Official results for Swedish League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organisers: IK Hakarpspojkarna / Sweden
Date: 23 April 2017

M21E

14 520 m, 59 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Martin RegbornHagaby GoIF ÖrebroSweden1:28:326:05
2Johan RunessonTampereen PyrintöSweden1:29:13+0:416:08
3William LindMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:30:29+1:576:13
4Eskil KinnebergIFK GöteborgNorway1:30:41+2:096:14
5Albin RidefeltOK LinnéSweden1:30:46+2:146:15
6Fredrik BakkmanIFK GöteborgSweden1:31:56+3:246:19
7Andreu Blanes ReigSödertälje-Nykvarn OFSpain1:32:43+4:116:23
8Gustav BergmanOK RavinenSweden1:33:15+4:436:25
9Gernot KerschbaumerOK Pan-KristianstadAustria1:33:16+4:446:25
10Max Peter BejmerIFK GöteborgSweden1:33:22+4:506:25
11Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:33:59+5:276:28
12Oskar SjöbergOK LinnéSweden1:34:27+5:556:30
13Joakim SvenskStora Tuna OKSweden1:34:37+6:056:30
14Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OFNorway1:35:07+6:356:33
15Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine1:36:41+8:096:39
16Ola MartnerGöteborg-Majorna OKSweden1:37:12+8:406:41
17Anton SjökvistStora Tuna OKSweden1:37:44+9:126:43
18Vetle Ruud BråtenIFK GöteborgNorway1:38:09+9:376:45
19Emil SvenskStora Tuna OKSweden1:38:21+9:496:46
20Marcus MillegårdSävedalens AIKSweden1:38:22+9:506:46
21Jens WängdahlNyköpings OKSweden1:38:44+10:126:47
22Robert MerlLillomarka OLAustria1:39:24+10:526:50
23Olof SandgrenOK OrionSweden1:40:34+12:026:55
24Johan HögstrandIFK GöteborgSweden1:41:04+12:326:57
25Karl WalheimÄrla IFSweden1:41:57+13:257:01
26Rudolfs ZernisÄrla IFLatvia1:42:09+13:377:02
27Erik ClassonOK OrintoSweden1:43:24+14:527:07
28Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden1:44:33+16:017:12
29Mathias PeterSödertälje-Nykvarn OFAustria1:44:39+16:077:12
30Petter ErikssonÄrla IFSweden1:44:58+16:267:13
31Erik AnderssonOK OrionSweden1:46:34+18:027:20
32Viktor LarssonHagaby GoIF ÖrebroSweden1:47:07+18:357:22
33Mattias MillingerJärla OrienteringSweden1:48:43+20:117:29
34Emil GranqvistOK RavinenSweden1:49:16+20:447:31
35Jens RönnolsJärla OrienteringSweden1:49:37+21:057:32
36Andreas BerganderEksjö SOKSweden1:49:39+21:077:33
37Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OKAustria1:50:41+22:097:37
38Ivan KuchmenkoJärla OrienteringRussian Federation1:50:49+22:177:37
39Matthias ReinerOK HammarenAustria1:50:59+22:277:38
40Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden1:51:26+22:547:40
41Markus LangStora Tuna OKAustria1:52:45+24:137:45
42Xander BergerOK Pan-KristianstadAustria1:52:52+24:207:46
43Erik LindgrenKFUM Örebro OKSweden1:53:01+24:297:47
44Vitaliy GichkoSävedalens AIKUkraine1:55:18+26:467:56
45Martin HederskogIFK UmeåSweden1:56:27+27:558:01
46Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden1:56:42+28:108:02
47Oskar LeinonenOK KolmårdenSweden1:57:15+28:438:04
48Rasmus Rörholt TheisenIFK Lidingö SOKNorway1:57:39+29:078:06
49Oskar LundqvistOK OrionSweden1:59:20+30:488:13
50Filip WadstenHalden SKSweden2:01:59+33:278:24
51Henrik TostebergLinköpings OKSweden2:11:16+42:449:02
Göran WinbladRehns BKSwedenmispunched
Simon JakobssonLånghundra IFSwedenmispunched
Pontus PeterssonOK OrionSwedenmispunched
Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSwedenmispunched
Jesper SjögrenHestra IFSwedenmispunched
Miloš NykodýmOK LinnéCzech Republicmispunched
Artem PanchenkoIFK Mora OKUkrainemispunched
Andrey SalinSävedalens AIKBelarusmispunched
Ludwig LjungqvistIK HakarpspojkarnaSwedendid not start
Matthias GroellOK HammarenAustriadid not start
Olle KaleredOK DenselnSwedencancelled
Gustav HindérOK TisarenSwedencancelled
Oskar DanielsAttunda OKSwedencancelled
Sergey FedatsenkaSävedalens AIKNetherlandscancelled
Johan TörnrothHestra IFSwedencancelled
Martin AhlbergerHestra IFSwedencancelled
Helmut GremmelLillomarka OLAustriacancelled
Aleksei AlekseyonokIK HakarpspojkarnaBelaruscancelled
Rassmus AnderssonOK LinnéSwedencancelled

