International Orienteering Federation

Official results for Long distance Finnish Championships

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Long distance Finnish Championships
Organisers: Finland / Lapuan Virkia
Date: 2 September 2017

Angelniemen Ankkuri

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Kaisa LylynperäWomenB1 (31)1:11:35+6:199:40
6Sanni KiveläWomen (38)1:25:24+5:378:17
10Heini SaarimäkiWomen (38)1:28:15+8:288:34
14Markku EloMenB1 (48)1:19:39+8:357:10
15Pekka HyvönenMenB1 (48)1:19:41+8:377:10
16Sanna KauppilaWomen (38)1:31:20+11:338:52
34Arto RankiMenB2 (41)1:38:31+27:159:28

Anttolan Urheilijat

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Henna-Riikka HaikonenWomen (38)1:23:12+3:258:04
13Juha HyyryläinenMenB1 (48)1:19:32+8:287:09
14Kalle ManninenMenB2 (41)1:19:53+8:377:40
18Heikki ManninenMenB1 (48)1:21:42+10:387:21
23Tuomas FjällströmMenB2 (41)1:23:09+11:537:59
31Olli-Jussi KorpinenMenB1 (48)1:27:58+16:547:55
Jenna PajunenWomenB1 (31)did not start

Espoon Akilles

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Salla LaitinenWomenB1 (31)1:21:19+16:0310:59
21Veli-Pekka KuuttiMenB2 (41)1:22:19+11:037:54

Espoon Suunta

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Vladislav MalyshevMen (41)1:52:15+15:487:00
18Anni HonkimaaWomenB1 (31)1:21:31+16:1511:00
27Maija RaasakkaWomenB1 (31)1:38:24+33:0813:17
43Anssi VesantoMenB1 (48)1:33:25+22:218:24
Henrik PalmenMenB2 (41)did not start
Pekka MäättänenMenB3 (14)did not start

Hämeenlinnan Suunnistajat

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Ari MeriläinenMenB2 (41)1:19:54+8:387:40
24Jere KommioMenB2 (41)1:25:33+14:178:13
29Dmitriy MaslowskiyMenB1 (48)1:27:29+16:257:52
Petri KuusinenMenB2 (41)did not start

Helsingin Suunnistajat

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Nelli HietaojaWomenB2 (5)1:26:40+20:3312:33
5Ville LampinenMenB2 (41)1:13:02+1:467:01
7Elina LammiWomenB1 (31)1:12:59+7:439:51
11Einari HeinaroMen (41)1:50:57+14:306:56
13Arttu SyrjäläinenMen (41)1:51:11+14:446:56
14Katja LahtinenWomenB1 (31)1:19:56+14:4010:48
28Venla HeikkiläWomenB1 (31)1:39:59+34:4313:30
28Milla MattilaWomen (38)1:40:26+20:399:45
33Anniina SuhonenWomen (38)1:45:17+25:3010:13
38Artur KulaginMenB1 (48)1:30:40+19:368:10
39Luukas ValtonenMen (41)2:16:14+39:478:30
Aapo SummanenMenB2 (41)did not finish
Helena MatilainenWomenB1 (31)did not start

Hiidenkiertäjät

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Anu UhotoinenWomenB2 (5)1:06:079:34
1Tomi NärväMenB3 (14)1:03:386:18
2Olli-Pekka KoistinenMenB3 (14)1:04:15+0:376:21
12Jarkko SaarinenMenB1 (48)1:19:19+8:157:08
26Otto LoukkalahtiMenB1 (48)1:24:34+13:307:37
29Mikko PatanaMen (41)2:08:07+31:408:00
Essi HietaojaWomenB1 (31)did not start
Vilho LoukkalahtiMenB2 (41)did not start
Oskari LiukkonenMen (41)did not start

Hiisirasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Päivi AutioWomen (38)1:38:17+18:309:32

