International Orienteering Federation

Official results for 4. International Ski-O Meeting

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: 4. International Ski-O Meeting
Organiser: Germany
Date: 21 January 2017

Men

3 900 m, 63 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Radek LacigaTJ Slovan Praha ZdravotnikCzech Republic18:074:38
2Petr HorvatSK Severka SumperkCzech Republic18:19+0:124:41
3Ondrej VodrazkaKOS Slavia PlzenCzech Republic19:13+1:064:55
4Ondra StaryOOS TJ Spartak VrchlabiCzech Republic19:19+1:124:57
5Michal ArgalasTJ TZ TrinecCzech Republic19:38+1:315:02
6Vojtech MatusSK Vrbno pod PradedemCzech Republic19:45+1:385:03
7Jan LauermanOK JihlavaCzech Republic20:15+2:085:11
8Jan HasekCzech Orienteering FederationCzech Republic20:19+2:125:12
9Roman HorynaTJ Slovan Praha ZdravotnikCzech Republic20:31+2:245:15
10Jan KolinOK JilemniceCzech Republic20:33+2:265:16
11Sebastian GrossSV Wissenschaft QuedlinburgGermany20:57+2:505:22
12Josef NagyOOB TJ Tatran Jablonec nad NisCzech Republic21:04+2:575:24
13Ondra HlavacTesla BrnoCzech Republic21:06+2:595:24
14Ondra HasmanKOS Slavia PlzenCzech Republic21:25+3:185:29
15Milan VenhodaOK JihlavaCzech Republic21:29+3:225:30
16Martin WeisbrichSSV Planeta RadebeulGermany21:36+3:295:32
17Ondrej KantorTJ TZ TrinecCzech Republic21:38+3:315:32
18Vit PospisilTJ Slovan Praha ZdravotnikCzech Republic21:49+3:425:35
19Ondrej VystavelSK ProstejovCzech Republic22:00+3:535:38
20Vit StefanSK StudenecCzech Republic22:31+4:245:46
21Tomas ZakourilTUN TurnovCzech Republic22:32+4:255:46
22Andrej SonnenbergOsnabruecker TBGermany22:43+4:365:49
23Jan KolajaSlavia Liberec orienteeringCzech Republic22:56+4:495:52
24Petr MarecekSK OS Nove Mesto na MoraveCzech Republic23:11+5:045:56
25Jiri StastnyTesla BrnoCzech Republic23:43+5:366:04
26Andrei KraemerPost SV DresdenGermany24:19+6:126:14
27Harald MaennelOL Team WehrsdorfGermany24:28+6:216:16
28Tomas MilanTesla BrnoCzech Republic24:42+6:356:20
28Lukas RichtrKOS Slavia PlzenCzech Republic24:42+6:356:20
30Tom BuchholzMTK Bad HarzburgGermany25:01+6:546:24
31Tomas JanovskySK Praga PrahaCzech Republic25:26+7:196:31
32Thilo BrunsMTK Bad HarzburgGermany25:39+7:326:34
33Jan CechKRK LitvinovCzech Republic25:43+7:366:35
34Henning BrunsMTK Bad HarzburgGermany25:52+7:456:37
35Matti BrunsMTK Bad HarzburgGermany26:15+8:086:43
36Jan CiencialaTJ TZ TrinecCzech Republic26:18+8:116:44
37Sven BuchholzMTK Bad HarzburgGermany26:25+8:186:46
38Simon MarecekSK OS Nove Mesto na MoraveCzech Republic26:32+8:256:48
38Simon NavratilSK Praga PrahaCzech Republic26:32+8:256:48
40Tomas JohanovskyOOB KotlarkaCzech Republic26:38+8:316:49
41Carlo WenglerBerliner TurnerschaftGermany27:05+8:586:56
42Matyas StreglOOS TJ Spartak VrchlabiCzech Republic27:29+9:227:02
43Radim TokarTJ Jiskra NejdekCzech Republic28:17+10:107:15
44Steffen HauschildESV Dresden MTBOGermany28:47+10:407:22
45Ondrej PospisilOOB KotlarkaCzech Republic29:06+10:597:27
46Erik TuharskyTJ TZ TrinecCzech Republic29:18+11:117:30
47Klaus RehnerCISM GermanyGermany29:19+11:127:31
48Ales MalyOK JilemniceCzech Republic29:21+11:147:31
49Jonas GottsteinOK JilemniceCzech Republic29:24+11:177:32
50Ondrej CapKOB DobruskaCzech Republic29:47+11:407:38
51Matous VlastnikOK JilemniceCzech Republic29:52+11:457:39
52Simon VlastnikOK JilemniceCzech Republic30:08+12:017:43
53Jakub ProcingerOOS TJ Spartak VrchlabiCzech Republic30:12+12:057:44
54Josef ErlebachOK JilemniceCzech Republic31:20+13:138:02
55Mike Neuhaeuser HaaseCISM GermanyGermany31:33+13:268:05
56Jan TojnarKRK LitvinovCzech Republic35:01+16:548:58
57Petr KarmazinSlavia Liberec orienteeringCzech Republic35:03+16:568:59
58Frank BraatzSC IHW Alex 78Germany35:38+17:319:08
59Wolfgang KoesslerVolkssport Berlin 1Germany43:19+25:1211:06
60Jussi BrunsMTK Bad HarzburgGermany43:48+25:4111:13
61Bjoern FrielingCISM GermanyGermany46:37+28:3011:57
62Zdenek ZlesakOK JilemniceCzech Republic46:56+28:4912:02
Premek SkodaSlavia Liberec orienteeringCzech Republicdid not finish
Jakub SkodaSlavia Liberec orienteeringCzech Republicdid not start

