International Orienteering Federation

Official results for Danish Spring

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Danish Spring
Organiser: Denmark
Date: 25 March 2017

AUS-Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Patrick JaffeMen Elite WRE 2 (47)46:56+4:545:57

BEL-Trol

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Desmond FranssenMen elite WRE 1 (76)50:37+12:506:31

BEL-Trol

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Benjamin AnciauxMen Elite WRE 2 (47)48:44+6:426:11

BLR-Eridan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Sergey MikhalkinMen Elite WRE 2 (47)58:18+16:167:24

DEN-Aalborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Teemu NiskanenMen elite WRE 1 (76)49:39+11:526:24

DEN-Aalborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Jan MoellerMen Elite WRE 2 (47)59:33+17:317:33

DEN-Aarhus 1900 Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Jakob EdsenMen elite WRE 1 (76)44:15+6:285:42

DEN-AKIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Astrid HadbergWomen elite WRE (57)48:23+18:008:31

DEN-AKIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Jes Mose JensenMen Elite WRE 2 (47)1:00:29+18:277:40

DEN-Allerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Stefan Frands PetersenMen elite WRE 1 (76)47:07+9:206:04

DEN-Allerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Andreas Bergmann HansenMen Elite WRE 2 (47)50:57+8:556:28

DEN-Amager OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Vera MullerovaWomen elite WRE (57)37:40+7:176:38

DEN-Ballerup OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Mikkel SkaarupMen Elite WRE 2 (47)52:57+10:556:43

DEN-Danish Orienteering Federation DOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Maja AlmWomen elite WRE (57)30:235:21

DEN-Faaborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Tue LassenMen elite WRE 1 (76)38:46+0:595:00

DEN-Faaborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Caroline GjotterupWomen elite WRE (57)35:27+5:046:14

DEN-Faaborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Emma KlingenbergWomen elite WRE (57)35:29+5:066:15

DEN-Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Lea ReimeWomen elite WRE (57)38:59+8:366:52

DEN-Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Line SoederlundWomen elite WRE (57)40:57+10:347:12

DEN-Farum OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Masha SemakWomen elite WRE (57)did not start

DEN-Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Malthe GaarsdalMen Elite WRE 2 (47)46:46+4:445:56

DEN-Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Robert KovacsMen Elite WRE 2 (47)1:00:26+18:247:40

DEN-Farum OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rasmus SoesMen Elite WRE 2 (47)did not start

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Soeren SchwartzMen elite WRE 1 (76)38:00+0:134:54

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Ulrik StaugaardMen elite WRE 1 (76)59:21+21:347:39

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Cecilie Friberg KlysnerWomen elite WRE (57)32:23+2:005:42

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Jeppe RuudMen Elite WRE 2 (47)43:47+1:455:33

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Anders KonringMen Elite WRE 2 (47)47:21+5:196:00

DEN-FIF Hillerød Orientering

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rasmus Folino NielsenMen Elite WRE 2 (47)did not start

DEN-Horsens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Niklas IngwersenMen elite WRE 1 (76)47:19+9:326:06

DEN-Horsens OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kristian VadMen Elite WRE 2 (47)did not start

DEN-OK Esbjerg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Tobias Karlsmose SvarerMen Elite WRE 2 (47)46:47+4:455:56

DEN-OK GORM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Nina Germann NajbjergWomen elite WRE (57)44:37+14:147:51

DEN-OK H.T.F.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jeppe AndersenMen Elite WRE 2 (47)mispunched

DEN-OK Melfar

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Henrik Rindom KnudsenMen Elite WRE 2 (47)44:45+2:435:40

DEN-OK ØST Birkerød

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Miri Thrane OedumWomen elite WRE (57)34:34+4:116:05

DEN-OK Pan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Rasmus DjurhuusMen elite WRE 1 (76)43:33+5:465:37

DEN-OK Pan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Lasse GronMen elite WRE 1 (76)47:24+9:376:06