IF Femman

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Victoria HöstmanWomenB1 (31)1:09:23+4:079:22
7Patrick KronbergMenB3 (14)1:23:32+19:548:16
9Jens JernMenB3 (14)1:25:41+22:038:29
11Pernilla TunisWomenB1 (31)1:15:31+10:1510:12
25Viljam GrahnMenB2 (41)1:27:46+16:308:26
27Peter SundelinMenB2 (41)1:29:02+17:468:33
Matias LundMenB1 (48)did not start

IK Falken

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Joachim HaraldMenB2 (41)1:45:05+33:4910:06

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Vesa TaanilaMen (41)1:52:46+16:197:02

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Mikko KnuuttilaMen (41)1:53:52+17:257:07

Ikaalisten Nouseva-Voima

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aleksi KarppinenMen (41)did not start

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ville ParkkinenMenB1 (48)1:16:56+5:526:55

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Tuomas KotroMenB1 (48)1:18:22+7:187:03

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Jooseppi KalliokoskiMenB1 (48)1:20:21+9:177:14

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Konsta VanhanenMenB1 (48)1:26:34+15:307:47

Jämsän Retki-Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Mia TainiWomen (38)1:43:23+23:3610:02

Kalevan Rasti

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Lauri NenonenMenB1 (48)1:11:046:24
10Santeri SilvennoinenMen (41)1:49:49+13:226:51
16Arto NiiranenMenB2 (41)1:20:55+9:397:46
18Markus RäsänenMen (41)1:53:53+17:267:07
19Paula Iso-MarkkuWomenB1 (31)1:21:32+16:1611:01
20Roope KoskinenMenB1 (48)1:21:48+10:447:22
21Mari VäänänenWomen (38)1:34:21+14:349:09
32Miika HernelahtiMenB1 (48)1:28:21+17:177:57
38Silja KauppinenWomen (38)2:04:20+44:3312:04
Hannu AirilaMen (41)did not finish

Kangasala SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Iida SavolainenWomen (38)did not start

Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Jere AhonenMenB1 (48)1:18:19+7:157:03

Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Tuomo IstolahtiMenB1 (48)1:28:32+17:287:58

Kangasala SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Santeri SainioMenB2 (41)did not start

Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jaakko IstolahtiMenB3 (14)1:16:54+13:167:36

Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Netta RajamäkiWomenB1 (31)1:22:09+16:5311:06

Kankaanpään Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Elmeri JuuraMenB1 (48)1:27:33+16:297:53
Juha HuhtanenMenB2 (41)did not start

Keminmaan Urheilijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ville-Petteri SaarelaMenB2 (41)1:15:15+3:597:14

Keuruun Kisailijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Sari AnttonenWomen (38)1:24:45+4:588:13

Kokkolan Suunnistajat

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Toni-Antti ViitasaariMenB2 (41)1:11:166:51
24Miikka KetonenMenB1 (48)1:23:43+12:397:32
32Roosa HämäläinenWomen (38)1:44:15+24:2810:07

Koovee

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Oleksandr KratovMen (41)1:41:57+5:306:22
5Jani LakanenMen (41)1:44:50+8:236:33
8Tomi LehtolaMenB3 (14)1:25:32+21:548:28
8Miia NiittynenWomen (38)1:26:58+7:118:26
13Justus LaitinenMenB2 (41)1:19:08+7:527:36
16Ulrika UotilaWomenB1 (31)1:21:13+15:5710:58
23Karoliina UkskoskiWomen (38)1:36:54+17:079:24
Ari-Pekka LassilaMen (41)did not finish
Marjo TaanilaWomenB1 (31)did not start

Kouvolan Suunnistajat

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Patrik VäisänenMenB2 (41)1:17:05+5:497:24
21Jukka TaniMenB1 (48)1:22:01+10:577:23
30Kaisa VainikkaWomenB1 (31)1:46:32+41:1614:23
35Noora HyyrynenWomen (38)1:48:45+28:5810:33
48Miika LaineMenB1 (48)1:43:32+32:289:19

