International Orienteering Federation

Official results for Easter sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Easter sprint
Organisers: Estonia / OK Voru
Date: 9 April 2017

Angelniemen Ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Emily KempW21E (41)15:305:33

Czech Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Vendula HorcickovaW21E (41)15:595:43

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Tue LassenM21E (47)14:564:49

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Soeren SchwartzM21E (47)15:124:55

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Andreas Hougaard BoesenM21E (47)15:214:58

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Jakob EdsenM21E (47)15:234:58

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Magnus DewettM21E (47)15:545:08

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Bjoern CederbergM21E (47)15:565:09

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Emil OebroM21E (47)16:385:22

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Lasse GronM21E (47)17:355:41

Danish Orienteering Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Thor NoerskovM21E (47)did not start

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Maja AlmW21E (41)13:464:56

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Caroline GjotterupW21E (41)15:595:43

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Amanda Falck WeberW21E (41)16:035:45

Danish Orienteering Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ida BobachW21E (41)did not start

Danish Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Cecilie Friberg KlysnerW21E (41)mispunched

Danish Orienteering Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Miri Thrane OedumW21E (41)did not start

Estonian Orienteering Federati

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Rimmo RoomM21E (47)17:525:46

Estonian Orienteering Federati

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Andres RoomM21E (47)18:366:01

Finnish Orienteering Federatio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Sofia HaajanenW21E (41)15:395:36

French Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Frederic TranchandM21E (47)14:304:41

Harju KEK RSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Ats SonajalgM21E (47)15:525:08

Helsingin Suunnistajat

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Arttu SyrjalainenM21E (47)16:135:14
28Veli KangasM21E (47)16:255:18
37Einari HeinaroM21E (47)18:115:53

Hiisirasti

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Dmitrii NakonechnyiM21E (47)15:285:00
19Igor PopovM21E (47)15:565:09

Hiiumaa OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Ott RakkaselgM21E (47)18:456:04
46Mati MagiM21E (47)20:356:39

IFK Goteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Kirsi NurmiW21E (41)14:465:17

IFK Lidingo SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Oystein Kvaal OsterboM21E (47)15:024:51

Ilves OK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Kenny KivikasM21E (47)15:044:52
24Kristo HeinmannM21E (47)16:055:12
28Elo SaueW21E (41)17:396:19
36Kaisa SanderW21E (41)19:387:02
41Kaarel Hendrik ZernantM21E (47)19:056:10
Oliver KuttM21E (47)did not start

JOKA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Evely KaasikuW21E (41)16:425:59

KJSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sander VaherM21E (47)15:194:57

Koovee

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Johanna HulkkonenW21E (41)15:365:35
13Karoliina UkskoskiW21E (41)15:575:43

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Janne MankarlaM21E (47)15:515:07

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Aapo LeskinenM21E (47)16:345:21

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Karoliina SundbergW21E (41)15:165:28

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Aino MankarlaW21E (41)16:486:01

MS Parma

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Artem PopovM21E (47)15:134:55
10Jannina GustafssonW21E (41)15:375:35
12Tiia MiettinenW21E (41)15:535:41
15Sami HamalainenM21E (47)15:495:07

Novgorodskay obl

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Anna NikitinaW21E (41)18:236:35

OK Kape

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Margret ZimmermannW21E (41)16:335:55

OK Orvand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Marie TammemaeW21E (41)18:296:37
Piibe TammemaeW21E (41)did not start

OK Polva Kobras

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Raido MittM21E (47)15:435:05
26Kristel SibulW21E (41)17:196:12

OK Voru

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Laura JoonasW21E (41)16:315:55
29Triin JaadmaaW21E (41)17:456:21
32Eleri HirvW21E (41)18:086:29
39Airi AlnekW21E (41)19:487:05
40Lauri PahnM21E (47)19:016:09
43Kaur KaseM21E (47)19:236:16
Marianne HaugW21E (41)did not start

OK West

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tomi Andre PiirmetsM21E (47)did not start

OK West

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Kristin ViikmaaW21E (41)21:517:49

Paimion Rasti

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Emma SilvennoinenW21E (41)15:365:35
18Eveliina HirvonenW21E (41)16:045:45

Rajamaen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Miika SuominenM21E (47)16:035:11

Rakvere OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tonis LaugesaarM21E (47)did not start

Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Ivan NikitinM21E (47)15:595:10

Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Ekaterina NikitinaW21E (41)16:035:45

Russian Orienteering Federatio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Dmitry TsvetkovM21E (47)16:025:11

Russian Orienteering Federatio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Valentin NovikovM21E (47)16:105:13

Russian Orienteering Federatio

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Svetlana MironovaW21E (41)did not start

SK Pohjantahti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Iisak HelanderM21E (47)17:295:39

SK Pohjantahti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sampo RahkoM21E (47)mispunched

SK Pohjantahti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anna HaatajaW21E (41)15:325:34

SK Pohjantahti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Sara NivaW21E (41)17:016:05

SK Pohjantahti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Saanamaria RahkoW21E (41)17:316:16

SK Pohjantahti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Juliaana NasiW21E (41)18:456:43

SK Pohjantahti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Sonja JulkunenW21E (41)19:387:02

SK Saue Tammed

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Teele TelgmaW21E (41)17:166:11
42Andreas AadliM21E (47)19:176:14
Kirti RebaneW21E (41)did not start

SK100

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Timmo TammemaeM21E (47)17:075:32
43Marek KarmM21E (47)19:236:16

SRD

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Sergei RjabyshkinM21E (47)15:395:03
36Kaarel VesilindM21E (47)18:085:52

Swedish Orienteering Federatio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Helena JanssonW21E (41)14:065:03

Turun Metsankavijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Yannick MichielsM21E (47)14:334:42

Ukrainian Orienteering Federat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Oleksandr KratovM21E (47)15:295:00

Ukrainian Orienteering Federat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Nadiya VolynskaW21E (41)14:595:22

Ukrainian Orienteering Federat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Olha PanchenkoW21E (41)16:355:56

Ukrainian Orienteering Federat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Olena PitirimovaW21E (41)17:466:22

Varska OK Peko

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Karel Sander KljuzinM21E (47)16:065:12
29Emily RaudkeppW21E (41)17:456:21
30Gion SchnyderM21E (47)16:355:22
36Kristel KoivoW21E (41)19:387:02
45Kevin HallopM21E (47)19:316:18
Reigo TeervaltM21E (47)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2019
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org