DEN-OK Pan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Giacomo FrattariMen elite WRE 1 (76)47:35+9:486:08

DEN-OK Pan

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jonas MuntheMen elite WRE 1 (76)did not start

DEN-OK Pan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Michele DawsonWomen elite WRE (57)47:17+16:548:19

DEN-OK Roskilde

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Andreas Hougaard BoesenMen elite WRE 1 (76)39:16+1:295:04

DEN-OK Roskilde

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Amalie TripaxWomen elite WRE (57)mispunched

DEN-OK Snab

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Magnus DewettMen elite WRE 1 (76)did not start

DEN-OK Vendelboerne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Allan ReicheMen Elite WRE 2 (47)1:03:48+21:468:06

DEN-OK West

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Eskil SchoeningMen elite WRE 1 (76)50:15+12:286:29

DEN-PI Copenhagen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Mette StubWomen elite WRE (57)41:29+11:067:18

DEN-Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Rasmus Thrane HansenMen elite WRE 1 (76)41:00+3:135:17

DEN-Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Aske JepsenMen elite WRE 1 (76)47:04+9:176:04

DEN-Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Troels ChristiansenMen Elite WRE 2 (47)47:21+5:196:00

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Bjoern CederbergMen elite WRE 1 (76)40:52+3:055:16

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Thomas Greve JensenMen elite WRE 1 (76)45:11+7:245:49

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Emil OebroMen elite WRE 1 (76)45:49+8:025:54

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Jonas Falck WeberMen elite WRE 1 (76)47:48+10:016:10

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Amanda Falck WeberWomen elite WRE (57)39:47+9:247:00

ESP-Spanish Orienteering Federation FEDO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Luis NogueiraMen elite WRE 1 (76)40:35+2:485:14

ESP-Spanish Orienteering Federation FEDO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Raul FerraMen elite WRE 1 (76)45:41+7:545:53

ESP-Spanish Orienteering Federation FEDO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Anna Serrallonga ArquesWomen elite WRE (57)35:07+4:446:11

ESP-Spanish Orienteering Federation FEDO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Alicia FribergWomen elite WRE (57)45:09+14:467:57

EST-OK Kape

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Margret ZimmermannWomen elite WRE (57)40:08+9:457:04

EST-OK Voru

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kerstin UiboupinWomen elite WRE (57)did not start

EST-SK Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Kirti RebaneWomen elite WRE (57)40:56+10:337:12

FIN-Angelniemen Ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Markku EloMen elite WRE 1 (76)40:16+2:295:11

FIN-Angelniemen Ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sanni KivelaWomen elite WRE (57)34:49+4:266:08

FIN-Angelniemen Ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Emily KempWomen elite WRE (57)mispunched

FIN-Angelniemen Ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Tuomas KariMen Elite WRE 2 (47)46:19+4:175:52

FIN-Finnish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Tobias HenrikssonMen elite WRE 1 (76)44:03+6:165:41

FIN-Finnish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Simo HasuMen elite WRE 1 (76)47:45+9:586:09

FIN-Finnish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Miika SuominenMen elite WRE 1 (76)mispunched

FIN-Finnish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Maija SianojaWomen elite WRE (57)mispunched

FIN-Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Tomi NarvaMen elite WRE 1 (76)43:54+6:075:39

FIN-Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Perttu SorsaMen elite WRE 1 (76)44:32+6:455:44

FIN-Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Lauri SorsaMen Elite WRE 2 (47)45:19+3:175:45

FIN-Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Benjamin TulonenMen Elite WRE 2 (47)46:53+4:515:57

FIN-Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Otto LoukkalahtiMen Elite WRE 2 (47)50:30+8:286:24

FIN-IF Femman

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sabina BaeckWomen elite WRE (57)did not finish

FIN-Ikaalisten Nouseva Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Aleksi KarppinenMen elite WRE 1 (76)41:19+3:325:19