Kuopion Suunnistajat

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Aleksi TuovinenMenB3 (14)1:42:43+39:0510:10
19Janne KukkonenMenB2 (41)1:21:33+10:177:50
22Juha VartiainenMenB2 (41)1:23:08+11:527:59
24Miitu KorhonenWomenB1 (31)1:31:58+26:4212:25
33Aapo AaltioMen (41)2:10:07+33:408:07
47Antto-Iiro SuhonenMenB1 (48)1:35:48+24:448:37
Anna MoilanenWomenB1 (31)did not finish
Aleksi SopoMenB1 (48)did not start

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Aleksi AnttolainenMen (41)1:51:08+14:416:56

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Lotta KirvesmiesWomen (38)1:39:23+19:369:38

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Tuomo LahtinenMenB1 (48)1:23:10+12:067:29

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Matias SankariMenB1 (48)1:30:50+19:468:10

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Seppo JärvinenMenB1 (48)1:32:51+21:478:21

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Joni SolonenMenB2 (41)1:39:25+28:099:33

Lahden Taimi

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Sanna AndelinWomenB1 (31)1:07:35+2:199:07
3Hanne KolehmainenWomenB2 (5)1:25:16+19:0912:21
32Kari KokkinenMenB2 (41)1:34:01+22:459:02
40Mikko KemppinenMenB2 (41)1:50:31+39:1510:37

Laihian Luja

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Lauri LaasanenMenB2 (41)1:33:19+22:038:58
Aino LaasanenWomenB2 (5)did not finish

Lappeen Riento

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ville SaikkoMenB2 (41)1:11:34+0:186:52
21Johanna PensasWomenB1 (31)1:23:23+18:0711:16

Luumäen Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Janne KuningasMenB2 (41)1:16:59+5:437:24

Luumäen Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Ville HuomolinMenB2 (41)1:30:23+19:078:41

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Aleksi LeskinenMen (41)1:59:59+23:327:29

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Janne MänkärläMen (41)2:08:08+31:418:00

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Niklas SaramäkiMen (41)2:13:07+36:408:19

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aapo LeskinenMen (41)did not finish

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Antti-Pekka LeskinenMen (41)did not finish

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Karoliina SundbergWomen (38)1:23:52+4:058:08

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Anne-Mari LeskinenWomen (38)1:51:32+31:4510:49

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Rainer KujalaMenB2 (41)1:31:09+19:538:45

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aleksi MattilaMenB2 (41)did not finish

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Lauri KleemolaMenB3 (14)1:23:18+19:408:14

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Oskari HeiskanenMenB3 (14)1:42:33+38:5510:09

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sara KarvonenWomenB1 (31)did not finish

MS Parma

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Arto TalvinenMen (41)1:46:31+10:046:39
15Maija SianojaWomen (38)1:30:44+10:578:48
18Aaro RuoholaMenB2 (41)1:21:14+9:587:48
18Tuulia VibergWomen (38)1:33:00+13:139:01
25Artem PopovMenB1 (48)1:24:33+13:297:37
26Tiia IstolahtiWomen (38)1:38:24+18:379:33
28Henrik VäisänenMen (41)2:06:58+30:317:56
29Anni HeikkonenWomen (38)1:40:41+20:549:46
30Laura PortinWomen (38)1:43:16+23:2910:01
Jari SipiläMenB2 (41)did not start

Närpes OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Heidi SmedsWomenB1 (31)1:43:43+38:2714:00

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Petra AhoWomenB1 (31)1:17:48+12:3210:30

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Heini TarvainenWomenB1 (31)did not finish

OK Raseborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Peter SöderströmMenB2 (41)1:49:59+38:4310:34

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Topi HasuMen (41)2:10:18+33:518:08

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Topi PenttinenMen (41)2:10:45+34:188:10

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Mikko SalervoMen (41)2:14:17+37:508:23

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Otto SimosasMen (41)did not finish