Women

3 300 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Kristyna KolinovaOOB KotlarkaCzech Republic19:486:00
2Petra HancovaCzech Orienteering FederationCzech Republic20:13+0:256:07
3Helena RandakovaOOS TJ Spartak VrchlabiCzech Republic20:16+0:286:08
4Barbora ChudikovaOK JihlavaCzech Republic21:45+1:576:35
5Katerina NeumannovaVSS Prirodoveda PrahaCzech Republic21:48+2:006:36
6Veronika KubinovaTJ Slovan Karlovy VaryCzech Republic22:55+3:076:56
7Lenka MechlovaOK Slavia Hradec KraloveCzech Republic23:10+3:227:01
8Marketa FiresovaCzech Orienteering FederationCzech Republic23:16+3:287:03
9Anezka HlavacovaTesla BrnoCzech Republic24:05+4:177:17
10Marie PospisilovaOOB KotlarkaCzech Republic24:35+4:477:26
11Rieke BrunsMTK Bad HarzburgGermany25:28+5:407:43
12Regina TokarovaTJ Jiskra NejdekCzech Republic25:40+5:527:46
13Anke von GazaOLV UslarGermany26:01+6:137:53
14Hana HorvatovaSK Severka SumperkCzech Republic26:12+6:247:56
15Tereza ChrastovaSK StudenecCzech Republic26:57+7:098:10
16Pia BuchholzMTK Bad HarzburgGermany27:00+7:128:10
17Dominika PlochovaOOB KotlarkaCzech Republic27:01+7:138:11
18Martina BialekovaSlovak Orienteering FederationSlovakia27:19+7:318:16
19Ute SchoenfeldSV TU IlmenauGermany27:26+7:388:18
20Katerina CernaMLOK Marianske LazneCzech Republic28:19+8:318:34
21Anna ZapotockaSlavia Liberec orienteeringCzech Republic28:55+9:078:45
22Tanja BuchholzMTK Bad HarzburgGermany29:23+9:358:54
23Anna KarlovaOK JilemniceCzech Republic30:30+10:429:14
24Jana Kolaja EhlerovaSlavia Liberec orienteeringCzech Republic30:49+11:019:20
25Adela RandakovaOOS TJ Spartak VrchlabiCzech Republic31:07+11:199:25
26Anke DannowskiPreetzer TSVGermany31:30+11:429:32
27Daniela StoklasovaSK OS Nove Mesto na MoraveCzech Republic31:52+12:049:39
28Alzbeta RandakovaOOS TJ Spartak VrchlabiCzech Republic31:53+12:059:39
29Christin GuentherCISM GermanyGermany32:25+12:379:49
30Vlasta ZlesakovaOK JilemniceCzech Republic35:31+15:4310:45
31Andrea StreglovaOOS TJ Spartak VrchlabiCzech Republic38:05+18:1711:32
32Rozalie KucharovaSC JicinCzech Republic38:52+19:0411:46
33Susanne WenglerVolkssport Berlin 1Germany41:22+21:3412:32
34Sarka MateaskovaOK JilemniceCzech Republic41:38+21:5012:36

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Bryzos
WOC 2019 banner
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org