FIN-Ikaalisten Nouseva Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Mikko KnuuttilaMen elite WRE 1 (76)42:48+5:015:31

FIN-Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Santeri SainioMen elite WRE 1 (76)43:30+5:435:36

FIN-Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Iida SavolainenWomen elite WRE (57)39:55+9:327:02

FIN-Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Antti RantalaMen Elite WRE 2 (47)49:28+7:266:16

FIN-Kankaanpään Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Elmeri JuuraMen Elite WRE 2 (47)46:39+4:375:55

FIN-Lahden Suunnistajat 37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Aleksi AnttolainenMen elite WRE 1 (76)39:30+1:435:05

FIN-Lahden Suunnistajat 37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Philipp von ArxMen elite WRE 1 (76)45:12+7:255:49

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Janne MankarlaMen elite WRE 1 (76)41:30+3:435:21

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26AnttiPekka LeskinenMen elite WRE 1 (76)42:40+4:535:30

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Aapo LeskinenMen elite WRE 1 (76)44:51+7:045:47

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Niklas SaramaekiMen elite WRE 1 (76)46:00+8:135:56

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Karoliina SundbergWomen elite WRE (57)35:02+4:396:10

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Sara KarvonenWomen elite WRE (57)39:32+9:096:57

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aino MankarlaWomen elite WRE (57)mispunched

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Sami HamalainenMen elite WRE 1 (76)40:46+2:595:15

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Akseli RuoholaMen elite WRE 1 (76)41:33+3:465:21

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Aaro JulkunenMen elite WRE 1 (76)44:10+6:235:41

FIN-MS Parma

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andres SaetaluMen elite WRE 1 (76)did not start

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Arto TalvinenMen elite WRE 1 (76)mispunched

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Tuulia VibergWomen elite WRE (57)35:38+5:156:16

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Tiia MiettinenWomen elite WRE (57)39:00+8:376:52

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Jannina GustafssonWomen elite WRE (57)39:24+9:016:56

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Emilia RantanenWomen elite WRE (57)51:45+21:229:07

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Antti VainioMen Elite WRE 2 (47)42:025:20

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Henrik VaisanenMen Elite WRE 2 (47)45:30+3:285:46

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Samuli SalmenojaMen Elite WRE 2 (47)46:14+4:125:52

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Aaro RuoholaMen Elite WRE 2 (47)46:59+4:575:57

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Eero Matti VainioMen Elite WRE 2 (47)49:37+7:356:18

FIN-NAVI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Olli Markus TaivainenMen elite WRE 1 (76)mispunched

FIN-NAVI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Joonas AholaMen Elite WRE 2 (47)43:07+1:055:28

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Otto SimosasMen elite WRE 1 (76)38:53+1:065:01

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Otto SundMen elite WRE 1 (76)41:13+3:265:19

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Mikko SalervoMen elite WRE 1 (76)41:14+3:275:19

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Topi PenttinenMen elite WRE 1 (76)41:28+3:415:21

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Mikael FabritiusMen elite WRE 1 (76)42:35+4:485:29

FIN-OK Trian

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Topi HasuMen elite WRE 1 (76)did not start

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Katja von SchoultzWomen elite WRE (57)did not finish

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Daniel BlomsterMen Elite WRE 2 (47)49:40+7:386:18

FIN-OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Ina WesterlundWomen elite WRE (57)41:38+11:157:20

FIN-OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Isabel DonnerWomen elite WRE (57)45:45+15:228:03

FIN-OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Jonathan RayMen Elite WRE 2 (47)51:48+9:466:34

FIN-OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Kare VisuriMen Elite WRE 2 (47)56:28+14:267:10

FIN-OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Caj SnickarsMen Elite WRE 2 (47)mispunched

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Olav LundanesMen elite WRE 1 (76)37:474:52

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Henri KalveMen elite WRE 1 (76)43:41+5:545:38

