenNTNUINorway35:15+4:12
8Kaja Winsnes NordhagenÅs-NMBU OrienteringNorway35:28+4:25
9Laura RamsteinNTNUIAustria36:00+4:57
10Kristin LöfgrenVaregg FleridrettSweden36:26+5:23
11Iliana IlievaHalden SKBulgaria36:27+5:24
12Ragnhild HjermstadFossum IFNorway36:29+5:26
13Kristine BergliaEiker OLNorway36:32+5:29
14Eirin Svanøe-HafstadFrol ILNorway36:42+5:39
15Lone BrochmannBækkelagets SKNorway36:48+5:45
16Hanne SandstadFreidigNorway36:59+5:56
17Agnes LeoHalden SKSweden37:09+6:06
18Christiane TrösseVaregg FleridrettGermany37:36+6:33
19Emilie Westli AndersenLøten o-lagNorway37:39+6:36
20Synnøve BråtenVegårshei ILNorway38:08+7:05
21Mathilde RundhaugFrol ILNorway38:15+7:12
22Louise OramBækkelagets SKCanada38:22+7:19
23Ingunn Egeberg VáriNTNUINorway40:08+9:05
24Anna UlvensøenNTNUINorway41:18+10:15
25Mari Jevne ArnesenIL TyrvingNorway41:21+10:18
26Kristine FjellangerNTNUINorway41:38+10:35
27Lene Godager KaasBækkelagets SKNorway41:43+10:40
28Marthe GløersenBækkelagets SKNorway41:56+10:53
29Nikoline Ekeberg SchjerveBækkelagets SKNorway43:03+12:00
30Runa FremstadLarvik OKNorway43:41+12:38
31Evine Westli AndersenLøten o-lagNorway43:45+12:42
31Anine AhlsandNTNUINorway43:45+12:42
33Ida TiltnesIL TyrvingNorway45:47+14:44
34Anne Johanne LindNydalens SKNorway46:28+15:25
35Ingvild GjessingVang OLNorway46:50+15:47
36Karoline SønsterudbråtenLillomarka OLNorway47:14+16:11
37Camilla ÖhmanNTNUISweden47:54+16:51
38Lizzie InghamHalden SKNew Zealand48:15+17:12
39Kine Sofie SandstadFrol ILNorway48:20+17:17
40Live Bredholt JørgensenNTNUINorway48:57+17:54
41Gry GranstedtNTNUINorway48:59+17:56
42Marte Fallbakken BergeBodø og Omegn IF OrienteringNorway49:02+17:59
43Anne M Hausken NordbergNydalens SKNorway49:32+18:29
44Lisa SchubnellBækkelagets SKSwitzerland50:37+19:34
45Ingeborg Ellegaard MelbyNTNUI51:23+20:20
46Helene OmdalSandnes IL (Rogaland)52:00+20:57
47Mari Brøndbo DahlÅs-NMBU Orientering52:18+21:15
48Delphine PoirotLillomarka OLFrance52:26+21:23
49Elin-Kristin Hem OlsenNTNUINorway53:21+22:18
50Eirin Mari FossøyNTNUINorway59:53+28:50
51Kristine AusenNTNUINorway1:14:44+43:41
0Gina V GranstedtHalden SKdisqualified
0Kristine FjeldboIL TyrvingNorwaydisqualified
0Åsne Skram TrømborgNTNUINorwaydisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org