Official results for Swedish League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organisers: OK Orion / Sweden
Date: 8 April 2017

M21 Elit-1

18 890 m, 66 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Rassmus AnderssonOK LinnéSweden1:45:315:35
2Max Peter BejmerIFK GöteborgSweden1:46:51+1:205:39
3Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden1:49:04+3:335:46
4Ola MartnerGöteborg-Majorna OKSweden1:49:32+4:015:47
5Karl WalheimÄrla IFSweden1:51:54+6:235:55
6Anton SjökvistStora Tuna OKSweden1:52:10+6:395:56
7Miloš NykodýmOK LinnéCzech Republic1:53:05+7:345:59
8David BejbomJärla OrienteringSweden1:53:39+8:086:00
9Daniel AttåsOK TisarenSweden1:54:04+8:336:02
10Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:54:56+9:256:05
11Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:55:38+10:076:07
12Per Harald Havnen JohansenIFK Mora OKNorway1:56:05+10:346:08
13Oskar DanielsAttunda OKSweden1:56:21+10:506:09
14Jens RönnolsJärla OrienteringSweden1:56:46+11:156:10
15Robbin KantarpÄrla IFSweden1:57:11+11:406:12
16Sergey FedatsenkaSävedalens AIKNetherlands1:58:22+12:516:15
17Johan TörnrothHestra IFSweden2:01:28+15:576:25
18Jonas MerzGöteborg-Majorna OKSwitzerland2:02:20+16:496:28
19Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine2:03:28+17:576:32
20Mateusz WenslawOK OrionPoland2:04:26+18:556:35
21Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSweden2:04:30+18:596:35
22Filip GrahnHestra IFSweden2:05:05+19:346:37
23Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine2:05:17+19:466:37
24Vitaliy GichkoSävedalens AIKUkraine2:05:25+19:546:38
25Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden2:05:51+20:206:39
26Filip OssianssonIK HakarpspojkarnaSweden2:06:17+20:466:41
27Algirdas BartkeviciusOK DenselnLithuania2:08:10+22:396:47
28Aleksei AlekseyonokIK HakarpspojkarnaBelarus2:09:05+23:346:50
29Emil KaleredOK DenselnSweden2:09:16+23:456:50
30Gustav HindérOK TisarenSweden2:09:45+24:146:52
31Martin DjerfIK HakarpspojkarnaSweden2:10:35+25:046:54
32Erik ClassonOK OrintoSweden2:12:22+26:517:00
33Fredrik NilssonOK Pan-KristianstadSweden2:14:01+28:307:05
34Niklas AldénOK LinnéSweden2:14:23+28:527:06
35Ludvig ErikssonKils OKSweden2:15:14+29:437:09
36Markus LangStora Tuna OKAustria2:15:15+29:447:09
37Krzysztof WolowczykOK DenselnPoland2:15:50+30:197:11
38Erik Folkesson BlomIFK Mora OKSweden2:16:26+30:557:13
39Ludwig LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden2:16:58+31:277:15
40Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden2:17:11+31:407:15
41Flavio PoltéraSnättringe SKSwitzerland2:17:25+31:547:16
42Viktor LarssonHagaby GoIF ÖrebroSweden2:17:58+32:277:18
43Niklaus ReyNyköpings OKSwitzerland2:18:07+32:367:18
44Oskar LeinonenOK KolmårdenSweden2:18:41+33:107:20
45Samuel KellerNyköpings OKSwitzerland2:19:39+34:087:23
46Mattias KarlssonVäxjö OKSweden2:25:49+40:187:43
47Erik LindgrenKFUM Örebro OKSweden2:32:09+46:388:03
48Henrik TostebergLinköpings OKSweden2:41:29+55:588:32
49Ruairi ShortOK LinnéIreland2:47:34+1:02:038:52
Axel WrådheAttunda OKSwedenmispunched
Viktor SilvemarkÄrla IFSwedenmispunched
Simon HedlundÄrla IFSwedenmispunched
Martin HederskogIFK UmeåSwedenmispunched
Leonas MockunasHellas OrienteringLithuaniamispunched
Johan LindbergIFK Mora OKSwedenmispunched
Rasmus Rörholt TheisenIFK Lidingö SOKNorwaymispunched
Olle KaleredOK DenselnSwedenmispunched
Jesper SjögrenHestra IFSwedenmispunched
Simon JakobssonLånghundra IFSwedenmispunched
Martin AhlbergerHestra IFSwedenmispunched
Emil GranqvistOK RavinenSwedenmispunched
Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OKAustriamispunched
Jens WängdahlNyköpings OKSwedenmispunched
Joakim SvenskStora Tuna OKSwedenmispunched
Johan HögstrandIFK GöteborgSwedenmispunched
Emil SvenskStora Tuna OKSwedenmispunched
Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSwedencancelled
Petter ErikssonÄrla IFSwedencancelled
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFSwedencancelled
Gustav BergmanOK RavinenSwedencancelled