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17von Katja SchoultzWomen (38)1:32:08+12:218:56

OK Trian

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Elli VirtaWomen (38)did not start

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Filip BrunellMenB1 (48)1:23:12+12:087:29

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Simo HasuMenB1 (48)1:29:12+18:088:02

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Tobias HenrikssonMenB1 (48)1:34:54+23:508:32

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Daniel BlomsterMenB2 (41)1:14:52+3:367:11

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Otto SundMenB2 (41)1:18:49+7:337:34

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Petteri MuukkonenMenB3 (14)1:10:38+7:006:59

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Anna-Sofia MarilaWomenB1 (31)1:15:05+9:4910:08

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Mari SeppänenWomenB1 (31)1:19:59+14:4310:48

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ina WesterlundWomen (38)1:29:17+9:308:40

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Caj SnickarsMenB2 (41)1:15:46+4:307:17

Oulun Tarmo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Ilpo ViippolaMenB2 (41)1:33:10+21:548:57

Paimion Rasti

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Olav LundanesMen (41)1:36:276:01
4Fredric PortinMen (41)1:42:25+5:586:24
6Daniel StenlundMenB1 (48)1:16:21+5:176:52
8Jesse LaukkarinenMenB1 (48)1:18:19+7:157:03
11Inga DambeWomen (38)1:28:34+8:478:35
13Emma SilvennoinenWomen (38)1:29:59+10:128:44
22Eveliina HirvonenWomen (38)1:36:25+16:389:21
23Sami ValkamaMen (41)2:02:01+25:347:37
32Mikko HuhtinenMen (41)2:09:23+32:568:05
33Matti TahvonenMenB2 (41)1:36:31+25:159:16
45Juuso LindeqvistMenB1 (48)1:34:46+23:428:32
Henri KalveMen (41)did not finish

Pargas IF

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Frida LönnbergWomenB1 (31)1:17:12+11:5610:25
19Yvonne GunellWomen (38)1:33:58+14:119:07
Max LaurenMenB2 (41)did not finish

Pellon Ponsi

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Sami-Petteri JuopperiMenB2 (41)1:17:10+5:547:25
26Samuel VainiomäkiMenB2 (41)1:28:12+16:568:28

Pohjankyrön Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ulla OjalaWomenB2 (5)1:56:37+50:3016:54

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vili NiemiMen (41)did not finish
Mirabella TolonenWomenB2 (5)did not start

RasTiimi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Johanna TiittoWomenB1 (31)1:33:44+28:2812:40

Rasti-Jussit

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Elina RinkinevaWomenB1 (31)1:15:24+10:0810:11

Rasti-Jussit

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Lotta TuominenWomenB1 (31)1:30:51+25:3512:16

Rastikarhut

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tuija KuuselaWomenB1 (31)1:05:168:49
4Petja PöyhönenMenB3 (14)1:11:19+7:417:03
8Laura JakobssonWomenB1 (31)1:14:21+9:0510:02
20Elli PeltomäkiWomen (38)1:34:03+14:169:07
34Suvi YlikyläWomen (38)1:45:27+25:4010:14
Sanna YlikyläWomenB1 (31)did not start

Rasti-Kurikka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Suvi HeittolaWomen (38)1:53:09+33:2210:59

Rasti-Kurikka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Jussi UittoMenB1 (48)1:30:56+19:528:11

Rasti-Kurikka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Ville UittoMenB1 (48)1:33:33+22:298:25

Rasti-Kurikka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Eero MarkkilaMenB2 (41)1:21:05+9:497:47

Rasti-Kurikka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Kati SavinainenWomenB1 (31)1:32:41+27:2512:31

Rasti-Lukko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Vesa-Ville VäänänenMenB3 (14)1:51:43+48:0511:03

Rastivarsat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Denis GrishmanMenB2 (41)1:12:26+1:106:57
40Tatu LeirimaaMenB1 (48)1:30:56+19:528:11

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Jouni KujalaMen (41)2:06:07+29:407:52