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ida Marie Naess BjoergulWomen elite WRE (57)33:52+3:295:58

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Emma SilvennoinenWomen elite WRE (57)37:33+7:106:37

FIN-Pellon Ponsi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Sami Petteri JuopperiMen elite WRE 1 (76)42:43+4:565:30

FIN-Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Tuija KuuselaWomen elite WRE (57)45:14+14:517:58

FIN-SK Pohjantahti

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Marika TeiniWomen elite WRE (57)did not start

FIN-Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Sanni KymalainenWomen elite WRE (57)46:13+15:508:08

FIN-Turun Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Enni JalavaWomen elite WRE (57)35:58+5:356:20

FIN-Vaajakosken Tera

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Samuel HeinonenMen elite WRE 1 (76)45:37+7:505:53

FIN-Vehkalahden Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Samu HeiskaMen Elite WRE 2 (47)43:13+1:115:29

FIN-Vehkalahden Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Eero InkeriMen Elite WRE 2 (47)46:07+4:055:51

FIN-Vehkalahden Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Matti ToyrylaMen Elite WRE 2 (47)47:50+5:486:04

GBR-South London Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Matthew SchepisiMen elite WRE 1 (76)55:23+17:367:08

GBR-South London Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Michael CroneMen Elite WRE 2 (47)58:57+16:557:29

GER-Deutscher Turner Bund

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Christoph PrunscheMen elite WRE 1 (76)42:47+5:005:31

GER-Deutscher Turner Bund

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Philipp MuellerMen elite WRE 1 (76)43:53+6:065:39

GER-Deutscher Turner Bund

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Paula StarkeWomen elite WRE (57)41:31+11:087:18

GER-Gundelfinger TS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Immanuel BergerMen elite WRE 1 (76)43:42+5:555:38

GER-OLV Steinberg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Toby ScottMen elite WRE 1 (76)47:26+9:396:07

HKG-HKAYP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Kin Kwan KwokMen Elite WRE 2 (47)1:06:54+24:528:29

HKG-HKOXCC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Charmaine Kai Wi FungWomen elite WRE (57)1:01:21+30:5810:48

HKG-Hong Kong Island Orienteering Force

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Ho Ching ChiuMen Elite WRE 2 (47)1:21:56+39:5410:24

HKG-Orienteering Association of Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Kin Wai LeeMen elite WRE 1 (76)57:36+19:497:25

HKG-Orienteering Association of Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Wai Lan Iris LuiWomen elite WRE (57)59:11+28:4810:25

NOR-Baekkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Mathias NipenMen Elite WRE 2 (47)49:34+7:326:17

NOR-Fredrikstad Skiklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Hans Petter MathisenMen elite WRE 1 (76)42:05+4:185:25

NOR-Frol IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Andreas Svinghei MageroyMen Elite WRE 2 (47)46:57+4:555:57

NOR-Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Thomas Natvig ArstadMen elite WRE 1 (76)39:55+2:085:09

NOR-Halden SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vegard Jarvis WestergardMen elite WRE 1 (76)did not start

NOR-Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Hollie OrrWomen elite WRE (57)34:08+3:456:00

NOR-IL BUL Tromsoe

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Arntraut GoetschWomen elite WRE (57)40:09+9:467:04

NOR-Kristiansand OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Gaute FriestadMen elite WRE 1 (76)did not start

NOR-Larvik OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jorgen FroydMen Elite WRE 2 (47)did not start

NOR-Lillehammer Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Kari SvingheimWomen elite WRE (57)46:15+15:528:08

NOR-Lillehammer Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Jakob PhysantMen Elite WRE 2 (47)56:44+14:427:12

NOR-Norwegian Orienteering Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Yngve SkogstadMen elite WRE 1 (76)did not start

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Jonas Klausen EspedalMen elite WRE 1 (76)47:17+9:306:06

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Vegard Blomseth JohnsenMen elite WRE 1 (76)48:55+11:086:18