W21E

11 760 m, 67 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Helena JanssonOK RavinenSweden1:22:457:02
2Tove AlexanderssonStora Tuna OKSweden1:23:14+0:297:04
3Natalia GemperleAlfta-Ösa OKRussian Federation1:26:16+3:317:20
4Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden1:26:30+3:457:21
5Emma JohanssonDomnarvets GOIFSweden1:28:47+6:027:32
6Lisa RisbyOK KåreSweden1:31:54+9:097:48
7Lilian ForsgrenOK TisarenSweden1:32:08+9:237:50
8Sara HagströmIFK GöteborgSweden1:32:16+9:317:50
9Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden1:32:51+10:067:53
10Tatyana RiabkinaHellas OrienteringRussian Federation1:33:54+11:097:59
11Anna BachmanIFK Lidingö SOKSweden1:33:55+11:107:59
12Ursula KadanOK Pan-KristianstadAustria1:34:01+11:167:59
13Vendula HorčičkováSödertälje-Nykvarn OFCzech Republic1:34:12+11:278:00
14Alva OlssonLinköpings OKSweden1:35:32+12:478:07
15Sara SjökvistJärla OrienteringSweden1:35:40+12:558:08
16Kristin LöfgrenIFK Mora OKSweden1:36:07+13:228:10
16Josefine HeikkaAlfta-Ösa OKSweden1:36:07+13:228:10
18Galina VinogradovaAlfta-Ösa OKRussian Federation1:36:15+13:308:11
19Johanna ÖbergOK LinnéSweden1:36:46+14:018:13
20Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKSweden1:36:52+14:078:14
21Sara EskilssonAlfta-Ösa OKSweden1:38:29+15:448:22
22Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKSweden1:38:53+16:088:24
23Anna WehlinSkogspojkarnas OKSweden1:39:50+17:058:29
24Emma BjessmoIFK Lidingö SOKSweden1:40:02+17:178:30
25Elin CarlssonOK Pan-KristianstadSweden1:41:03+18:188:35
26Josefin TjernlundOK TisarenSweden1:41:42+18:578:38
27Tilda JohanssonOK OrionSweden1:43:55+21:108:50
28Frida SandbergStora Tuna OKSweden1:44:37+21:528:53
29Lovisa PerssonOK TisarenSweden1:44:41+21:568:54
30Amanda HanssonBredaryds SOKSweden1:44:47+22:028:54
31Ellinor TjernlundOK TisarenSweden1:45:08+22:238:56
32Elna ForsbergIK HakarpspojkarnaSweden1:46:01+23:169:00
33Magdalena OlssonStora Tuna OKSweden1:46:02+23:179:00
34Irina NybergAlfta-Ösa OKRussian Federation1:46:19+23:349:02
35Andrea SvenssonOK TisarenSweden1:46:48+24:039:04
36Anja ArbterEksjö SOKAustria1:51:28+28:439:28
37Ellinor ErikssonOK TisarenSweden1:51:32+28:479:29
38Joana WältiSödertälje-Nykvarn OFSwitzerland1:52:25+29:409:33
39Annika BjörkOK LinnéSweden1:52:55+30:109:36
40Carina PolzerSportunion KlagenfurtAustria1:53:00+30:159:36
41Inna SomovaHellas OrienteringRussian Federation1:53:04+30:199:36
42Olena PitirimovaOK OrionUkraine1:53:55+31:109:41
43Elin ClassonOK OrintoSweden1:53:57+31:129:41
44Nicole LjungdahlOK Pan-KristianstadSweden1:54:18+31:339:43
45Moa PetterssonKarlskrona SOKSweden1:55:18+32:339:48
46Kate MorrisonOK LinnéNew Zealand1:55:30+32:459:49
47Therese KlintbergLinköpings OKSweden1:56:21+33:369:53
48Louise MarkstedtOK SödertörnSweden1:56:33+33:489:54
49Linda LindkvistLeksands OKSweden1:57:48+35:0310:01
50Emma BergmanGöteborg-Majorna OKSweden1:58:15+35:3010:03
51Louise LundgrenVäxjö OKSweden1:59:08+36:2310:07
52Anika GassnerLånghundra IFAustria1:59:23+36:3810:09
53Alona SukharevskaOK RavinenUkraine1:59:30+36:4510:09
54Elin SvenssonIK HakarpspojkarnaSweden1:59:52+37:0710:11
55Nelly CarlssonOK Pan-KristianstadSweden2:02:43+39:5810:26
56Pia OlssonOK Pan-KristianstadSweden2:02:58+40:1310:27
57Galina RibediucHellas OrienteringMoldova, Republic of2:05:56+43:1110:42
58Annika CarlbergSundsvalls OKSweden2:06:11+43:2610:43
59Rebecka HeinrupTullinge SKSweden2:07:28+44:4310:50
60Maria Von SchmalenséeAttunda OKSweden2:07:30+44:4510:50
61Emelie EklöfLunds OKSweden2:08:12+45:2710:54
62Hanna KorhonenOK RavinenSweden2:11:43+48:5811:12
63Annie LennartssonSkåneslättens OLSweden2:17:36+54:5111:42
64Alicia FribergFalköpings AIK OKSpain2:22:36+59:5112:07
Sanna SkoogKils OKSwedenmispunched
Laura RamsteinNTNUIAustriamispunched
Elin MånssonIFK GöteborgSwedenmispunched
Filippa JohanssonJönköpings OKSwedendid not start
Alice HugossonIFK Lidingö SOKSwedendid not start
Marion AebiOK TisarenSwitzerlanddid not start
Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OFSwedencancelled
Rebecka NylinOK TisarenSwedencancelled
Amilia BjörklundSävedalens AIKSwedencancelled