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Anna HaatajaWomen (38)1:19:477:44

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Heini WennmanWomen (38)1:30:01+10:148:44

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Iisak HelanderMenB1 (48)1:16:20+5:166:52

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Niko NissinenMenB1 (48)1:30:35+19:318:09

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sampo RahkoMenB1 (48)did not finish

SK Pohjantähti

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Santeri SchroderusMenB2 (41)did not start

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Lauri HeikkaMenB2 (41)disqualified

Sonkajärven Pahka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Lari-Antti RissanenMenB1 (48)did not finish

Sotkamon Jymy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Maija HolopainenWomenB1 (31)did not finish

Suunta Jyväskylä

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Pauli LeinonenMenB1 (48)1:13:11+2:076:35
31Ruut KankoWomenB1 (31)1:50:05+44:4914:52
36Anton SulkulaMenB1 (48)1:29:48+18:448:05
41Lauri PohjolaMen (41)2:31:00+54:339:26
Kimmo KaarioMenB3 (14)did not start

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Johan BäckmanMen (41)1:48:34+12:076:47

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Jere PajunenMen (41)1:52:39+16:127:02

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Timo MähönenMen (41)2:06:18+29:517:53

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anna NärhiWomen (38)1:26:25+6:388:23

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Kirsi NurmiWomen (38)1:28:03+8:168:32

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Martin HederskogMenB1 (48)1:19:02+7:587:07

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Jere SipponenMenB1 (48)1:26:51+15:477:49

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Jimmy LarssonMenB1 (48)1:29:27+18:238:03

Sweden

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ville KeskisaariMenB2 (41)did not start

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Susanna TervoWomenB1 (31)1:12:25+7:099:47

Tampereen Pyrintö

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Elias KuukkaMen (41)1:40:44+4:176:17
3Saila KinniWomen (38)1:23:30+3:438:06
5Sanni KymäläinenWomenB1 (31)1:12:14+6:589:45
13Eero KahilaMenB3 (14)1:43:12+39:3410:13
25Anton KuukkaMen (41)2:02:18+25:517:38
35Jarkko HuovilaMen (41)2:10:35+34:088:09
37Heikki VirekunnasMenB2 (41)1:43:48+32:329:58
40Antti SaikkoMen (41)2:16:49+40:228:33
Johan RunessonMen (41)did not finish
Anssi HuostilaMenB3 (14)did not start

Turun Metsänkävijät

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Tapani MäkinenMenB1 (48)1:16:08+5:046:51
9Jussi SunaMen (41)1:49:25+12:586:50
20Kimmo PajulaMenB2 (41)1:22:09+10:537:53

Turun Suunnistajat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Olli HuhtinenMenB3 (14)1:30:50+27:128:59
22Hanne ManderbackaWomenB1 (31)1:29:21+24:0512:04

Vaajakosken Terä

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Petri SaariMenB2 (41)1:11:44+0:286:53
3Aki SaariMenB1 (48)1:14:14+3:106:41
7Toni SaariMen (41)1:48:25+11:586:46
19Ilari SulkulaMen (41)1:54:22+17:557:08
20Juha SorvistoMen (41)1:55:53+19:267:14
22Lauri OikarinenMen (41)2:00:29+24:027:31
24Lasse KauttoMen (41)2:02:05+25:387:37

Vaasan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ella NurmiWomenB2 (5)1:17:08+11:0111:10

Vehkalahden Veikot

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Lari TakanenMenB1 (48)1:20:45+9:417:16
18Eero InkeriMenB1 (48)1:21:42+10:387:21
24Elina KilpeläinenWomen (38)1:37:59+18:129:30
31Andris JubelisMen (41)2:09:15+32:488:04
Samu HeiskaMen (41)did not finish

Vetelin Urheilijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Samuel HyyppäMenB2 (41)1:42:45+31:299:52

Ylistaron Kilpa-Veljet

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mikko HölsöMen (41)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org