International Orienteering Federation

Official results for Danish Spring

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Danish Spring
Organiser: Denmark
Date: 24 March 2017

Women elite WRE

3 400 m, 42 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Maja AlmDEN-OK H.T.F.Denmark13:47
2Cecilie Friberg KlysnerDEN-FIF Hillerød OrienteringDenmark14:07+0:20
3Svetlana MironovaRUS-Russian Orienteering FederationRussian Federation14:32+0:45
4Maija SianojaFIN-Finnish Orienteering FederationFinland14:34+0:47
5Karoliina SundbergFIN-LynxFinland14:48+1:01
6Emily KempFIN-Angelniemen AnkkuriCanada14:49+1:02
6Tuulia VibergFIN-MS ParmaFinland14:49+1:02
8Emma KlingenbergDEN-Faaborg OKDenmark15:03+1:16
9Jannina GustafssonFIN-MS ParmaFinland15:11+1:24
10Laura RobertsonNZL-Orienteering New ZealandNew Zealand15:12+1:25
11Sara KarvonenFIN-LynxFinland15:15+1:28
11Caroline GjotterupDEN-Faaborg OKDenmark15:15+1:28
13Irina NybergRUS-Russian Orienteering FederationRussian Federation15:29+1:42
14Ina WesterlundFIN-OK77Finland15:41+1:54
15Aino MankarlaFIN-LynxFinland15:54+2:07
15Enni JalavaFIN-Turun SuunnistajatFinland15:54+2:07
17Tuija KuuselaFIN-RastikarhutFinland15:55+2:08
18Sanni KivelaFIN-Angelniemen AnkkuriFinland15:58+2:11
19Margret ZimmermannEST-OK KapeEstonia16:02+2:15
20Vera MullerovaDEN-Amager OKCzech Republic16:18+2:31
21Amanda LeoSWE-IK HakarpspojkarnaSweden16:30+2:43
22Elin CarlssonSWE-OK Pan KristianstadSweden16:31+2:44
23Arntraut GoetschNOR-IL BUL TromsoeGermany16:33+2:46
24Tiia MiettinenFIN-MS ParmaFinland16:34+2:47
25Annika BjorkSWE-OK LinneSweden16:41+2:54
26Sanni KymalainenFIN-Tampereen PyrintöFinland16:50+3:03
27Paula StarkeGER-Deutscher Turner BundGermany16:55+3:08
28Iida SavolainenFIN-Kangasala SKFinland17:03+3:16
29Alicia FribergESP-Spanish Orienteering Federation FEDOSpain17:11+3:24
30Mariia MakarovaRUS-MO YakhromaRussian Federation17:20+3:33
31Isabel DonnerFIN-OK77Finland17:22+3:35
32Kerstin UiboupinEST-OK VoruEstonia17:23+3:36
33Michele DawsonDEN-OK PanAustralia17:26+3:39
34Vanessa FrickerSWI-OLK ArgusSwitzerland17:27+3:40
35Marina RosinkRUS-privatRussian Federation17:33+3:46
36Kirti RebaneEST-SK Saue TammedEstonia17:48+4:01
37Marie SpangmyrSWE-Leksands OKSweden18:07+4:20
38Kari SvingheimNOR-Lillehammer OrienteringsklubbNorway18:11+4:24
39Charmaine Kai Wi FungHKG-HKOXCCHong Kong China19:23+5:36
40Wai Lan Iris LuiHKG-Orienteering Association of Hong KongHong Kong China19:46+5:59
41Emilia RantanenFIN-MS ParmaFinland19:51+6:04
42Sabina BaeckFIN-IF FemmanFinland21:01+7:14
Lea ReimeDEN-Farum OKDenmarkdid not start
Ida BobachDEN-OK PanDenmarkdid not start
Kate MorrisonSWE-OK LinneNew Zealanddid not start
Masha SemakDEN-Farum OKUkrainedid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World