M21E2

13 700 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Gustaf SparrevikIK HakarpspojkarnaSweden1:36:417:03
2Espen Hultgreen WeltzienJärla OrienteringNorway1:39:39+2:587:16
3Jakob AnderssonOK LinnéSweden1:44:55+8:147:39
4Daniel NilssonNyköpings OKSweden1:45:45+9:047:43
5Mikael AnderssonOK KolmårdenSweden1:47:08+10:277:49
6Ludvig ErikssonKils OKSweden1:47:45+11:047:51
7Leonas MockunasHellas OrienteringLithuania1:49:47+13:068:00
8Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKSweden1:51:49+15:088:09
9Maxime BonneauLinköpings OKFrance1:51:50+15:098:09
10Anton HallorOK TisarenSweden1:51:53+15:128:10
11Viktor AntonssonEksjö SOKSweden1:56:02+19:218:28
12Johan WikströmSävedalens AIKSweden1:58:04+21:238:37
13Jacob LindstamOK RavinenSweden1:58:30+21:498:38
14Henrik EklundVäxjö OKSweden1:59:28+22:478:43
15Jakob PauserOK HammarenAustria1:59:47+23:068:44
16Martin ŠmelíkHellas OrienteringSlovakia2:02:22+25:418:55
17Samuel HedlundLånghundra IFSweden2:05:49+29:089:11
18Jonas LundbergGöteborg-Majorna OKSweden2:09:42+33:019:28
19Jonas AnderssonStora Tuna OKSweden2:13:04+36:239:42
20Jonathan KarlssonOK TisarenSweden2:13:27+36:469:44
21Karl EngesAttunda OKSweden2:17:08+40:2710:00
Markus AdolfssonTullinge SKSwedenmispunched
Adam GeorgssonKarlskrona SOKSwedenmispunched
Assar HellströmOK RavinenSwedenmispunched
Tomas ReibringNyköpings OKSwedenmispunched
Kevin StåhlOK HammarenSwedenmispunched
Anton SundinSträngnäs-Malmby OLSwedenmispunched
Philip PerssonOK OrionSwedendid not start
Anton LifRehns BKSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org