International Orienteering Federation

Official results for Austrian Championship Sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Austrian Championship Sprint
Organiser: Austria
Date: 7 May 2017

ASKÖ Henndorf

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Robert MerlMen (30)13:56+0:264:42

ASKÖ Henndorf

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Christian WartbichlerMen (30)14:38+1:084:56

HSV Großmittel

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Dominik LapornikMen (30)16:37+3:075:36

HSV OL Wiener Neustadt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7David SchneiderMen (30)14:36+1:064:55

HSV OL Wiener Neustadt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Xander BergerMen (30)15:09+1:395:07

HSV OL Wiener Neustadt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Jakob PauserMen (30)15:58+2:285:23

HSV Pinkafeld

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Gernot KerschbaumerMen (30)13:43+0:134:38

HSV Pinkafeld

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Helmut GremmelMen (30)15:22+1:525:11

HSV Spittal / Drau

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Thomas PolsterMen (30)15:57+2:275:23

Laufklub Kompass Innsbruck Ims

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Adrian WickertMen (30)18:17+4:476:10

Leibnitzer AC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Stefan KubelkaMen (30)17:02+3:325:45

Naturfreunde Villach - Oriente

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Matthias ReinerMen (30)13:53+0:234:41

Naturfreunde Villach - Oriente

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kevin HaselsbergerMen (30)mispunched

Naturfreunde Villach - Oriente

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Marina ReinerWomen (10)15:37+2:576:14

Naturfreunde Wien

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Dirk DeubelMen (30)22:45+9:157:41

Naturfreunde Wien

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Anika GassnerWomen (10)13:50+1:105:32

Naturfreunde Wien

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anja ArbterWomen (10)did not start

OC Fürstenfeld

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Matthias LeonhardtMen (30)14:31+1:014:54

OC Fürstenfeld

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ursula KadanWomen (10)12:405:04

OC Fürstenfeld

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Karin LeonhardtWomen (10)16:44+4:046:41

OLC Graz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Philipp von ArxMen (30)14:23+0:534:51

OLC Graz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Matthias GröllMen (30)14:46+1:164:59

OLC Graz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Mathias PeterMen (30)15:05+1:355:05

OLC Graz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Christian PfeiferMen (30)15:27+1:575:13

OLC Graz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Philipp SchielMen (30)16:15+2:455:29

OLC Graz

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Axel KoppertMen (30)did not start

OLC Graz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Laura RamsteinWomen (10)13:39+0:595:27

OLC Graz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Carlotta ScaletWomen (10)13:46+1:065:30

OLC Graz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Martina WalchWomen (10)14:51+2:115:56

OLC Graz

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Maren HerrgesellWomen (10)did not start

OLC Wienerwald

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Erik SimkovicsMen (30)14:58+1:285:03

OLC Wienerwald

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Henrik SulzMen (30)15:26+1:565:12

OLC Wienerwald

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Matthias PoellMen (30)mispunched

OLC Wienerwald

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Gudrun EnglmaierWomen (10)16:45+4:056:42

OLC Wienerwald

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anna SimkovicsWomen (10)did not start

Orienteering Klosterneuburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tim RobertsonMen (30)13:304:33

SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Julia BauerWomen (10)15:27+2:476:10

SU Klagenfurt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Tobias HabenichtMen (30)17:37+4:075:57

SU Klagenfurt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Carina PolzerWomen (10)14:26+1:465:46

SU Schöckl Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Sandro SchachnerMen (30)15:55+2:255:22

WAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Franz GlanerMen (30)15:11+1:415:07

WAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Wolfgang SiegertMen (30)16:08+2:385:27

WAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Daniel BichlMen (30)17:51+4:216:01

WAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Thomas FabianMen (30)18:17+4:476:10

WAT

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Roland FesselhoferMen (30)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org