International Orienteering Federation

Official results for Baltic orienteering championship

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Baltic orienteering championship
Organisers: Lithuania / OK Azuolas
Date: 20 May 2017

Classes: Show all | M21E | W21E

M21E

15 700 m, 51 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Dmitry MikhalkinBLRBelarus1:30:12
2Aleksei AlekseyonokBLRBelarus1:30:54+0:42
3Andris JubelisLATLatvia1:31:37+1:25
4Algirdas BartkevičiusLTULithuania1:33:08+2:56
5Vilius AleliūnasLTULithuania1:33:29+3:17
6Jonas Vytautas GvildysLTULithuania1:33:46+3:34
7Andrey SalinBLRBelarus1:34:11+3:59
8Donatas StulgysLTULithuania1:36:30+6:18
9Vytautas BeliūnasLTULithuania1:37:35+7:23
10Tomas KuzminskisLTULithuania1:37:36+7:24
11Modestas BacysLTULithuania1:38:50+8:38
12Bogdan RodionovRUSRussian Federation1:39:14+9:02
13Simonas KrėpštaLTULithuania1:39:16+9:04
14Siarhei SalodkinBLRBelarus1:41:43+11:31
15Jānis TamužsLATLatvia1:43:25+13:13
16Mantas MartinkusLTULithuania1:45:20+15:08
17Denis ZlobinBLRBelarus1:46:36+16:24
18Alvis ReinsonsLATLatvia1:47:49+17:37
19Pavel KraskoBLRBelarus1:49:11+18:59
20Guntis MāliņšLATLatvia1:52:39+22:27
21Zigmārs GailisLATLatvia1:53:49+23:37
22Ats SõnajalgESTEstonia1:53:50+23:38
23Marijonas GipasLTULithuania1:54:18+24:06
24Dmitry KrapivkoBLRBelarus1:54:34+24:22
25Jaagup TruusaluESTEstonia1:54:47+24:35
26Kaur KaseESTEstonia1:56:05+25:53
27Nerijus ŠulčysLTULithuania1:56:29+26:17
28Aliaksandr FedaryshkinBLRBelarus1:56:47+26:35
29Andres SaetaluESTEstonia1:57:18+27:06
30Reimo LiivESTEstonia1:57:33+27:21
31Uku Laur TaliESTEstonia1:57:37+27:25
32Edgaras VoverisLTULithuania1:59:42+29:30
33Aliaksei HudzimchykBLRBelarus2:00:29+30:17
34Aliaksandr KhodanBLRBelarus2:01:59+31:47
35Mantas VolungevičiusLTULithuania2:05:13+35:01
36Andris GailisLATLatvia2:06:17+36:05
37Alar KumeESTEstonia2:06:24+36:12
38Aliaksei ShvantsBLRBelarus2:08:21+38:09
39Janek PiirisildESTEstonia2:15:41+45:29
40Anton HarbatouskiBLRBelarus2:20:32+50:20
41Andreas AadliESTEstonia2:21:21+51:09
42Kanstantsin AkushkaBLRBelarus2:22:45+52:33
43Vitali DubrouskiBLRBelarus2:25:35+55:23
44Siarhei YasiucheniaBLRBelarus2:27:52+57:40
45Sergey MikhalkinBLRBelarus2:33:50+1:03:38
Sergey FedatsenkaNEDNetherlandsdisqualified
Mindaugas NakvosasLTULithuaniadisqualified
Kevinas OlisauskisLTULithuaniadisqualified
Sergey RogalevichBLRBelarusdisqualified
Vasili StraltsouBLRBelarusdisqualified
Mikhael MalychevRUSRussian Federationdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World