Official results for Swedish League

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organisers: OK Orion / Sweden
Date: 8 April 2017

M21 Elit-1

18 890 m, 66 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Rassmus AnderssonOK LinnéSweden1:45:315:35
2Max Peter BejmerIFK GöteborgSweden1:46:51+1:205:39
3Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden1:49:04+3:335:46
4Ola MartnerGöteborg-Majorna OKSweden1:49:32+4:015:47
5Karl WalheimÄrla IFSweden1:51:54+6:235:55
6Anton SjökvistStora Tuna OKSweden1:52:10+6:395:56
7MiloŇ° NykodýmOK LinnéCzech Republic1:53:05+7:345:59
8David BejbomJärla OrienteringSweden1:53:39+8:086:00
9Daniel AttåsOK TisarenSweden1:54:04+8:336:02
10Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:54:56+9:256:05
11Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:55:38+10:076:07
12Per Harald Havnen JohansenIFK Mora OKNorway1:56:05+10:346:08
13Oskar DanielsAttunda OKSweden1:56:21+10:506:09
14Jens RönnolsJärla OrienteringSweden1:56:46+11:156:10
15Robbin KantarpÄrla IFSweden1:57:11+11:406:12
16Sergey FedatsenkaSävedalens AIKSweden1:58:22+12:516:15
17Johan TörnrothHestra IFSweden2:01:28+15:576:25
18Jonas MerzGöteborg-Majorna OKSweden2:02:20+16:496:28
19Artem PanchenkoIFK Mora OKSweden2:03:28+17:576:32
20Mateusz WenslawOK OrionPoland2:04:26+18:556:35
21Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSweden2:04:30+18:596:35
22Filip GrahnHestra IFSweden2:05:05+19:346:37
23Denys ShcherbakovRonneby OKSweden2:05:17+19:466:37
24Vitaliy GichkoSävedalens AIKUkraine2:05:25+19:546:38
25Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden2:05:51+20:206:39
26Filip OssianssonIK HakarpspojkarnaSweden2:06:17+20:466:41
27Algirdas BartkeviciusOK DenselnLithuania2:08:10+22:396:47
28Aleksei AlekseyonokIK HakarpspojkarnaRussian Federation2:09:05+23:346:50
29Emil KaleredOK DenselnSweden2:09:16+23:456:50
30Gustav HindérOK TisarenSweden2:09:45+24:146:52
31Martin DjerfIK HakarpspojkarnaSweden2:10:35+25:046:54
32Erik ClassonOK OrintoSweden2:12:22+26:517:00
33Fredrik NilssonOK Pan-KristianstadSweden2:14:01+28:307:05
34Niklas AldénOK LinnéSweden2:14:23+28:527:06
35Ludvig ErikssonKils OKSweden2:15:14+29:437:09
36Markus LangStora Tuna OKAustria2:15:15+29:447:09
37Krzysztof WolowczykOK DenselnPoland2:15:50+30:197:11
38Erik Folkesson BlomIFK Mora OKSweden2:16:26+30:557:13
39Ludwig LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden2:16:58+31:277:15
40Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden2:17:11+31:407:15
41Flavio PoltéraSnättringe SKSwitzerland2:17:25+31:547:16
42Viktor LarssonHagaby GoIF ÖrebroSweden2:17:58+32:277:18
43Niklaus ReyNyköpings OKSwitzerland2:18:07+32:367:18
44Oskar LeinonenOK KolmårdenSweden2:18:41+33:107:20
45Samuel KellerNyköpings OKSwitzerland2:19:39+34:087:23
46Mattias KarlssonVäxjö OKSweden2:25:49+40:187:43
47Erik LindgrenKFUM Örebro OKSweden2:32:09+46:388:03
48Henrik TostebergLinköpings OKSweden2:41:29+55:588:32
49Ruairi ShortOK LinnéIreland2:47:34+1:02:038:52
Axel WrådheAttunda OKSwedenmispunched
Viktor SilvemarkÄrla IFSwedenmispunched
Simon HedlundÄrla IFSwedenmispunched
Martin HederskogIFK UmeåSwedenmispunched
Leonas MockunasHellas OrienteringLithuaniamispunched
Johan LindbergIFK Mora OKSwedenmispunched
Rasmus Rörholt TheisenIFK Lidingö SOKNorwaymispunched
Olle KaleredOK DenselnSwedenmispunched
Jesper SjögrenHestra IFSwedenmispunched
Simon JakobssonLånghundra IFSwedenmispunched
Martin AhlbergerHestra IFSwedenmispunched
Emil GranqvistOK RavinenSwedenmispunched
Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OKAustriamispunched
Jens WängdahlNyköpings OKSwedenmispunched
Joakim SvenskStora Tuna OKSwedenmispunched
Johan HögstrandIFK GöteborgSwedenmispunched
Emil SvenskStora Tuna OKSwedenmispunched
Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSwedencancelled
Petter ErikssonÄrla IFSwedencancelled
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFSwedencancelled
Gustav BergmanOK RavinenSwedencancelled

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor!