International Orienteering Federation

Official results for Sjusjørennet mellom

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Sjusjørennet mellom
Organiser: Norway
Date: 11 December 2016

Czech ski-o team

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Veronika KubínováWomen (43)47:13+10:497:39
21Jan HašekMen (81)42:48+8:435:33
23Anežka Hlavá¿ováWomen (43)49:47+13:238:04
26Hana HorvátováWomen (43)50:42+14:188:13
32Markéta FirešováWomen (43)53:00+16:368:36
32Markéta FirešováWomen (43)53:00+16:368:36
32Roman HorynaMen (81)45:47+11:425:56
37Ondrej StarýMen (81)48:14+14:096:15
55Ondrej Vystav¿lMen (81)54:29+20:247:03
56Ondrej HasmanMen (81)54:49+20:447:06
0Ondrej Hlavá¿Men (81)disqualified

Domnarvets GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Elsa AnderssonWomen (43)51:42+15:188:23

Fältjägarnas IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ingrid StengårdWomen (43)42:22+5:586:52

Fossum IF

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Victoria Hæstad BjørnstadWomen (43)40:31+4:076:34
13Åsne Naadland HoloWomen (43)45:37+9:137:24
23Styrk Hundseid KamsvågMen (81)43:06+9:015:35
50Tarjei HoloMen (81)51:08+17:036:37
58Erik Hæstad BjørnstadMen (81)55:41+21:367:13
62Martin Borge HeirMen (81)58:43+24:387:36
68Oscar Hæstad BjørnstadMen (81)1:03:05+29:008:10

Garphyttans IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Elin SchagerströmWomen (43)49:11+12:477:59

Haninge SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Emil AnderssonMen (81)1:32:12+58:0711:57

HJS Vansbro OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Elin HållWomen (43)46:59+10:357:37
0Zeb PalmMen (81)disqualified

IFK Mora OK

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Sofia BerglundWomen (43)45:45+9:217:25
24Gustaf BerglundMen (81)43:15+9:105:36
26Nicola MuellerMen (81)44:07+10:025:43
28Linus MoodMen (81)44:46+10:415:48
35Martin GranbergMen (81)48:04+13:596:14
36Emmy AlbinssonWomen (43)1:00:49+24:259:52
39Sara ErikssonWomen (43)1:02:59+26:3510:13

Kongsberg OL

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Marlin HaavengenWomen (43)46:24+10:007:31
31Helene EgerWomen (43)52:26+16:028:30
34Kjersti Tønnessen BergstølWomen (43)55:30+19:069:00
38Anne Willkommen EikenWomen (43)1:02:45+26:2110:11
43Kathinka RogstadWomen (43)1:08:19+31:5511:05
44Sarah WølloWomen (43)1:12:22+35:5811:44
46Andrea VaneboWomen (43)1:30:37+54:1314:42
72Sølve DrageMen (81)1:05:20+31:158:28

Kvarnsvedens GoIF OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Rikard BergströmMen (81)56:21+22:167:18

Lithuanian team

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Gabriele AndrasiunieneWomen (43)40:49+4:256:37
12Nerijus SulcysMen (81)41:26+7:215:22
18Regimantas KavaliauskasMen (81)42:13+8:085:28
20Andrej GerasimovMen (81)42:30+8:255:30
27Vitalijus PetrulisMen (81)44:26+10:215:45
36Ignas AmbrazasMen (81)48:12+14:076:15
47Petras AndrasiunasMen (81)50:39+16:346:34

NTNUI

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jørgen MadslienMen (81)38:20+4:154:58
16Jonas Madslien BakkenMen (81)41:45+7:405:24

Nydalens SK

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Gjermund Tørnqvist HaldenMen (81)41:32+7:275:23
15Elias JonssonMen (81)41:41+7:365:24
33Jørgen WulfsbergMen (81)45:50+11:455:56
41Åse BerganWomen (43)1:06:20+29:5610:46
63Audun BerganMen (81)1:00:21+26:167:49
Sander H. RogndokkenMen (81)did not finish

Oddersjaa SSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Einar EkelandMen (81)48:28+14:236:17

OK Azuolas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Dalia SiudikieneWomen (43)50:20+13:568:10

OK Ilves

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Rimmo RõõmMen (81)45:43+11:385:55

Ok Kåre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Rasmus NordgrenMen (81)1:02:58+28:538:10

OK Linné

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Olle GrywenzMen (81)45:09+11:045:51
69Oliver AngelsiööMen (81)1:03:08+29:038:11

Oppsal Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Lavran ThorstensenMen (81)1:03:44+29:398:15

Østmarka OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Hans Kristian Stubban HygenMen (81)1:06:51+32:468:40

Perkunas OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Kasparas SulcysMen (81)51:03+16:586:37

Raufoss IL Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Simen BallangrudMen (81)1:10:56+36:519:12

Sandefjord OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Hallvard Arntzen FossMen (81)48:49+14:446:19

Säterbygdens OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Oskar SandbergMen (81)40:47+6:425:17
57Emil ArvidssonMen (81)55:26+21:217:11

Täby OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Anna HerbertWomen (43)45:41+9:177:24
45Edvin NordströmMen (81)50:17+16:126:31

Västerbergslagens OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61William KarlssonMen (81)57:38+23:337:28

VSK Csikszereda

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Simion SuciuMen (81)40:48+6:435:17
22Klaus CsucsMen (81)43:03+8:585:35
51Zoltan SzepMen (81)51:38+17:336:41

Wing OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Lars Hol MoholdtMen (81)34:06+0:014:25
25Christian HohlMen (81)43:25+9:205:37

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 banner
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org