M21 Elit-2

13 070 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Morten Jarvis WestergårdIFK GöteborgNorway1:25:006:30
2Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOKSweden1:25:05+0:056:30
3Linus RappIFK Mora OKSweden1:25:23+0:236:31
4Erik FernlundOK TisarenSweden1:36:45+11:457:24
5Jonathan KarlssonOK TisarenSweden1:40:36+15:367:41
6Albin SjöhedGävle OKSweden1:40:44+15:447:42
7Karl EngesAttunda OKSweden1:41:04+16:047:43
8Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKSweden1:43:01+18:017:52
9Viktor AntonssonEksjö SOKSweden1:43:27+18:277:54
10Anders AxlingSundsvalls OKSweden1:46:01+21:018:06
11Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OKSweden1:47:59+22:598:15
12Emil TellsénOK RoxenSweden1:51:42+26:428:32
13Henrik EklundVäxjö OKSweden1:57:20+32:208:58
14Charlie StoltRehns BKSweden2:08:05+43:059:47
15Joel KristianssonSkåneslättens OLSweden2:08:44+43:449:50
16Thomas PetterssonAttunda OKSweden2:11:06+46:0610:01
Joel Käll KarlssonLinköpings OKSwedenmispunched
Adam GeorgssonKarlskrona SOKSwedenmispunched
Love BerzellOK RavinenSwedenmispunched
Fredrik BerntssonSkåneslättens OLSwedenmispunched
Aaro RuoholaMS ParmaFinlandmispunched
David SundströmSöderhamns OKSwedenmispunched
Emil FolinoKarlskrona SOKDenmarkdid not start
Simon MarteliusAttunda OKSwedendid not start

W21 Elit

14 210 m, 60 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Tove AlexanderssonStora Tuna OKSweden1:32:286:30
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden1:40:23+7:557:03
3Kristin LöfgrenIFK Mora OKSweden1:44:39+12:117:21
4Aleksandra HornikOK KolmårdenPoland1:45:52+13:247:27
5Signe KlintingJärla OrienteringDenmark1:48:23+15:557:37
6Lilian ForsgrenOK TisarenSweden1:48:56+16:287:39
7Sara EskilssonAlfta-Ösa OKSweden1:49:58+17:307:44
8Josefin TjernlundOK TisarenSweden1:50:16+17:487:45
9Tatyana RiabkinaHellas OrienteringRussian Federation1:50:39+18:117:47
10Lovisa PerssonOK TisarenSweden1:51:01+18:337:48
11Elin CarlssonOK Pan-KristianstadSweden1:52:53+20:257:56
12Ellinor TjernlundOK TisarenSweden1:53:54+21:268:00
13Ellinor ErikssonOK TisarenSweden1:54:10+21:428:02
14Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKSweden1:54:18+21:508:02
15Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKSweden1:56:42+24:148:12
16Anna WehlinSkogspojkarnas OKSweden1:58:11+25:438:19
17Johanna ÖbergOK LinnéSweden1:58:13+25:458:19
18Kristin HylanderNyköpings OKSweden1:58:31+26:038:20
19Irina NybergAlfta-Ösa OKRussian Federation1:58:46+26:188:21
20Elna ForsbergIK HakarpspojkarnaSweden1:59:07+26:398:22
21Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden1:59:54+27:268:26
22Jannie HagårdOK Pan-KristianstadSweden1:59:55+27:278:26
23Andrea SvenssonOK TisarenSweden1:59:56+27:288:26
24Annika BjörkOK LinnéSweden2:00:33+28:058:29
25Emma BergmanGöteborg-Majorna OKSweden2:00:57+28:298:30
26Nelly CarlssonOK Pan-KristianstadSweden2:02:59+30:318:39
27Magdalena OlssonStora Tuna OKSweden2:04:53+32:258:47
28Jenny BengtssonSävedalens AIKSweden2:05:56+33:288:51
29Rebecka NylinOK TisarenSweden2:06:39+34:118:54
30Anna DvorianskaiaHellas OrienteringRussian Federation2:09:09+36:419:05
31Kate MorrisonOK LinnéNew Zealand2:09:29+37:019:06
32Elin ClassonOK OrintoSweden2:11:50+39:229:16
33Sanna SkoogKils OKSweden2:12:43+40:159:20
34Nicole LjungdahlOK Pan-KristianstadSweden2:14:27+41:599:27
35Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OKPoland2:15:09+42:419:30
36Inna SomovaHellas OrienteringRussian Federation2:17:20+44:529:39
37Rebecka OlssonOK LinnéSweden2:18:04+45:369:42
38Maria ArvidssonKalmar OKSweden2:21:44+49:169:58
39Lisa AnderssonÄrla IFSwitzerland2:22:44+50:1610:02
40Caroline LindelöwHärlövs IFSweden2:23:18+50:5010:05
41Filippa JohanssonJönköpings OKSweden2:23:51+51:2310:07
42Lovisa NilssonSävedalens AIKSweden2:24:07+51:3910:08
43Pia OlssonOK Pan-KristianstadSweden2:30:20+57:5210:34
44Moa SvenssonNässjö OKSweden2:31:50+59:2210:41
45Jenny BjörkOK DenselnSweden2:38:16+1:05:4811:08
46Annie LennartssonSkåneslättens OLSweden3:18:02+1:45:3413:56
47Alicia FribergFalköpings AIK OKSpain3:37:49+2:05:2115:19
Jenny ErikssonOK KåreSwedenmispunched
Hedwig HaasSundsvalls OKSwedenmispunched
Louise LundgrenVäxjö OKSwedenmispunched
Angelica EngströmSkåneslättens OLSwedenmispunched
Sara LundstenSundsvalls OKSwedenmispunched
Pim HedbergOK Pan-KristianstadSwedenmispunched
Moa PetterssonKarlskrona SOKSwedenmispunched
Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFSwedenmispunched
Agata StankiewiczOK OrionPolandmispunched
Ewa GwóźdźOK OrionPolandmispunched
Sara HagströmIFK GöteborgSwedenmispunched
Josefine HeikkaAlfta-Ösa OKSwedenmispunched
Anastasia DzianisavaSävedalens AIKBelarusmispunched
Elin SvenssonIK HakarpspojkarnaSwedendid not start
Lisa RisbyOK KåreSwedendid not start
Elin HögstrandIFK GöteborgSwedencancelled
Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OKAustriacancelled

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org