International Orienteering Federation

Official results for South East European Orienteering Championships

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: South East European Orienteering Championships
Organiser: Montenegro
Date: 25 August 2017

BUL

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Iliana Ilieva W21E (25)38:138:18
2Ivan SirakovM21E (30)33:28+0:416:26
3Stefan MihaylovM21E (30)35:09+2:226:45
6Ivaylo KamenarovM21E (30)35:36+2:496:50
6Kristina Ivanova W21E (25)45:31+7:189:53
8Liliana Gotseva W21E (25)47:10+8:5710:15
13Teodor YordanovM21E (30)38:01+5:147:18
15Dimitar ZhelyazkovM21E (30)38:21+5:347:22
22Lachezar IlievM21E (30)40:48+8:017:50
23Apostol AtanasovM21E (30)42:21+9:348:08
23Siliya Gincheva W21E (25)1:08:16+30:0314:50
30Rosen StefanovM21E (30)58:33+25:4611:15

CRO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Matija RazumM21E (30)37:53+5:067:17
15Antonija Orlic W21E (25)55:22+17:0912:02

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Leonas MockunasM21E (30)32:476:18

MDA

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Vasilii FomiciovM21E (30)35:15+2:286:46
4Galina Ribediuk W21E (25)42:07+3:549:09
7Sergiu FalaM21E (30)35:51+3:046:53
8Ivan FomiciovM21E (30)35:56+3:096:54
17Ana Antohi W21E (25)59:00+20:4712:49
19Ana Marusceac W21E (25)1:03:35+25:2213:49
21Igor PosticaM21E (30)40:41+7:547:49
22Ana Grib W21E (25)1:07:38+29:2514:42
29Gheorghe FalaM21E (30)56:16+23:2910:49

POL

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Dagmara Dominiak W21E (25)49:15+11:0210:42
16Karol GaliczM21E (30)38:33+5:467:24
27Jaroslaw BorgielM21E (30)47:24+14:379:06

ROU

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Andra Anghel W21E (25)40:55+2:428:53
9Alexandru BlejdeaM21E (30)36:09+3:226:57
10Simion SuciuM21E (30)36:47+4:007:04
11Roman CiobanuM21E (30)37:25+4:387:11
12Veronica Minoiu W21E (25)52:16+14:0311:21
13Irina Maiorescu W21E (25)52:47+14:3411:28
18Bogya TamasM21E (30)39:21+6:347:34
18Anamaria Raduli W21E (25)1:03:16+25:0313:45
25Ionut PatrasM21E (30)44:36+11:498:34

RUS

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Anastasiia Borovkova W21E (25)40:14+2:018:44
17Vladimir KotM21E (30)38:43+5:567:26
19Sergei BorovkovM21E (30)39:24+6:377:34
24Maxim SimakovM21E (30)42:57+10:108:15

SLO

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Nusa Jeram W21E (25)47:06+8:5310:14
14Peter TusarM21E (30)38:12+5:257:20
20Barbara Pavlinic W21E (25)1:05:12+26:5914:10

SRB

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Dragana Dokmanovic W21E (25)48:38+10:2510:34
16Sladjana Perac W21E (25)55:54+17:4112:09
20Zeljko CoricM21E (30)40:18+7:317:45
21Marta Zdravkovic W21E (25)1:06:11+27:5814:23

TUR

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5AHMET KACMAZM21E (30)35:17+2:306:47
5EMINE SEZGUNSAY W21E (25)43:16+5:039:24
8DUDU EROL W21E (25)47:10+8:5710:15
14DILEK MATYAR W21E (25)54:34+16:2111:51
24Sena Pamuk W21E (25)1:21:08+42:5517:38
25Tugce Golgeli W21E (25)2:23:48+1:45:3531:15
26Fatih IncebacakM21E (30)46:11+13:248:52
28Ibrahim DilekM21E (30)47:52+15:059:12

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org