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Isak BergsetMen Elite WRE 2 (47)42:07+0:055:20

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Simen AamodtMen Elite WRE 2 (47)43:58+1:565:34

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Per Melander OftenMen Elite WRE 2 (47)47:25+5:236:01

NOR-Nydalen sk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Thomas NipenMen elite WRE 1 (76)46:26+8:395:59

NOR-Varegg Fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Christiane TroesseWomen elite WRE (57)41:01+10:387:13

NZL-Orienteering New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Tim RobertsonMen elite WRE 1 (76)39:23+1:365:04

NZL-Orienteering New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Laura RobertsonWomen elite WRE (57)39:34+9:116:58

ROU-UNIVERSITATEA CRAIOVA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Roman CiobanuMen elite WRE 1 (76)52:50+15:036:49

RUS-MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Mariia MakarovaWomen elite WRE (57)42:05+11:427:24

RUS-privat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Marina RosinkWomen elite WRE (57)45:36+15:138:02

RUS-Russian Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Svetlana MironovaWomen elite WRE (57)33:44+3:215:56

RUS-Russian Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Irina NybergWomen elite WRE (57)38:37+8:146:48

SWE-Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Joakim KaminskyMen elite WRE 1 (76)46:12+8:255:57

SWE-IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Marius Thrane OedumMen elite WRE 1 (76)42:54+5:075:32

SWE-IFK Göteborg

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Thor NoerskovMen elite WRE 1 (76)did not start

SWE-IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Frida BakkmanWomen elite WRE (57)43:20+12:577:38

SWE-IFK Lidingo SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Elisabeth HanssonWomen elite WRE (57)42:42+12:197:31

SWE-IFK Umea

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Martin HederskogMen elite WRE 1 (76)49:13+11:266:21

SWE-IK Hakarpspojkarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Aleksei AlekseyonokMen elite WRE 1 (76)39:58+2:115:09

SWE-IK Hakarpspojkarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Joakim HederskogMen elite WRE 1 (76)42:38+4:515:30

SWE-IK Hakarpspojkarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Andreas JanssonMen elite WRE 1 (76)45:44+7:575:54

SWE-IK Hakarpspojkarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Markus HederskogMen elite WRE 1 (76)47:55+10:086:10

SWE-IK Hakarpspojkarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Amanda LeoWomen elite WRE (57)40:25+10:027:07

SWE-IK Hakarpspojkarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Filip OssianssonMen Elite WRE 2 (47)42:37+0:355:24

SWE-IK Hakarpspojkarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Martin DjerfMen Elite WRE 2 (47)45:34+3:325:47

SWE-Leksands OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Johan SoderlundMen elite WRE 1 (76)59:41+21:547:42

SWE-Leksands OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Marie SpangmyrWomen elite WRE (57)49:47+19:248:46

SWE-OK Linne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Annika BjorkWomen elite WRE (57)40:15+9:527:05

SWE-OK Linne

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kate MorrisonWomen elite WRE (57)did not start

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Pontus PeterssonMen elite WRE 1 (76)44:02+6:155:40

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Oskar LundqvistMen elite WRE 1 (76)49:47+12:006:25

SWE-OK Pan Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Elin CarlssonWomen elite WRE (57)37:58+7:356:41

SWE-OK Pan Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Pia OlssonWomen elite WRE (57)38:27+8:046:46

SWE-Ronneby OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Torgny LindstromMen Elite WRE 2 (47)45:35+3:335:47

SWE-Savedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Andrey SalinMen elite WRE 1 (76)37:56+0:094:53

SWE-Savedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sergey FedatsenkaMen elite WRE 1 (76)mispunched

SWE-Savedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anastasia DenisovaWomen elite WRE (57)34:43+4:206:07

SWE-Swedish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9David AnderssonMen elite WRE 1 (76)39:52+2:055:08

SWI-OLK Argus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Vanessa FrickerWomen elite WRE (57)43:20+12:577:38

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org