International Orienteering Federation

Official results for Czech Orienteering Championship 2017 - middle distance

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Czech Orienteering Championship 2017 - middle distance
Organisers: Czech Republic / SK OS Nove Mesto na Morave
Date: 11 June 2017

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Jan ŠedivýH21A (31)41:16

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Vojtěch KrálH21A (31)41:44

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Jan ProcházkaH21A (31)42:19

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Adam ChromýH21A (31)43:21

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Vojtěch KettnerH21A (31)44:16

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Štěpán ZimmermannH21A (31)45:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Daniel HájekH21A (31)45:16

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16David ProcházkaH21A (31)46:19

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Radek NožkaH21A (31)46:28

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Ondřej SemíkH21A (31)46:37

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Jan MrázekH21A (31)46:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Ondřej KantorH21A (31)46:59

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Marek PrášilH21A (31)47:13

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Tomáš KubelkaH21A (31)48:14

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Pavel HradecH21A (31)48:42

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Matěj KamenickýH21A (31)49:29

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Jan GrundmannH21A (31)50:40

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Michal SmolaH21A (31)51:04

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Aleš MalýH21A (31)55:41

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Václav KomanecH21A (31)57:34

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Petr ZvěřinaH21A (31)59:52

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Barbora HruškováD21A (24)39:09

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Magdaléna TužilováD21A (24)39:46

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Lenka MechlováD21A (24)39:50

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Adélka IndrákováD21A (24)40:08

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Eva KabáthováD21A (24)41:07

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Martina MatějůD21A (24)41:09

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Jana KnapováD21A (24)41:35

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Anna ŠtičkováD21A (24)42:17

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Hana HlavováD21A (24)42:43

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Jindra HlavováD21A (24)42:51

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Martina ZvěřinováD21A (24)43:02

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Zdenka KozákováD21A (24)43:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Adélka JakobováD21A (24)44:33

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Kateřina ChromáD21A (24)45:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Lenka PoklopováD21A (24)45:34

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Magdalena ČermákováD21A (24)47:26

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Gabriela HiršováD21A (24)47:47

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Michaela ChmelařováD21A (24)50:26

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Simona ChládkováD21A (24)51:38

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Dominika PlochováD21A (24)52:16

Boudevilliers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Baptiste RollierH21A (31)42:17

Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Miloš NykodýmH21A (31)40:35

Dresden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Moritz DöllgastH21A (31)44:20

Horní Studénky

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Marek MinářH21A (31)42:35

Liberec

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Jakub ŠkodaH21A (31)46:16

Libice nad Doubravou

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Alena VoborníkováD21A (24)40:32

Mlade Buky

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Jan PetrželaH21A (31)42:44

Opava

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Marek SchusterH21A (31)45:46

Přerov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Vendula HorčičkováD21A (24)36:58

Řetechov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Jonáš HubáčekH21A (31)47:11

Rychnov nad Kneznou

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Denisa KosováD21A (24)41:18

Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Michaela OmováD21A (24)42:08

Vsetin

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Roman ZbranekH21A (31)51:59

Zábřeh

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Petr HorvátH21A (31)44:49

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Gran Canaria O-Meeting 2019
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org